طرز درست کردن کوکوی کنگر

طرز درست کردن کوکوی کنگر

 

کوکوی کنگر غذایی خوشمزه و پر از خاصیت می باشد.

 

مواد لازم :

گوشت چرخ کرده      100 گرم
 کنگر پاک کرده      250 گرم
 زرشک (برای تزیین روی کوکو)      10 گرم
 هویج      دو عدد متوسط
سیب زمینی     یک عدد متوسط
پیاز     دو عدد
تخم مرغ     چهار عدد
گوجه فرنگی (برای تزیین)     یک عدد کوچک
روغن مایع     یک پیمانه
آب     یک پیمانه
زعفران دَم کرده     به میزان لازم
نمک، فلفل سیاه و زردچوبه     به میزان لازم
ادویه ی پلویی     به میزان لازم

طرز تهیه :

کنگر را با دو قاشق سوپخوری روغن مایع تفت دهید و یک پیمانه آب بیفزایید تا بپزد. هویج را نگینی خردکرده و با مقداری آب بپزید. سیب زمینی را نگینی خرد نمایید و تفت دهید، وقتی نرم شد از روی حرارت بردارید. پیاز را سرخ کنید. گوشت چرخ کرده را تفت دهید.

 

وقتی همه ی مواد آماده شد، در ظرفی مواد را با هم مخلوط کنید. نمک، زردچوبه، فلفل سیاه و ادویه ی پلویی را بیفزایید. تخم مرغ ها را در ظرفی جدا بزنید و به مایه ی کوکو اضافه نمایید. همه ی مواد را با هم خوب مخلوط کنید. روغن مایع را درون تابه بریزید؛ وقتی داغ شد، مواد را در آن بریزید. می توانید به این کوکو زعفران دَم کرده نیز اضافه نمایید. گوجه فرنگی را ریز خرد کرده و با زرشک مخلوط کنید؛ بهتر است گوجه فرنگی سفت و کوچک باشد. زرده های تخم مرغ را هم بیفزایید، با هم مخلوط نموده و روی کوکو بدهید؛ با قاشق یک فشار کوچک بدهید تا به رویه ی کوکو بچسبد.

 

زمانی که تخم مرغ ها را در ظرف می ریزید یک عدد زرده ی تخم مرغ را نگه دارید تا در آخر با گوجه فرنگی و زرشک مخلوط کنید و به رویه ی کوکو بریزید. بگذارید با حرارت ملایم پخته و خوب طلایی شود؛ لازم نیست سمت دیگر این کوکو سرخ گردد.

 

 

تهیه و تنظیم : مجله تالاب

 

مطالب مشابه مهم !

جدیدترین مطالب سایت