بروزرسانی : 7 فروردین 1398

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

بهترین فیلم های 2019

اگر به‌ دنبال دیدن بهترین فیلم هاي‌ جهان هم از ایرانی و هم خارجی هستید ما دراین مطلب بشما بهترین فیلم هاي‌ سال 2019- 97 را معرفی خواهیم نمود. امیدواریم این فیلم ها را دانلود کنید و لذت ببرید.

بهترین فیلم های سینمایی جهان در سال 2019

فیلم سینمایی Spider-Man: Far From Home

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Jon Watts
بازیگران: Tom Holland, Jake Gyllenhaal, Michael Keaton
تاریخ اکران: ۵ جولای «۱۴ تیر ۱۳۹۸»

به نظر می رسد سال ۲۰۱۹ قرار است با محصولات استودیوی مارول اشباع شویم. «اسپایدرمن» یکیدیگر از ابرقهرمان‌هاي‌ مارول است که سال ۲۰۱۷ هم شاهد حضورش روی پرده سینما بودیم. «اسپایدرمن: دور از خانه» در حقیقت دنباله قسمت قبلی ان یعنی «اسپایدرمن: بازگشت به خانه» «۲۰۱۷» است. در فیلم قبلی و این یکی تام هالند بعنوان بازیگر اسپایدرمن جای گزین توبی مگوایر و اندرو گارفیلد شده که در فیلم‌هاي‌ قبلی «اسپایدرمن» نقش این ابرقهرمان را بازی میکردند. فیلم بعد از ان پروژه فعلاً بی‌نام «انتقام‌جویان» اکران میشود و داستانش این است که بعد از ماجراهایی که تیم انتقام‌جویان در ان فیلم پشت سر میگذارند حالا پیتر پارکر و رفقایش برای تعطیلات به اروپا میروند. جان واتس که کارگردانی فیلم «اسپایدرمن: بازگشت به خانه» را برعهده داشت و نقدهای مثبتی هم دریافت کرده بود دوباره پشت دوربین این یکی نسخه هم قرار گرفته است.

فیلم سینمایی The Lion King

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Jon Favreau
صداپیشگان: Donald Glover, Seth Rogen, Beyoncé
تاریخ اکران: ۱۹ جولای «۲۸ تیر ۱۳۹۸»

جان فاورو دو سال پیش بازسازی انیمیشن «کتاب جنگل» رابه روش سینمایی جلوی دوربین برد که بخصوص در گیشه فیلم موفقی از کار درآمد. منتقدان هم نسبتا نقدهای مثبتی رویش نوشتند. حالا فاورو سراغ انیمیشن مشهور دهه نود دیزنی، «شیرشاه» رفته است تا ان رابه صورت ترکیبی از فیلم زنده و گرافیک کامپیوتری بسازد. ترکیب کنجکاوی‌برانگیزی است. «شیرشاه» یک جور داستان هملت در جنگل است. سیمبا که بدنیا می آید بعد از مدتی عمویش، پدرش رابه قتل میرساند. سیما به جنگل فرار می کند و آنجا دوستانی پیدا میکند که به او کمک می کنند برگردد تا تاج و تختش را پس بگیرد. موسیقی فیلم را هانس زیمر می‌سازد که پیش‌تر موسیقی نسخه انیمیشن فیلم را هم ساخته بود.

فیلم سینمایی Artemis Fowl

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Kenneth Branagh
بازیگران: Judi Dench, Josh Gad
تاریخ اکران: ۹ آگوست «۱۸ مرداد ۱۳۹۸»

اکشن ماجراجویانه خانوادگی که رگه‌هایي از فیلم علمی-تخیلی هم در ان دیده میشود. آرتمیس فول دوم شخصیت اصلی داستان است. او یک مجرم ایرلندی است که مغز متفکر تعداد زیادی از جرایم محسوب می شود. آرتمیس فول یک لپرکان افسانه‌اي را می‌رباید. لپرکان‌ها در افسانه‌هاي‌ ایرلندی موجودات خیالی هستند با کت‌هاي‌ قرمز یا سبز که توانایی برآورده کردن سه آرزوی هر آدمی را دارند. او لپرکان را بعنوان غرامت نگهداشته تا سرمایه لازم برای جست‌وجوی پدر گم شده‌اش را پیدا کند. فیلم اقتباسی از کتابی بهمین نام نوشته ایون کولفر است. کنت برانای انگلیسی با فیلم قبلی‌اش «قتل در قطار سریع‌السیر شرق» که اقتباسی از یکی از رمان‌هاي‌ مشهور آگاتا کریستی بود در گیشه و نزد منتقدان شکست خورد.

فیلم سینمایی Once Upon a Time In Hollywood

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Quentin Tarantino
بازیگران: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Al Pacino, Dakota Fanning
تاریخ اکران: ۹ آگوست «۱۸ مرداد ۱۳۹۸»

جزو مهمترین فیلم‌هاي‌ سال آینده است. کوئنتین تارانتینو برنده دو جایزه اسکار بهترین فیلمنامه برای «جانگوی رهاشده از بند» و «پالپ فیکشن» «داستان‌هاي‌ عامه‌پسند» و نامزد دو اسکار برای کارگردانی «حرامزاده‌هاي‌ بی آبرو» و «پالپ فیکشن» فیلمی ساخته درباره هالیوود دهه شصت که بخشی از ان روایت زندگی رومن پولانسکی و به قتل رسیدن همسرش شارون تیت است. همین خلاصه داستان کافی بود که فیلم از همان مرحله انتخاب بازیگر سروصدای زیادی بپا کند. بعد هم که تارانتینو سراغ ستاره‌هاي‌ تراز اول هالیوود رفت. او با برد پیت پیش‌تر در فیلم «حرامزاده‌هاي‌ بی‌آبرو» و با دی‌کاپریو در فیلم «جانگوی رهاشده از بند»؛ دو فیلم اسکاری‌اش، همکاری کرده بود. این درام جنایی روی خانواده منسون قاتلان شارون تیت تمرکز کرده است. نکته دیگر این‌که فیلم را قرار بود مثل بقیه فیلم‌هاي‌ تارانتینو کمپانی هاروی واینستاین تهیه کند که بعد از ماجراهای رسوایی‌هاي‌ واینستاین، تارانتینو استودیوی پخش‌کننده رابه سونی تغییر داد. فیلمی درباره سینماست که توسط یک عشق سینما ساخته می شود. طبیعی است که برای دیدنش مشتاق باشیم.

فیلم سینمایی Gemini Man

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Ang Lee
بازیگران: Will Smith, Clive Owen
تاریخ اکران: ۴ اکتبر «۱۲ مهر ۱۳۹۸»

فیلم قبلی آنگ لي، «قدم زدن طولانی بیلی لین» نتوانست موفقیت «زندگی پای» را تکرار کند. اما آنگ لي همیشه کارگردان کنجکاوی‌برانگیزی است. او برای فیلم‌هاي‌ «ببر خیزان، اژدهای پنهان» «Crouching Tiger, Hidden Dragon» و «زندگی پای» نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم شده بودو دو بار هم برای کارگردانی «کوهستان بروکبک» و «زندگی پای» اسکار کارگردانی رابه خانه برده است. درنتیجه از ان کارگردان‌هایي است که منتقدان همیشه وی را زیر نظر دارند. «جمینی من» یک فیلم اکشن علمی-تخیلی است که قهرمانی به نام هنری بروگن دارد. بروگن قاتل پا به سن گذاشته‌اي است که میـــخواهد خودش را بازنشسته کند اما خودش را مقابل یک همزاد جوان‌ترش میبیند که هر حرکتش را می تواند پیش‌بینی کند.

فیلم سینمایی Joker

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان:‌ Todd Phillips
بازیگران: Joaquin Phoenix, Robert De Niro
تاریخ اکران: ۴ اکتبر «۱۲ مهر ۱۳۹۸»

بالاخره وسط خیل فیلم‌هاي‌ مربوط به کمیک‌بوک‌هاي‌ مارول به فیلمی رسیدیم که اقتباسی از کمیک‌بوک‌هاي‌ دی سی است. جوکر معروف ترین شریر کمیک‌بوک‌ها از دل فیلم‌هاي‌ بتمن بیرون آمده است. این قرار است نخستین فیلم از سری فیلم‌هایي باشد که بطور جداگانه قرار است جهان دی سی را گسترش بدهند. انتخاب تاد فیلیپس بعنوان کارگردان نکته جالبی بود چون او سابقه کارگردانی سری کمدی‌هاي‌ مشهور «خماری» را دارد و حالا یکی از مهمترین فیلم‌هاي‌ ابرقهرمانی سال رابه او سپرده‌اند. بعد از مرحوم هیث لجر که یکی از بهترین جوکرهای تاریخ سینما را در فیلم نولان بازی کرد درسال‌هاي‌ اخیر جرد لتو بازیگر نقش جوکر شده بود. طبعا جنجالی‌ترین حاشیه فیلم این بود که چه کسی قرار است جوکر باشد تا این‌که نام یوآکین فونیکس به صورت رسمی برای بازی دراین نقش اعلام شد. سازندگان فیلم بسیار مراقبند که از داستان فیلم چیزی لو نرود. فیلم دقیقا در موعد فصل جوایز اکران میشود.

فیلم The Goldfinch

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: John Crowley
بازیگران: Nicole Kidman, Sarah Paulson, Ansel Elgort
تاریخ اکران: ۱۱ اکتبر «۱۹ مهر ۱۳۹۸»

جان کراولی فیلمساز کم‌کاری است. از سال ۲۰۰۳ که نخستین فیلمش را ساخت تا امروز فقط پنج فیلم ساخته است و «سهره» ششمین اثرش محسوب میشود. موفق‌ترین فیلم کراولی «بروکلین» محصول سال ۲۰۱۵ بود که سیرشا رونان بخاطر ان نامزد دریافت جایزه اسکار شد درنتیجه از حالا میشود پیش‌بینی کرد که کراولی با ستاره‌هاي‌ زن فیلمش همکاری خوبی دارد و احتمالا بازی‌شان مورد توجه قرار بگیرد. درام «سهره» درباره پسری در نیویورک است که مادرش در بمب‌گذاری در موزه هنرهای متروپلیتن کشته می شود و بعد توسط یک خانواده متمول سطح بالای ساحل شرقی به فرزندی پذیرفته میشود. برای مدتی به لاس‌وگاس می رود و درنهایت وسط ماجراهایی می‌افتد که در انها جعل اسناد هنری هم وجوددارد. فیلم اقتباسی از رمانی بهمین نام است که دونا تارت ان را نوشته. انسل الگورت بازیگر نقش اصلی با فیلم «بخت پریشان ما» تبدیل به چهره شناخته شده‌اي شده است. الگورت سال ۲۰۱۷ با فیلم «بیبی راننده» مورد توجه منتقدان هم قرار گرفت. این فیلم ممکن است راه وی را در فصل جوایز باز کند.

فیلم A Beautiful Day in the Neighborhood

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Marielle Heller
بازیگران: Tom Hanks
تاریخ اکران: ۱۸ اکتبر «۲۶ مهر ۱۳۹۸»

چرا این فیلم مهم است در حالیکه کمتر کسی نام ماریل هلر را شنیده؟ ماریل هلر البته یک کمدی-رومانتیک درجه یک انگلیسی سال ۲۰۱۸ ساخته است. «تو می‌تونی منو ببخشی؟» با بازی ملیسا مک‌کارتی یکی از فیلم‌هایي بود که وقتی در جشنواره لندن به نمایش درآمد خیلی از منتقدان از ان استقبال کردند. درنتیجه دیدن فیلم بعدی‌اش کنجکاوی‌برانگیز است. از طرف دیگر بازیگر نقش اصلی ان تام هنکس است. حضور تام هنکس در هر پروژه‌اي ان را مستعد جایزه گرفتن در فصل جوایز میکند. فیلم داستان فرد راجرز است. یک مجری و برنامه‌ساز تلویزیونی ارجمند و آفريننده یکی از محبوب‌ترین برنامه‌هاي‌ تلویزیونی بچه‌ها در اواخر دهه شصت. ماجرای فیلم از جایی آغاز میشود که تام جونود یک روزنامه‌نگار جنجالی برنده جایزه‌هاي‌ مختلف قراردادی امضا می کند تا برای یک مجله پروفایلی از زندگی و کارنامه راجرز تهیه کند. مواجهه او با راجرز چالش ایجاد میکند. تاریخ اکران فیلم دقیقا زمانی است که فیلم‌هاي‌ محبوب فصل جوایز اکران می شوند.

فیلم Death on the Nile

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Kenneth Branagh
بازیگران: Kenneth Branagh
تاریخ اکران: ۸ نوامبر «۱۷ آبان ۱۳۹۸»

گویا کنت برانا باوجود شکست «مرگ در قطار سریع‌السیر شرق» نمیخواهد دست از سر آگاتا کریستی بردارد. «مرگ روی نیل» یکی از معروف ترین رمان‌هاي‌ آگاتا کریستی است که سال ۱۹۳۷ منتشر شد. یکی از سری داستان‌هاي‌ هرکول پوآروست که دوباره خود برانا میـــخواهد نقش کارآگاه مشهور را بازی کند. داستان در قاهره اتفاق می‌افتد. روی کشتی که بر رودخانه نیل در حرکت است و هرکول پوآروی مشهور هم یکی از سرنشینانش، یک دختر ثروتمند به قتل میرسد و طبعا کارآگاه مشهور می خواهد معمای قتل وی را حل کند. پوآروی قبلی برانا کمی با تصویری که ما از هرکول پوآرو در ذهن داشتیم، بخصوص با نقش‌آفرینی دیوید ساچت فرق می کرد. فانتزی‌تر بود. به هرحال کنت برانا یک شکسپیرین تئاتری است و دیدن هر تجربه‌اي از او شوق‌برانگیز است. حتی اگه هرکول پوآوری قبلی‌اش ناموفق بوده باشد.

بهترین انیمیشن Frozen 2

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Chris Buck, Jennifer Lee
صداپیشگان: Kristen Bell, Idina Menzel, Josh Gad
تاریخ اکران: ۲۷ نوامبر «۶ آذر ۱۳۹۸»

شش سال از زمان ساخته شدن قسمت اول انیمیشن «یخ زده» می‌گذرد. انیمیشنی که رکورد های فروش را جا به جا کرد. دو جایزه اسکار برای بهترین ترانه و بهترین انیمیشن دریافت کرد و یادآور دوران اوج کمپانی دیزنی بود. نقدهای مثبتی هم از منتقدان دریافت کرد. داستان انیمیشن اقتباسی آزاد از قصه «ملکه برفی» هانس کریستین اندرسون بود. و معمولاً انیمیشن‌هاي‌ دیزنی تلطیف شده بود. دو خواهر به اسم آنا و السا در جهان بجز یک دیگر هیچ‌کس را ندارند. السا ملکه برفی است ودر دست‌هایش جادویی دارد که می تواند باعث یخ زدن هر چیزی شود. «یخ زده» تبدیل به انیمیشنی شد که روی صنعت اسباب‌بازی و خیلی چیزهای دیگر هم تاثیر گذاشت. خیلی زود کاراکترهای «یخ زده» بخصوص السا و آنا و اولاف در فرهنگ مردم در سرتاسر جهان جا خوش کردند. خلاصه داستان قسمت دوم هنوز مشخص نیست. در قسمت اول که عشق دو خواهر جهان را از یخ زدن نجات داد. یکی از رقبای سال آینده برای دریافت اسکار بهترین انیمیشن سال خواهد بود.

فیلم Knives Out

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Rian Johnson
بازیگران: Daniel Craig, Ana de Armas, Chris Evans
تاریخ اکران: ۲۷ نوامبر «۶ آذر ۱۳۹۸»

علاقمندان موسیقی دل‌شان را صابون نزنند چون این فیلم که اقتباسی از نام موزیک ردیوهد است هیچ ربطی به ان قطعه ندارد اما همان‌ گونه فیلم «Knives out» رایان جانسون ارزش هیجان‌زده شدن را دارد. این‌که بدانیم مردی که شجاعانه پشت فیلم «جنگ ستارگان: آخرین جدای» ایستاد حالا با پولی که در دست دارد می خواهد چه کند. خلاصه داستان فیلم هنوز مشخص نیست اما ان را بعنوان یک داستان جنایی مدرن توصیف کرده‌اند که به سبک فیلم‌هاي‌ پلیسی کلاسیک اتفاق می‌افتد. شنیده شده که این فیلم مایه‌هاي‌ اپراهای فضایی را دارید.

فیلم Jumanji 3

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Jake Kasdan
بازیگران: Dwayne Johnson, Jack Black, Kevin Hart
تاریخ اکران: ۱۳ دسامبر «۲۲ آذر ۱۳۹۸»

دنباله قسمت قبلی با عنوان «جومانجی: به جنگل خوش آمدید» که سال ۲۰۱۷ اکران شد ودر گیشه اثر بسیار موفقی بود. البته منتقدان اصلا دوستش نداشتند اما به نظر می رسد برای کمپانی اهمیت چندانی هم نداشته باشد چون دوباره همان کارگردان و گروه سازنده را برای قسمت دوم هم استخدام کرده‌اند. از خلاصه داستان قسمت دوم هنوز چیزی در دست نیست اما قسمت قبلی داستان چهار نوجوان بود که داخل یک بازی ویدیویی جادویی گیر می‌افتند. و تنها راهی که ممکن است بتوانند از این بازی خودشان را بیرون بکشند این است که با یک دیگر کمک کنند تا بازی را به اتمام برسانند.

فیلم Star Wars: Episode IX

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: J.J. Abrams
بازیگران: Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o
تاریخ اکران: ۲۰ دسامبر «۲۹ آذر ۱۳۹۸»

یک حماسه فضایی دیگر که دوباره جی.جی آبرامز ان را می‌سازد. کارگردانی که در ساختن فیلم‌هاي‌ علمی-تخیلی ید طولایی دارد اما نکته‌اش این است که در کارگردانی میراث جورج لوکاس کارش دشوار است. از پس «جنگ ستارگان» قبلی برآمد. این سومین باری است که آبرامز یکی از قسمت‌هاي‌ سری «جنگ ستارگان» را کارگردانی می کند. سال ۲۰۱۵ «نیرو برمی‌خیزد» را ساخت که با استقبال بسیار خوبی روبرو شد و دو سال بعد هم «آخرین جدای». جورج لوکاس دیگر هیچ نقشی دراین سری جدید «جنگ ستارگان» ندارد و کل سهام کمپانی لوکاس فیلم رابه دیزنی فروخت. با این حال آبرامز سعی می کند حال و هوای کارهای لوکاس را حفظ کند تا طرفداران «جنگ ستارگان» را راضی نگهدارد. درباره داستان فیلم هنوز اطلاعاتی در معرض نیست. جان ویلیامز برای آهنگسازی قسمت جدید «جنگ ستارگان» قرارداد بسته است.

فیلم Wicked

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Stephen Daldry
بازیگران:
تاریخ اکران: ۲۰ دسامبر «۲۹ آذر ۱۳۹۸»

فانتزی موزیکال رومانتیکی که استفان دالدری ان را ساخته است. دالدری کارگردان انگلیسی نامزد سه جایزه اسکار برای فیلم‌هاي‌ «ساعت‌ها»؛ «خواننده» و «بیلی الیوت» است. درام‌هاي‌ هنرمندانه‌اي می‌سازد با شخصیت‌پردازی‌هاي‌ قوی که کاملا میتوانند مخاطب‌شان را درگیر کنند. اسم استفان دالدری برای دیدن یک فیلم کفایت میکند. هنوز از گروه بازیگران فیلم خبری به بیرون درز نکرده و فیلم مراحل پیش‌تولیدش را طی می کند. «شریر» قبلا در صحنه‌هاي‌ برادوی اجرا شده بود. فیلم داستان زنی با پوست سبزرنگ است که توسط جادوگر شهر از تبدیل به جادوگر شریر غرب می شود. ارجاعاتی به فیلم و داستان کلاسیک «جادوگر شهر از» دارد و قصه‌هایي ناگفته از شخصیت‌هاي‌ مشهور ودر حاشیه «جادوگر شهر از» دراین فیلم برملا میشود.

فیلم Little Women

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Greta Gerwig
بازیگران: Saoirse Ronan, Emma Watson, Florence Pugh
تاریخ اکران: ۲۵ دسامبر «۴ دی ۱۳۹۸»

میدانم چه میخواهید بگویید. بازهم یک بازسازی دیگر از داستان هنوز محبوب روشنفکرانه لوییزا می آلکوت؟ فقط یک نفر مثل گرتا گرویگ می‌توانست دوباره سراغ چنین داستانی برود. و بیشتر عوامل نخستین فیلمش «لیدی برد» را هم دراین فیلم دوباره بکار گرفته است. سیرشا رونان برای بار دوم دراین فیلم با گرتا گرویگ همکاری کرده است و نقش اصلی یعنی جو مارچ را ایفا میکند. تیموتی شالامه هم در فیلم بازی می کند. روز کریسمس سال ۲۰۱۹ بهترین زمان برای نمایش چنین فیلمی است که احتمالا در گیشه هم خوب عمل خواهد کرد. داستان چهار خواهر در آستانه بلوغ در زمانی جنگ داخلی کشور آمریکا که پدرشان به جنگ رفته است. باید ببینیم کارگردانی گرتا گرویگ چه چیزی به این درام رومانتیک دوست‌داشتنی اضافه خواهد کرد.

فیلم Bergman Island

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Mia Hansen-Løve
بازیگران: Mia Wasikowska, Vicky Krieps, Anders Danielsen Lie
تاریخ اکران: ۲۰۱۹

جزیره فارو زمین مقدس سینمایی‌هاست. این جزیره دریای بالتیک با بادی که در ان می‌وزد لوکیشن تعداد زیادی از فیلم‌هاي‌ اینگمار برگمان در دهه ۶۰ بوده است از جمله «پرسونا». میا هانسن لاو کارگردان فیلم «جزیره برگمان» «که فیلم‌هایي مثل «Eden» و «Things to Come» را در کارنامه‌اش دارد» از علاقمندان اینگمار برگمان است. او نه فقط به فیلم‌هاي‌ برگمان علاقمند است که خود هنرمند و روند کاری‌اش هم برایش جالب است. برخورد او به جزیره فارو «که احتمالا همان زمانی که برای نخستین‌بار با همسر سابقش الیویه آسایاس به ان سفر کرده بود طرح اصلی فیلم به ذهنش خطور کرده» باعث شد که تصمیم بگیرد فیلمی با محوریت برگمان اما درباره یک زوج آمریکایی تولید کند. یک زوج آمریکایی فیلمساز برای تعطیلات به این جزیره پناه میبرند تا هر کدام فیلمنامه خودشان را برای فیلم‌هاي‌ آینده‌شان بنویسند. در جزیره‌اي که الهام‌بخش برگمان برای خیلی از فیلم‌هایش بوده است. هر چه تابستان و فیلمنامه‌شان جلوتر میرود مرز میان واقعیت و خیال کمرنگ‌تر می شود. قرار بود گرتا گرویگ بازیگر فیلم باشد و بعدتر ویکی کریپس بازیگر فیلم «شبح خیال» جانشین او شد.

فیلم The Irishman

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Martin Scorsese
بازیگران: Joe Pesci, Robert De Niro, Al Pacino
تاریخ اکران: ۲۰۱۹

اکران فیلم جدیدی از مارتین اسکورسیزی خودش دلیل کافی برای جشن گرفتن است. اما فیلم «مرد ایرلندی» چند دلیل مضاعف هم دارد. از جمله این‌که بعد از سالها دوباره اسکورسیزی و رابرت دنیرو و جو پشی تشکیل یک تیم داده‌اند. «همکاری درخشان انها در فیلم‌هاي‌ «رفقای خوب» و «کازینو» هنوز در یادها مانده است.» دیدن فیلم برای همه ی عشاق سینما و طرفداران اسکورسیزی واجب است. اسکورسیزی دوباره با این فیلم به جهان گنگستری برگشته است که بهترین آثار سینمایی ‌اش را دراین حوزه تولید کرده است. از فیلم «هوانورد» تا «گاو عصبانی» هیچ‌کس مثل اسکورسیزی نمیتواند به آثار بیوگرافیک روی پرده سینما جان بدهد. و البته حرف‌هاي‌ زیادی هم درباره شیوه‌هاي‌ گرافیک کامپیوتری فیلم زده شده که به وسیله آن ها سن رابرت دنیرو را کم کرده‌اند. فیلم درباره یکی از گنگسترهای خشنی است که درگیر قتل خشونت‌بار جیمی هوفا شد.

Jojo Rabbit

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Taika Waititi
بازیگران: Roman Griffin Davis, Thomasin McKenzie, Taika Waititi
تاریخ اکران: ۲۰۱۹

راستش را بخواهید اگر یک نفر قرار بود فیلمی درسال ۲۰۱۹ بسازد که آدولف هیتلر در ان بازی کند قطعا ان شخص تایکا وایتیتی بود. و همان‌ طور که خود وایتیتی با بلاغت و هوشمندی گفته چه چیزی بیشتر از این می‌توانست هیتلر را اذيت بدهد که کارگردانی با اصل و نسب نیمه یهودی و نیمه مائوری فیلمی رابا حضور او کارگردانی کند؟ دراین فیلم وایتیتی جهان یک پسر آلمانی جوان را کشف می کند که در تلاش و تقلاست تا جایگاه خودش را در رژیم فاشیستی پیدا کند. او برای خودش یک دوست خیالی خلق میکند. و فکر می کنید دوست خیالی‌اش چه کسی باشد؟ آدولف هیتلر! در عین حال متوجه میشود که مادرش به یک پسر یهودی هم پناه داده است.

فیلم سینمایی The Last Thing He Wanted

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Dee Rees
بازیگران: Ben Affleck, Anne Hathaway, Willem Dafoe
تاریخ اکران: ۲۰۱۹

دی ریس نامزد اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی برای فیلم «مادباند» اصلا با ان فیلم به شهرت رسید. این فیلمنامه‌نویس-کارگردان حالا سراغ یک تریلر سیاسی با بودجه سنگین‌تر رفته است. تریلری که شبکه نت‌فلیکس پشت ان است. فیلمنامه را خود ریس و مارکو ویلالوبوس از روی رمان موجز جوآن دیدیون محصول سال ۱۹۹۶ اقتباس کرده‌اند. فیلم درباره گزارشگر واشنگتن‌پست، النا مک ماهون است که ان هاتاوی نقش‌اش را بازی می کند. وقتی مادر او از دنیا میرود مشغول گزارش انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۹۸۴ است. او به خانه می رود تا از پدر بیمارش مراقبت کند. نقش پدر را ویلم دافو بازی میکند. دختر سعی میکند روی نقش پدرش بعنوان دلال اسلحه در آمریکای مرکزی سرپوش بگذارد و تبدیل به نیروی نفوذی دولت کشور آمریکا میشود. او ناگهان خودش را در میانه مذاکره با جاسوس‌ها و ارتش ایالات امریکا دریک موقعیت پیچیده مییابد.

فیلم های سینمایی Parasite

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Joon-ho Bong
بازیگران: Kang-ho Song, Sun-kyun Lee, Hyae Jin Chang
تاریخ اکران: ۲۰۱۹

کارگردان کره‌اي فیلم‌هاي‌ «snowpiercer» و «اوکجا» حالا سراغ فیلمی در مقیاس‌هاي‌ کوچک تر رفته است. یکی از همان فیلم‌هاي‌ کره‌اي که پیش‌تر از این دو فیلم می‌ساخت و نام وی را در جهان سینما مطرح کردند. گرچه اسم فیلم اشاره به المانی در ژانر علمی-تخیلی دارد اما فیلم بونگ جون هو درامی درباره یک خانواده چهار نفره است. دراین خانواده هر شخصی خصوصیات منحصر به فرد و خاص خودش را دارد. جهان هر کدام از انها با دیگری کاملا متفاوت است. بونگ جون هو دراین فیلم با عوامل محبوب و همیشگی‌اش همکاری کرده است.

فیلم The Truth

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Hirokazu Koreeda
بازیگران: Catherine Deneuve, Juliette Binoche, Ludivine Sagnier
تاریخ اکران: ۲۰۱۹

برنده ژاپنی نخل طلای کن امسال برای فیلم «دزدان فروشگاه» که شانس زیادی برای دریافت جایزه بهترین فیلم خارجی‌زبان از اسکار را هم دارد، تبدیل به یکی از فیلمسازان مولف امروز ژاپن شده است که میداند برای حفظ جایگاهش باید خودش را وارد بازی جهانی فیلم‌ها کند. درنتیجه سوار هواپیما شد و به نیویورک پرواز کرد و نخل طلا را روی میز ایتان هاوک گذاشت و از این بازیگر خواست که در نخستین فیلم انگلیسی‌زبانش بازی کند. هاوک هم موافقت کرد. این فیلم براساس نمایشنامه‌اي از خود کوریداست که شانس رفتن روی صحنه را پیدا نکرده است. نمایشنامه‌اي که کوریدا ۱۵ سال پیش‌ ان را نوشته است. فیلم برداری فیلم «حقیقت» در پاریس آغاز شد و ژولیت بینوش و کاترین دونوو دو تن از مهم ترین بازیگران زن فرانسه هم به ان پیوستند. بینوش نقش زنی را بازی میکند که بعد از مدت‌ها به خاطر کتاب اتوبیوگرافیکی که مادر بازیگرش منتشر کرده به پاریس بازگشته است. طبق گفته‌هاي‌ خود کوریدا این فیلم فاز تازه‌اي در کارنامه اوست.

فیلم Wonder Woman 1984

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Patty Jenkins
بازیگران: Gal Gadot, Chris Pine, Kristen Wiig
تاریخ اکران: ۵ ژوئن ۲۰۲۰ «۱۶ خرداد ۱۳۹۹»

یک فیلم ابرقهرمانی دیگر که محصول کمیک‌بوک‌هاي‌ دی سی است. این فیلم ابتدا قرار بود در تاریخ ۱۳ دسامبر ۲۰۱۹ اکران شود، سپس زمان اکران ان به ۱ نوامبر ۲۰۱۹ تغییر داده شد ودر نهایت تا تاریخ ۵ ژوين ۲۰۲۰ به تعویق افتاد. به دنبال موفقیت فوق‌العاده قسمت قبلی «واندروومن» به کارگردانی پتی جنکینز قرار شد که قسمت دوم ان با همان کارگردان جلوی دوربین برود. این نخستین‌بار بود که یک ابرقهرمان زن با فیلمی مخصوص به خودش روی پرده سینما تصویر می ‌شد و همین باعث شد داستان ابرقهرمانی اسطوره‌اي واندروومن به شدت مورد توجه قرار بگیرد. پیش از ان واندروومن را در فیلم «بتمن علیه سوپرمن» دیده بودیم. گل گدو نقش زن شگفت‌انگیز را بازی میکند. داستان قسمت جدید فیلم در دهه ۸۰ و دوران جنگ سرد اتفاق می‌افتد. شاهزاده دایانا که همان واندروومن است در طول جنگ سرد با اتحادیه جماهیر شوروی دچار تعارض می شود. او یک دشمن وحشتناک پیدا کرده که به شکل یک گوریل درآمده است. سال ۲۰۱۷ خیلیها متعجب شدند که علیرغم تحسین منتقدان چرا کارگردانی پتی جنکینز در فصل جوایز مورد توجه قرار نگرفت. شاید با قسمت دوم این اتفاق بیفتد.

The Heiresses

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Marcelo Martinessi
بازیگران: Ana Brun, Margarita Irun, Ana Ivanova
تاریخ اکران: ۱۶ ژانویه «۲۶ دی ۱۳۹۷»

فیلمی که خارج از کارخانه رویاسازی هالیوود ودر پاراگوئه ساخته شده است. چلا و چیکیتا که هردو نوادگان خانواده‌هایي ثروتمند هستند و بیش از ۳۰ سال است که کنار هم زندگی می کنند اخیرا وضع مالی‌شان خراب شده است. آن ها مجبورند اموالی راکه به انها ارث رسیده بفروشند. اما در نهایت بدهی‌هایشان کار رابه جایی میرساند که چیکیتا به اتهام کلاهبرداری دستگیر می شود. حالا چلا باید با یک حقیقت جدید کنار بیاید. برای نخستین‌بار در عمرش رانندگی می کند ودر یک تاکسی سرویس استخدام میشود که مسئولیت حمل و نقل بانوان مسن ثروتمند را برعهده دارد. کم‌کم چلا پوسته‌اش را می‌شکند و با دنیای بیرون ارتباط برقرار میکند. امتیاز متاکریتیک فیلم ۸۲ از ۱۰۰ است.

فیلم Glass

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: M. Night Shyamalan
بازیگران: Samuel L. Jackson, Bruce Willis
تاریخ اکران: ۱۸ ژانویه «۲۸ دی ۱۳۹۷»

ام.نایت شیامالان با فیلم‌هاي‌ ژانر وحشت مشهور شد. فیلم جدیدش هم وحشتناک است با این تفاوت که این‌بار یک فیلم وحشتناک ابرقهرمانی ساخته است. این سومین قسمت از سه‌گانه‌اي است که دو قسمت قبلی‌اش فیلم‌هاي‌ «نشکستنی» «Unbreakable» و «شکافته» «Split» بودند. فیلم‌هایي که فضای وحشتناک روانشناختی داشتند. سه‌گانه‌اي که به سری فیلم‌هاي‌ «نشکستنی» هم مشهور شدند. بروس ویلیس، ساموئل ال.جکسون و کارلین وودوارد همان نقش‌هایي را در که فیلم «نشکستنی» داشتند این جا دوباره ایفا می کنند. جیمز مک‌آوی با نقشی که در فیلم «شکافته» بازی کرده بود در فیلم حضور دارد و سارا پالسن هم بازیگر جدیدی است که به «شیشه» پیوسته. فیلم داستان دیوید دان یک نگهبان است که از نیروهای ماورالطبیعه‌اش استفاده می کند تا کوین وندل کرامب را تعقیب کند. کرامب مرد آزاردهنده‌اي است که ۲۴ شخصیت جداگانه دارد. بیمار روانی که بر هم زننده امنیت و آسایش مردم میشود. در فیلم «شکافته» هم نقش قهرمان را داشت اما در ان فیلم بروس ویلیس حضور نداشت که قهرمان فیلم اول این سری یعنی «نشکستنی» بود. شیامالان بعد از این‌که برای فیلم «حس ششم» نامزد دریافت اسکار بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه شد از فصل جوایز دور ماند. حالا بعد از نزدیک به دو دهه شاید قسمت سوم سه‌گانه‌اش دوباره وی را نزد منتقدان محبوب کند.

فیلم Serenity

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Steven Knight
بازیگران: Matthew McConaughey, Anne Hathaway
تاریخ اکران: ۲۵ ژانویه «۵ بهمن ۱۳۹۷»

استیون نایت کارگردان انگلیسی بااستعدادی است که برای نوشتن فیلمنامه «قول‌هاي‌ شرقی» «Eastern promises» و سریال «پیکی بلایندرز» و کارگردانی فیلم «لاک» وی را شناختیم. یک بار برای نوشتن فیلمنامه «چیزهای زیبای کثیف» نامزد دریافت جایزه اسکار شد. فیلم جدیدش یک تریلر به سبک نئو-نوآر است که بازیگران ستاره‌اي چون ماتیو مک‌کاناهی و ان هاتاوی در ان بازی می کنند. فیلم داستان گذشته مرموز یک کاپیتان است که قایق ماهیگیری دارد. گذشته‌اي که بعد از مدت‌ها وقتی همسر سابقش برای کمک سراغش می آید، دوباره تسخیرش میکند. فیلمنامه را هم خود استیون نایت نوشته است. با توجه به این‌که فیلم قبلی نایت یعنی «لاک» تریلر جذابی از کار درآمد انتظار می رود که شاهد فیلم خوبی باشیم. بخصوص برای بازیگر مرد فیلم، ماتیو مک‌کاناهی امیدهای زیادی وجوددارد. شخصیت‌پردازی قهرمانان مرد فیلم‌هاي‌ نایت غالبا درخشان است.

The Lego Movie 2: The Second Part

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان:‌ Mike Mitchell, Trisha Gum
صداپیشگان: Chris Pratt, Elizabeth Banks, Channing Tatum
تاریخ اکران: ۸ فوریه «۱۹ بهمن ۱۳۹۷»

موفقیت «فیلم لگو» و فیلم‌هاي‌ دیگری که با همان کاراکترهای لگویی ساخته شدند باعث شد کمپانی انیمیشن وارنر به فکر ساخت قسمت دیگری از داستان‌هاي‌ «لگو» بیفتد. این انیمیشن کمدی علمی-تخیلی به روش کامپیوتری سه بعدی ساخته شده و دنباله‌اي بر «فیلم لگو» محصول ۲۰۱۴ است. بعد از سال ۲۰۱۴ البته دو فیلم لگویی دیگر یکی «بتمن» و دیگری «نینجاگو» داشتیم که اسپین‌آف قصه اصلی به شمار می‌رفتند. داستان فیلم پنج سال بعد از اتفاقات «فیلم لگو» رخ میدهد. همه ی چیز عالی است تا این‌که شهروندان با یک تهدید بزرگ جدید روبرو میشوند. مهاجمانی که از فضا می آیند و هر چیزی راکه آن ها می‌سازند خیلی سریع خراب می کنند. قسمت اول این سری مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و وقتی نامزد اسکار بهترین انیمیشن نشد تعجب‌ خیلیها را برانگیخت. حالا احتمال زیادی وجوددارد که این قسمت بتواند نظر اعضای آکادمی رابه خودش جلب و شکست قبلی را در اسکار جبران کند.

Everybody Knows

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Asghar Farhadi
بازیگران: Penélope Cruz, Javier Bardem, Ricardo Darín
تاریخ اکران: ۸ فوریه «۱۹ بهمن ۱۳۹۷»

درست است که فیلم «همه ی می دانند» ساخته اصغر فرهادی، کارگردان اسکاری کشورمان نتوانست به اسکار ۲۰۱۹ راه پیدا کند اما همان‌ گونه یکی از فیلم‌هاي‌ مهمی است که سال ۲۰۱۹ اکران گسترده ان در کشور آمریکا آغاز میشود و ستاره‌هاي‌ بزرگ سینما مثل پنه‌لوپه کروز و خاویر باردم هم در ان ایفای نقش می کنند. فیلمی از کارگردانی که حالا در جهان اسم و رسمی برای خودش دارد. اصغر فرهادی با دو جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان در کارنامه‌اش حالا یکی از کارگردانان پرستاره سینما و نه فقط سینمای کشور ایران به شمار میرود. «همه ی میدانند» که به صورت کامل در اسپانیا فیلم برداری شده داستان زنی به نام لائوراست که با همسرش در آرژانتین زندگی می کنند و حالا با فرزندانش برای عروسی خواهرش به اسپانیا آمده‌اند. در میانه شادی برای خانواده اتفاقی رخ میدهد که رازهای زیادی در حین ان برملا می شود.

Birds of Passage

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Cristina Gallego, Ciro Guerra
بازیگران: Carmiña Martínez, José Acosta, Natalia Reyes
تاریخ اکران: ۱۳ فوریه «۲۴ بهمن ۱۳۹۷»

این فیلم درام که امتیاز ۸۶ از ۱۰۰ را از منتقدان دریافت کرده است، درباره قاچاق ماریجواناست که ثروت زیادی برای قاچاقچیان به ارمغان می‌آورد. یک دهه خشونت‌بار در کلمبیا که خانواده بومی راپایت تلاش دارند کل تجارت قاچاق ماریجوانا رابه دست بگیرند و بهمین دلیل یک جنگ داخلی شکل میگیرد. جنگی که فرهنگ و زندگی‌هایشان را نابود می کند. فیلم بیانیه‌اي نیرومند و هیجان‌انگیز درباره خانواده‌هاي‌ گنگستری است و این‌که چطور غالبا خودشان مسیر نابودی را می‌پیمایند. منتقدان می گویند که این فیلم حس یک درام تاریخی و وقایع گرد و خاک گرفته را نمیدهد بلکه کاملا زنده و امروزی به نظر میرسد.

Alita: Battle Angel

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Robert Rodriguez
بازیگران: Christoph Waltz, Jennifer Connelly
تاریخ اکران: ۱۴ فوریه «۲۵ بهمن ۱۳۹۷»

فیلم رابرت رودریگوئز یک اکشن سایبرپانکی است. سایبرپانک یکی از زیر ژانرهای فیلم‌هاي‌ علمی-تخیلی است که در آینده می‌گذرد و تمرکزش روی تقابل زندگی آدم‌هاي‌ معمولی با تکنولوژی‌هاي‌ پیشرفته است. احتمالا جالب است که بدانید جیمز کامرون تهیه‌کننده فیلم است و همین یعنی با یک فیلم عظیم روبرو هستیم. فیلمنامه را هم خود کامرون نوشته است. رودریگوئز هم که قبلا با فیلم‌هایي مثل «شهر گناه» نشان داده که میتواند فیلمساز متفاوت و هیجان‌انگیزی باشد این‌بار سراغ یک مانگای ژاپنی رفته است. مانگاها کمیک‌استریپ‌هاي‌ ژاپنی هستند که در ان آدم‌ها با چهره‌هاي‌ اغراق‌شده مثل چشمان زیاد درشت یا دهانی به شکل یک خط تصویر می شوند. فیلمنامه «آلیتا» اقتباسی از مانگایی بهمین نام است. داستان سفر یک زن جوان که می خواهد این حقیقت را کشف کند که کیست و برای تغییر جهان مبارزه کند.

How to Train Your Dragon: The Hidden World

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Dean DeBlois
صداپیشگان: Cate Blanchett, Kit Harington
تاریخ اکران: ۲۲ فوریه «۳ اسفند ۱۳۹۷»

انیمیشن اکشن فانتزی سه بعدی که اقتباسی آزاد از سری کتاب‌هایي بهمین نام نوشته کرسیدا کاول است و کمپانی دریم ورکز پشت ساخت ان قرار دارد و توسط کمپانی یونیورسال هم پخش می شود. این سومین قسمت از سه‌گانه «چگونه اژدهای خودرا تربیت کنید؟» است که نخستین قسمت ان سال ۲۰۱۰ و قسمت دوم سال ۲۰۱۴ به بازار عرضه شد. در قسمت جدید هیکاپ، قهرمان این سری انیمیشن تصمیم گرفته آرمانشهری برای اژدهایان بسازد. اما ناگهان بی‌دندان، اژدهای او یک جفت وحشی و فراری پیدا میکند و با او از شهر میرود. خطر شهر و حکومت هیکاپ را بعنوان حاکم تهدید می کند و او و بی‌دندان وادار به ترک شهرشان میشوند. انها به جهانی ناشناخته میروند که فقط در اسطوره‌ها وجوددارد.

Chaos Walking

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Doug Liman
بازیگران: Tom Holland, Mads Mikkelsen
تاریخ اکران: ۱ مارس «۱۰ اسفند ۱۳۹۷»

فیلمی که کارگردانش داگ لیمن است. اکشن‌ساز درجه یکی که در کارنامه‌اش فیلم «هویت بورن» و «لبه فردا» دیده می شود. فیلمنامه‌نویس‌اش چارلی کافمن است. فیلمنامه‌نویس و فیلمساز پیچیده پوچ‌گرایی که «سینکداکی نیویورک» و «جان مالکوویچ بودن» در کارنامه‌اش است. از تلفیق این دو نفر باید شاهد فیلم کنجکاوی‌برانگیزی باشیم. در جهان پساآخرالزمانی که تبدیل به ویرانشهر شده هیچ زنی وجود ندارد. و همه ی موجودات زنده می توانند صدای افکار یک دیگر را از طریق عکسهای، کلمات و صداهایی که نویز نام دارند، بشنوند. فیلمنامه اقتباسی از کتابی بهمین نام نوشته پاتریک نس است. کتاب نس سه‌گانه است و این فیلم اقتباس از جلد اول است. یک اثر علمی-تخیلی برای نوجوانان. احتمالا کافمن در فیلمنامه‌اش رگه‌هاي‌ عمیق‌تری به ان بخشیده است. قرار بود رابرت زمه‌کیس فیلمنامه را بسازد اما درنهایت تهیه‌کننده کار شد و داگ لیمن پشت دوربین رفت.

Captain Marvel

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Anna Boden, Ryan Fleck
بازیگران: Brie Larson, Samuel L. Jackson
تاریخ اکران: ۸ مارس «۱۷ اسفند ۱۳۹۷»

یکی از ان فیلم‌هاي‌ ابرقهرمانی که خیلیها منتظرش هستند بخصوص که بعد از «واندروومن» پتی جنکینز و موفقیت‌هایي که کسب کرد این دومین فیلم ابرقهرمانی است که نقش اولش را یک زن برعهده دارد. «کاپیتان مارول» براساس کمیک‌هاي‌ مارول جلوی دوربین رفته است. کارول دانورس یا کاپیتان مارول یک خلبان جنگنده سابق ارتش آمریکاست. داستان در اواسط دهه نود اتفاق می‌افتد. کاپیتان مارول تبدیل به یکی از قوی ترین قهرمانان و کهکشان شده و به گروه نیروهای ستاره می‌پیوندد. وقتی به خانه برمی‌گردد سوالات جدیدی درباره گذشته و هویتش دارد. در حالی‌که کره زمین درگیر یک جنگ بین کهکشانی شده است. این بیست و یکمین فیلمی است که در جهان مارول اتفاق می‌افتد و روی پرده سینماها میرود. قرار بود نخستین‌بار کاپیتان مارول در فیلم «انتقام‌جویان: عصر آلترون» دیده شود. کاراکترش حتی در فیلمنامه هم آماده بود اما سازندگان احساس کردند زمان مناسبی برای وارد کردن این شخصیت نیست. به علاوه این دومین فیلم ابرقهرمانی است که یک کارگردان زن پشت دوربین‌اش قرار گرفته است.

Gloria Bell

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Sebastián Lelio
بازیگران: Julianne Moore, Sean Astin, Jeanne Tripplehorn
تاریخ اکران: ۸ مارس «۱۷ اسفند ۱۳۹۷»

سباستین للیو، کارگردان پرافتخار شیلیایی یکی از نمادهای سینمای جدید شیلی به شمار میرود. وی را با فیلم «زن فوق‌العاده» «fantastic woman» به یاد می‌آوریم. «گلوریا بل» که ممکن است جوایز متعدد برای جولین مور به ارمغان بیاورد درباره زنی در پنجاه و چند سالگی است ولی زنی که جوان‌تر از سن‌ و سالش است. زنی که روح آزادی دارد. او در کلوب‌هاي‌ رقص لس‌آنجلس هنوز به دنبال عشق میگردد. فیلم از منتقدان امتیاز ۸۹ از ۱۰۰ را دریافت کرده است. به گفته منتقدان مور بازی شور‌انگیزی دارد که مخاطب نسبت به او حس شفقت و همذات‌پنداری پیدا می کند. فیلمی که ثابت می کند قصه‌هاي‌ قدیمی هنوز هم می توانند گفته شوند و اگر خوب روایت‌شان کنیم همان‌ گونه و تا بی‌نهایت تاثیر گذار خواهند بود.

فیلم Us

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Jordan Peele
بازیگران: Elisabeth Moss, Lupita Nyong’o
تاریخ اکران: ۱۵ مارس «۲۴ اسفند ۱۳۹۷»

فقط با یک فیلم جوردن پیل نام خودش را میان کارگردانان کنجکاوی‌برانگیز سینما ثبت کرد. بعد از موفقیت حیرت‌انگیز فیلم «برو بیرون» جوردن پیل بلافاصله سراغ ساخت فیلم دومش رفت. «برو بیرون» نامزد دریافت اسکار بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه اریجینال شده بودو برای دومی توانست اسکار رابه خانه ببرد. حالا فیلم دیگری برای سال آینده در دست دارد که خلاصه‌اي از ان هنوز در معرض نیست اما با توجه به این‌که گفته می شود فیلم در ژانر هارور و وحشت اجتماعی است به نظر میرسد در حال و هوای فیلم قبلی‌اش باشد. «برو بیرون» هم فیلم ترسناکی بود که بر بستری از اتفاقات اجتماعی و با تاکید روی تبعیض نژادی قصه‌اش را جلو میبرد. بهمین دلیل هم فیلم را از یک فیلم وحشتناک صرف بیشتر تحویل گرفتند. این‌بار فیلم جوردن پیل چهره‌هاي‌ آشنایی جلوی دوربین دارد.

The Aftermath

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: James Kent
بازیگران: Keira Knightley, Alexander Skarsgård
تاریخ اکران: ۱۵ مارس «۲۴ اسفند ۱۳۹۷»

یک درام جنگی رومانتیک با گروه بازیگران جذاب که البته باید امیدوارم باشیم مثل فیلم «متفقین» برد پیت و ماریون کوتیار درنهایت ناامیدکننده از کار درنیاید. داستان فیلم بعد از جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد. یک ژنرال انگلیسی و همسرش در دوران بازسازی بعد از جنگ وادار به زندگی در هامبورگ می شوند. اما تنش‌ها میان انها و آلمانی‌هایي که پیش از انها صاحب خانه‌شان بوده‌اند بالا میگیرد. فیلم اقتباسی از رمانی بهمین نام است.

فیلم Beach Bum

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Harmony Korine
بازیگران: Matthew McConaughey, Snoop Dogg, Isla Fisher
تاریخ اکران: ۲۲ مارس «۲ فروردین ۱۳۹۸»

شش سال از زمانی که هارمونی کورین فیلم تحسین‌برانگیز «spring breakers» را ساخت، می‌گذرد. حالا کورین دوباره با فیلم دیگری به سینماها برگشته که سفری با محوریت فلوریداست درباره آدم‌هاي‌ مطرود شده‌اي که با قوانین خودشان زندگی می کنند. ماتیو مک‌کاناهی برای بازی در نقش قهرمان چنین فیلمی انتخاب بی‌نقصی به نظر می رسد. یک شاعر سرگردان که به نظر میرسد کاملا قابلیت این را دارد که تبدیل به یک شمایل و آیکون شود. عکس‌هایي که از او منتشر شده هم این احتمال را تقویم می کند. آیا قرار است قهرمانی مثل کاپیتان فانتاستیک داشته باشیم؟!

فیلم Dumbo

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Tim Burton
صداپیشگان: Eva Green, Colin Farrell, Michael Keaton, Danny DeVito
تاریخ اکران: ۲۹ مارس «۹ فروردین ۱۳۹۸»

اگر قرار بود برای بازسازی کل انیمیشن‌هاي‌ فانتزی دیزنی فقط یک کارگردان را انتخاب کنیم قطعا تیم برتون بهترین گزینه بود. نه فقط بخاطر این‌که تجربه ساختن انیمیشن دارد که بیشتر به این دلیل که جهان ذهنی برتون حتی فانتزی‌تری از انیمیشن‌هاي‌ دیزنی است. دامبو بازسازی سینمایی انیمیشن موفق دیزنی است که سال ۱۹۴۱ ساخته شده بود. خود انیمیشن مثل اکثر کارتون‌هاي‌ ان سال‌هاي‌ دیزنی اقتباس آزادی از یک قصه بود. هلن ابرسون و هارولد پرل کتابش را نوشته بودند. بعد از بازسازی انیمیشن‌هایي مثل «سیندرلا» و «دیو و دلبر» حالا «دامبو» قرار است گام بزرگتری دراین زمینه باشد. نخستین تریلرهای فیلم اوایل امسال منتشر شد. داستان یک فیل جوان که به واسطه گوش‌هاي‌ بزرگی که دارد می تواند پرواز کند. او موفق می شود با این شیرین‌کاری‌اش به نجات یک سیرک کمک کند. اما وقتی سیرک برنامه جدیدی برای انها می‌چیند دامبو و دوستانش متوجه اسرار سیاهی می شوند که پشت صحنه رنگارنگ و درخشان سیرک در جریان است.

فیلم Avengers: Endgame

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Anthony Russo, Joe Russo
بازیگران: Robert Downey Jr., Chris Evans, Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo
تاریخ اکران: ۲۶ آوریل «۶ اردیبهشت ۱۳۹۸»

«انتقام‌جویان: پایان بازی» یک فیلم ابرقهرمانی و اقتباسی از کمیک‌هاي‌ مارول است. قرار است فیلم دنباله‌اي بر «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» باشد. بیستمین فیلمی است که داستانش در جهان مارول رخ میدهد. هنوز خلاصه داستانی از این فیلم که قرار است هم به صورت آیمکس و هم سه ‌بعدی به نمایش دربیاید منتشر نشده است اما گروه بازیگران به ما میگوید که کل تیم انتقام‌جویان دور هم جمع هستند. آیرون من، ثور، هالک، کاپیتان ایالات امریکا، بیوه سیاه، پزشک استرنج، اسپایدرمن، پلنگ سیاه به اضافه کاراکترهای فرعی‌تری مثل فالکون و سرباز زمستانی و تعداد زیادی ابرقهرمان دیگر قرار است باز کنار هم احتمالا جهان را نجات بدهند. از آنجایی که کارگردانی فیلم قبلی که برعهده برادران روسو بود موفق شد نظر مردم و منتقدان را جلب کند این‌بار هم برادران روسو پشت دوربین قراردارند. جزو پرفروش‌هاي‌ سال ۲۰۱۹ خواهد شد.

فیلم Aladdin

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Guy Ritchie
بازیگران: Will Smith, Naomi Scott
تاریخ اکران: ۲۴ می «۳ خرداد ۱۳۹۸»

فیلم فانتزی ماجراجویانه کمدی رمانتیک که موزیکال هم هست و اقتباس از انیمیشن دیزنی که سال ۱۹۹۲ ساخته شد. کل ماجرا اقتباسی از یکی از داستان‌هاي‌ «هزار و یک شب» است و البته تفسیر یک نویسنده فرانسوی از ان که تبدیل به انیمیشن و حالا فیلم شده است. ویل اسمیت نخستین بازیگری بود که به پروژه پیوست و نقش غول چراغ جادو را بازی میکند. منا مسعود بازیگر ناشناخته کانادایی قرار است نقش علاء‌الدین را بازی کند و نکته جالب این‌که یکی از بازیگران فیلم هم نوید نگهبان، بازیگر ایرانی-آمریکایی است. گای ریچی سابقه کارگردانی فیلم‌هاي‌ سرقتی و اکشن مفرح را دارد و به نظر میرسد انتخاب مناسبی برای این پروژه بوده است. داستان فیلم را هم که اکثرا میدانیم. پسر فقیری به نام علاءالدین چراغ جادویی پیدا می کند که جادوگر چراغ همه ی آرزوهایش را برآورده میکند. پسر ثروتمند شده و عاشق شاهزاده خانم شهر میشود اما حریف خطرناکی هم دارد.

فیلم Ad Astra

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: James Gray
بازیگران: Brad Pitt, Tommy Lee Jones, Donald Sutherland
تاریخ اکران: ۲۴ می «۸ خرداد»

جیمز گری با هر فیلم جدید جاه‌طلبی بیشتری از خودش نشان می دهد. بعد از پیمودن جنگل‌ها در فیلم «شهر گم شده زد» طبیعی است که امسال به فکر فتح آسمان و فضا بیفتد. در درام علمی-تخیلی «Ad Astra» برد پیت در نقش آرمی کورپس بازی می کند. مهندسی که قبول می کند به ماموریتی برود که شبیه ماموریتی است که پیش‌تر پدرش به ان رفته بودو در حین ماموریت ناپدید شد. هدف ماموریت سفر به منظومه شمسی است. با توجه به تم معمول فیلم‌هاي‌ جیمز گری به نظر می رسد که دراین فیلم هم قرار است با مردانگی زخم‌خورده روبرو باشیم که قاعدتا دریک حماسه فضایی در ابعاد بزرگ ترکیب جذابی میشود. اگر این فیلم که محصول کمپانی فاکس قرن بیستم است موفق شود جیمز گری در کارنامه کاری‌اش به قله‌هاي‌ تازه‌اي دست پیدا می کند.

Toy Story 4

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: Josh Cooley
صداپیشگان: Tom Hanks, Annie Potts, Patricia Arquette
تاریخ اکران: ۲۱ ژوئن «۳۱ خرداد ۱۳۹۸»

این انیمیشن کمدی چهارمین قسمت از سری فیلم‌هاي‌ «داستان اسباب‌بازی» محسوب می شود و دنباله‌اي بر «داستان اسباب‌بازی ۳» است. انیمیشنی که مهمترین امضای برند کمپانی پیکسار است و برای نخستین‌بار یک کارگردان بجز مغزهای متفکر پیکسار ان را کارگردانی می کند. این نخستین انیمیشن بلندی است که جاش کولی کارگردانی‌اش را برعهده دارد. قصه این قسمت از «داستان اسباب‌بازی» عاشقانه است. وودی عروسک کابوی و باز عروسک فضانورد باهم سفری را آغاز می کنند تا عشق وودی یعنی بو پیپ را پیدا کنند. از سری انیمیشن‌هاي‌ «داستان اسباب‌بازی» میلیونها دلار سود نصیب کمپانی پیکسار شده است. انیمیشنی که قسمت اول ان دهه نود ساخته و اکران شد و عنوان نخستین انیمیشن که برای ساختن‌اش کامل از گرافیک کامپیوتری استفاده شده بود رابه خودش اختصاص داد.


بهترین فیلم های ایرانی 1397

بهترین فیلم های ایران منتخب سال 1397 را که پیشنهاد میکنیم حتما تماشا کنید را در این مجموعه به شما معرفی خواهیم نمود.

آشغال‌های دوست‌داشتنی

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: محسن امیریوسفی
بازیگران: شیرین یزدانبخش، شهاب حسینی، هدیه تهرانی، صابر ابر، اکبر عبدی، حبیب رضایی

یک فیلم توقیفی دیگر که بعد از تلاش‌هاي‌ بسیار کارگردانش بالاخره توانست رنگ پرده سینما رابه خودش ببیند. فیلمی با یک ایده درست درباره این‌که چطور مردم ایران مجموعه‌اي از افکار و عقاید متفاوت هستند که باید آن ها را دریک مجموعه کنار هم بعنوان ملت ایران پذیرفت و نمیشود دورشان ریخت.

فیلم محسن امیریوسفی باوجود ایراداتی که در کارگردانی داشت به خاطر قصه شیرین و مهربانش نظر تماشاگران رابه خودش جلب کرد. بازی‌هاي‌ فیلم خوب‌اند و به خصوص شیرین یزدانبخش در نقش منیر خانم درخشان است.

همه ی کاراکترها تیپ هستند و این جا تیپ‌سازی معنای منفی ندارد چون قرار است هر کدام از انها نماینده یک گروه از جامعه ایران باشند.

عرق سرد

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: سهیل بیرقی
بازیگران: باران کوثری، امیر جدیدی، سحر دولتشاهی

فیلم در حقیقت از روی ماجرای نیلوفر اردلان ساخته شده است. فوتسالیست زن ایرانی که بدلیل نداشتن اجازه همسر نتوانست همراه تیم به مسابقات مهم برود. البته که فقط اصل قضیه ماجرای اردلان است. سهیل بیرقی حاشیه‌هاي‌ دراماتیکی از جمله رابطه زن و مرد رابه ان اضافه کرده که نمی دانیم تا چه حد منطبق برحقیقت است.

سهیل بیرقی در تجربه قبلی‌اش فیلم «من» آنارشیستی‌تر عمل کرده بود اما «عرق سرد» هم فیلم قابل توجهی است و به خصوص بازی امیر جدیدی در ان بسیار مورد توجه قرار گرفت که تا اواسط فیلم وی را در نقش شوهر ظاهرالصلاح نمی توانید تشخیص بدهید. باران کوثری هم در نقش اصلی خوب ظاهر شده. می‌توانست یک درام ورزشی جذاب باشد اما در حال حاضر بیشتر درامی با معضلات اجتماعی شده که البته دراین ابعاد هم نگاه تازه‌اي دارد و جزو فیلم‌هاي‌ موفق سال گذشته محسوب می شود.

فیلم خوک

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: مانی حقیقی
بازیگران: حسن معجونی، لیلا حاتمی

یک کمدی متفاوت روشنفکرانه از مانی حقیقی با بازی‌هاي‌ درخشان به خصوص حسن معجونی که مبهوت‌تان میکند. با یک ایده به شدت بامزه. کارگردانی که چند کارش توقیف شده‌اند و حالا بازیگر منبع الهامش هم رهایش کرده و با فیلمساز دیگری کار می کند. از طرف دیگر تعدادی از کارگردانان مطرح سینمای کشور ایران تهدید به مرگ دریافت کرده‌اند اما کارگردان ما جزو این دسته نبوده. از طرفی باید خوشحال باشد و از طرف دیگر ناراحت است که وی را به حساب نمی‌آورند.

فیلم شعله‌ور

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: حمید نعمت‌الله
بازیگران: امین حیایی

یک فیلم درجه یک از یکی از گزیده‌کارترین کارگردانان سینمای کشور ایران که همیشه در ساخت فیلم‌هایش وسواس دارد. این‌بار نعمت‌الله روی یک سوژه ناب دست گذاشته است: عقده. این‌که عقده‌ها با آدم‌ها چه میکنند. یک فیلم روانشناختی ودر عین حال درامی وهم آلود که به جغرافیایی که در ان اتفاق می‌افتد می خورد.

امین حیایی یکی از بهترین بازی‌هاي‌ کارنامه‌اش را در نقش اول فیلم دارد. فیلمی پر از جزییات در شخصیت‌پردازی که همین ان را جذاب میکند.

از لحاظ بصری هم فیلم به جغرافیایی رفته که کارگردانان ما کمتر به ان سر میزنند: سیستان و بلوچستان و از جادو و جاذبه‌هاي‌ ان استفاده کرده است.

شماره ۱۷ سهیلا

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: محمود غفاری

بازیگران: زهرا داودنژاد، بابک حمیدیان، احسان امانی و مهرداد صدیقیان

فیلم جمع و جوری است. نکته‌اش این است که سوژه جسورانه جدیدی دارد و به همان اندازه‌اي خودش را جدی میگیرد که باید. درنتیجه جزو فیلم‌هاي‌ خوب سال گذشته می تواند طبقه‌بندی شود.

فیلم هزارپا

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: ابوالحسن داوودی
بازیگران: رضا عطاران، سارا بهرامی، جواد عزتی

ابوالحسن داوودی سالها بعد از کمدی «نان، عشق و موتور هزار» دوباره با «هزارپا» به حیطه کمدی برگشت. فیلم داستان دو رفیق خلافکار است که از گرفتن نوشیدنی‌هاي‌ الکلی تا دله دزدی، هر کاری بتوانند انجام می دهند. روزی یکی از انها به نام رضا بطور اتفاقی خانم پزشکی را پیدا می کند که به خاطر برادرش که در جنگ مفقود شده سوگند خورده که همسر یک جانباز شود. از قضا رضا هم یک پایش را در تصادف از دست داده و طبعا به ذهنش میرسد که نقش یک جانباز را بازی کند تا به مال و منال خانم پزشک برسد.

فیلم به لطف شیرینی جواد عزتی و رضا عطاران بامزه و روان از کار درآمده. یکی از همان فیلمنامه‌هاي‌ کمدی کلاسیک که آدمی را در موقعیتی قرار میدهد که به ان تعلق ندارد و از دل این تناقض موقعیت‌هاي‌ بامزه ایجاد میکند. وسط شوخی‌ها چند سکانس جدی دارد که بیشتر حول کاراکتر سارا بهرامی میگردد و کمی فیلم را از ریتم می‌اندازد اما در کل کمدی سرحال بامزه‌اي بود.

فیلم به وقت شام

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: ابراهیم حاتمی‌کیا
بازیگران: بابک حمیدیان، هادی حجازی‌فر

درست که گریم داعشی‌ها زیادی اغراق شده بود وکاراکترها کاریکاتوری شده بودند. درست که تبلیغات فیلم تا مرز مضحک شدن با ان ماجرای حضور با اسب در پردیس کوروش پیش رفت. درست که کاراکتر پدر با بازی هادی حجازی‌فر خیلی سطح و تختی از کار درآمده بود. با این حال در برهوت فیلم جنگی خوب «به وقت شام» ابراهیم حاتمی‌کیا هنوز هم فیلم قابل ملاحظه‌اي است که نکات خوبی دارد.

جلوه‌هاي‌ ویژه فیلم در حد استانداردهای جهان از کار درآمده‌اند. به لطف کارگردانی حاتمی‌کیا داستان فیلم مهیج و پرکشش تا آخر نگهتان می‌دارد. موسیقی کارن همایونفر در احساساتی کردن مخاطب موثر است و بابک حمیدیان بعد از «چ» و «بادیگارد» نشان می دهد جزو ان دسته از بازیگرانی است که میتواند قهرمان فیلم‌هاي‌ حاتمی‌کیا باشد. همان اتفاقی که زمانی برای پرویز پرستویی افتاد.

صحنه‌هاي‌ اکشن فیلم و صداگذاری‌اش خیلی خوب‌اند و از ان فیلم‌هایي بود که تجربه دیدنش روی پرده سینما با صفحه کوچک تلویزیون خانه تفاوت داشت.

فیلم مغزهای کوچک زنگ‌زده

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: هومن سیدی
بازیگران: نوید محمدزاده، فرهاد اصلانی، نوید پورفرج

تحسین‌شده‌ ترین فیلم جشنواره فجر سال ۹۶ که به بخشی از جامعه میپردازد که کمترین کارگردانی با این دقت و ظرافت سراغش رفته است. فیلمی سبع و خشن در باب آشپزخانه‌هاي‌ حاشیه شهر و آدم‌هایي که در ان بیغوله‌ها پرورش پیدا میکنند.

خشونتی که از نسلی به نسل دیگر در اثر عوامل محیطی منتقل میشود به ظرافت تمام در فیلم به نمایش درآمده است. جنس خشونت و بدبختی کاراکترهای فیلم تحمیلی نیست تا مخاطب را احساساتی کند. هومن سیدی خیلی اصیل و درست، قصه و کاراکترهایش را پرداخت کرده تا همه ی چیز در عین واقعی بودن، دراماتیزه هم بشود.

بازی بازیگران به ويژه فرهاد اصلانی در نقش بزرگ گروه و سرکرده‌شان درخشان است. کاملا متفاوت با همیشه در قالب آدمی فرو رفته که هر چند در زندگی روزمره برایمان آشنا نیست اما به شدت باورپذیر از کار درآمده است.

نوید محمدزاده ان دوگانگی بین تلاش برای حل شدن در جامعه و یک‌جور معصومیت را خوب از کار درآورده و نوید پورفرج هم بار شوخ‌طبعی تلخ فیلم را برعهده دارد.

بهترین فیلم سال گذشته «مغزهای کوچک زنگ زده» بود.

فیلم قانون مورفی

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: رامبد جوان
بازیگران: امیر جدیدی، امیر جعفری

یک کمدی متفاوت برای سینمای کشور ایران که در عین حال که از شوخی‌هاي‌ کلامی و موقعیت و کمدی اسلپ‌استیک استفاده کرده همه ی انها را دریک بستر فانتزی کنار هم جمع کرده است. کمدی بامزه‌اي که با بازی‌هاي‌ خوب دو بازیگر اصلی‌اش، موقعیت‌هاي‌ کمیکی که به وجود می‌آورد، زمان‌بندی درست، فاصله به اندازه میان موقعیت‌هاي‌ کمیکی که نقطه عطف هستند توانست هم جزو فیلم‌هاي‌ پرفروش شود و هم مخاطبش را درست و تمیز بخنداند.

این میتواند یک نقطه عطف در کارنامه امیر جدیدی هم باشد که وی را پیش‌تر در نقش‌هاي‌ جدی با رگه‌هایي از شوخ‌طبعی دیده بودیم و این جا در نقش یک جوان چلمن مشنگ بار اصلی کمدی فیلم رابه دوش میکشد.

فیلم بمب: یک عاشقانه

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: پیمان معادی
بازیگران: لیلا حاتمی، پیمان معادی، سیامک انصاری

فیلمی نوستالژیک درباره دهه شصت که البته در طراحی صحنه و لباس ناموفق است اما در به وجود آوردن فضا و حس و حال موفق عمل می کند. پیمان معادی در دومین تجربه کارگردانی‌اش بعد از «برف روی کاج‌ها» فیلمی ساخته که قرار است هم عاشقانه باشد و هم دوره‌اي از تاریخ ایران را روایت کند. دوره‌اي که به خصوص شوخی‌هایش در مورد شرایط مدارس در دهه شصت در شبکه‌هاي‌ مجازی هنوز همدست به دست می شود.

واقعیت این است که انچه پیمان معادی در فیلمش نشان می دهد فراتر از همان نشانه‌هاي‌ دهه شصت نیست اما عاشقانه میان کودکان فیلمش دلنشین از کار درآمده و رابطه پرفراز و فرود زوج اصلی قصه هم هماهنگ با جنگ درست و پرتعلیق پیش می رود.

فیلم عصبانی نیستم!

بهترین فیلم های 2019 | بهترین فیلم های ایرانی 1397

کارگردان: رضا درمیشیان
بازیگران: نوید محمدزاده، باران کوثری

درباره فیلمی که چند سال پشت درهای بسته مانده بودو توقیف شده بود، چه می شود گفت؟ فقط بدانید که دلیل حضورش دراین لیست ربطی به توقیفی بودنش ندارد. «عصبانی نیستم!»

هنوز هم بهترین فیلم رضا درمیشیان است. خلوص و صداقتی در شیوه کارگردانی چریکی‌اش، در بازی‌هاي‌ احساساتی باران کوثری و نوید محمدزاده ودر فیلم برداری روی دست علی اظهری به چشم میخورد که باعث شده «عصبانی نیستم!» فراتر از یک فیلم سیاسی باشد. این فیلم نمونه‌اي زندگی مردم ایران در دهه ۹۰ است. با همه ی پرخاش‌ها و فاصله‌هاي‌ طبقاتی و عشقی که کم‌کم به خشونت می‌گراید.

ان پایان تلخ و وحشتناک «عصبانی نیستم!» می تواند یک هشدار به جامعه ایرانی تلقی شود.

در آخر امیدواریم از معرفی این مجموعه کامل استفاده کرده باشید ؛ برای معرفی دیگر فیلم های برتر جهان می توانید از مطالب پایین دیدن نمایید.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت