دسر خوشمزه خامه ای وانیل ترکیه ای با ترکیبات ساده

دسر خوشمزه خامه ای وانیل ترکیه ای با ترکیبات ساده

کشور ترکیه مشهور بـه دسرها و شیرینی جات و باقلواهای بینظیر و بسیار خوشمزه مشهور اسـت. و حتماً یک شهروند ترکیه اي باید کنار غذاهایشان دسر و شیرینی باشد و خانم هاي‌ ترکیه اي اصولا هم خودشان این دسرها و شرینی جات و حتی باقلوا را درست می‌کنند. تیم تالاب دراین مطلب قصد دارد از یکی از دسرهای پرطرفدار و خوشمزه و ساده برای شـما عزیزان بگذارد . حتماً درست کنید و مطمعن باشید خوشتان می‌آید و مورد استقبال خانواده قرار می‌گیرد. 

 

دسر خوشمزه خامه ای وانیل ترکیه ای با ترکیبات ساده

مواد لازم این دسر خوشمزه ترکیه ای

شیر: نیم لیتر

● شکر: نصف لیوان

● آرد گندم: نصف لیوان

● وانیل: کمی

● کره: ۲۰ گرم

● پودر نارگیل: بـه مقدار لازم

● خامه قنادی: ۱۰۰ – ۲۰۰ گرم

 


مطلب مرتبط: طرز تهیه دسر موز + 15 دسر با موز


 

مواد لازم این دسر خوشمزه ترکیه ای

دستور پخت این دسر خوشمزه ترکیه ای :

ما سعی کرده ایم راحت ترین آموزش را برای شـما عزیزان بگوییم کـه در درست کردن ان بـه مشکل برنخورید و بـه اسانی درست کنید و لذت ببرید. درون یک ظرف نیم لیتر شیر میریزیم و نصف لیوان بـه ان شکر اضافه می‌کنیم و نصف لیوان آرد گندم اضافه کنید و زیر شعله باید پایین باشد و مرتب شروع بـه هم زدن کنید تا مواد غلیظ شود و دانه هاي‌ شکر حل شود .

 

وقتی مواد دسر رو بـه سفتی رفت و حالت کرمی شد شعله را خاموش کنید و بـه ان مقداری وانیل اضافه کرده و سپس 20 گرم کره هم بـه مواد اضافه کنید و مرتب هم می زنیم

 

یک سینی برمیداریم اگر 30 در 40 باشد بهتر اسـت و دسر قشنگتری برای ما میشود و بعد کف سینی را پودر نارگیل می ریزیم سپس مواد دسر را می ریزیم «توجه کنید لایه دسر خیلی کلفت نباشد» سپس بـه مدت دو الی سه ساعت در داخل یخچال قرار می‌دهیم

 

دراین مرحله خامه قنادی را برمیداریم و مرتب هم می زنیم در حد تایم دو الی سه دقیقه ،سپس دسر را از یخچال بیرون می آوریم و روی دسر خامه قنادی کـه هم زده ایم می ریزیم بر روی دسر ؛ و اگر تمایلی بـه تزیینات و مغزیجات داشتید میتوانید از گروهای ریز شده یا خلال پسته یا برش هاي‌ نازک توت فرنگی یا دانه هاي‌ انار استفاده کنید و بر روی دسر بگذارید در واقع بستگی بـه علایق شخصی شـما دارد و سپس خیلی آرام با دست و قاشق بـه صورت رول کنید و بعد می‌توانید میل کنید و حتی می‌توانید روی دسر سس شکلات بریزید.

 


مطلب مرتبط: 4 مدل دسر میوه ای خوشمزه | طرز تهیه دسر خربزه


 

دستور پخت این دسر خوشمزه ترکیه ای :

دو نکته مهم مربوط به دسر:

*سعی کنید از ظروف کوچک تر استفاده نکنید چون باعث ضخامت دسر می‌شود و ممکن اسـت جالب نشود همان 30 در 40 مناسب اسـت .

*  و نکته دوم این اسـت شاید خامه قنادی در معرض نداشته باشید میتوانید از خامه صبحانه بر روی دسر استفاده کنید ولی باید خامه صبحانه را باکمی پودر قند و وانیل مخلوط کرده و هم بزنید در حدی پودر قند اضافه کنید کـه باب میل خودتان شیرینی اش باشد.

 


مطلب مرتبط: آموزش تهیه دسر ماست و خیار


 

دسر شکلاتی ترکیه ای

نمونه مدل عکس های دسر و شیرینی جات متفاوت ترکیه ای

شیرینی جات متفاوت ترکیه ای

باقلوا استانبولی

دسر با طمع خوشمزه ترکیه ای

انواع دسرهای ترکیه ای با مواد ساده

کنافه شیرینی ترکیه ای

شیرینی های ملس در ترکیه با آموزش ساده

رول شیرینی

 

دسر کم هزینه ی ترکیه ای

دسر مقوی خوشمزه ترکیه ای

مدل های مختلف کنافه

شیرینی نارگیلی ترکیه ای

دسر قالبی خوشمزه

دسر با روکش تزیین توت فرنگی

 

ودر پایان 

اگر یک دسر متفاوت دل‌تان می‌خواهد کـه در خانه درست کنید حتماً این دسر ترکیه اي خوشمزه را امتحان کنید و از طعم خوشمزه اش لذت ببرید.  دسر و شیرینی هاي‌ کشور ترکیه بسیار راحت و پر طرفدار اسـت و این هم یکی از دسر هاي‌ خوشمزه کشور ترکیه اسـت کـه بـه اسانی با زمان بسیار کم و مواد ساده  آماده میشود. و تزیینات روی این دسر هم بسته بـه سلایق ودر معرض بودن ان مواد اسـت. امیدوارم خیلی زود امتحان کنید و یکی از علاقه مندی هاي‌ شـما در آشپزی دسر درست کردن باشد کـه خیلی ها هم اعتقاد دارند بسیار بـه هضم غذا دسر کمک میکند. 

جدیدترین مطالب سایت