مجموعه : بازی های محلی
بروزرسانی : 28 شهریور 1402

ساخت اتاق فرار برای کودکان (27 ایده ساده)

ساخت اتاق فرار برای کودکان (27 ایده ساده)

 ساخت اتاق فرار برای کودکان در این قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شما همراهان عزیز لیستی از ایده‌های ساخت که یک کودک نیاز دارد تا اتاق‌های فرار را چالش‌برانگیزتر و سرگرم‌کننده‌ تر کند را منتر کرده ایم.

چگونه برای کودکمان اتاق فرار بسازیم؟

اتاق فرار برای بچه ها یک منطقه بازی است که در آن کودک باید یک سری از پازل های مناسب برای کودکان را حل کند تا از فضا خارج شود. حل این معماها نیاز به کار گروهی و استدلال منطقی دارد تا به کودک کمک کند تا به سطح بعدی برسد و در نهایت به کلید اصلی برسد که به فرار از اتاق کمک می کند.

اتاق های فرار می توانند به درگیر نگه داشتن کودکان و افزایش چابکی ذهنی کمک کنند. اضافه کردن معماها و کدها راه دیگری برای جذاب تر کردن و چالش برانگیز کردن این بازی فرار است. به خواندن این پست ادامه دهید تا بینشی در مورد مزایای اتاق های فرار برای کودکان و ایده هایی که می توانید برای به یاد ماندنی و سرگرم کننده کردن بازی استفاده کنید، به دست آورید.

مزایای بازی های اتاق فرار

بازی های اتاق فرار سرگرم کننده هستند و مزایای بی شماری را به کودکان ارائه می دهند.


مطالب مشابه: اتاق فرار؛ یک بازی نفسگیر برای تمام سلیقه‌های ایرانی!


1. تفکر منطقی را بهبود می بخشد

بازی‌های اتاق فرار دارای پازل‌های مختلفی هستند که کودکان را ملزم می‌کند خارج از جعبه فکر کنند. شما می توانید معماها و مسائل ریاضی را مطرح کنید تا فرزندانتان را سرپا نگه دارید. این پازل ها تفکر منطقی را ترویج می کند و آنها را به تفکر منطقی تشویق می کند.

2. ارتباطات را توسعه می دهد

بازی های اتاق فرار معمولا با گروهی از کودکان یا اعضای خانواده انجام می شود. فرزندان شما می توانند برای حل مشکلاتی که مهارت های ارتباطی آنها را بهبود می بخشد، به صورت گروهی کار کنند.

3. مهارت های حرکتی را بهبود می بخشد

در بازی های اتاق فرار معماها و پیچ و خم های فیزیکی مختلفی وجود دارد که می توانند مهارت های حرکتی ظریف و درشت را توسعه دهند. می‌توانید چالش‌های فیزیکی را با توجه به سن و توانایی فرزندتان اضافه کنید تا در حین تفریح، مهارت‌های جدیدی را بیاموزید.

4. زمان خانواده را افزایش می دهد

شب‌های بازی‌های خانوادگی می‌توانند با بازی‌های اتاق فرار هیجان‌انگیزتر شوند تا کودکان را غافلگیر کنند و زینگ را بازگردانند. اینها زمان با کیفیتی را که به عنوان یک خانواده با هم می گذرانید افزایش می دهد.

5. به کشف مهارت های جدید کمک می کند

کودک شما ممکن است متوجه شود که حل پازل های ریاضی سرگرم کننده است و از آن لذت می برد. اگر کودک شما یک حلال معما عالی است، ممکن است متوجه شود که بدنش فقط پس از انجام بازی های اتاق فرار قابل انعطاف است.

راه های مختلفی برای کودکان شما وجود دارد که مهارت های خود را از طریق پازل های مختلف فیزیکی و ذهنی کشف کنند. ادغام حل پازل در استراتژی یادگیری کودک شما می تواند رویکردی سرگرم کننده و فریبنده برای رشد او ارائه دهد.

27 ایده اتاق فرار برای بچه ها

در اینجا بهترین ایده های اتاق فرار برای اطمینان از اینکه فرزندان شما به خوبی سرگرم می شوند، آورده شده است. از وسایل عاقلانه برای ایجاد بهترین اتاق فرار برای کودکان استفاده کنید.


مطالب مشابه: مجموعه پرطرفدار ترین بازی های گروهی + بهترین بازی هیجان انگیز جهان


1. شبکه مختصات

 ساخت اتاق فرار برای کودکان

یک شبکه مختصات برای راهنمایی کودکان از طریق پازل ایجاد کنید. می توانید یک شبکه با حروف، اعداد و حتی کاراکترهای خاص بسازید. آنها را برای رمزگشایی یک پازل در سطوح مختلف قرار دهید. با توجه به سن فرزندتان آن را به همان اندازه که می خواهید آسان یا پیچیده کنید. فراموش نکنید که هنگام حل پازل، یک نقطه خروج نیز درج کنید!

2. تصاویر

تصاویر ساخت اتاق فرار برای کودکان

می توانید پوسترها یا عکس ها را به صورت استراتژیک در سراسر اتاق قرار دهید. اینها باید حاوی سرنخ هایی در قالب متن یا سایر جزئیات باشد که فرزندان شما تنها در صورت توجه به آن ها می توانند بفهمند.

3. جدول تناوبی

جدول تناوبی ساخت اتاق فرار برای کودکان

اگر فرزندان شما به اندازه کافی بزرگ هستند و جدول تناوبی را مطالعه می کنند، یکی را در بازی اتاق فرار قرار دهید. می توانید از جدول تناوبی برای ساخت قفل ترکیبی اعداد با استفاده از اعداد به عنوان کلید استفاده کنید. به عنوان مثال، شما می توانید یک کد قفل به صورت هیدروژن، آلومینیوم و هلیوم بنویسید و به 1133 تبدیل می شود. همچنین می توانید از آن برای رمزگشایی یک کد حرف استفاده کنید. برای مثال، عناصر Iron و Argonwill ترس را بیان می کنند.

4. نامه ها

پیچ و خم های حروف یا اعداد می توانند پیچ و تاب جدیدی برای پیچ و خم های معمولی باشند. در این پیچ و خم ها می توانید از یادداشت های چسبناک استفاده کنید و آنها را در نقاط مختلف بچسبانید. وقتی در یک تقاطع هستید، رمزگشایی حرف صحیح راه درست را نشان می دهد.

همچنین می توانید برای کودکانی که در حال یادگیری اعداد هستند اعداد را به صورت سری بنویسید یا تعداد معینی از اشیاء را روی یک برگه بکشید و دو عدد مختلف را روی یک چنگال ثابت کنید. عددی که با تعداد چیزها مطابقت دارد نوبت صحیح خواهد بود.

5. بادکنک

بادکنک برای ساخت اتاق فرار برای کودکان

اگر فرزندان شما عاشق بادکنک‌های پراکنده هستند، یک پیچ و خم با سرنخ‌های مبهم در داخل بالن‌ها درست کنید. آنها باید بادکنکی را برای دریافت راهنمایی بپرانند و ادامه دهند.

6. قفل و کلید

قفل و کلید ساخت اتاق فرار برای کودکان

هر بازی خلاقانه اتاق فرار نیاز به قفل و کلید دارد. می توانید قفل های معمولی، قفل های دیجیتال و قفل های عددی را شامل کنید. کلیدها را در مکان های استراتژیک مخفی کنید تا فرزندتان بتواند آنها را به ترتیب جستجو کند و قفل ها را برای فرار باز کند.

7. معماها

کودکان چهار ساله به حل معماها علاقه مند هستند. شما می توانید از معماها برای کمک به کودک خود برای خروج از اتاق فرار استفاده کنید. اینها همچنین به آنها کمک می کند یاد بگیرند که به صورت جانبی فکر کنند و بهتر ارتباط برقرار کنند.

8. پازل اره منبت کاری اره مویی

پازل اره منبت کاری اره مویی

ایده اتاق فرار شامل حل کردن یک پازل قبل از رفتن به مرحله بعدی است. می توانید از پازلی که قبلاً دارید استفاده کنید یا حتی از یک عکس یا الگوی قدیمی یکی بسازید. این پازل ها معمولا دارای کدی برای شکستن هستند.

9. دنباله پازل

دنباله پازل ساخت اتاق فرار برای کودکان

دنباله اعداد و حروف مورد علاقه کلاسیک هستند، اما اگر فرزندان شما کمی بزرگتر هستند، می توانید از نمادها یا دنباله های شکل برای افزایش ضریب چالش استفاده کنید. همچنین می‌توانید سرنخ‌های دنباله‌ای فیزیکی قرار دهید که در آن بازیکن باید اشیا را به روشی خاص قرار دهد تا به سطح بعدی برود.

10. سوالات

سوالات ساخت اتاق فرار برای کودکان

پرسیدن سوال برای عبور از یک مرحله به اندازه حل معماها سرگرم کننده است. از فرزندانتان سوالات متداول در مورد زندگی روزمره یا چیزهای بی اهمیت آنها بپرسید. راه خوبی برای آشنایی و ارتقای دانش آنهاست. آنها می توانند با حل این سوالات و تعامل با دوستان زمان خوبی داشته باشند.

11. ساعت

ساعت ساخت اتاق فرار برای کودکان

اتاق فرار برای کودکان

هر دو ساعت دیجیتال و آنالوگ وسایل بسیار خوبی برای بازی های اتاق فرار هستند. می توانید تمام ساعت ها را در یک زمان مشخص تنظیم کنید یا از آنها به عنوان سرنخ برای باز کردن قفل کدهای عددی استفاده کنید. ساعت ها را با پوسترها و پازل ها ترکیب کنید تا یک پازل چالش برانگیز برای کودکان خود بسازید.

12. گردگیر و پاک کن

شما می توانید از وسایل استفاده روزانه در بازی های اتاق فرار برای کودکان استفاده کنید. قسمتی از اتاق را تاریک کنید و گردگیر را در تاریکی نگه دارید. همانطور که کودک شما از آن منطقه عبور می کند، می توانید پای او را با گردگیر مسواک بزنید. این به رشد حواس و تخیل آنها کمک می کند.

13. مین های زمینی

چه چیزی می تواند بهتر از عبور از یک مین (ساخته شده از مقوا یا کاغذ) با چشم بند باشد؟ مین های زمینی با یا بدون چشم بند را در بازی های اتاق فرار خود قرار دهید و شادی کودکان را چند برابر کنید. اضافه شدن این شگفتی ها مطمئناً بازی را هیجان انگیزتر می کند. آنها عاشق این چالش هستند و برای فرار خود را در موقعیت های باورنکردنی منحرف می کنند. همچنین راه خوبی برای ارائه ورزش به فرزندانتان است.

14. آینه ها

راز را با استفاده از آینه ها حل کنید تا سرنخ ها را رمزگشایی کنید و متن را برعکس بنویسید. فرزندان شما باید سرنخ ها را جلوی آینه نگه دارند (که می توانید در سطوح قبلی قفل کنید) تا معما را رمزگشایی کنند. اگر در مورد نوشتن در متن معکوس مطمئن نیستید، می توانید به درستی روی یک برگه بنویسید، آن را رو به پایین روی برگه دیگری قرار دهید و ردیابی کنید. در غیر این صورت، می توانید یک آینه را به صورت زاویه دار نگه دارید و با نگاه کردن به آینه برعکس بنویسید.

15. پیام های نامرئی

افزودن یک عنصر معمایی به بازی هیجان را برای کودکان و بزرگسالان افزایش می دهد. جوهر نامرئی چیزی است که می توانید با موفقیت در بازی های اتاق فرار از آن استفاده کنید. از جوهر نامرئی تجاری یا آب لیمو و یک چوب کبریت استفاده کنید. فرزندان شما باید کاغذ را روی شعله شمع نگه دارند تا حروف ظاهر شوند و به مرحله بعدی بروند.

16. آهن ربا

می توانید سرنخ هایی را در یک جعبه فلزی کوچک پنهان کنید که آهنربا می تواند آن ها را جذب کند. آنها را به صورت استراتژیک در اتاق قرار دهید تا فرزندانتان پیدا کنند. می‌توانید آهن‌ربای دیگری را روی چوب وصل کنید و از آن‌ها بخواهید که از آن برای جذب آهن‌رباهای دیگر از سراسر اتاق استفاده کنند.

17. مالیدن الکل

مالیدن الکل ساخت اتاق فرار برای کودکان

مالیدن الکل برای نوشتن پیام های پنهان روی شیشه یا آینه مفید است. ردیابی پیامی روی آینه که هنگام قرار گرفتن در معرض بخار داغ قابل مشاهده است. از بخارپز برای ایجاد بخار استفاده کنید تا فرزندانتان خود را داغ نکنند.

18. رمز

رمز

اگر می خواهید یک کلمه یا ترکیبات الفبایی را در اتاق فرار خود برای بچه ها بگنجانید، سعی کنید از کدهای رمزی استفاده کنید. با این حال، شما می توانید از آنها برای کودکان بزرگتر استفاده کنید. پیدا کردن الگوهای رمز در اینترنت آسان است یا می توانید یکی از آنها را خودتان بسازید.

19. جا کلیدی مغناطیسی

جا کلید مغناطیسی یک راه عالی برای مخفی کردن کلیدها است. می توانید آن را با قرار دادن کلید در آن به هر جسم فلزی بچسبانید و نگهدارنده را در مکانی بعید وصل کنید. سرنخ هایی را برای رسیدن به آن قرار دهید و تماشا کنید که فرزندانتان در تلاش برای پیدا کردن آن زمان سرگرم کننده ای دارند.

20. کلیدهای تصادفی

کلیدهای تصادفی

پنج یا شش کلید تصادفی را بردارید و ترکیب حروف و اعداد را روی کاغذ یادداشت کنید. از این کلیدها فتوکپی بگیرید و در جاهای مختلف مخفی کنید. از فرزندان خود بخواهید کلیدها را جستجو کنند و سپس به آنها اجازه دهید بفهمند کدام تکه کاغذ ترکیب صحیحی دارد.

21. ورق بازی

ورق بازی برای ساخت اتاق فرار برای کودکان

کارت های بازی با اعداد و حروف چاپ می شوند که می توانند در یک بازی اتاق فرار استفاده شوند. به عنوان مثال، به طور تصادفی تعدادی کارت بازی قرار دهید و از فرزندان خود بخواهید که آنها را با افزایش یا کاهش مقادیر مرتب کنند تا قفل کد باز شود.

22. کتاب های توخالی

کتاب های توخالی

ساخت اتاق فرار برای سرگرمی کودکان

کتاب‌های گالینگور می‌توانند مخفیگاه خوبی برای کلیدها باشند. اما نگران خراب کردن کتاب‌هایتان نباشید. می‌توانید کتاب‌های توخالی را در فروشگاه‌های آنلاین تهیه کنید و سپس آن‌ها را در میان کتاب‌های دیگر خود قرار دهید تا ببینید که فرزندانتان در همه آنها جستجو می‌کنند تا سرنخ را کشف کنند.

23. تلفن

تلفن

روی تصویر یک سرنخ روی گوشی خود کلیک کنید و از فرزندانتان بخواهید که قفل آن را باز کنند تا رمز را بشکند. از تلفن‌ها و پازل‌های اره منبت کاری اره مویی یا کدهای رمز برای پنهان کردن سرنخ‌ها استفاده کنید تا کودکان را تحت مهلت مقرر به کار ببندید، زیرا اکثر تلفن‌ها فقط آزمایش‌های خاصی را مجاز می‌کنند.

24. مشعل های بلک لایت

مشعل های بلک لایت

از یک خودکار نامرئی برای نوشتن پیام های مخفی به عنوان سرنخ استفاده کنید. از مشعل بلک لایت برای کشف پیام ها استفاده کنید. بهترین بخش در مورد استفاده از خودکارهای نامرئی و مشعل های بلک لایت این است که می توانید روی هر سطحی بدون آسیب رساندن به آن بنویسید.

25. جعبه های مقوایی

جعبه های مقوایی

می‌توانید از جعبه‌ها و ورق‌های مقوایی برای ایجاد جعبه‌هایی با کف کاذب و پنهان کردن سرنخ‌ها یا حتی اقلام یا کلیدهای کوچک استفاده کنید. این کار باید هوشمندانه انجام شود تا فرزندان شما نتوانند بلافاصله حدس بزنند که ته جعبه خالی شده است. از این ترفند بیشتر از دو بار استفاده نکنید.

26. درایوهای CD یا USB

یک سی دی رایت کنید یا یک سرنخ را روی درایو USB ضبط کنید. این می تواند یک سرنخ ویدیویی، یک عکس یا یک سرنخ صوتی باشد. سپس سی دی یا درایو فلش را مخفی کنید. پخش کننده ها باید سی دی یا درایو USB را جستجو کنند، آن را به پخش کننده مناسب متصل کنند و سرنخ را رمزگشایی کنند.

27. نقشه گنج

نقشه گنج برای ساخت اتاق فرار برای کودکان

اگر هدف نهایی بازی یافتن گنج قبل از فرار از اتاق است، نقشه گنج را که با سرنخ هایی در اتاق احاطه شده است پنهان کنید. مکان گنج را با علامت “X” مشخص کنید تا فرزندانتان بفهمند کجاست.

1. کودکان از چه سنی می توانند در اتاق های فرار شرکت کنند؟

کودکان در هر سنی ممکن است والدین را در اتاق فرار همراهی کنند. با این حال، آنها ممکن است پس از توسعه مهارت های تحلیلی خود با حل معماها سرگرم شوند. هر اتاق فرار سن ایده آل مناسب با موضوع خود را ذکر می کند. می توانید حداقل سن مورد نیاز یک اتاق فرار در محل خود را بررسی کنید تا بدانید آیا فرزند شما مجاز به شرکت در آن است یا خیر.

2. آیا اتاق های فرار برای کودکان ایمن هستند؟

بیشتر اتاق های فرار برای کودکان امن هستند. اما وقتی فکر می‌کنید فرزندتان را به یک فعالیت اتاق فرار ببرید، جزوه اتاق را بررسی کنید تا محدودیت سنی را ببینید. از سازمان دهندگان بپرسید که آیا اتاق دارای معماهایی با موضوع بزرگسالان است یا خیر و از چنین اتاق هایی اجتناب کنید.

3. آیا بچه ها می توانند در اتاق های فرار گیر کنند؟

اگر کودکان نتوانند سرنخی پیدا کنند ممکن است در اتاق فرار گیر کنند. از این رو، بهتر است یک بزرگسال آنها را همراهی کند. بیشتر اتاق های فرار زمانی که شرکت کنندگان درگیر حل پازل ها از طریق دوربین های امنیتی هستند، اتاق را زیر نظر دارند. از این رو، می توانید آنها را از آنجا نیز تحت نظر داشته باشید.


مطالب مشابه: اتاق های مخفی در عجیب ترین خانه ها + عکس


در پایان

اتاق های فرار برای کودکان یک راه عالی برای سرگرم کردن و درگیر نگه داشتن کودک شما است. بر اساس سن و مهارت های کودک خود یک اتاق فرار هیجان انگیز بسازید. با افزودن عناصر سرگرم کننده، مانند پازل، رمز و معما، کار را چالش برانگیز کنید. برای تشویق فرزندتان به انجام وظایف در مدت زمان مشخص، جوایزی در نظر بگیرید. شما همچنین می توانید با آنها برای یک فعالیت پیوند سرگرم کننده بازی کنید. 

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت