بیوگرافی خواننده نسل جوان عرفان طهماسبی (+ معرفی آثار )

بیوگرافی خواننده نسل جوان عرفان طهماسبی (+ معرفی آثار )

عرفان طهماسبی خواننده جوان و خوش صدا و شاهنامه خوان و از شرکت کنندگان فصل دوم برنامه عصر جدید شبکه سوم سیما اسـت او اهل خوزستان اسـت. قطعه فوق العاده زیبای بختیاری بـه نام گلم گلم را در برنامه عصر جدید اجرا کرد کـه با استقبال بی نظیر مردم روبه رو شد ؛ اکنون نگاهی بـه زندگی شخص و مجموعه آثارش می‌اندزیم.

 

عرفان طهماسبی خواننده پر احساس

عرفان طهماسبی خواننده و آهنگساز متولد ۲۵ شهریور ۱۳۷۷ در شوشتر اسـت.اهنگ هاي‌ وی مملو از احساس بوده و صدای دلنشین و خوش آوازش بسیار زیبا و آرامش بخش اسـت بـه طوری که شنونده با تمام وجود از شنیدن صدایش لذت می برد.

 

عرفان تحصیل کرده کارشناسی ابزار دقیق می‌باشد.مهارت در موسیقی محلی یکی از نقاط قوت وی می‌باشد.وی اکنون ساکن شهر اهواز میباشد، همچنین اصالت او و پدر و مادرش بختیاری اسـت.

 

عرفان طهماسبی خواننده پر احساس

 

او در محاصبه اي اینچنین میگوید:

من هنرجوی بازیگری تئاتر در شوشتر بودم و ۲ تا نمایشنامه کار کردم کـه در یکی از این نمایشنامه ها لازم بود کـه آواز بخوانم، من اینکار را اجرا کردم و مورد پسندم استادم آقای بهداری واقع شد و ایشان از صدای من خیلی خوششان آمد و من را تشویق کردند.

 

بعد از ان هم از آنجایی ایشان در کار شاهنامه خوانی بودند از من خواستند کـه شاهنامه بخوانم و پیشنهادشان همان سبک همیشگی شاهنامه بود، با این‌که این سبک دوست داشتنی اسـت ولی من در ذهنم گفتم کـه میخواهم سعی کنم شاهنامه را بـه صورت پاپ اجرا کنم کـه اینکار را بـه صورت تلفیقی انجام دادیم با این‌که مطمئن نیستم اما فکر می‌کنم اولین شاهنامه خوان پاپ کشور بودم چون تا کنون جایی ثبت نشده اسـت.

 

عرفان طهماسبی خواننده پر احساس

 

آغاز فعالیت در عرصه هنر

عرفان طهماسبی خوانندگی را از کافه و رستوران هاي‌ اهواز شروع کرد و با شرکت در برنامه عصر جدید بر سرزبان ها افتاد و تبدیل بـه چهره سرشناس شد.او اولین فعالیت هنری خودرا در تئاتر آغاز کرد و پس از ان وارد دنیای موسیقی شد.

 

او تا کنون دو نمایش تئاتر را بر روی صحنه بازی کرده اسـت. در یکی از نمایشها بـه شاهنامه خوانی پرداخته اسـت.عرفان طهماسبی همچنین در دنیای موسیقی بـه یکی از چهره هاي‌ محبوب و پرطرفدار تبدیل شده اسـت.بـه خاطر صدای خاص و فوق العاده اش، سوز گداز صدایش در هنگام خواندن و همچنین خواندن از عمق جان باعث می‌شود طرفدارانش از ته دل لذت ببرند.

 

آغاز فعالیت در عرصه هنر

 

آرزوی کودکی و کار کردن از کودکی

بـه گفته ي خودش وی از ۱۸ سالگی برای کسب درآمد از شوشتر بـه اهواز نقل مکان کرده اسـت چون از بیکاری بیزار بود دریک کبابی خیلی کوچک در اهواز مشغول بـه کار شد و روزی ۶ ساعت بدون وقفه آنجا ساز می زد و میخواند.

 

بعد از نقل مکان بـه اهواز،بـه همراه دوستان جدیدش سعی کردند گروهی تشکیل دهند، چون کـه اولین تجربه کاری انها بود اسمش را گروه الف گذاشتند و بعد ها معانی دیگری برایشان شکل گرفت.

 

او در رابطه با دوران کودکی اش می‌گوید:

طبق معمول همه ی افرادی کـه در عرصه موسیقی فعالیت دارند، از کودکی تلاش‌ هایي دراین حوزه داشته‌ اند، من هم از کودکی هم شعر می‌ گفتم، هم می‌ خواندم، کتاب شعر بچگی‌ هایم را هنوز دارم، ویدئوهایی هم هست کـه در سن ۷ سالگی حتی یک جایی گفته‌ ام من برای مردم می‌ خوانم!

 

این آرزوی من از کودکی بوده، اما بـه‌طور جدی از ۱۶؛ ۱۵ سالگی دراین مسیر قرار گرفتم. بـه تئاتر رفتم و کارم رابا شاهنامه‌ خوانی شروع کردم

 

آرزوی کودکی و کار کردن از کودکی

 

حضور عرفان طهماسبی در برنامه عصر جدید

عرفان طهماسبی در فصل دوم برنامه عصر جدید شرکت کرد و یک قطعه بختیاری فوق العاده و پر احساس را اجرا کرد.او بعد از عبور و قبولی در مرحله راستی آزمایی برنامه عصر جدید با چهار چراغ سفید بـه مرحله بعدی صعود کرد.

آریا عظیمی نژاد «موسیقی دان و آهنگساز» یکی از داوران این برنامه بود کـه پس از شنیدنی صدای عرفان، از همان لحظه اول رای مثبت خودرا با یک چراغ سفید نشان داد.

در دور دوم کارش بـه خوبی اجرای اول نبود تا این‌که با رای نجات بـه مرحله نیمه نهایی راه یافت و امین حیایی بـه او رای نجات داد و با راه یابی بـه فینال این مسابقه با رای مردمی نفر دوم این فصل از عصر جدید شد.

 

حضور عرفان طهماسبی در برنامه عصر جدید

خوانندگی تیتراژ سریال نجلا

نجلا سریال تلویزیونی ایرانی اسـت کـه بـه کارگردانی خیرالله تقیانی پور ساخته شده اسـت.سارا رسول زاده، آزیتا حاجیان، ملیکا شریفی نیا، سوگل طهماسبی، حسام منظور، محیا دهقانی و … از جمله بازیگران اصلی این مجموعه تلویزیونی هستند.عرفان طهماسبی بـه عنوان خواننده، تیتراژ پایانی این سریال را بـه همراه مهدی یغمایی اجرا کرده اسـت.

 

خوانندگی تیتراژ سریال نجلا

 

 

انتشار اولین ترک

تابستان ۱۳۹۹ در ۲۲ سالگی اولین ترک مستقل خود بـه نام «بی وفا» را منتشر کرد و سپس سال ۱۴۰۰ موزیک «کجایی» را روانه بازار کرد و یکسال بعد تک موزیک «آغاز کن بی من» را منتشر ساخت.«مترسک»؛ «گل مهتاب» و «خیال» از دیگر آثار وی می باشند.

 

انتشار اولین ترک

 

زندگی هنری و شخصی عرفان طهماسبی «Erfan Tahmasbi»

او در گفت‌وگو اي اینچنین گفته کـه:<< نه می‌ توانم بگویم آموزشی نداشتم، نه می‌ توانم بگویم داشتم. واقعیت این اسـت کـه خیلی کم، در جلساتی بسیار کوتاه، در حد یکی‌ دو جلسه با استادانی کار کرده‌ ام، ان هم فقط در حدی کـه سؤالاتم را بپرسم.

اما این‌که آکادمیک کار کرده باشم یا هنرجوی کسی باشم، نه. بیشتر سعی کرده‌ ام از طریق شبکه‌ هاي‌ مجازی و رسانه‌ هاي‌ مختلف اطلاعاتم را بـه‌دست بیاورم.>>

عرفان طهماسبی در حال حاضر درکنار کار خوانندگی دریک موسسه موسیقی تدریس هم میکند و همزمان با ان خود نیز آموزش می‌بینید.

 

زندگی هنری و شخصی عرفان طهماسبی «Erfan Tahmasbi»

 

در پایان

عرفان طهماسبی خواننده اي کـه از همان ابتدای کار با حضور در برنامه عصر جدید بـه مجری گری احسان علیخانی با عملکرد درخشانش توانست طرفداران زیادی جذب کند.او صدایی دلنشین و آرام‌بخش دارد بـه طوری‌كه شنونده محو صدای پر احساس او میشود و با موسیقی و صدایش انس می‌گیرد.با توجه بـه کارنامه فوق العاده او  آینده ي درخشانی در انتظارش اسـت.

جدیدترین مطالب سایت