'گردشگری

آموزش های اخلاقی

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

آموزش های اخلاقی

آموزش طرز تهیه پیتزا شکم پر با پنیر فونتینا

مجموعه : انواع پیتزا
آموزش طرز تهیه پیتزا شکم پر با پنیر فونتینا

طرز تهیه پیتزا شکم پر با پنیر فونتینا، پیتزایی خوشمزه و لذیذ با طعم متفاوت

 

مواد اولیه برای 4 نفر

 کاهو بدون ساقه و خرد شده  1 کیلو و 360 گرم
 خمیر پیتزا  1 عدد
 روغن زیتون  6 قاشق غذاخوری
 سیر خرد شده  5 حبه
پنیر فونتینا رنده شده  280 گرم
نمک 1/4 قاشق چای خوری
فلفل سیاه 1/4 قاشق چای خوری

 

طرز تهیه :

سینی فر را در پایین ترین طبقه فر قرار دهید و فر را با حرارت 260 درجه سانتیگراد (500 درجه فارنهایت) گرم کنید و یک قالب کیک گرد با قطر 22 سانتیمتر را با روغن چرب کنید.

 

کاهو را در یک قابلمه با آبجوش و نمک بدون سرپوش به مدت 5 تا 10 دقیقه بجوشانید تا نرم شود و بعد داخل یک صافی آبکش کنید. بعد صافی را داخل یک کاسه پر از آب یخ فرو ببرید و دوباره آن را آبکش کنید و کاملا آب آن را بگیرید. سپس به یک حوله آشپزخانه بزرگ انتقال دهید و آنها را در یک گوشه جمع کنید و بعد کاهو ها را طوری با حوله بچلانید که تمام آب باقیمانده آن گرفته شود.

 

یک سوم خمیر را جدا کنید (باقیمانده خمیر را زیر پلاستیک نگهدارید) و داخل قالب قرار دهید. سپس با فرچه مخصوص یک قاشق غذاخوری روغن روی آن بمالید و با چنگال روی آن را سوراخ سوراخ کنید و بعد به مدت 8 الی 10 دقیقه داخل فر قرار دهید تا طلایی و برشته شود.

 

در این حین 1/4 فنجان روغن را داخل یک قابلمه روی درجه حرارت ملایم گرم کنید تا روغن داغ شود سپس سیر را اضافه کنید به مدت 30 ثانیه هم بزنید تا کم کم طلایی شود.

 

حالا کاهو، نمک و فلفل را اضافه کرده، به مدت 4 دقیقه کاملا مخلوط کنید تا کاهو ها کاملا روغنی شوند. سپس به یک کاسه کم عمق انتقال دهید و بگذارید به مدت 15 دقیقه بماند تا خنک شود و سپس با پنیر مخلوط کنید.

 

کاهو ها را روی خمیر برشته داخل قالب پخش کنید. باقیمانده خمیر را که از قبل نگه داشته اید، به شکل دایره 25 سانتیمتری دربیاورید و آن را روی کاهو ها پخش کنید و با دست صاف کنید و لبه های آن را با دست فشار دهید تا کاملا بچسبد و با فرچه مخصوص روی آن روغن بمالید و آن را به مدت 15 الی 20 دقیقه داخل فر قرار دهید تا طلایی شود.

 

از یک چاقوی تیز برای چرخاندن دور خمیر و جدا کردن آن از قالب استفاده کنید و قالب را روی سینی فر قرار دهید و به قالب تلنگر بزنید تا پیتزا روی سینی بیفتد. سپس به مدت 15 دقیقه رها کنید تا خنک شود و بعد پیتزا را برش دهید.

 

منبع  : سوران

 

طرز تهیه پیتزا بدون نیاز به خمیر و فر

طرز تهیه پیتزا گوشت و بادمجان

طرز تهیه پیتزا سبزیجات مخصوص و سالم

 


انواع پیتزا

بیشتر بخوانید
طرز تهیه پیتزا شکم پر با پنیر فونتینا یک پیتزای خوش مزه و خوش خوراک شکم پر با پنیر خوش طعم فونتینا درست کنید. طرز تهیه پیتزا شکم پر با پنیر فونتینا   اطلاعات تهیه: آماده سازی: 15 دقیقه مدت انتظار: 1 ...

تفریحی و سرگرمی

جدیدترین مطالب سایت

تست روانشناسی شخصیت جدید
مشاهده بیشتر