بیوگرافی بازیگران سریال گرگها (+ خلاصه داستان سریال)

بیوگرافی بازیگران سریال گرگها (+ خلاصه داستان سریال)

سریال گرگها یک مجموعه تلویزیونی ایرانی بـه کارگردانی سید داود میرباقری اسـت کـه درسال ۱۳۶۷ پخش شد. این سریال با استفاده از نمادها و سمبل‌هاي‌ مختلف، مفاهیمی مانند عشق، ظلم‌ستیزی، رشوه‌خواری و دیگر مسائل دوره‌هاي‌ مختلف تاریخ ایران را بـه تصویر میکشد.

 

داستان سریال گرگها

داستان سریال گرگها

داستان سریال گرگها بـه زبان خود سریال بـه این شرح اسـت:

در شهری خیالی، صفدر آهنگر محکوم بـه اعدام می شود. حکیم شهر کـه مردی متقی و پرهیزگار اسـت، بـه سبب این حکم بـه مقابله با حاکمیت وقت برمی‌خیزد ودر نهایت نهضتی کـه برپا میشود سبب‌ساز سقوط حکومت و آزادسازی زندانیان می شود. دراین راه، حکیم با خاتون، زنی از خاندان حاکم، عشق می‌بندد و با مشکلات و مخالفت‌هاي‌ زیادی روبه‌رو میشود.

 

زمان پخش سریال گرگها

زمان پخش سریال گرگها

سریال گرگها از شبکه آی فیلم هر شب ساعت 18:0012 و تکرار ان ساعت 02:00 بامداد و 10:00 روزبعد پخش می شود. این سریال ۱۲ قسمتی از دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ پخش شده‌اسـت.

 

لیست بازیگران سریال گرگها

لیست بازیگران سریال گرگها

فهرست بازیگران سریال گرگها بـه شرح زیر اسـت:

  • علی نصیریان در نقش حکیم، مردی متقی و پرهیزگار کـه بـه عنوان رهبر نهضت انقلابی علیه حاکم ظالم و فاسد شهرت دارد
  • داوود رشیدی در نقش والی، حاکم شهر کـه بـه ظلم و رشوه‌خواری مشهور اسـت و با حکیم در تضاد قرار دارد
  • ثریا قاسمی در نقش خاتون، زنی از خاندان حاکم کـه با حکیم عشق می‌بندد و از او حمایت می کند
  • محمدعلی کشاورز در نقش قاضی، مردی کـه بـه عدالت و شرافت مشهور اسـت و با حکیم همدلی دارد
  • سیاوش طهمورث در نقش داروغه، معاون والی کـه بـه فساد و ستم مشغول اسـت و با حکیم دشمنی دارد
  • جهانگیر صمیمی‌فرد در نقش میرشب، مردی کـه بـه عنوان راوی داستان و ناظر وقایع حضور دارد
  • بهرام شاه‌محمدلو در نقش هامون، مردی کـه بـه عنوان یکی از رهبران نهضت انقلابی با حکیم همراه اسـت
  • بهزاد فراهانی در نقش خالو، مردی کـه بـه عنوان یکی از یاران صفدر آهنگر با حکیم همراه اسـت 

 

علی نصیریان

علی نصیریان

علی نصیریان یک بازیگر، نمایشنامه‌نویس و کارگردان ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۸۰ بـه عنوان چهره ماندگار ایرانی در رشته بازیگری شناخته شد. او در بیش از ۶۰ فیلم و سریال و ۱۰ نمایشنامه نوشته و بازی کرده اسـت. او درسال ۱۳۹۹ برای بازی در فیلم هفت بهار نارنج جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را از جشنواره فیلم فجر دریافت کرد

 

داوود رشیدی

داوود رشیدی

داوود رشیدی یک هنرپیشه، کارگردان، مترجم و نویسنده ایرانی بود کـه درسال ۱۳۹۵ درگذشت. او بیشتر با نقش‌هایي مانند «آقا حسینی» در فیلم کندو، «مفتش شش‌انگشتی» در سریال هزاردستان و «والی» در سریال گرگها شناخته میشد. او از خاندان حائری مازندرانی دارای اصالت بابلی بودو تحصیلات خودرا در ژنو بـه اتمام رساند. او درسال ۱۳۸۰ بـه عنوان چهره ماندگار ایرانی در رشته بازیگری شناخته شد و نشان درجه یک فرهنگ و هنر را دریافت کرد

 

ثریا قاسمی

ثریا قاسمی

ثریا قاسمی یک بازیگر، نمایشنامه‌نویس و کارگردان ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۸۰ بـه عنوان چهره ماندگار ایرانی در رشته بازیگری شناخته شد. او در بیش از ۶۰ فیلم و سریال و ۱۰ نمایشنامه نوشته و بازی کرده اسـت. او درسال ۱۳۹۵ برای بازی در فیلم ویلایی‌ها جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن را از جشنواره فیلم فجر دریافت کرد

 

محمدعلی کشاورز

محمدعلی کشاورز

محمدعلی کشاورز یک بازیگر، کارگردان، مترجم و نویسنده ایرانی بود کـه درسال ۱۳۹۹ درگذشت. او در بیش از ۶۰ فیلم و سریال و ۱۰ نمایشنامه نوشته و بازی کرده اسـت. او از خاندان حائری مازندرانی دارای اصالت بابلی بودو تحصیلات خودرا در ژنو بـه اتمام رساند. او از چهره‌هاي‌ ماندگار تئاتر، سینما و تلویزیون ایران بودو نشان درجه یک فرهنگ و هنر را دریافت کرد.

 

او در نقش‌هاي‌ مختلفی مانند «آقا حسینی» در فیلم کندو، «مفتش شش‌انگشتی» در سریال هزاردستان، «اسدالله خان» در سریال پدرسالار و «رهبر ارکستر» در فیلم زیر درختان زیتون شناخته می ‌شد. او برای بازی در فیلم مادر نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم فجر شد.

 

سیاوش طهمورث

سیاوش طهمورث

سیاوش طهمورث یک بازیگر، کارگردان، نویسنده و نمایشنامه‌نویس ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۲۵ در تهران بـه دنیا آمد. او از ۱۷ سالگی فعالیت هنری خودرا در تئاتر آغاز کرد و بعدا در سینما و تلویزیون نیز حضور یافت. او در بیش از ۶۰ فیلم و سریال و ۱۰ نمایشنامه نوشته و بازی کرده اسـت.

 

او بیشتر با نقش‌هایي مانند «داروغه» در سریال گرگها، «مفتش شش‌انگشتی» در سریال هزاردستان، «آقا حسینی» در فیلم کندو و «رهبر ارکستر» در فیلم زیر درختان زیتون شناخته می شود. او درسال ۱۳۵۲ با خانم مهری محمدی ازدواج کرد و دو فرزند بـه نام‌هاي‌ مهران و مهرداد دارد. او درسال ۱۳۹۸ نیز کتابی بـه نام «از تو می گویم» منتشر کرد کـه شامل قصه‌هاي‌ کوتاه و جذابی از زندگی و خاطرات او اسـت.

 

جهانگیر صمیمی‌فرد

جهانگیر صمیمی‌فرد

جهانگیر صمیمی‌فرد یک بازیگر، کارگردان، نویسنده و نمایشنامه‌نویس ایرانی بود کـه درسال ۱۳۸۲ درگذشت. او در بیش از ۶۰ فیلم و سریال و ۱۰ نمایشنامه نوشته و بازی کرده اسـت. او بیشتر با نقش‌هایي مانند «داروغه» در سریال گرگها، «مفتش شش‌انگشتی» در سریال هزاردستان، «آقا حسینی» در فیلم کندو و «رهبر ارکستر» در فیلم زیر درختان زیتون شناخته میشود.

 

بهرام شاه‌محمدلو

بهرام شاه‌محمدلو

بهرام شاه‌محمدلو یک کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ایرانی اسـت کـه متولد ۲۵ آذر ۱۳۲۹ در تهران اسـت. او بیشتر با نقش آقای حکایتی در برنامه عروسکی زیر گنبد کبود شناخته میشود. او در بیش از ۶۰ فیلم و سریال و ۱۰ نمایشنامه نوشته و بازی کرده اسـت. او همسر راضیه برومند و پدر کاوه و سهراب شاه‌محمدلو اسـت

 

بهزاد فراهانی

بهزاد فراهانی

بهزاد فراهانی یک بازیگر و فیلمنامه‌نویس ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۲۳ در اراک متولد شد. او در بیش از ۶۰ فیلم و سریال و ۱۰ نمایشنامه نوشته و بازی کرده اسـت. او همسر فهیمه رحیم‌نیا و پدر شقایق، گلشیفته و آذرخش فراهانی اسـت. او بیشتر با نقش‌هایي مانند «آقا حسینی» در فیلم کندو، «مفتش شش‌انگشتی» در سریال هزاردستان و «والی» در سریال گرگها شناخته میشود

 

در پایان

سریال گرگ‌ها یک اثر هنری و تاریخی اسـت کـه ارزش دیدن دارد. بازیگران این سریال همگی از چهره‌هاي‌ ماندگار تئاتر، سینما و تلویزیون ایران هستند کـه بازی‌هاي‌ درخشانی را نمایش داده‌اند. این سریال همچنین با توجه بـه موضوع و داستان ان؛ میتواند برای کسانی کـه علاقه‌مند بـه بحث‌هاي‌ مربوط بـه مذهب، انقلاب، فرهنگ و هنر ایران هستند جذاب باشد.

جدیدترین مطالب سایت