لاغری و کاهش وزن

زیگیل

آموزش های اخلاقی

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

دکتر تاج بخش

خواص بالای سیب زمینی برای بدن

مجموعه : تغذیه سالم
خواص بالای سیب زمینی برای بدن

خواص سیب زمینی

سیب زمینی نام خوراکی کامل زمینی است که علاوه بر خوشمزگی خواص هایی هم دارد در ادامه با خاصیت های‌ منطقی سیب زمینی خوراکی کامل سایت تالاب را دنبال کنید.

 

سیب زمینی این ماده پرمصرف خانگی باعث شده است تا بسیاری از خوراکی ها و غذا های خوشمزه مختلف را بتوانیم درست کنیم.سیب زمینی یک ماده غذایی در دسترس است. این ماده غذایی حاوی مواد مغذی و ترکیباتی است که باعث سلامت بدن میشود. در واقع سیب زمینی پادشاهی است که آشپزخانه را قدرتمند میکند.

 

چرا سیب زمینی؟
سیب زمینی با پوست آن حاوی فیبر بوده و خواص درمانی دارد. با مصرف سیب زمینی به صورت طبیعی از دریافت چربی و نمک زیاد نیز در امان خواهید بود.

 

سیب زمینی حاوی کدام مواد است؟
آنتوسیانین
سیب زمینی های‌ بنفش، آبی و قرمز حاوی این رنگدانه های‌ آنتی اکسیدانی هستند که با خطر سرطان و بیماری های‌ قلبی مقابله میکنند.

 

کافئیک اسید و فرولیک اسید
این دو ماده در پوست سیب زمینی وجود دارند و جزو ترکیبات مغذی هستند که ترکیبات سرطان زای خطرناک را از بین می برند.

 

خواص بالای سیب زمینی برای بدن

کلوروژنیک اسید
این ترکیب به پیشگیري از ابتلا به سرطان و تولید ترکیبات سرطان زا پیش گیری می کند.

 

کربوهیدرات های‌ پیچیده
این ترکیبات انرژی تولید میکنند و به کنترل افسردگی، سوزش معده و عملکرد خوب حافظه کمک میکنند.

 

پتاسیم
مواد غذایی سرشار از پتاسیم مانند سیب زمینی فواید زیادی برای سلامت قلب و عروق داشته و خطر بروز سنگ کلیه را نیز کاهش میدهند.

 

اسپونین
اسپونین ها برای کاهش خطر ابتلا به بیماری های‌ قلبی و سرطان مفید هستند.

 

ویتامین B6
این ویتامین محافظ قلب و تسکین دهنده علائم افسردگی، بی‌خوابی و سندرم پیش از قاعدگی است.

 

خواص بالای سیب زمینی برای بدن

ویتامین C
به گزارش تالاب همه ی ي ما سیب زمینی زیادی مصرف میکنیم و خوشبختانه این ماده غذایی یکی از منابع ویتامین C است. این ویتامین آنتی اکسیدان از مضرات رادیکال های‌ آزاد پیش گیری کرده و باعث تقویت دستگاه ایمنی میشود.

 

برای فواید بیشتر
برای بهره مندی از خواص بیشتر سیب زمینی بهتر است آن را با پوست میل کنید. سیب زمینی را در فر و یا به صورت بخارپز آماده کنید.اگر سیب زمینی را پوست می گیرید یک لایه بسیار نازک از آن را بردارید.اگر سیب زمینی را آب پز می کنید آن را با پوست در آب قرار دهید. باید بدانید که این آب سرشار از ویتامین B است و میتوانید از آن استفاده کنید.

 

اطلاعات علمی
بررسی هایی روی افراد سالمند سالمی که از کاهش حافظه شکایت دارند و روزانه ۲۵۰ گرم پوره سیب زمینی می خورند انجام شد. محققان مشاهده کردند بهبود چشمگیری در حافظه کوتاه و بلندمدت این افراد حاصل شد. محققان بر این عقیده هستند که سیب زمینی باعث تحریک ترشح ترکیبات شیمیایی در مغز می شود که به بهبود قدرت حافظه کمک میکنند.

برچسب‌ها:

تغذیه سالم

بیشتر بخوانید
خواص مفید برگ مو برگ مو را چقدر می شناسید و چقدر از خواص آن اطلاع دارید؟ درخت انگور را "تاک" یا "مو" نیز می‌گویند. برگ مو دارای ساکاروز، لوولز(Levulose)، اینوزیت (Inosite)، کوئرستین، کاروتن، اجسام ...
اندام باورنکردنی یک زن پس از 12 زایمان (عکس)
اندام باورنکردنی یک زن پس از 12 زایمان (عکس)
مشاهده بیشتر