معرفی بهترین غذاهای یونانی + 13 غذا

معرفی بهترین غذاهای یونانی + 13 غذا

اگر می خواهید با غذا هاي سالم و خوشمزه یونانی آشنا شوید این مقاله بی نظیر را کـه از خود یونان تهیه شده از دست ندهید !! دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب همراه ما باشید با معرفی بهترین غذاهای یونانی …

 

معرفی بهترین غذاهای یونانی

غذا هاي یونانی یک غذای مورد علاقه بین المللی اسـت کـه اغلب جایگاه خودرا در فهرست بهترین غذا هاي ملی پیدا می کند و بـه اسانی می‌توان فهمید کـه چرا اینقدر محبوب شده اسـت. غذا هاي یونانی ساده، بی تکلف و نزدیک ترین بـه آشپزی خانگی هستند. این آشپزی اسـت کـه نیازی بـه ادویه جات یا مواد غیرعادی ندارد. همراه باشید با معرفی بهترین غذاهای یونانی

 

1. پاپوتساکیا

غذای پاپوتساکیا

میدانید ژیرو چیست و سس ماست خوشمزه‌اي کـه روی ان قرار میگیرد، کـه نه می توانید تلفظ کنید و نه املای ان را می دانید «بـه هرحال، تزازیکی اسـت». اما آیا گزینه هاي‌ سالم و خوشمزه دیگری وجوددارد کـه در رستوران یونانی محله خود از دست میدهید؟ در این جا برخی از غذا هاي یونانی دیگر وجوددارد کـه با پاپوتساکیا شروع می‌شود. پاپوتساکیا بـه معنای «کفش کوچک» اسـت کـه این غذا شبیه ان اسـت.

 

آیا سالم اسـت؟ این دستور پخت با بادمجان پر شده با گوشت چرخ کرده، تا زمانی کـه سرآشپز از سس بشامل و پنیر راحت تر استفاده کند، سالم اسـت. اما گزینه هاي‌ سالم تری در منوی یونانی وجوددارد. 

 


مطالب مشابه: طرز تهیه پیتزا یونانی با قارچ


 

2.غذای لوکانیکو

لوکانیکو

Loucanico «یا loukaniko» کلمه یونانی برای سوسیس اسـت، کـه بسیار شبیه سوسیس chorizo اسپانیایی اسـت کـه بسیار تند اسـت. آیا سالم اسـت؟ این سوسیس می‌تواند از طرفی چرب باشد، پس سعی کنید ان را بـه عنوان یک پیش غذای ساده با دیگران بـه اشتراک بگذارید. 

 

3. دولماد

غذای دولماد

آن ها عجیب بـه نظر میرسند، اما احتمالاً این برگ هاي‌ انگور پر شده را در سالاد یونانی خود در بسیاری از غذاخوری ها خورده اید. اکثر مردم یا انها را می‌پرستند یا همراه با پپرونچینی‌هاي‌ موجود در همه ی جا ان‌ها را کنار میزنند.

 

آیا سالم اسـت؟ کاملا. این پیش‌غذا هاي کوچک کـه طبق معمولً با برنج و ادویه‌ها پر می شوند و سپس در آبگوشت می‌جوشند، انتخاب بسیار سالمی هستند. حتی کمی گوشت بره بدون چربی نیز بـه کالری شماری آسیب نمی‌رساند. 

 

4. اسکوردالیا

اسکوردالیا

دیپ سنتی از پوره سیب زمینی و سیر کـه با پیتا یا سبزیجات سرو میشود. آیا سالم اسـت؟ فرو بردن نان در پوره سیب زمینی سیل کربوهیدرات هاي‌ ساده اي اسـت کـه بدن شـما بـه ان نیاز ندارد. بهتر اسـت بـه جای پیتا، خیار یا سایر سبزیجات را غوطه ور کنید.

 

5. میگو ساگاناکی در مقابل ساگاناکی

معرفی غذای یونانی میگو ساگاناکی در مقابل ساگاناکی

این دو غذای یونانی باوجود نامشان، در واقع هیچ شباهتی بـه هم ندارند. دلیل سردرگمی این اسـت کـه هردو دریک ساگانی پخته میشوند – یک ماهیتابه سنتی یونانی – و هر چیزی کـه در ساگانی پخته شود، نام “ساگاناکی” را بـه ان اضافه می کند. بنابر این فقط “ساگاناکی” ساده طبق معمولً پنیر سرخ شده اسـت، در حالی کـه “ساگاناکی میگو” غذایی از میگو، گوجه فرنگی، سیر، پیاز و فتا اسـت.

 

آیا انها سالم هستند؟ برای یک پیش غذای سالم و پر از سبزیجات، با ساگاناکی میگو بچسبانید. پنیر سرخ شده اگر چه خوشمزه اسـت اما یک پیش غذای سالم و کم چرب نیست. 

 

6. پاستیتسیو مقابل موساکا

پاستیتسیو مقابل موساکا

هر دوی این ها کاسرول هستند. Pastitsio اغلب بـه عنوان لازانیا یونانی شناخته می‌شود. این یک غذای ماکارونی چند لایه با گوشت گاو یا بره در سس گوجه فرنگی و بشامل خامه اي اسـت. موساکا سبزیجات و گوشت رابا سس خامه اي ترکیب می کند. آیا آن ها سالم هستند؟ بشامل موجود در هردو مقدار خوبی چربی و کالری اضافه می کند.

 


مطالب مشابه: طرز تهیه کباب مرغ یونانی


 

7. سوغاتی

غذای یونانی سوغاتی

سیخ هاي‌ کبابی گوشت در هر منوی یونانی وجوددارد. مرغ، گوشت خوک، بره یا گوشت گاو را انتخاب کنید و انها را بـه عنوان بشقاب یا ساندویچ تهیه کنید. آیا سالم اسـت؟ پروتئین کم چرب، سبزیجات و پیتا، بـه علاوه کمی سس ماست، یک انتخاب بسیار سالم اسـت.

 

8. پیکیلا

پیکیلا

پیکیلا یک نمونه پیش غذای یونانی از گوشت و/یا ماهی کبابی یا سرخ شده اسـت. سالم بودن این غذا بـه مکان ان بستگی دارد. برخی رستوران ها از غذا هاي آماده برای طبخ و تولید انبوه برای سرو در پیکیلیا استفاده می‌کنند، در حالی کـه برخی دیگر همه ی چیز را از ابتدا طبخ می‌کنند. آیا سالم اسـت؟ بستگی بـه مکان دارد. باید بپرسی یکی را کـه روی غذا هاي سرخ شده و خامه اي سنگین اسـت را حذف کنید. 

 

9. تاراموسالاتا

غذای یونانی تاراموسالاتا

هوم، عجیب بـه نظر می‌رسد باید ان را امتحان کنید؟ خوب اگر قلیه دوست دارید – با نام مستعار تخم ماهی – ان را امتحان کنید. این دیپ یک موس قلیه کپور سنتی اسـت. آیا سالم اسـت؟ بله، اگر کم مصرف شود. در بسیاری از موارد بیشتر چربی اسـت، اما مملو از چربی هاي‌ سالم موجود در ماهی اسـت.

 

10. بریام «تورلو»

بریام «تورلو»

مخلوطی از سبزیجات مدیترانه اي باهم تفت داده شده، غذا هاي عالی یونانی! آیا سالم اسـت؟ بله، بـه ان بروید!

 

11. گیگاندس

گیگاندس

این غذا در اصل لوبیا پخته یونانی اسـت. آیا سالم اسـت؟ گیگاندها مملو از فیبر هستند و تا زمانی کـه خیلی شیرین نباشند غذای جانبی خوبی هستند. 

 

12. آوگولمونو

آوگولمونو

یک سوپ مرغ لیمویی ساده کـه با تخم مرغ غلیظ شده اسـت. آیا سالم اسـت؟ بله، این غذا یک انتخاب عالی برای یک پیش غذای سیر اسـت. 

 

13. باقلوا، گالاکتوبورکو، کتایفی اکمک، و بوگاتسا

باقلوا، گالاکتوبورکو، کتایفی اکمک، و بوگاتسا

همه ی این دسرهای یونانی ترکیبی عالی از عسل، فیلو، آجیل و گاهی اوقات کاسترد غنی هستند. آیا سالم اسـت؟ آیا دسر همیشه سالم اسـت؟ اگر نگران کالری هستید، از این غذا هاي یونانی صرف نظر کنید. همه ی این ها سنگین و شیرین اسـت.

 


مطالب مشابه: طرز تهیه پلو یونانی با مرغ


 

در پایان

یونانی ها بـه عشق بـه غذا، عشق بـه خوردن و غذا دادن بـه دیگران مشهور هستند. یونان جایی اسـت کـه تضمین می‌شود هرگز احساس گرسنگی نخواهید کرد. غذا هاي سنتی یونانی مملو از طعم و مزه هستند و عمدتاً با مواد تازه محلی – مانند سبزیجات مدیترانه‌اي، روغن زیتون و پنیرها – درست میشوند. اگر قصد سفر بـه مدیترانه را دارید، حتما حداقل تعدادی از این غذا هاي خوشمزه یونانی را امتحان کنید.

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت
کلیپ دیدنی کسانی که تو ترافیک میزنن جاده خاکی
کلیپ دیدنی کسانی که تو ترافیک میزنن جاده خاکی