خواص مفید آناناس برای بدن

مجموعه : تغذیه سالم
خواص مفید آناناس برای بدن

خواص مفید آناناس برای بدن، آناناس میوه ای خوشمزه است که خواص مفیدی برای بدن انسان دارد.

 

میوه آناناس یکی از خوشمزه ترین و گران ترین میوه های جهان است که در ایران بیشتر به صورت کمپوت به مصرف می رسدو کمپوت آناناس غذای بسیار سالمی برای بیماران است و پزشکان معتقدند که این میوه در لاغری افراد تاثیر مثبتی دارد.

 

آناناس هم جزء ميوه‌هاي «خوش قيمت»، خوشمزه و سرشار از مواد مغذي است که در هر حال بدن ما به آن نياز دارد. اين ميوه اهل برزيل و پاراگوئه حاوي آنزيمي به نام بروملين و معجزه‌گر است.

 

سلول‌هاي بدن ما در جريان قيمت‌ها قرار ندارند و فقط حساب‌وکتاب نيازهايشان را دارند و بس. مي‌توانيد دردها، آرتروز، اضافه‌وزن، نفخ معده، دردهاي گوارشي و غيره را با اين آنزيم چاره کنيد. با ما باشيد تا بيشتر با اين ميوه خوشمزه آشنا شويد.

خواص مفید آناناس برای بدن

موارد منع مصرف :

دريافت آنزيم بروملين براي برخي افراد مضراست:
افرادي که به ميوه آناناس آلرژي دارند. زنان باردار و شيرده. بچه‌هاي زير 6 سال. کساني که داروهاي ضدانعقاد خون، آسپرين و داروهايي از اين‌دست مصرف مي‌کنند و کساني که مکمل‌هايي با خاصيت ضدانعقادي مانند جينک، امگا 3 ها استفاده مي‌کنند، توجه داشته باشند که بروملين موجود در آناناس باعث افزايش جذب برخي از آنتي‌بيوتيک‌ها مانند آموکسي‌سيلين مي‌شود. براي همين بهتر است قبل از مصرف همزمان با پزشکتان مشورت کنيد.

 

آناناس و عمل جراحي :
بروملين موجود در آناناس مي‌تواند التهاب را از بين ببرد و باعث رفع تورم‌ها و کبودي موضعي شود. محققان 160 زني که موقع زايمان اپي‌زيوتومي شدند را مورد بررسي قرار دادند. اين خانم‌ها به مدت 3 روز بعد از زايمان و هر روز 4 مرتبه به ميزان 40 ميلي‌گرم بروملين دريافت کردند. محققان مشاهده کردند که درد، تورم و التهاب در اين خانم‌ها به ميزان 90 درصد کاهش يافته است. محققان معتقدند که اين آنزيم بعد از جراحي دندان، بيني، پا يا جراحي آب مرواريد هم موثر است. بروملين در ميوه آناناس وجود دارد اما ميزان آن زياد نيست. اين آنزيم بيشتر در ساقه اين ميوه قرار دارد که از عصاره آن کپسول، کرم يا پانسمان‌هاي پزشکي تهيه مي‌کنند.

 

آناناس براي مقابله با سرطان :
نتايج پژوهش‌هاي متعدد نشان مي‌دهد که بروملين موجود در آناناس با سرطان مقابله مي‌کند. بر اساس اين نتايج دريافت زياد اين آنزيم به مدت چند ماه باعث از بين رفتن تومورهاي سرطاني شده است بدون اينکه عوارض جانبي ايجاد کرده باشد. نتايج بررسي‌هاي آزمايشگاهي نشان مي‌دهد که بروملين مي‌تواند از رشد تومورهاي سرطاني جلوگيري کند. به عقيده متخصصان مصرف آناناس و دريافت آنزيم بروملين مي‌تواند يک درمان مکمل براي مقابله با سرطان باشد.

 

يک ضد التهاب طبيعي :
آنزيم بروملين که به ميزان زيادي در ساقه آناناس وجود دارد يک ضدالتهاب طبيعي فوق‌العاده است. بدن به راحتي مي‌تواند اين آنزيم را جذب و وارد خون کند. در اين صورت هم اين آنزيم باعث تنظيم فعل‌وانفعالات شيميايي بدن مي‌شود. در واقع باعث جلوگيري از بروز التهاب در بدن مي‌شود.حتماً شما هم در اطرافيانتان خيلي‌ها را مي‌بينيد که از آرتروز شکايت دارند. همان طور که گفتيم آنزيم بروملين خاصيت ضدالتهابي دارد براي همين هم ورم را کمتر مي‌کند، گرما و قرمزي موضعي را کاهش داده و دردهاي ناشي از آرتروز و آرتريت را تسکين مي‌دهد.

 

آناناس و لاغري :
حتما شما هم شنيده يا خوانده‌ايد که آناناس يک ميوه لاغرکننده است. مي‌شود گفت که بروملين موجود در اين ميوه باعث تخريب فيبرهاي کلاژن مي‌شود که سلول‌هاي چربي را در خود ذخيره مي‌کنند. براي همين هم آب جمع شده در سطح سلوليت‌ها را از بين مي‌برد. در واقع ضداحتباس آب است. اما با اين حال نمي‌شود گفت که آناناس باعث لاغري مي‌شود و معجزه مي‌کند. درست است که بروملين مي‌تواند به کاهش وزن و رفع سلوليت کمک کند اما اشتباه است که تصور کنيد با خوردن فقط آناناس مشکل سلوليت و اضافه‌وزنتان به طور کامل حل مي‌شود.

 

خواص مفید آناناس برای بدن

آناناس و هضم غذا :
نفخ معده، دردهاي شکمي، اسپاسم و گرفتگي عضلات و غيره. همه ما اين مشکلات را تجربه کرده‌ايم. آناناس براي هضم غذا مناسب است. اين ميوه اشتها برانگيز بوده و براي افرادي که با هضم غذا مشکل دارند بسيار مناسب است. آناناس رسيده اسيد معده و نفخ را کاهش مي‌دهد.

 

آناناس و درمان سينوزيت :
بروملين موجود در آناناس قادر است که ترشحات بيني، سينوزيت يا برونشيت را روان کرده و باعث دفع آن‌ها شود. نتايج پژوهش‌ها نشان مي‌دهد افرادي که به مدت 6 روز بروملين دريافت کرده‌اند 83 درصد راحت تر توانسته‌اند از شر التهاب‌هاي موجود در مجاري تنفسي‌شان خلاص شود.

 

آناناس و التيام زخم‌ها :
بروملين موجود در آناناس باعث التيام زخم‌ها مي‌شودزيرا جريان خون را بيشتر مي‌کند و به اين ترتيب باعث مي‌شود که مواد مغذي سريع‌تر به زخم‌ها برسد. پس زماني که جراحتي برداشتيد حتماً آناناس ميل کنيد.

 

خواص درمانی گوجه‌ سبز ( آلوچه )

این نوع میوه ها خواص بیشتری دارند

خواص دارویی گیاه آس بری

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت