بیوگرافی به آفرید غفاریان بازیگر سینما و تلویزیون ایران

بیوگرافی به آفرید غفاریان بازیگر سینما و تلویزیون ایران

بیوگرافی به آفرید غفاریان

بـه آفرید غفاریان یک بازیگر تئاتر و سینما ایرانی اسـت. وی درسال ۱۳۷۲ در شمیرانات تهران بـه دنیا آمد و دانشجوی انصرافی دانشگاه سوره در رشته بازیگری بود. وی بیشتر برای بازی در نقش اصلی فیلم سوفی و دیوانه و نقش لیلا آرش در تئاتر فعال شناخته می شود. وی همچنین در فیلم‌هایي مانند ستوان اینیشمور، درساژ، آناهیتا و سریال‌هایي مانند شهرزاد، ماه و پلنگ و دلبران نقش آفرینی کرده اسـت.

 

کودکی به آفرید غفاریان

کودکی به آفرید غفاریان

بـه آفرید غفاریان درسال ۱۳۷۲ در شمیرانات تهران بـه دنیا آمد. وی از کودکی علاقه‌مند بـه هنر بودو در مدرسه در نمایش‌هاي‌ مختلف شرکت میکرد. وی در کودکی با پدرش بـه تماشای فیلم‌هاي‌ مختلف می‌رفت و از بازیگرانی مانند مریل استریپ، کیت وینسلت، کیت بلانشت و جولیا رابرتس الهام می گرفت. وی در دوران کودکی و نوجوانی خودرا بازیگری میدانست و هدفش را رسیدن بـه جشنواره فیلم فجر میگفت.

 

خانواده به آفرید غفاریان

خانواده به آفرید غفاریان

بـه آفرید غفاریان دختر بازیگر بهروز غفاریان و سوسن بهادران اسـت. وی همچنین خواهر بازیگر بردیا غفاریان و دایی بازیگر مهران غفوریان اسـت. وی در حال حاضر در تهران زندگی می کند و فعالیت هنری خودرا در تئاتر و سینما ادامه می دهد.

 


مطالب مشابه: بیوگرافی امیر کاظمی شرکت کننده فصل سوم برنامه اسکار


 

تحصیلات به آفرید غفاریان

تحصیلات به آفرید غفاریان

بـه آفرید غفاریان در رشته نمایش تئاتر تحصیل کرده اسـت. وی در هنرستان سوره و سپس دانشگاه سوره دراین رشته خوانده اسـت. اما دانشگاه را بـه خاطر شهریه رها کرده اسـت. وی میگوید کـه برای بازیگری نیاز بـه مطالعات روانشناسی دارد و با یک روان‌شناس مشورت میکند.

 

شروع بازیگری به آفرید غفاریان

شروع بازیگری به آفرید غفاریان

بـه آفرید غفاریان بازیگری را از تئاتر شروع کرد ودر سال ۱۳۹۲ در نمایش «باغ آلبالو» بـه کارگردانی حسن معجونی روی صحنه رفت. او درسال ۱۳۹۵ با بازی در نقش اصلی فیلم «سوفی و دیوانه» بـه کارگردانی مهدی کرم‌پور برای نخستین بار پا بـه عرصه سینما گذاشت.

 

به شهرت  رسیدن به آفرید غفاریان

به شهرت  رسیدن به آفرید غفاریان

او درسال ۱۳۹۵ با بازی در نقش اصلی فیلم «سوفی و دیوانه» بـه کارگردانی مهدی کرم‌پور برای نخستین بار پا بـه عرصه سینما گذاشت و بـه شهرت رسید. او همچنین در فیلم‌هاي‌ «درساژ»؛ «مردی بدون سایه» و سریال‌هاي‌ «شهرزاد»؛ «ماه و پلنگ» و «دلبران» نقش آفرینی کرده اسـت.

 

به آفرید غفاریان چه فیلم هایی بازی کرده است

به آفرید غفاریان چه فیلم هایی بازی کرده است

بـه آفرید غفاریان بازیگری را از تئاتر شروع کرده ودر چندین نمایش مختلف بازی کرده اسـت. او در سینما نیز در فیلم‌هاي‌ زیر نقش آفرینی کرده اسـت:

 

  • سوفی و دیوانه «۱۳۹۵» بـه کارگردانی مهدی کرم‌پور
  • درساژ «۱۳۹۶» بـه کارگردانی پویا بادکوبه
  • مردی بدون سایه «۱۳۹۷» بـه کارگردانی علیرضا رئیسیان
  • آناهیتا «۱۳۹۹» بـه کارگردانی بهرام توکلی
  • شریک جرم «۱۴۰۲» بـه کارگردانی مازیار میری

 

دیگر حرفه ها

دیگر حرفه های به آفرید غفاریان

بـه آفرید غفاریان علاوه بر بازیگری، در چندین نمایش مختلف کارگردانی و نویسندگی هم کرده اسـت. وی درسال ۱۳۹۷ نمایش «شام یکشنبه» را بـه کارگردانی محمد قنبری نوشت ودر ان بازی کرد. وی همچنین درسال ۱۳۹۹ نمایش «آبی» را بـه کارگردانی اردوان انتظاری نوشت ودر ان نقش آفرینی کرد.

 

وی درسال ۱۴۰۰ نیز نمایش «من و تو و اون» را بـه کارگردانی خودش نوشت و بازی کرد. وی گفته اسـت کـه علاقه‌مند بـه کارگردانی و نویسندگی نمایش اسـت و قصد دارد دراین زمینه فعالیت بیشتری داشته باشد.

 

علایق 

علایق به آفرید غفاریان

بـه آفرید غفاریان علاقه‌مند بـه هنرهای مختلف اسـت. وی علاقه‌مند بـه تئاتر، سینما، موسیقی، نقاشی و شعر اسـت. وی گفته اسـت کـه از کودکی علاقه‌مند بـه هنر بوده و با پدرش بـه تماشای فیلم‌هاي‌ مختلف می‌رفته اسـت. وی همچنین علاقه‌مند بـه کارگردانی و نویسندگی نمایش اسـت ودر چندین نمایش مختلف کارگردانی و نویسندگی هم کرده اسـت.

 

وی همچنین علاقه‌مند بـه مسافرت و کتاب خواندن اسـت. وی دریک گفت‌وگو گفته اسـت کـه کتاب‌هاي‌ مورد علاقه‌اش «جنگ و صلح» اثر لئو تولستوی، «بادبادک‌باز» اثر خالد حسینی و «مرگ در ونیز» اثر توماس مان هستند.

 

وی همچنین علاقه‌مند بـه خواندن شعرهای فروغ فرخزاد، سهراب سپهری و شهریار اسـت. وی دریک گفت‌وگو دیگر گفته اسـت کـه از خوانندگان مورد علاقه‌اش میتوان بـه محسن چاوشی، محمد علیزاده، امیر تتلو، امیر عباس گلاب و محمدرضا شجریان اشاره کرد.

 

از بازیگران مورد علاقه‌اش میتوان بـه مریل استریپ، کیت وینسلت، کیت بلانشت، جولیا رابرتس، لیلا حاتمی، لیلا اوتادی، مهناز افشار و مهران مدیری اشاره کرد.

 

از کارگردانان مورد علاقه‌اش می توان بـه اصغر فرهادی، علیرضا رئیسیان، محمد رسول‌الله، مهدی کرم‌پور، محمد قنبری و اردوان انتظاری اشاره کرد.

 

از نمایش‌هاي‌ مورد علاقه‌اش می توان بـه «فعل»؛ «شام یکشنبه»؛ «آبی»؛ «من و تو و اون»؛ «سه خواهر» و «باغ آلبالو» اشاره کرد3. وی دریک گفت‌وگو دیگر گفته اسـت کـه از فیلم‌هاي‌ مورد علاقه‌اش می توان بـه «سوفی و دیوانه»؛ «درساژ»؛ «مردی بدون سایه»؛ «آناهیتا»؛ «شریک جرم»؛ «جدایی نادر از سیمین»؛ «فروشنده»؛ «تایتانیک»؛ «مریم» و «مرد عنکبوتی» اشاره کرد.

 

از سریال‌هاي‌ مورد علاقه‌اش میتوان بـه «شهرزاد»؛ «ماه و پلنگ»؛ «دلبران»؛ «شبکه مخفی زنان»؛ «فرندز»؛ «گیم آف ترونز» و «بریکینگ بد» اشاره کرد.

 


مطالب مشابه: بیوگرافی فرناز رهنما شرکت کننده فصل سوم برنامه اسکار


 

حواشی زندگی به آفرید غفاریان

حواشی زندگی به آفرید غفاریان

بـه آفرید غفاریان بازیگری کـه با فیلم سوفی و دیوانه بـه شهرت رسید، در زندگی شخصی خود چندین حواشی را تجربه کرده اسـت. از جمله میتوان بـه موارد زیر اشاره کرد:

 

1. او درسال ۱۳۹۹ با مهدی امیری، کارگردان و نویسنده تئاتر ازدواج کرد و این ازدواج برای هردو طرف دومین تجربه زناشویی بود. او گفته اسـت کـه با همسرش در نمایش «شام یکشنبه» آشنا شده و عاشق او شده اسـت.

 

2. او درسال ۱۳۹۶ بازداشت شد و بـه اتهام توهین بـه مقدسات و انتشار مطالب ضد انقلاب در شبکه‌هاي‌ اجتماعی مورد بازجویی قرار گرفت . او بعد از چند روز آزاد شد و از مردم عذرخواهی کرد.

 

3. او درسال ۱۳۹۴ در فیلم «سوفی و دیوانه» بازی کرد و این فیلم با واکنش‌هاي‌ مختلفی روبه‌رو شد. برخی از منتقدان و مخاطبان این فیلم را تحسین کردند و برخی دیگر ان را توهین‌آمیز و ضد اخلاقی دانستند . او گفته اسـت کـه این فیلم برای او یک تجربه بزرگ بوده و از بازی در ان پشیمان نیست.

 

4. او درسال ۱۳۹۷ در نمایش «شام یکشنبه» بازی کرد و این نمایش نیز با انتقاداتی مواجه شد. برخی از منتقدان این نمایش را بی‌محتوا و بی‌هنری خواندند و برخی دیگر ان را تحسین کردند . او گفته اسـت کـه این نمایش برای او یک چالش بوده و از نوشتن و بازی در ان لذت برده اسـت.

 

جوایز و افتخارات

جوایز و افتخارات به آفرید غفاریان

بـه آفرید غفاریان بازیگری اسـت کـه در چندین فیلم و نمایش مختلف بازی کرده و جوایز و افتخاراتی را کسب کرده اسـت. از جمله می توان بـه موارد زیر اشاره کرد:

 

1. درسال ۱۳۹۵؛ او برای بازی در فیلم «سوفی و دیوانه» بـه کارگردانی مهدی کرم‌پور، نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن در جشنواره فیلم فجر شد.

2. درسال ۱۳۹۶؛ او برای بازی در نمایش «فعل» بـه کارگردانی محمد رضایی‌راد، جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن در جشنواره تئاتر فجر را از ان خود کرد .

3. درسال ۱۳۹۷؛ او برای بازی در فیلم «مردی بدون سایه» بـه کارگردانی علیرضا رئیسیان، نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش فرعی زن در جشنواره فیلم فجر شد .

4. درسال ۱۳۹۹؛ او برای بازی در نمایش «شام یکشنبه» بـه کارگردانی محمد قنبری، جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن در جشنواره تئاتر فجر را از ان خود کرد .

5. درسال ۱۴۰۰؛ او برای بازی در فیلم «شریک جرم» بـه کارگردانی مازیار میری، نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن در جشنواره فیلم فجر شد .

 

ازدواج به آفرید غفاریان

ازدواج به آفرید غفاریان

بـه آفرید غفاریان درسال ۱۳۹۹ با مهدی امیری، کارگردان و نویسنده تئاتر ازدواج کرد. این ازدواج برای هردو طرف دومین تجربه زناشویی بود.

 


مطالب مشابه: بیوگرافی رضا نیکخواه شرکت کننده فصل اول برنامه اسکار


 

در پایان

بـه آفرید غفاریان بازیگر تئاتر و سینما اسـت کـه در حال حاضر در تهران زندگی میکند و فعالیت هنری خودرا در تئاتر و سینما ادامه میدهد. وی دریک گفت‌وگو اخیر گفته اسـت کـه قصد دارد در آینده نزدیک در چندین نمایش و فیلم دیگر نیز حضور داشته باشد.

جدیدترین مطالب سایت