بروزرسانی : 1 اسفند 1402

ورزش کردن را به تعویق نیندازید

ورزش کردن را به تعویق نیندازید

ورزش باعث سلامتی بدن میشود و بسیاری از بیماری ها را با ورزش کردن می توان از خود دور کرد.

1. تمرینتان را اولین برنامه قرار دهید

آیا آنقدر زمانتان تنگ است که نمی‌توانید برای تمرینتان وقت بگذارید؟ پس به تخت خواب برو و برای ورزش صبحگاهی آماده شو!

حتی می‌توانید با لباس‌های ورزشی‌تان بخوابید، و صبح‌دم از تختان بیرون بپرید و قبل از اینکه بچه‌ی کوچکتان کاملا از خواب بیدار شود، سریع تمرینتان را انجام دهید.

حتی می‌توانید با همسرتان صحبت کنید تا فردا صبح، او به کودکتان صبحانه بدهد و لباسش را تنش کند، یا برای رفتن به مهد کودک آماده‌اش کند. اولین کاری که می‌کنید ورزش باشد، در اینصورت هم تمرینتان را از دست نداده‌اید، هم کمترین استرس به شما وارد خواهد شد.

ورزش کردن را به تعویق نیندازید

۲. از خانه بیرون بزنید

آیا دوست دارید کمی ورزش کردن را برای خودتان آسان‌تر کنید؟ وقتتان را بهمراه کودکتان جلوی تلویزیون هدر ندهید، در عوض می‌توانید چهار پنج ساعت از روزتان را خارج از منزل بگذرانید.

وقتی خریدتان تمام شد، به پارک بروید و کمی بدوید یا پیاده‌روی کنید. می‌توانید ورزشتان را در یک پیاده‌روی تند خلاصه کنید، یا حتی می‌توانید وزنه‌های سبکتان را همراه داشته باشید تا وقتی بچه کوچولوتان در اطراف پارک بدو بدو می‌کند، کمی تمرین کنید!

ورزش کردن را به تعویق نیندازید

۳. با بچه‌هایتان بازی کنید

یکی از بهترین کارها برای تمرین کردن، این است که با بچه‌هایتان بازی کنید. چه در حیات منزلتان با او فوتبال بازی کنید، چه در زمین محله‌تان بسکتبال بازی کنید، و چه در پارک با او گرگم بهوا بازی کنید، در هر صورت زمان زیادی را به این طرف و آنطرف دویدن اختصاص خواهید داد.

شاید آن تمرین فوق‌العاده‌ای که توقع داشتید به وقوع نپیوندد، اما حداقل به تاثیرگزاری آن زمان خیلی کمی که می‌توانید بصورت متمرکز ورزش کنید، کمک زیادی می‌کند.

ورزش کردن را به تعویق نیندازید

۴. تمرینتان را از پیش آماده کنید

اگر می‌دانید که تنها اوقات کمی در روز فرصت ورزش کردن دارید – مثلا وقتی کودکتان خوابیده یا بچه‌ی بزرگ‌ترتان به مدرسه رفته است – باید بساط تمرینتان را قبلا آماده کنید.

وزنه‌هایتان را دم دست بگذارید، فیلم تمرینتان را در دستگاه پخش DVD قرار دهید، و لباس‌های ورزشی‌تان را هم به تن کنید. شرایط را طوری محیا کنید تا بتوانید سریع ورزشتان را آغاز کنید، و باقی برنامه‌هایتان را هم قبل و بعد از زمان تمرینتان برنامه‌ریزی کنید.

ورزش کردن را به تعویق نیندازید

۵. تمریناتتان را کوتاه کنید

انتظار نداشته باشید که بتوانید در روزهای شلوغ پلوغ بچه داری، یک ساعت کامل یا حتی بیشتر به ورزشتان بچسبید، در غیر اینصورت فقط نا امیدی به خودتان راه داده اید.

در عوض، مطمئن شوید که برنامه‌های تمرینی شما بیشتر از ۱۰ تا ۲۰ دقیقه وقت نیاز ندارد، اما بی حساب کتاب هم تمرین نکنید. همین مدت کوتاه را می‌توانید به تمرینات شدید عضله سازی که با تمرینات کاردیو همراه شده‌اند بپردازید، مطمئن باشید که در مدت کوتاهی نتایجش را خواهید دید.

ورزش کردن را به تعویق نیندازید

۶. فرزندتان را وزنه کنید!

آیا تابحال تلاش کرده‌اید وقتی کالسکه‌ی کودکتان را در سربالایی هل می‌دهید، تند پیاده‌روی کنید؟ این کار واقعا تمرین سختی است، و مطمئنا اگر فرزند خودتان را وزنه کنید، بزودی می توانید خوش اندام شوید.

ده‌ها تمرین مفرح وجود دارد که می‌توانید با وزن فرزندتان آنها را انجام دهید، اینکار می‌تواند کودک شما را نیز سرگرم کند. از بغل کردن کودکتان و راه رفتن در اطراف خانه گرفته تا کول کردن او و گردش در پارک، هر چه که باشد، تمرینی عالی بحساب خواهد آمد.

ورزش کردن را به تعویق نیندازید

۷. به تمرینتان اولویت دهید

بعضی اوقات به کودکتان اجازه دهید تلویزیون ببیند، بعضی وقت‌ها هم بجای اینکه یک وعده‌ی غذایی پر زحمت آماده کنید، به سراغ غذاهای ساده و سریع بروید. آنگاه برای انجام یک تمرین حداقل ۲۰ دقیقه‌ای، برای خودتان وقت باز کرده‌اید. کمی در مورد تمریناتتان خودخواه باشید، مطمئنا پشیمان نخواهید شد.

ورزش هایی برای جوان ماندن پوست صورت ( تصویری)

4 نرمش‌ ساده اما مفید برای فرار از کمر درد

نکات مهم ورزش کردن در فصل بهار

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت