معرفی 5 بازیگر نظامی هالیوودی + تصاویر

معرفی 5 بازیگر نظامی هالیوودی + تصاویر

نشریه سینمایی هالیوود ریپورتر به بهانه گرامیداشت روز یادبود، روز گرامیداشت کسانی که جان خود را در ارتش ایالات متحده امریکا از دست داده‌اند، گزارشی تحت عنوان «۵ بازیگری که روزی ارتشی بوده‌اند و شما نمی‌دانید.» منتشر کرده است.

 

 

مورگان فریمن

 

«مورگان فریمن» سال ۱۹۵۵ به عنوان بورسیه دانشگاه دولتی جکسون وارد نیروی هوایی ارتش آمریکا شد. وی پس از قریب به چهار دهه به سرباز وظیفه نیروی هوایی تبدیل شد ولی پس از مدتی ارتش را رها کرد و وارد عرصه بازیگری، شغل مورد علاقه‌اش‌ شد. او اولین بار در سال ۱۹۶۴ در یک سریال تلویزیونی با نام ««دنیای دیگر» ظاهر شد و اولین جایزه اسکار خود در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را سال ۲۰۰۵ برای بازی در فیلم «محبوبه یک میلیون دلاری» از آن خود کرد.

 

معرفی 5 بازیگر نظامی هالیوودی + تصاویر

 

 

جین هاکمن

 

«هاکمن»، زمانی‌که تنها ۱۶ سال داشت به ارتش پیوست و به مدت ۴ سال و نیم خدمت کرد. او ۱۰ سال پس از اینکه ارتش را رها کرد، در حالی‌که مدتی هم در رادیو کار کرده بود، به حرفه بازیگری روی آورد. او سال ۱۹۵۶ به بازیگری روی آورد و و به تئاتر پاسادنا در ایالت کالیفرنیا پیوست. در این جا بود که با داستین هافمن آشنا شد. اولین حضور وی در فیلم «لیلیت» با نقش اولی «وارن بیتی» همراه بود. وی سال ۱۹۶۷ با حضور در فیلم «بانی و کلاید» ساخته «آرتور پن» توانست برای اولین بار، نامزدی جایزه اسکار را بدست آورد. وی طی ۵ دهه فعالیت در عرصه سینما ۵ بار نامزد جایزه اسکار شد که در این میان دو بار نیز توانست این جایزه را به دست آورد که از جمله آنها می‌توان به جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم «ارتباط فرانسوی» اشاره کرد.

 

معرفی 5 بازیگر نظامی هالیوودی + تصاویر

 

 

آیس تی

 

او که بیش از همه برای بازی در سریال تلویزیونی «قانون و نظم: واحد قربانیان ویژه» شهرت دارد، در جوانی به مدت چهار سال در پیاده نظام ارتش آمریکا خدمت می‌کرد ولی پس از ترک ارتش، سال‌ها پیش از آنکه به حرفه بازیگر روی آورود به عنوان دی‌جی وارد عرصه موسیقی شد و در سال ۱۹۹۱ برنده جایزه گرمی بهترین خوانندگی رپ دو نفره یا گروهی شد.

 

او در سریال «قانون و نظم» در نقش «جانی منومیک» ایفای نقش کرده است.

 

معرفی 5 بازیگر نظامی هالیوودی + تصاویر

 

 

چاک نوریس

 

«نوریس» که یک رزمی کار است و تاکنون دو بار نیز قهرمان کاراته جهان شده است، سال ۱۹۵۸ به عنوان پلیس نیروی هوایی به ارتش آمریکا پیوست. او در کره جنوبی خدمت کرد و در همانجا نیز با هنرهای رزمی آشنا شد، سپس به آمریکا بازگشت و به خدمت خود در نیروی هوایی ادامه داد، تا آنکه در سال ۱۹۶۲ از ارتش استعفاء داد و شش سال بعد نیز با بازی در فیلم «خدمه کشتی شکسته» به عالم سینما پیوست.

 

معرفی 5 بازیگر نظامی هالیوودی + تصاویر

 

 

کلینت ایستوود

 

«کلینت ایستوود» سال ۱۹۵۱ همزمان با جنگ کره، وارد ارتش شد و در لشگر هفتم پیاده فورت اورد ، کالیفرنیا، به عنوان مربی شنا مشغول به خدمت شد. او  چهار سال بعد در سال ۱۹۵۵ برای اولین بار در فیلم «انتقام مخلوق» ایفای نقش کرد. او در عرصه بازیگری و کارگردانی، تاکنون برنده چهار جایزه اسکار شده است.

 

معرفی 5 بازیگر نظامی هالیوودی + تصاویر

 

 

تهیه و تنظیم : مجله تالاب

 

جدیدترین مطالب سایت