خرید و فروش در اینترنت

29 کاربرد جالب آبجو (ماءالشعیر) + عکس

29 کاربرد جالب آبجو (ماءالشعیر) + عکس

در این جا 29 کاربرد جالب آبجو «ماءالشعیر» آشنا شوید . دراین قسمت از مجله تالاب بـه مناسبت روز جهانی آبجو در 14 مرداد این مقاله کاربردی را برای شـما عزیزان جمع آوری نموده ایم.

لازم به ذکر است ماءالشعیر بدون الکل و طبیعی بسیار برای بدن مفید میباشد.

 

کاربرد های جالب و عجیب آبجو در زندگی

مقداری آبجو تاریخ مصرف گذشته یا کهنه دارید؟ نگران نباشید، زیرا حتی ماءالشعیر کهنه نیز فواید زیادی در ان باقیمانده اسـت، ان هم بـه شیوه اي بسیار مفید. آن ها نه تنها بـه شـما در استفاده مجدد از آبجو تاریخ مصرف گذشته کمک می کنند، بلکه در نگه‌داری لوازم خانگی و مبلمان شـما نیز کمک می کنند. فهرست ما شـما رابا تعدادی از این روشها آشنا می کند:

 

1. در آن حمام کنید

بـه جای نوشیدن یک آبجو، سعی کنید در ان آبجو بنوشید. یک بطری را در وان بریزید و برای یک حمام حباب واقعی دراز بکشید.

 

✅ مطالب مشابه: سنگ کلیه و آشنایی با مواد غذایی مفید و غیرمفید برای آن

 

2. آتش را خاموش کنید

اگر چه مطمئناً بـه اندازه یک کپسول آتشنشانی واقعی مؤثر نیست، یک قوطی یا بطری آبجو می تواند در صورتی کـه در معرض نباشد، شبیه بـه ان باشد. بـه سادگی تکان دهید و اسپری کنید. از این گذشته، آبجو عمدتاً آب اسـت. اینکار روی شعله‌هاي‌ کوچک گریل کار میکند و برخی از افراد درصورت آتش‌سوزی موتور، قوطی اضطراری را در ماشین خود حمل می کنند. یا حداقل این چیزی اسـت کـه انها بـه نیروهای دولتی می گویند.

 

3. گوشت را مرینیت کنید

درست کردن سس مرغ با آبجو

29 کاربرد جالب آبجو

آبجو کمی اسیدی اسـت و این باعث می شود کـه گوشت نرم‌کننده عالی باشد. این بـه شـما امکان می دهد از برش هاي‌ لاغرتر لذت ببرید کـه در غیر این صورت ممکن اسـت خیلی سخت باشند. آبجو همچنین طعم گوشت را بـه اندازه مارینادهای مبتنی بر سرکه تغییر نمیدهد. چند سوراخ در گوشت ایجاد کنید، ان را دریک ظرف یا یک کیسه بزرگ قابل بسته شدن قرار دهید و آبجو اضافه کنید. چند ساعت یا بهتر اسـت یک شب در یخچال بپزید. ماریناد را ننوشید.

 

4. قابلمه پولیش

تمیز کردن قابلمه با آبجو

در روزهای گذشته، آخرین ذره آبجو از بشکه هاي‌ مصرف شده گرد آوری می شد و برای صیقل دادن ظروف مسی در کارخانه هاي‌ آبجوسازی استفاده می شد. «بـه دلیل اسیدی بودنش، می توانید فقط مقداری روی ان بریزید، بگذارید کمی بماند، سپس ان را پاک کنید.»

 

5. سس باربیکیو آبجو درست کنید.

مرینیت کردن مرغ یا آبجو

عناصر:

1 عدد پیاز متوسط اسپانیایی خرد شده

1 عدد فلفل موز متوسط، خرد شده

3 حبه سیر، خرد شده

2 قاشق غذاخوری کیپر

5 عدد گوجه فرنگی رسیده، خرد شده

1 قوطی کوچک رب گوجه فرنگی

1/3 فنجان سرکه، روغن زیتون، سس سویا، شکر قهوه اي

1 قاشق غذاخوری سرکه بالزامیک

2 قاشق غذاخوری سس، تاباسکو، عسل، خردل دیژون، ترب کوهی، پونه کوهی

2 قاشق غذاخوری فلفل تازه آسیاب شده

1 قاشق چایخوری زیره

دانه میخک آسیاب شده

12 اونس کهربا یا پورتر

 

همه ی مواد را دریک قابلمه بزرگ باهم مخلوط کنید و 10 دقیقه بجوشانید. حرارت را کم کنید و حدود 4 ساعت بجوشانید تا غلیظ شود. خنک کنید و بـه مدت 24 ساعت در یخچال بگذارید تا طعم ها باهم مخلوط شوند. سپس همه ی چیز رابا ان خیس کن.

 

6. شامپو مو

تمیز کردن مو با آبجو

آبجو درمان مو هاي کدر نیز می‌باشد. یک فنجان را دریک قابلمه کوچک بریزید و ان را روی حرارت متوسط قرار دهید تا بجوشد. بگذارید کم شود تا 1/4 فنجان باقی بماند. می تواند مو را خشک کند، از بین می‌برد. اجازه دهید آبجو خنک شود، سپس ان رابا یک فنجان شامپوی مورد علاقه خود مخلوط کنید. ان را دریک بطری خالی شامپو بریزید، سپس بشویید و معمولاً آبکشی کنید. بـه مو هاي شـما درخشش بیشتری می بخشد.

 

7. پیچ های زنگ زده را باز کنید

رفع زنگ زدگی با آبجو

مقداری آبجو روی آن ها بریزید و چند دقیقه صبر کنید. کربناته ممکن اسـت بـه شکستن زنگ کمک کند.

 

8. لکه های قهوه ای را در چمن خود پاک کنید

قابلیت آبجو در کارهای خانه

کارهایی که ما توان با ابجو انجام داد

قندهای تخمیر شده در آبجو رشد گیاهان را تحریک کرده و قارچ ها را از بین می‌برند. دم‌نوش خانگی روی ان لکه‌هاي‌ قهوه‌اي مزاحم در چمن‌تان اسپری کنید. “علف قند موجود در آبجو را جذب می کند و از ان انرژی می‌گیرد.”

 

9. صدف بخارپز

درست کردن صدف با آبجو

یک قابلمه بخارپز بزرگ رابا مقدار مساوی آب و آبجو پر کنید، سپس ان را بـه جوش آورید. نرم تنان کوچک رندی را بخارپز کنید تا پوسته انها باز شود. ساده تر نمیتواند باشد. آبجو طعم خوبی می دهد.

 

10. سنگ کلیه را دفع کنید

همان طور کـه بی شک متوجه شدید، آبجو یک ادرارآور اسـت. بـه شست و شوی کلیه ها و مثانه کمک می کند. اگر از عفونت مثانه یا سنگ کلیه رنج می‌برید، این می تواند مفید باشد. «می توانید آب بنوشید، اما آبجو نیز مؤثر اسـت. “این بـه گشاد شدن حالب ها [لوله هایي کـه کلیه ها و مثانه را بـه هم متصل می کند] کمک می کند، کـه ممکن اسـت بـه شـما کمک کند سنگ را سریع تر و آسان تر دفع کنید.”. مصرف آنتی بیوتیک یا داروهای ضد درد مخدر شـما داروها را بی فایده خواهید کرد و خودرا بیمار خواهید کرد.

 

11. میگو را بجوشانید

درست کرد میگو با آبجو

سه بطری 12 اونسی را باز کنید و آن ها را دریک قابلمه سوپ بزرگ بریزید. صبر کنید تا آبجو صاف شود «حدود 2 ساعت»؛ سپس 1/4 فنجان چاشنی و 2 قاشق چایخوری زردچوبه آسیاب شده «تا میگوها بـه رنگ زرد پررنگ در بیایند» اضافه کنید. روی حرارت متوسط رو بـه بالا بگذارید بجوشد سپس بـه مدت 5 دقیقه بپزید.

 

در همین حال، 2 پوند میگوی خام بسیار بزرگ را در آب سرد بشویید و آب کش کنید. انها را بـه قابلمه اضافه کنید و هم بزنید. روی ان را بپوشانید و بـه مدت 5 دقیقه بپزید، نه بیشتر. بـه سرعت میگوها رابا استفاده از یک قاشق بزرگ سوراخ شده جدا کنید. بلافاصله با سس کوکتل و آبجو بیشتری سرو کنید. همین دستور خرچنگ عالی را درست می کند، اما ان را برای 12 تا 15 دقیقه بپزید.

 

12. حلزون را بکشید

چند شیشه خالی سالسا «یا ظروف دهان گشاد مشابه» گرد آوری کنید و انها را یک سوم با آبجو ارزان قیمت پر کنید. سپس انها را در فاصله 15 فوتی باغ یا هر چیزی کـه می خواهید از ان محافظت کنید، دفن کنید. خاطرجمعی حاصل کنید کـه لبه ها تقریبا با سطح خاک همسطح هستند. بـه دلایلی، حلزون ها آبجو را دوست دارند. انها تله ها را پیدا می کنند، می افتند و غرق می‌شوند. اینکار را عصر انجام دهید، بگذارید تمام شب مهمانی کنند و صبح آن ها رابا شرافت دفن کنید.

 

13. جهت را پیدا کنید

اعتراف می کنیم کـه کمی دور از ذهن اسـت، اما فرض کنید بـه طرز ناامیدانه اي در بیابان گمشده اید، و تنها چیزی کـه دارید یک قوطی آبجو، یک سوزن خیاطی، یک کاسه کوچک و یک جفت شورت ابریشمی بسیار بزرگ اسـت. «چون این موضوع مرگ و زندگی اسـت، مشاور کمپ باید از ان دست بکشد.» ابتدا آبجو را باز کنید، مقداری را در ظرف بریزید و بگذارید صاف شود. «بهتر اسـت بقیه را بنوشید؛ ممکن اسـت اینکار جواب ندهد.»

 

سپس، سوزن رابا نوازش مکرر دریک جهت با شورت مغناطیسی کنید. این باعث ایجاد بار الکتریسیته ساکن می شود. سپس سوزن را در آبجو شناور کنید. وقتی متوقف شود، در جهت شمال بـه جنوب خواهد بود. حالا برو بیرون!

 

14. پاهای خسته را آرام کنید

رفع خستگی با آبجو

جشن روز آبجو

یکی دو عدد سرد را دریک سطل بریزید و پا هاي‌ خودرا خیس کنید. «آبجوی سرد با مقدار زیادی کربنات می تواند برای پاهای خسته تسکین دهنده باشد. توقف در دو؛ شـما نمی‌خواهید شروع بـه تلو تلو خوردن کنید.

 

15. فشار خون خود را کاهش دهید

جان پالمر، یک آبجوساز خانگی و مهندس پرفشاری خون در مونروویا، کالیفرنیا، تعداد انگشت شماری از رازک یا گلوله هاي‌ رازک خشک شده «موجود در هر فروشگاه آبجوسازی خانگی» را دریک قهوه ساز قرار می دهد و آن ها رابا آب داغ دم می کند. این چای تلخ می‌سازد، اما او ادعا می کند کـه با گشاد کردن مویرگ‌ها، فشار خون وی را در عرض 10 دقیقه بـه حالت عادی برمی‌گرداند.

 

«ممکن اسـت چیزی در ان وجود داشته باشد. “برخی از مواد باعث گشاد شدن رگ هاي‌ خونی می شود کـه بـه نوبه خود فشار خون را کاهش می دهد.” اگر چه ما از این بـه عنوان جایگزینی برای دارو دفاع نمی‌کنیم.

 

16. یک صاحب خانه ارزان قیمت را فریب دهید

در آپارتمانی زندگی می کنید کـه صاحبخانه قبض گرما را می‌پردازد و ترموستات را بسیار پایین می آورد؟ یک قوطی آبجو را در فریزر قرار دهید، سپس ان را در بالای جعبه قفلی کـه ترموستات را در بر می‌گیرد قرار دهید. سرمای آبجو ترموستات را فریب می دهد تا فکر کند دما کاهش یافته اسـت بنابر این گرما را روشن می کند.

 

✅ مطالب مشابه: خواص بی نظیر رازک

 

17. نان آبجو بپزید

درست کردن نان با آبجو

شـما از قبل می‌دانید کـه چگونه نان را در فر قرار دهید. حالا وقت ان اسـت کـه تمام راه را برویم. در این جا یک دستور العمل سالم و بدون خطا برای نان آبجو با فیبر بالا آورده شده اسـت:

عناصر:

2 3/4 فنجان آرد همه ی منظوره

*2 قاشق غذاخوری شکر

2 قاشق غذاخوری بیکینگ پودر

1/4 فنجان دانه کتان آسیاب شده

1 قاشق چایخوری نمک، ریحان خشک، رزماری خشک، آویشن

1/2 فنجان تخمه آفتابگردان بدون نمک

1 قاشق غذاخوری روغن پخت و پز

12 اونس آبجو، در دمای اتاق

 

تمام مواد خشک رابا هم مخلوط کنید. روغن و آبجو را اضافه کنید. هم بزنید تا خمیر فقط مخلوط شود. خمیر را در قالب نان 9x5x3 اینچی چرب شده بریزید. در دمای 375 درجه فارن هایت بـه مدت 45 دقیقه یا تا زمانی کـه خوب قهوه اي شود بپزید. از فر خارج کنید و اجازه دهید نان بـه مدت 10 دقیقه در تابه خنک شود. از ماهیتابه خارج کنید تا کمی خنک شود.

 

18. موش ها را بگیرید

راب ها تنها آفاتی نیستند کـه جاذبه کشنده اي برای آبجو دارند. شـما همچنین می توانید موش ها رابا ان بـه دام بیندازید. چند سطل یا کاسه آبجو، با یک سطح شیب دار کوچک کـه بـه لبه میرسد قرار دهید. موش ها توسط بو جذب میشوند، می پرند، سیر خودرا مینوشند، سپس نمی‌توانند از ان بالا بروند.

 

19. یک مگس ایجاد کید برای ماهیگیری

 آبجو، دوده دودکش، برگ گردو و کمی زاج پودر شده را دریک قابلمه کوچک مخلوط کنید. بـه جوش بیاورید، سپس سرد کنید. قرار اسـت قبل از بستن مواد طبیعی کـه دراین محلول استفاده می کنید، مگس محکم‌تر و جذاب‌تری ایجاد کنید. با این حال، هیچ قولی در مورد این کـه آیا ماهی بیشتری صید خواهد کرد یا خیر.

 

20. درمان بی خوابی

درمان بی خوابی با آبجو

«آن ها ان را بـه بالش می دوزند. “قرار اسـت بوی ان خواب‌آور باشد، مخصوصاً برای نوزادان کولیک. من هرگز ان را امتحان نکرده‌ام، اما بـه اندازه‌اي تقاضای می کنیم کـه چیزی در ان وجود داشته باشد. ” رازک نوعی گل اسـت، اما پس بهتر اسـت اگر آلرژی دارید مراقب باشید

 

21. خود را ماساژ دهید

یک قوطی پر آبجو یک ابزار عالی برای خود ماساژ اسـت. بـه عنوان مثال، کفش هاي‌ خودرا در بیاورید و قوطی را زیر پا بغلتانید. یا یکی را در خمیدگی پشت خود یا بین تیغه هاي‌ شانه خود قرار دهید و پشت خودرا بـه دیوار تکیه دهید ودر حین انجام اینکار ان را بـه اطراف بچرخانید. تقریبا در هر جایی کار می کند – چهارگوش، باسن، گردن، ساق پا. «فشار باعث شل شدن بافت ماهیچه‌اي می شود و جریان خون را بـه ان ناحیه تشویق میکند.»

 

22. آرام کردن معده ناراحت

نوشیدن یک آبجو بسیار گازدار می تواند معده شـما را آرام کند. «من هرگز یک مطالعه دکتری واقعی ندیده‌ام کـه این موضوع را تأیید کند، اما بیمارانی بـه من میگویند کـه اینکار مؤثر اسـت. تنها زمانی کـه باید مراقب باشید این اسـت کـه زخم یا ورم معده دارید. آبجو میتواند ان را ملتهب کند. “

 

23. خانه بعدی خود را بسازید

Earthship، خانه اي در نیومکزیکو، دارای دیوارهایی از قوطی هاي‌ خالی آبجو و بتن اسـت. امی دوک، یک سخنگوی، توضیح میدهد کـه سازندگان بـه جای استفاده از قالب‌ها برای سیمان، لایه‌هاي‌ متناوب ملات و قوطی‌ها را روی زمین میگذارند. شـما می توانید همین کار را برای ایجاد دیوارهای حائل برای باغ ها و سایر محوطه سازی ها انجام دهید.

 

Earthship همچنین دارای یک یخچال با جرم حرارتی اسـت کـه از قوطی هاي‌ کامل آبجو بـه عنوان عایق استفاده می کند. قوطی ها دیوارهای دستگاه را می پوشانند و بـه ثابت نگه داشتن دما ودر عین حال بـه حداقل رساندن مصرف انرژی کمک می کنند. یک دریچه سقفی اجازه می دهد تا هوای سرد بیابان در طول شب جریان یابد.

 

 هنگامی کـه دریچه در طول روز بسته می شود، آبجو خنکی را آزاد می کند. وقتی یکی را باز می کنید و می‌نوشید، همین اتفاق میوفتد.

 

24. برنج را بپزید

پختن برنج با آبجو

1 فنجان برنج را در آب بشویید. دو بار دیگر اینکار را انجام دهید سپس خوب آب کش کنید. سپس برنج را دریک قابلمه متوسط بریزید و 12 اونس آبجو اضافه کنید. «یک دمنوش قهوه اي مغزی بـه خوبی جواب می دهد.» مخلوط را بـه جوش آورده و حرارت را کم کنید ودر قابلمه را ببندید. 20 دقیقه بجوشانید، سپس از اجاق گاز بردارید و 10 دقیقه دیگر خنک کنید. برنج گلوله نمیشود، و طعم مغذی تری خواهد داشت.

 

25. خروپف را متوقف کنید

اگر اره چوب شـما سوراخی در ازدواج شـما ایجاد می کند، این راه حل ساده را امتحان کنید: یک تیشرت جیبی و یک مینی قوطی 6 اونسی آبجو تهیه کنید. قوطی را در جیب قرار دهید و ان رابا یک سنجاق محکم کنید. درست قبل از رفتن بـه رخت خواب، پیراهن را بـه عقب بپوشید. تحقیقات نشان می دهد کـه هنگام استراحت بـه پشت، احتمال خروپف کردن بیشتر اسـت. این تنظیم کوچک از غلتیدن شـما جلوگیری می کند. 

 

26. مرغ سوخاری

درست کردن مرغ سوخاری با آبجو

برای درست کردن «مرغ سوخاری»؛ چند پرنده کامل سایز متوسط و یک بسته شش تایی آبجو بخرید. نصف قوطی آبجو بنوشید، یک سوم بالای قوطی را ببرید و 1 قاشق چایخوری نمک، 1 قاشق چایخوری فلفل، 1 قاشق چایخوری سس ؛ 2 قاشق غذاخوری جوش خرچنگ مایع و 1 قاشق چایخوری ادویه کریول را اضافه کنید. سپس قوطی را داخل مرغ فرو کنید و ان را دریک موقعیت ایمن و ایستاده روی گریل قرار دهید. حدود 1 ساعت طول می‌کشد.

 

27. یخ یک همسترینگ

قوطی هاي‌ یخ زده یا خیلی سرد آبجو کیسه هاي‌ یخ عالی می سازند. یکی را در برابر هر چیزی کـه شـما را ناراحت می کند نگه دارید – عضله دردناک، گردن آفتاب سوخته، سردرد شدید. با بانداژ آس، حتی می توانید یک بند یخ زده 16 آنسر را در پشت ران خود بپیچید. یا برای بستن قوطی بعد از مسابقه تنیس، از یک عرق گیر استفاده کنید. “یک قوطی فلزی سرما را خیلی سریع منتقل می کند.” فقط مطمئن شوید کـه مقداری پارچه نازک بین پوست و قوطی آبجو قرار دهید تا از سرمازدگی جلوگیری کنید.

 

28. نرم کردن موهای خشک

از بین برد خشکی مو با آبجو

چند قطره ماءالشعیر بـه اندازه کافی چسبناک اسـت تا هر گونه خیزش ناگهانی روی ابرو یا پوست سر شـما را کـه در آینه مشاهده می کنید، مهار کند. فقط انگشت اشاره خودرا خیس کنید و با احتیاط ان را صاف کنید. ان را بـه عنوان موس میلر درنظر بگیرید.

 

29. فلس ماهی

قابلیت آبجو در کارهای خانه

سه یا چهار کلاهک آبجو را بـه یک تکه چوب محکم کـه تقریبا 6 اینچ طول، 1 اینچ عرض و 1/2 اینچ ضخامت دارد، میخ بزنید یا بچسبانید. کلاهک ها را دریک خط نگه دارید و مطمئن شوید کـه لبه هاي‌ دندانه دار رو بـه بیرون باشد. سپس بـه ان ماهی ها حمله کنید.

 

✅ مطالب مشابه: طرز تهیه بهترین نوشیدنی های خنک و پر انرژی تابستانی

 

در پایان

نکته اصلی کـه باید بـه خاطر داشته باشید این اسـت کـه می توانید همه ی ان آبجو هدر رفته را تغییر کاربری دهید ودر همان زمان در پول خود صرفه جویی کنید! من این ایده ها را بـه سه گروه تقسیم کرده ام: در خانه، خارج از منزل و استفاده شخصی.