بیوگرافی آزاده صمدی و طلاقش از هومن سیدی

بیوگرافی آزاده صمدی و طلاقش از هومن سیدی

آزاده صمدی بازیگر خانم ایرانی کـه متولد دی ماه 1357 اسـت در لاهیجان متولد شد. او با بازی در سریال تلویزیونی راه بی‌پایان درسال ۱۳۸۶ بـه شهرت رسید. آزاده صمدی همسر سابق هومن سیدی از بازیگران و کارگردانان معروف کشورمان اسـت.آزاده صمدی از جمله بانوان سرزمینمان اسـت کـه با حجاب اجباری موافقت نکرد و بـه شش ماه عدم فعالیت در فضای مجازی محکوم شد.دراین مقاله بـه جزئیات این حکم اجباری می‌پردازیم.

 

بیوگرافی آزاده صمدی

آزاده صمدی بازیگر ایرانی زاده ۱۷ دی ۱۳۵۷ اسـت.آزاده صمدی «Azadeh Samadi» در شهر لاهیجان استان گیلان به عنوان فرزند اول بـه دنیا آمد، دو برادر کوچک تر دارد و پدرش شغل آزاد و مادرش مددکار اجتماعی اسـت.تا پایان مقطع پیش دانشگاهی و گرفتن دیپلم در لاهیجان بود اما برای دانشگاه و کلاس هاي‌ کنکور بـه شهر تهران نقل مکان کردند. او دورهٔ کارشناسی تئاتر را در دانشگاه سوره گذراند.وی اهل نقاشی و عکاسی و متفاوت بودن هست و تجربه یک ازدواج ناموفق هنری هم دارد.

 

زندگی‌نامه آزاده صمدی

 

ازدواج با هومن سیدی و طلاق

اما این ازدواج دوام نداشت و آن ها درسال ۱۳۹۲ از یک دیگر جدا شدند.آزاده صمدی نخستین بار در کلاس هاي‌ بازیگری موسسه کارنامه با هومن سیدی آشنا شد درسال 1385 قبل از شهرت آزاده صمدی ازدواج کردند.البته زندگی مشترک این زوج هنرمند دوام نداشت و پس از هفت سال زندگی و همکاری مشترک هنری سال ۹۲ از هم جدا شدند.انها تا بـه حال درباره علت جدایی شان در هیچ جا چیزی نگفته اند.البته شایعه دختردار بودن آزاده صمدی و هومن سیدی برای مدتی در فضاهای مجازی پیچیده بود ولی انها هیچ فرزندی ندارند و این خبر را تکذیب کرده اند.

 

 


مطلب مشابه : پوشش سنتی آزاده صمدی در قشم «عکس»


 

ازدواج با هومن سیدی و طلاق

خیال پردازی کودکانه

آزاده صمدی از کودکی خیال پردازی میکرد و خودش را جای آدم هاي‌ دیگر می گذاشت و نقش آن ها را بازی میکرد. جالب اسـت بدانید کـه رویای زندگی کردن جای دیگران هنوز هم با خانم بازیگر اسـت و اینکار را بـه شکل بازی جلوی دوربین ادامه میدهد. آزاده صمدی درسال 1379 کـه 22 ساله بودو با ورود بـه دانشگاه سوره کار دستیاری تئاتر را شروع کرد.

 

خیال پردازی کودکانه

 

اولین حضور آزاده صمدی در تئاتر

صمدی پس از گذراندن دورهٔ کلاس‌هاي‌ بازیگری کارنامه «با مدیریت پرویز پرستویی» در تئاتر بی‌شیر و شکر حمید امجد ایفای نقش کرد.او سپس در تله‌تئاتر دریاروندگان محمد عاقبتی نقش آفرینی کرد و مدتی بعد برای بازی در سریال تلویزیونی راه بی‌پایان با کارگردانی همایون اسعدیان انتخاب شد.او با بازی در مجموعه تلویزیونی راه بی‌پایان درسال ۱۳۸۶ بـه شهرت رسید.

 

از دیگر نقش آفرینی‌هاي‌ وی میتوان بـه حضور در فیلم‌هاي‌ کوتاه ۳۵ متری سطح آب و دندان آبی بـه کارگردانی هومن سیدی و هیچ‌کس با هیچ‌کس سخن نمی گوید اشاره کرد.آزاده صمدی در فیلم کوتاه 35 متری سطح آب و دندان آبی هومن سیدی «همسرش» بـه تهیه کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و مجید علی حسینی و هیچ کس با هیچ کس سخن نمی گوید امیر فرشاد ابراهیمی و میترا حجار نیز بازی کرده اسـت.

 

اولین حضور آزاده صمدی در تئاتر

ورود به سینما

سینما را هم از سال ۱۳۸۹ وقتی ۳۲ ساله بود با فیلم «آفریقا» بـه کارگردانی هومن سیدی درکنار چهره هایي چون شهاب حسینی، جواد عزتی و مینا ساداتی تجربه کرد.

 

آزاده صمدی برای بازی دراین فیلم دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن «بخش آثار ویدیویی» از بیست و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر را دریافت کرد.

 

آزاده صمدی درسال 1392 در فیلم کمدی طبقه ي هسّاث فیلمی بـه کارگردانی کمال تبریزی بـه ایفای نقش پرداخت. آزاده صمدی در سریال انقلاب زیبا بـه کارگردانی بهرنگ توفیقی نیز نقش زیبا را بازی کرد.

 

ورود به سینما

فعالیت سیاسی صمدی

او در دوران انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ از جمله هنرمندان حامی میرحسین موسوی بود.

 

فعالیت سیاسی صمدی

 

مخالفت با حجاب اجباری

 

حذف او از مجری گری !

آزاده صمدی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه اجرای برنامه زابیواکا در شبکه اینترنتی آیو را برعهده داشت کـه بعد چند برنامه ناظر صدا و سیما جلوی اجرای وی را گرفت و بهرنگ علوی را جای گزین آزاده صمدی کردند.عوامل این برنامه آزاده صمدی را انتخاب کرده بودند ولی صدا و سیما اعلام کردحضور خانم صمدی استفاده ابزاری از زن هاست و دلیلی ندارند اجرای برنامه ورزشی مردانه را برعهده داشته باشد.

 

حذف او از مجری گری !

ممنوع‌الخروجی خانم بازیگر

آزاده صمدی در اواخر آبان ۱۴۰۲ هنگامی کـه در راه ۵۴امین جشنواره گوا در هند بود ممنوع‌الخروج شد.

 


مطلب مشابه : چهره متفاوت آزاده صمدی با گریم جالب «عکس»


 

ممنوع‌الخروجی خانم بازیگر

جوایز و افتخارات آزاده صمدی

دریافت دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن در بیست و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر / 1389

برنده بخش آثار ویدئویی بهترین بازیگر آفریقا

 

جوایز و افتخارات آزاده صمدی

 

علاقه آزاده صمدی به حرفه های دیگر مثل خوانندگی و کارگردانی

آزاده صمدی در گفت‌وگو هایش از علاقه شدید خود بـه خوانندگی گفت و اعلام کرده بود کـه دوست دارد هنر خوانندگی را بـه طور حرفه اي دنبال کند.یکیدیگر از دغدغه هاي‌ آزاده صمدی در عالم هنر کارگردانی اسـت. خانم بازیگر عقیده دارد کـه کارگردانی هم مثل هر خلق کردنی بسیار جذاب اسـت و گفته اسـت کـه شاید یک روز این حرفه را تجربه‌ کند.

 

علاقه آزاده صمدی به حرفه های دیگر مثل خوانندگی و کارگردانی

آثار هنری آزاده صمدی

آزاده صمدی هم مانند هر هنرمند دیگری در فیلم هاي‌ سینمایی و تئاترها و سریال هاي‌ متعددی جلوی دوربین رفته اسـت کـه در ادامه مشاهده خواهید کرد.

 

کار سینمایی

● زیرنظر – ۱۳۹۷

● مارموز – ۱۳۹۶

● سراسر شب – ۱۳۹۶

● لابی – ۱۳۹۵

● ساعت ۵ عصر – ۱۳۹۵

● خوب، بد، جلف – ۱۳۹۴

● ۵۰ کیلو آلبالو – ۱۳۹۴

● گاهی – ۱۳۹۴

● ارغوان – ۱۳۹۳

● طبقه حساس – ۱۳۹۲

● سیزده – ۱۳۹۱

● آفریقا – ۱۳۸۹

 

کار تلویزیونی

● ما چند نفر – ۱۳۸۵

● راه بی ‌پایان – ۱۳۸۶

● گاوصندوق – ۱۳۸۸

● سی امین روز – ۱۳۹۰

● حیرانی – ۱۳۹۱

● انقلاب زیبا – ۱۳۹۳

● پشت بام تهران – ۱۳۹۴

● دیوار بـه ‌دیوار – ۱۳۹۶

● دیوار بـه دیوار ۲ – ۱۳۹۷

 

شبکه خانگی

● می‌ خواهم زنده بمانم – ۱۳۹۹

● نهنگ آبی – ۱۳۹۸

● عالیجناب – ۱۳۹۶

 

اجرا

● چارگوش – ۱۳۹۵

● زابیواکا – ۱۳۹۷ «ناتمام»

 

فیلم کوتاه

● هیچ کس با هیچ کس سخن نمی گوید – ۱۳۸۳

● ۳۵ متری سطح آب – ۱۳۸۶

● دندان آبی – ۱۳۸۶

● تمام وسایل شخصی من جا بـه جا شده – ۱۳۸۷

● آتی ساز ۳ – ۱۳۹۹

 


مطلب مشابه : آزاده صمدی با چهره دلخراش و کتک خورده «+عکس»


 

آثار هنری آزاده صمدی

 

عکس آزاده صمدی در سریال رهایم کن

عکس آزاده صمدی در سریال رهایم کن

 

عکس قدیمی از آزاده صمدی و مادرش

عکس قدیمی از آزاده صمدی و مادرش

 

عکس آزاده صمدی و همسر سابقش

عکس آزاده صمدی و همسر سابقش

 

عکس آزاده صمدی در خندوانه

 

عکس آزاده صمدی در تئاتر

عکس آزاده صمدی در تئاتر

 

عکس آزاده صمدی

 

عکس آزاده صمدی و هومن سیدی

عکس آزاده صمدی و هومن سیدی

 

تصاویری از آزاده صمدی

تصاویری از آزاده صمدی

 

تصاویری قدیمی از آزاده صمدی و هومن سیدی

تصاویری قدیمی از آزاده صمدی و هومن سیدی

 

در پایان

آزاده صمدی هنرمند توانا و سرشناس کشورمان اسـت.همان طور کـه مطالعه کردید این بازیگر خانم کارنامه درخشانی دارد و تجربه هاي‌ بازی در تلویزیون باعث شهرتش شد و او معتقد اسـت کـه گاهی حضور در تلویزیون نیاز اسـت تا بـه مقام هاي‌ بالاتر رسید.کـه مجموعه آثاری کـه صمدی در ان ها بـه ایفای نقش پرداخته گفته وی را ثابت می‌کند.

جدیدترین مطالب سایت