آشنایی با بادیگاردهای مشهور و پرقدرت در جهان (عکس)

آشنایی با بادیگاردهای مشهور و پرقدرت در جهان (عکس)

برخی از افراد مشهور بادیگارد در دنیا را به شما معرفی خواهیم نمود که در کار خود نمونه بوده اند.

 

الف. میکولا ملنیچنکو، وضعیت: آسیب دید و بازنشسته شد
میکولا بادیگارد لئونید کوچما، رئیس جمهور اوکراین بود. او بین سالهای 1998 تا 2000 مکالمات رئیس جمهور را ضبط کرد و بعد از گردآوری مدارک و ادله کافی در مورد خطاها و تخلفات رئیس جمهور، از کشور فرار کرد و مدارک را فاش کرد. نوارهای او نشان می دادند که کوچما دستور ربودن و قتل گئورگی گونگادزه ژورنالیست را داده و به عراق اسلحه غیرقانونی فروخته بود. میکولا به ایالات متحده رفت و پناهندگی سیاسی گرفت.

 

آشنایی با بادیگاردهای مشهور و پرقدرت در جهان (عکس)

1. ناصر البحری، وضعیت: بازنشسته
البحری معروف به ابوجندل (به معنای “قاتل”) چندین سال از عمرش را صرف محافظت از اسامه بن لادن کرد. او پس از سال ها مبارزه در جنگ های مختلف و محافظت از بن لادن، به زادگاهش یمن برگشت. او بازداشت شد و دو سال در زندان حبس کشید. در نهایت یک قاضی او را به شرط مطالعه اسلام و ملاقات با او و دانشجویان جوان جهت بحث درباره موضوعات مذهبی، آزاد کرد. ناصر بعد از آزاد شدن از زندان، از زندگی قبلی اش کاملاً فاصله گرفت و حالا به عنوان مشاور کسب و کار، اشتغال دارد.

 

آشنایی با بادیگاردهای مشهور و پرقدرت در جهان (عکس)

2. آندری لوگوووی، وضعیت: بازنشسته
آندری لوگوووی بادیگارد سابق آموزش دیده در KBG بود که حرفه اش را با محافظت از سیاستمداران و رهبران روس آغاز کرد. او در مدت کار برای دولت روسیه، از رهبران زیادی همچون نخست وزیر یگور گایدار، وزیر امور خارجه آندری کوزیرف و سرگئی میلاتوف رئیس دفتر ریاست جمهوری، محافظت کرد. او بعد از ترک سرویس حفاظتی فدرال روسیه در سال 1996، یک شرکت امنیتی خصوصی تأسیس کرد و به عنوان رئیس امنیت ORT که شرکت تلویزیونی خصوصی است کار کرد. در سال 2007 لوگوووی برای پیوستن به پارلمان روسیه انتخاب شد و تا امروز او به عنوان سیاستمدار مشغول به کار است.

 

آشنایی با بادیگاردهای مشهور و پرقدرت در جهان (عکس)

3. آنا لوگینووا، وضعیت: فوت شده
آنا لوگینووا هم به عنوان یک بادیگارد درجه یک و حرفه ای و هم به عنوان مدل مشهور بود. این خانم بخاطر اینکه تحت شرایط سخت و فشار سنگین، بسیار خونسرد و آرام بود و یکی از بهترین بادیگاردهای زن دنیا بود، شهرت زیادی داشت. مجله تالاب : او یک شرکت امنیتی را اداره می کرد و همچنین به آموزش و تربیت بادیگاردهای خانم مشغول بود. بسیاری از مشتریان بادیگاردهای خانم را ترجیح می دهند، چون اغلب بادیگاردهای آقا به هنگام رفتن به رستوران یا مراسمی بخاطر جثه بزرگ و متمایزشان مجبورند جلوی در منتظر بمانند. متأسفانه خانم لوگینووا در حادثه سرقت اتومبیلش کشته شد. به گفته شاهدین حاضر در صحنه، وقتی دزد داشت پورشه این خانم را می دزدید، او دسته در را گرفته بود و در حالیکه اتومبیل سرعت می گرفت او روی خیابان کشیده می شد. در نهایت بخاطر جراحات شدیدی که به سرش وارد شد، در صحنه جان سپرد.

 

آشنایی با بادیگاردهای مشهور و پرقدرت در جهان (عکس)

4. بری ماناکی، وضعیت: فوت شده
بادیگارد سابق پرنسس دایانا، بری ماناکی نام داشت که شهرتش را مدیون چیزهایی به غیر از مهارت های درجه یکش در محافظت شخصی بود. آقای ماناکی زمانی نزدیکترین و مورداعتمادترین فرد پرنسس دایانا بود. بسیاری از مردم اعتقاد داشتند که پرنسس دایانا با او رابطه داشته، ولی هیچ وقت ادله محکمی برای این ادعا پیدا نشد. البته نوار ضبط شده ای وجود داشت که پرنسس دایانا در آن می گفت که عاشق اوست و می خواهد با او فرار کند. آقای ماناکی در سال 1987 در تصادفی کشته شد که می گویند پرنسس دایانا این تصادف را ترتیب داده بود، زیرا ماناکی بیش از حد اطلاعات داشت.

 

آشنایی با بادیگاردهای مشهور و پرقدرت در جهان (عکس)

5. برنارد شاو، وضعیت: بازنشسته
بعد از دزدیده شدن پاتریشیا هرست در سال 1974، هیچ کس او را به خاطر استخدام بادیگارد سرزنش نمی کرد. ولی چیزی که هیچ کس انتظارش را نداشت این بود که او در نهایت با بادیگاردش ازدواج کند. این زوج حالا دو فرزند دارند و در نیویورک زندگی می کنند. آقای شاو بیشتر بخاطر همسرش شهرت دارد، زیرا همسرش وارث ثروت خانواده هرست بود که توسط گروه تروریستی چپ گرای SLA دزدیده شد. البته این خانم در نهایت به این گروه پیوست و حتی در یک سرقت از بانک شرکت کرد. او به 35 سال زندان محکوم شد که توسط جیمی کارتر به دو سال زندان تخفیف یافت.

 

آشنایی با بادیگاردهای مشهور و پرقدرت در جهان (عکس)

6. بیگ بوم، وضعیت: فعال
با چنین نام مستعاری، هر کسی بود معروف می شد. بیگ بوم یکی از محافظین شخصی چهره ها و ستاره های هالیوودی است. او حالا به کار نوشتن کتاب اشتغال دارد و مشاور روابط است. البته بیگ بوم هنوز هم خدمات امنیتی به مشتریانش ارائه می دهد، ولی بیشتر روی سخنرانی های الهام بخش و نوشتن کتاب متمرکز است.

 

 

جدیدترین مطالب سایت