نکاتی برای تمیز کردن آشپزخانه

نکاتی برای تمیز کردن آشپزخانه
نکاتی برای تمیز کردن آشپزخانه
 
 
همیشه تمیز کردن آشپزخانه بیشترین وقت خانم ها را به خود اختصاص می دهد.سر و سامان دادن به کابینت ها، تمیز کردن یخچال، فر و گاز در کنار تمیز کردن ظروف و وسایل آشپزخانه وقت، حوصله و انرژی زیادی می طلبد.
 
 
اما نکاتی وجود دارد که می تواند به شما در انجام هر چه بهتر نظافت آشپزخانه یاری دهد. در ادامه این نکات را می خوانیم:
 
 
نکاتی برای تمیز کردن آشپزخانه
 
 
کابینت ها :
کابینت ها حداقل سالی یک بار به گردگیری و شست وشو نیاز دارند؛ اگر نایلون های کف آن ها را هم عوض کنید لطف بزرگی در حق خودتان کرده اید. شاید نوع نایلونی که برای کف قفسه ها انتخاب می کنید چندان اهمیتی برایتان نداشته باشد، اما بهتر است از این به بعد به این موضوع توجه کنید.
 
 
کابینت هایی که نزدیک زمین است به نایلون های مقاوم تر نیاز دارد، ولی می توانید از نوع جدیدی از نایلون های شیشه ای نیز استفاده کنید که به کف کابینت ها می چسبد.
 
پس از این که گرد و خاک بین شیارها و درزهای کابینت ها را کاملاً تمیز کردید با خیال راحت نایلون را پهن کنید و ظروف را روی آن بچینید.
 
 
همیشه هم حضور مردها در آشپزخانه مترادف با خرابکاری و ریخت و پاش نیست. از شوهرتان بخواهید بدنه کابینت ها را بدنه خودروی خود فرض کند و آن ها را با روغن جلای مخصوص برق بیندازد. با این کار سطح کابینت ها و رویه میزها در برابر خراشیدگی مقاوم و اثر انگشت نیز به راحتی از روی آن ها پاک می شود.
 
 
نکاتی برای تمیز کردن آشپزخانه
 
یخچال :
قبل از هر چیز درباره محتویات یخچال خود تجدیدنظر کنید. بهتر نیست جعبه گز سال قبل را که تقریباً سنگ شده از یخچال بیرون آورید؟ پس از خارج کردن مواد غذایی و ظروف بی مصرف نوبت به تمیز کردن کشوهای پایینی یخچال می رسد.آن ها را کاملاً بیرون آورید و زیر شیر آب بشویید و یا با یک دستمال خیس آن ها را تمیز کنید. برای جلوگیری از کپک زدن مواد غذایی در داخل این کشوها یک تکه اسفنج کوچک در آن قرار دهید تا رطوبت را به خود جذب کند. پس از این که بدنه داخلی یخچال و سطح قفسه های آن را تمیز کردید، یخچال را از برق درآورید و آن را جلو بکشید تا از دیوار فاصله بگیرد. سطح پشت یخچال را از گرد و خاک تمیز کنید تا خیالتان از همه جا راحت باشد.
 
 
نکاتی برای تمیز کردن آشپزخانه
 
 
اجاق گاز :
می دانیم که خانم ها به تمیزی گاز خود بسیار اهمیت می دهند و همیشه در حال پاک کردن آن هستند، اما بهتر است پس از برداشتن وسایل روی گاز بدنه آن را با یک تکه ابر آغشته به مواد شوینده کاملا بشویید و سپس با یک دستمال خشک آن را تمیز کنید.
 
 
 

تهیه و تنظیم : مجله تالاب

 

منبع : khorasannews.com
 
 
 
 
برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت