محتویات داخل کیف آرایش در سفر

مجموعه : نکات آرایشی
محتویات داخل کیف آرایش در سفر

در سفر بهترین وسایل آرایشی را با خود ببرید.

 

در اینجا بهترین وسایل آرایشی را در سفر به شما معرفی خواهیم کرد.

 

کرم ضدآفتاب
تفاوتي نمي‌کند لب ساحل مي‌رويد يا کوير يا کوهستان! لازم است به پوستتان کرم ضدآفتاب بزنيد تا از عوارض اشعه‌هاي مضر آفتاب در امان بمانيد. اگر کودک همراهتان داريد کرم ضدآفتاب براي او هم برداريد. ضدآفتاب‌هاي مخصوص کودکان با SPF 50 در داروخانه‌ها به فروش مي‌رسد. حتي مي‌توانيد کارتان را راحت کنيد و از ضدآفتاب فرزندتان به پوستتان بزنيد.

 

نرم‌کننده لب
گاهي اتفاق مي‌افتد پوست لبتان به شدت خشک مي‌شود و شروع به پوسته‌پوسته شدن مي‌کند. در اين شرايط تنها يک نرم‌کننده لب يا پماد AD مي‌تواند موثر باشد. اگر معمولا دچار اين مشکل مي‌شويد، توصيه مي‌کنيم اين يک وسيله را از قلم نيندازيد.

 

دستمال مرطوب يا دستمال پاک‌کننده آرايش
توصيه مي‌کنيم به جاي شير پاک‌کن يا مايع پاک‌کننده آرايش يا ژل‌هاي شستشوي صورت، دستمال مرطوب همراهتان برداريد. نشت مايعات مي‌تواند باعث کثيفي تمام وسايلتان شود اما از دستمال مرطوب مي‌توانيد در هر شرايطي براي منظورهاي مختلف استفاده کنيد.

 

موچين
تميز بودن صورت، اهميت ويژه‌اي براي خانم‌ها دارد. گاهي در طول مسافرت روييدن يک موي اضافه مي‌تواند اعصابتان را به هم بريزد. موچين نه‌تنها وسيله مناسبي براي اصلاح ابروست بلکه اگر دچار موي زائد روي چانه يا موي زير پوستي شديد نيز مي‌توانيد به‌راحتي به کمک آن اين موها را بيرون بکشيد.

 

گوش پاک‌کن
براي پاک کردن قسمت‌هاي بيرون‌زده رژلب يا پاک کردن خط‌چشمي‌ که اشتباه کشيده شده يا تميز کردن سياهي زير چشم به دنبال ريزش ريمل گوش پاک‌کن وسيله‌اي کارآمد و ضروري است. نيازي نيست بسته کامل گوش‌پاک‌کن را در کيفتان بگذاريد. 5 تا 10 عدد را در يک دستمال کاغذي بپيچيد و در جازيپ کيفتان قرار دهيد.

 

کرم مرطوب‌کننده مناسب بدن و صورت
خشکي پوست، بدترين اتفاقي است که ممکن است در طول سفر برايتان رخ دهد. اولين وسيله‌اي را که بايد در ساک آرايشي گذاشت کرم مرطوب‌کننده است. نيازي نيست کرم دور چشم، کرم ضدچروک روز، کرم ضدچروک شب، لوسيون بدن و… همراهتان برداريد. سعي کنيد کرمي ‌انتخاب کنيد که مناسب دست و صورت باشد و روز و شب بتوان از آن استفاده کرد.

 

دئودورانت خوشبوکننده
عرق کردن در طول سفر مساله‌اي کاملا طبيعي است اما براي خوشبو و تازه بودن هميشه دئودورانتي در کيفتان داشته باشيد. هرگز ادکلن گران‌قيمتتان را به دليل بوي فوق‌العاده‌ آن همراهتان برنداريد زيرا نه‌تنها برخي شرکت‌هاي هواپيمايي اجازه همراه داشتن شيشه ادکلن مايع را به شما نمي‌دهند بلکه ممکن است شيشه بشکند و تمام وسايلتان کثيف شود.

 

ژل دوش
از اين ژل مي‌توانيد براي شستشوي مو و بدن و حتي شيو صورت و بدن استفاده کنيد.

 

جعبه آرايش
به جاي همراه بردن کرم‌پودر، رژگونه، ريمل، خط‌چشم و… از جعبه‌هاي آرايشي حاوي چند محصول استفاده کنيد. درون اين جعبه‌ها چند رنگ سايه، 2 رنگ پنکيک و 2 رنگ رژگونه وجود دارد. اگر جعبه آرايشي نداريد سعي کنيد تا جاي ممکن از اين وسايل براي منظورهاي مختلف استفاده کنيد. مثلا از رژلبتان به عنوان رژگونه يا از سايه چشمتان به عنوان مداد ابرو استفاده کنيد.

 

مسواک و خميردندان کوچک، آينه کوچک، برس مو، ناخنگير و دستمال کاغذي
اگر به هتل مي‌رويد نيازي نيست اين وسايل را همراهتان برداريد. شامپو، صابون، مسواک يکبار مصرف، خميردندان، شانه و دستمال کاغذي معمولا در اتاقتان گذاشته مي‌شود. در غير اين صورت مي‌توانيد وسايل شخصي‌تان را هم ببريد.

 

چند نکته قابل‌توجه

 

سعي کنيد به جاي محصولات کامل، اشانتيون‌هايي که در طول سال جمع‌آوري کرده‌ايد را همراهتان برداريد. اگر اشانتيون نداريد محصولات در دوز کم و کوچک‌تر را براي مسافرت انتخاب کنيد. حتي اگر در خانه ظروف کوچک داريد مي‌توانيد مقداري از مواد آرايشي-بهداشتي موجود در تيوپ‌هاي بزرگ‌تر را به ظروف کوچک‌تر منتقل کنيد.

 

از همراه بردن ظروف شکستني يا آنهايي که درهايشان به‌راحتي باز مي‌شود خودداري کنيد. به جاي همراه بردن شامپو از شامپوهاي خشک که به شکل پودر هستند استفاده کنيد و به جاي همراه بردن ادکلن، مام‌هاي صابوني برداريد و به جاي شيرپاک‌کن دستمال مرطوب استفاده کنيد.

 

کيف آرايشي‌اي که انتخاب مي‌کنيد حتما بايد به اندازه کافي بزرگ و زيپ‌دار باشد تا وسايل از آن بيرون نريزد.

 

جدیدترین مطالب سایت