بروزرسانی : 6 خرداد 1394

عکس سلفی جالب یک میمون از خودش

عکس سلفی جالب یک میمون از خودش

این میمون هم عکس سلفی از خودش گرفت.

در حالی که برخی معتقدند چون عکاس این عکس خود میمون است انتشار آزادانه آن در فضای مجازی بلااشکال استٰ،‌مالک دوربین چنین نظری ندارد و کپی رایت آن را متعلق به خود می داند.

این عکاس که دیوید اسلیتر نام دارد به همین علت خواستار پاک کردن عکس یاد شده از سایت ویکی پدیا نیز شده است. تالاب: این عکس جنجالی در جریان سفر این عکاس به اندونزی در سال 2011 تهیه شده  و یکی از میمون ها با قاپیدن دوربین این عکاس و فشردن دکمه های آن عکس های مختلفی از خود گرفته که برخی از آنها بسیار خنده دار و جالب از کار درآمده است.

عکس سلفی جالب یک میمون از خودش

عکس سلفی جالب یک میمون از خودش

مجله تالاب :بعد از چند سال یکی از این عکس ها در میان تعدادی عکس  دیگر در سایت ویکی پدیا منتشر شده و استفاده از آن برای همگان مجاز دانسته شده است. عکاس معتقد است وی برای این سفر هزینه کرده و دوربین هم برای اوست و لذا حقوق وی باید تامین شود. اما آپلودکننده این عکس چنین نظری ندارد و معتقد است چون خود میمون عکس را گرفته و میمون کپی رایت ندارد لزومی به پرداخت پول نیست.

عکس سلفی جالب یک میمون از خودش

اسلیتر می گوید موضوع را پیگیری کرده و قصد دارد حقوق خود را از طریق دادگاه تادیه کند. البته تا به حال ویکی پدیا نیز از پاک کردن این عکس خودداری کرده است.

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت