طرز تهیه پیتزا تنوری با گوشت

طرز تهیه پیتزا تنوری با گوشت

طرز تهیه پیتزا خوشمزه تنوری با گوشت لذیذ که طعم فوق العاده دلنشینی دارد.

مواد لازم

۲۴۰ گرم فیله گوسفند خرد شده به صورت نوارهای باریک،،یک قاشق سوپخوری پودر کاری،نصف پیمانه ماست،دو قاشق سوپخوری روغن مایع،یک عدد پیاز متوسط خلال شده،یک حبه سیر کوبیده۲۵۰، گرم اسفناج خرد شده،یک قاشق سوپخوری آبلیمو۳۳۵، گرم خمیر پیتزا،یک پیمانه پنیر پیتزای رنده شده،نصف قاشق چایخوری زیره آسیاب شده،دو قاشق چایخوری آب،دو قاشق سوپخوری گشنیز تازه خرد شده،یک عدد خیار ریز خرد شده،یک عدد گوجه فرنگی ریز خرد شده.

طرزتهیه

نیمی از ماست را با پودر کاری مخلوط کنید و گوشت را در آن بریزید و مخلوط کنید، بگذارید ۱۰ دقیقه بماند.روغن را در تابه نچسبی داغ کنید و گوشت را در آن خوب سرخ کنید. بهتر است گوشت را به ۳ یا ۴ قسمت تقسیم کنید و هر بار یک بخش از آن سرخ شد از تابه خارج کرده قسمت بعدی را سرخ کنید تا گوشت در تابه آب نیندازد. گوشت را از تابه خارج کنید.

پیاز را با سیر در همان تابه سرخ کنید تا پیاز نرم شود سپس اسفناج را اضافه کنید و تفت دهید تا اسفناج نرم شده کمی بپزد.خمیر پیتزا را پس از باز کردن خمیر به صورت لایه ای نازک در سینی فر که قبلاً کمی چرب کرده اید قرار دهید. نیمی از پنیر پیتزا را روی آن بپاشید.

مخلوط اسفناج و سپس گوشت را روی پیتزا بریزید و باقی مانده پنیر را روی همه مواد پاشیده، پیتزا را به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه در فر داغ بپزید. پس از پختن خمیر و طلایی شدن پنیر، پیتزا را از فر خارج کنید.

نیمی از گشنیز را با باقی مانده ماست، آبلیمو و زیره مخلوط کنید. خیار و گوجه فرنگی و باقی مانده گشنیز را مخلوط کنید و روی پیتزا بریزید. پیتزا را با مخلوط ماست و زیره سرو نمایید.

طرز تهیه پیتزا مکزیکی

تهیه پیتزای خوش طعم گوشت چرخ کرده

طرز تهیه پیتزا شکم پر با پنیر فونتینا

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت