نوشیدنی های مناسب برای افراد عصبانی

نوشیدنی های مناسب برای افراد عصبانی

نوشیدنی های مناسب برای افراد عصبانی

برای آرامش و دوری از عصبانیت این نوشیدنی ها را به شما پیشنهاد میکنیم.

 

اخلاق خوب خصوصیتی است که در بسیاری از افراد وجود ندارد ، همین موضوع باعث می شود که فرد در زندگی خود به ویژه زندگی زناشویی دچار مشکلاتی شود. اگر شما نیز از این مسئله رنج می برید و یا همسرتان بد اخلاق است ، بهتر است تغذیه درمانی را در پیش گیرید.
 
 
همه ما در فصل تابستان بیشتر از فصل های دیگر سال تمایل به نوشیدن انواع و اقسام آبمیوه ها و نوشیدنی های خنک داریم و بیش از هر فصل دیگری این نوشیدنی ها را در سبد غذایی خود قرار می دهیم؛ نوشیدنی هایی که به صورت طبیعی یا صنعتی آنها را تهیه و برای افزایش رطوبت بدن و کاهش دمای بدن مان استفاده می کنیم اما علاوه بر این نوشیدنی ها که بیشتر آنها از آبمیوه و عصاره انواع و اقسام میوه های تابستانی تهیه می شوند، می توانید از عرقیات گیاهی نیز بهره ببرید.
 
تهیه شربت از عرقیات گیاهی علاوه بر آنکه می تواند از عطش و دمای بدنتان بکاهد می تواند فواید متعددی برای سلامت جسم و روح شما داشته باشد. در روزهای تابستان این شربت های گیاهی را در کنار اعضای خانواده خود تهیه کرده و تابستانی خنک و سالم را با عرقیات گیاهی تجربه کنید.
 
 
با شاه تره با نشاط شوید
اگر قصد دارید در یک روز تعطیل از گروهی از دوستان و آشنایان تان پذیرایی کنید انتخاب شربت گیاهی شاه تره یکی از بهترین گزینه هاست. عرق شاه تره به این جهت که نشاط آور، خنک کننده و صفرا بر است می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای پذیرایی از مهمانان تان باشد. طعم این عرق گیاهی ملایم است و بوی بسیار مطبوعی دارد. می توانید این شربت را به تنهایی یا همراه خاکشیر آماده کرده و از مهمانان تان پذیرایی کنید. در صورتی که از این عرق گیاهی به صورت روزانه مصرف کنید، می توانید عملکرد کبد را تقویت کرده و از خاصیت ضد نفخ و اشتهاآوری آن نیز بهره مند شوید.
 
 
اعصاب شوهرتان را تقویت کنید
اگر همسرتان بعد از یک روز کاری سخت و گرم به منزل برگشته و نیاز به یک نوشیدنی خنک و گوارا دارد، بهترین گزینه برای او استفاده از عرق بیدمشک است. این عرق گیاهی در صورتی که به صورت خنک سرو شود، علاوه بر آنکه او را خنک و آسوده می کند موجب آرامش و از بین رفتن تنش ها و استرس های کاری اش نیز می شود. عرق بیدمشک علاوه بر این به عنوان داروی گیاهی مقوی قلب و تنظیم کننده تپش قلب مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر عرق بیدمشک، شربت گلاب نیز می تواند گزینه مناسبی برای کاهش استرس و تنش های کاری همسرتان باشد.
 
 
اگر زیاد میوه می خورید، بخوانید
افرادی که در فصل تابستان به دلیل گرمی هوا دائم در حال نوشیدن انواع نوشیدنی ها و مصرف میوه های مختلف تابستانی به ویژه هندوانه هستند بهتر است در طول روز یک بار شربت نعناع که ضد نفخ و درد معده است بنوشند. برای تهیه این شربت می توانید مقداری عرق نعناع و اندکی سکنجبین را در نصف لیوان آب بریزید و به صورت روزانه میل کنید.
 
 
شربت سکنجبین، ویژه عصرهای آتشین
نوشیدن شربت سکنجبین به دلیل خاصیت و طبع سرد و خنکی که دارد موجب کاهش حرارت بدن و از بین رفتن گرمای درونی می شود.
به این ترتیب فرد بعد از نوشیدن این شربت احساس راحتی و خنکی می کند. بهتر است این شربت را به صورت خنک در کنار یخ سرو کرد و مقداری خیار رنده شده نیز در آن ریخت تا علاوه بر رفع تشنگی، التهاب های ناشی از گرما را در بدن تسکین دهد.
 
شربت آویشن تسکین کوفتگی ها
شربت آویشن اگر چه طعم چندان شیرینی ندارد اما می تواند عرقی گیاهی و بسیار مفید برای کاهش خستگی ها و کوفتگی های شما باشد. این نوشیدنی گیاهی درصورتی که با کمی آب و سکنجبین ترکیب شود، می تواند مفیدترین نوشیدنی روزهای تابستان شما باشد. این شربت علاوه بر آنکه مقوی قوه بینایی است، دردهای مفصلی و سیاتیک را برطرف می کند و برای بهبود تنفس و تقویت مجاری تنفسی نیز بسیار مفید است.
 
 
سردردهای تابستانی را آرام کنید
در روزهای گرم تابستان به ویژه روزهایی که مجبورید زیر نور و تابش خورشید به محل کار بروید یا برای خرید از خانه خارج شوید، حتما شربت خاکشیر بنوشید. نوشیدن شربت خاکشیر که با مقداری گلاب و شکر طعمدار شده باشد تاثیر زیادی در کاهش حرارت بدن، تسکین سردرد، بی حالی و سرگیجه ناشی از گرما دارد. این شربت علاوه بر این مقوی معده و هاضمه بوده و در رفع التهاب های کلیه و مجاری آن بسیار موثر است.
 
 
شربتی برای شب هایی که بی خواب می شوید
تهیه شربت سنبل الطیب بسیار ساده است. برای تهیه این شربت کافی است نصف لیوان عرق را با نصف لیوان آب مخلوط کرده و یک قاشق غذاخوری سکنجبین و یک قاشق غذاخوری تخم شربتی یا خاکشیر به آن اضافه کنید. این شربت اگر چه طعم چندان شیرینی ندارد اما در صورتی که مصرف کننده پرهیز غذایی خاصی نداشته باشد، می تواند با سکنجبین بیشتر آن را شیرین کند. این شربت برای درمان تحریکات عصبی و تسکین اعصاب بسیار مفید است و به عنوان یک آرام بخش و خواب آور گیاهی مطمئن برای شب های بی خوابی بسیار مفید است.
 
 
به همراه شیرینی عرق هفت گیاه بنوشید
اگر علاقه مند به مصرف انواع شیرینی ها هستید و در عین حال به سلامت خود اهمیت می دهید بهتر است پس از مصرف شیرینی در طول روز یک لیوان عرق هفت گیاه بنوشید. نوشیدن این عرق گیاهی همراه یک قاشق خاکشیر کمک می کند تا میزان قند خون شما تنظیم شود. توجه داشته باشید که این توصیه تنها برای افرادی که در شرایط طبیعی قرار دارند توصیه می شود و افراد مبتلا به دیابت و بیماری قند باید براساس تجویز پزشک از داروهای خود مصرف کنند و هرگز تغییری در برنامه درمانی خود بدون مشورت پزشک ایجاد نکنند.
 
 
شربت کاسنی و رفع ناراحتی های پوستی
یکی از ویژگی های شربت ها و عرق های گیاهی آن است که می توان با دوهدف مختلف از آن ها بهره برداری کرد. به این ترتیب که با نوشیدن آنها به صورت خنک می توان حرارت و دمای بدن را کاهش داد و از شدت گرمای بدن کم کرد و در عین حال می توان از خواص مفید گیاهی که عرق آن تهیه شده نیز بهره برد. شربت کاسنی نیز یکی از این شربت های گیاهی است که با ترکیب آب و یک قاشق غذاخوری خاکشیر و سکنجبین بسیار فرح بخش است. این شربت علاوه بر تقویت کبد، برای درمان یبوست و درمان بیماری های پوستی و افزایش نشاط و شادابی پوست بسیار موثر است.
 
 
با عرق هل خوشبو شوید
عرق هل که از دانه های معطر و خوشبوی هل تهیه می شود در گروه عرقیاتی قرار می گیرند که طعم چندان شیرینی ندارند اما می توانید این عرق را با ترکیب آب و سکنجبین و خاکشیر خوش طعم و گوارا کرده و از آن در عصرهای تابستان به جای آب و دیگر نوشیدنی ها استفاده کنید. این عرق ضمن آن که مقوی معده و مسکن دردهای عصبی است برای برطرف کردن بی خوابی بسیار مفید است و بسیاری از درمانگران نوشیدن آن را برای تسکین سردردهای عصبی بسیار مفید می دانند.
 
 
جدیدترین مطالب سایت