عید امسال خانه خود را به سبک فرانسوی بچینید

عید امسال خانه خود را به سبک فرانسوی بچینید

یکی از شیک ترین مدل هاي‌ بـه روز دنیا در سبک اروپایی کشور فرانسه اسـت کـه بسیار دیزاین هاي‌ متنوع و زیبایی استفاده کرده اند ودر جهان مشهور شده اسـت و هر تیکه اي از خانه با عشق و کاملا اطلاعات دقیق طراحی شده اسـت و سبک هاي‌ فرانسوی در فضای هنری بسیار مشهور اسـت . و این تغییر دکوراسیون بـه شیوه فرانسوی ها باعث شیک تر شدن خانه و زیبایی خاصی می‌شود. اگر تمایل دارید برای امسال یک تغییر اساسی در منزل خود دهید این گزارش را حتماً تا انتها ببینید. ولی سعی کنید همیشه در فضای امن خانه خود هر از گاهی تغییر دکوراسیون انجام دهید کـه بسیار تآثیر در روحیه دارد. 

 

به صورت فرانسوی عید امسال خانه خود را آراسته و چیدمان کنید

دیوارهای خود را به سبک فرانسوی به جای رنگ نقاشی کنید

یکی از جالب ترین کارهای دیزاین خانه در اروپا و کشور فرانسه این اسـت کـه بـه جای فقط رنگ و کاغذ دیواری از طرح هاي‌ خاص و شیک استفاده میشود  و حتی مربوط بـه سلیقه خود فرد طراحی میشود و این زیبایی خانه و فضا را چند برابر می کند.

 

دیوارهای خود را به سبک فرانسوی به جای رنگ نقاشی کنید

اگر قرار اسـت برای امسال عید از سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی الهام بگیریم باید دیوارهای خانه‌مان را نقاشی کنیم. اجازه دهید! منظور از نقاشی کردن دیوار خانه رنگ زدن ان نیست، باید با دست روی دیوار طرح‌هایي جذاب بکشید؛ اسلیمی، گل‌ومرغ، نقاشی‌هاي‌ متقارن یا هر طرحی کـه قرار اسـت یک کاغذ دیواری بـه ما ارائه دهد.

 

آیا می دانید کـه نقاشی متقارن روی دیوارهای خانه تا چه میتواند برروی برجسته کردن انحنای دیوار و نور طبیعی تاثیر بگذارد؟ پس دست بـه کار شوید. قرار نیست میکل آنژ را صدا کنید تا برایتان روی دیوار نقاشی کند. آسان بگیرید! یک شابلون بردارید و با دیوارها دوست شوید.

 


مطلب مرتبط: دکوراسیون خانه های نقلی و شیک


 

در خانه از وسایل مدرن و قدیمی استفاده کنید

در خانه از وسایل مدرن و قدیمی استفاده کنید

شاید برایتان عجیب باشد کـه چرا نوشته مدرن و قدیمی یا همان کلمه مشهور سنتی ، در کشور فرانسه در چیدمان خانه  ترکیبی از هنر مدرن و سنتی استفاده میشود و زیبایی بسیار عجیبی دارد. و هم احترام بـه گذشته خود می کنید و هم از وسایل مدرن و آنتیک برای شیک شدن خانه استفاده می کنید و ترکیب قدیم و جدیدیک شیوه جالب فرانسوی اسـت.

 

دیزاین به شیوه فرانسوی

در خانه هر ایرانی یکی دو وسیله آنتیک و عتیقه وجوددارد کـه از بزرگان بـه ارث برده‌ایم یا بـه دلیل علاقه‌مان، خودمان ان‌ها را تهیه کرده‌ایم. از چراغ نفتی گرفته تا سه فیتیله‌اي یا حتی یک اتو ذغالی میتواند عتیقه محسوب شود. اما، اگر هیچ یک از ان‌ها را نداشته باشید، میتوانید بـه سراغ ظروف مسی یا برنزی بروید.

 

حتی بهتر اسـت لوسترهای برنز یا آینه و شمعدان موقع ازدواجتان را کـه فکر می کنید از مد افتاده اسـت دوباره بـه منزلتان بیاورید. اگر چندتایی ظروف مسی و برنجی دارید میتوانید یک میله بـه شکل موازی با سقف بر روی جزیره آشپزخانه آویزان کنید و ظروف را از ان بیاویزید. یا اگر لیوان‌ها، قهوه‌جوش و جام‌هاي‌ قدیمی دارید میتوانید بـه ساخت یک کافی بار فکر کنید.

 

برای دکوراسیون به شیوه فرانسوی از مبلمان فرانسوی استفاده کنید

برای دکوراسیون به شیوه فرانسوی از مبلمان فرانسوی استفاده کنید

خوب وقتی ترجیح می‌دهیم سبک خانه خودرا فرانسوی کنیم پس نمی‌شود از هر وسیله اي و یا مبلمانی استفاده کرد در واقع باید از مبلمان مخصوص ان کشور در خانه استفاده کنیم کـه فضا را بیشتر بـه کشور فرانسه نزدیک کند.

 

مبلمان به سبک فرانسوی

مبل‌هاي‌ فرانسوی یکی از ان مبل‌هایي هستند کـه اینروزها بـه شدت ترند شده‌اند. درباره لوازمی کـه اینروزها ترند شده‌اند می توانید در مقاله «شیک‌ترین لوازم خانه‌اي کـه امسال مد شده‌اند» اطلاعات کسب کنید. اما، درمورد مبل فرانسوی بـه تنهایی باید بـه شـما بگوییم کـه می تواند بـه طور کل سبک خانه شـما را فاخر کند.

 

این مبل‌ها با انحنا‌ها و برش‌هاي‌ جذاب و پارچه‌هاي‌ مبلی روشن میتوانند خانه شـما را درکنار سایر ایده‌ها کـه دراین مقاله بررسی میشوند بـه سبک فرانسوی در دکوراسیون داخلی خانه بـه شدت نزدیک کنند.

 

در خانه از رنگ های سرد خیلی کمتر استفاده کنید 

در خانه از رنگ های سرد خیلی کمتر استفاده کنید 

رنگ سرد فضای خانه را دلگیر می کند مخصوصا اگر هوا هم ابری باشد بسیار دلگیر کننده میشود، بـه قدری فضا و محیط خانه چیدمانش مهم اسـت کـه تآثیر بسزایی در روحیه افراد خانه دارد.پس سعی کنید از رنگ هاي‌ شاد و گرم در خانه استفاده کنید کـه هم کسل کننده نباشد و هم باعث آرامش ذهنت ان شود.

 

از رنگ های شاد و خنثی در خانه استفاده کنید

اگر چه فضاهای مدرن بیشتر بـه سمت رنگ‌هاي‌ خنثی می روند، اما سبک فرانسوی در دکوراسیون داخلی منزل بـه شـما رنگ‌هاي‌ پاستلی و گرم را پیشنهاد می دهند. بنابر این اگر میخواهید برای عید امسال از سبک فرانسوی الهام بگیرید می توانید بـه عنوان مثال کفپوش‌هاي‌ چوبی رابا پرده‌هایي زرد رنگ، زردهای نرم مثل زرد کره‌اي ترکیب کنید.

 

این در حالی اسـت کـه رنگ سبز جنگلی یا سیج نیز میتواند بـه پالت رنگی دکوراسیون داخلی منزل شـما اضافه شود. اگر از رنگ آبی نیز دوست داشته باشید استفاده کنید، بهتر اسـت بـه جای رنگ آبی کاربنی یا کبالتی، بـه سراغ آبی‌هاي‌ روشن بروید و خودرا در فضایی مثل آسمان غرق کنید، آرامش درسال جدید همراه شـما خواهد شد.

 


مطلب مرتبط: مدل خاص دکوراسیون خانه بسیار شیک


 

از تابلوهای نقاشی رنگ و روغن استفاده کنید

از تابلوهای نقاشی رنگ و روغن استفاده کنید

یکی از کارهای فرانسوی ها در خانه هاي‌ خود استفاده از تابلوهای رنگ و روغن اسـت و این نشان دهنده احترام بـه نقاشان اسـت و بسیار در زیبایی خانه هم تآثیر دارد،در سبک فرانسوی بهتر اسـت بیش از پیش با هنر پیوند برقرار کنیم. بنابر این اگر برای سال جدید می خواهید پیرو سبک فرانسوی باشید بـه سراغ تابلوهای نقاشی رنگ روغن بروید. تابلوها بهتر اسـت ظریف باشند، اما از خطوط طلایی در ان استفاده شده باشد.

 

از چه مدل اکسسوری‌ ها می توان استفاده کرد؟

از چه مدل اکسسوری‌ ها می توان استفاده کرد؟

یکیدیگر از نمونه هاي‌ زیباتر شدن خانه ها بـه سبک فرانسوی وسایل تزیینی شیک و خاص اسـت کـه فرانسوی ها بسیار در اینکار سلیقه بـه خرج می دهند،اگر بـه فکر خرید اکسسوری درسال 1403 برای خانه خود هستید و گوشه ذهنت ان سبک فرانسوی را نگه داشته‌اید، بـه سراغ اکسسوری‌هایي بروید کـه از جنس شیشه و کریستال هستند.

 

ظروف کریستالی و شیشه ای در دیزاین فرانسه مهم است

اگر بر روی ظروف کریستالی از خطوط طلایی استفاده شده باشد نیز مطمئن باشید بیشتر بـه سبک فرانسوی نزدیک شده‌اید. اما، این بدین معنی نیست کـه باید بر استفاده از اکسسوری کریستال تاکید کنید. الهام گرفتن از طبیعت و استفاده از چوب یکی از ارکان اصلی در دکوراسیون داخلی بـه سبک فرانسوی اسـت.

 

بنابر این میتوانید بـه گلدان‌هاي‌ چوبی هم فکر کنید. یا هر چیز دیگری کـه ما را بـه طبیعت نزدیک میکند. بعلاوه، می توانید کتابخانه‌اي جذاب بـه خانه‌تان اضافه کنید کـه پر اسـت از کتاب‌هایي با جلد چرمی کـه ما را بـه یاد عصر کلاسیک می‌اندازد.

 

سبک پنجره و انتخاب پرده بسیار مهم است

سبک پنجره و انتخاب پرده بسیار مهم است

بله درست اسـت پنجره یکی از ارکان مهم خانه بـه شیوه فرانسوی ها اسـت و همچنین نوع پرده اي کـه برای ان خانه طراحی شده اسـت جوری طراحی میشود کـه بـه دکوراسیون خانه بخورد. هرچند در کشور فرانسه از پرده در بعضی از جاهای پنجره استفاده می‌شود و هرجا کـه پنجره باشد از پرده استفاده نمیشود. ولی موضوع پرده در کشور ایران بسیار مهم اسـت.

 

پنجره و پرده های فرانسوی

اهمیت دادن بـه پنجره در سبک فرانسوی یکی از عناصر مهم بـه حساب می آید. پس اگر امسال می خواهید از این سبک پیروی کنید بهتر اسـت با استفاده از پرده‌هایي با جنس ابریشم یا کتان، پنجره‌هایي فرانسوی داشته باشید. دراین میان بهتر اسـت از تایبک یا گیره‌هاي‌ پرده هم استفاده کنید، یا بالای پرده حتماً از والان استفاده کنید.

 

استفاده از شومینه در خانه به روش فرانسوی ها

استفاده از شومینه در خانه به روش فرانسوی ها

شومینه در کشور های اروپایی بسیار باب اسـت و از گذشته تا بـه همین حالا از شومینه اکثریت استفاده می‌کنند و هرگز برایشان تکراری نمیشود همچنین در کشور فرانسه در خانه هاي‌ خود گرمایش خودرا از شومینه استفاده می‌کنند.یکی از عناصر معماری کـه در بسیاری از اتاق هاي‌ فرانسوی ظاهر می‌شود، شومینه اسـت. در حالی کـه اضافه کردن شومینه یک بازسازی اساسی اسـت، می توانید از یک شومینه تزیینی و جعلی استفاده نمایید.

 

از آینه در خانه استفاده کنید

از آینه های متنوع در خانه استفاده کنید

فرانسوی ها در خانه هاي‌ خود بسیار از آینه هاي‌ کوچک و بزرگ در سالن و راهرو و اتاق خواب هم استفاده می‌کنند و کاربر بالایی دارد و اگر با دیزاین درست از آینه استفاده کنیم واقعا ان چیده مان جذاب میشود.قسمت بالای شومینه ‌هاي‌ فرانسوی، اغلب با آینه ‌هاي‌ طلاکاری شده تزیین می‌شود. استفاده از هر آینه عتیقه و آینه چوبی طلاکاری شده، مطمئنا سبک فرانسوی را نشان میدهد. قرار دادن یک آینه بزرگ در بالای شومینه نه تنها فضای دکوراسیون داخلی را منعکس می کند، بلکه نور را بـه اطراف اتاق می تاباند.

 


مطلب مرتبط: دکوراسیون شیک و جذاب منزل با رنگ روشن


 

از ظروف مسی در خانه استفاده کنید 

از ظروف مسی در خانه استفاده کنید 

شاید جالب باشد برایتان ولی درست اسـت فرانسوی ها در آشپزخانه خود حتماً چند ظروف مسی آویزان می‌کنند کـه سبک خانه را قدیمی و زیبا می کند.اگر می خواهید بـه آشپزخانه‌ خود سبک فرانسوی اضافه نمایید، چند قابلمه و ظروف مسی را آویزان کنید. اغلب می توان ان‌ ها را بـه ‌صورت دست دوم با هزینه بسیار کمی در مغازه ها خریداری نمود.

 

از گل های طبیعی در خانه استفاده کنید

از گل های طبیعی در خانه استفاده کنید

یکی از عادت هاي‌ خوب و جالب فرانسوی ها این اسـت کـه هرروز یا چند روز یک‌بار از گل هاي‌ طبیعی برای خانه خود استفاده می‌کنند و اینکار غیر از زیبایی خانه بـه روحیه و نشاط  افراد خانه تآثیر دارد.شاید ساده‌ترین راه برای اضافه کردن سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی نمایش یک دسته گل زیبا باشد چرا کـه فرانسوی‌ ها هرگز از پذیرایی از گل‌ ها دریغ نمی کنند.

 

مدل دکوراسیون فرانسوی

و در پایان

چیدمان خانه بسیار اهمیت دارد چرا؟ چون دراین خانه ساعات و مدتی زیاد قرار اسـت زندگی کنیم و این دکوراسیون خانه بسیار بر ذهن ما می تواند تآثیر منفی یا مثبت بگذارد. سعی کنید با اطلاعات مفید و درست درسال جدید خانه خودرا حتی با امکانات کم زیبا کنید فقط کمی سلیقه و دقت لازم اسـت . سبک فرانسوی اینروزها باب شده اسـت و یکی از این دلایل باب شدن سبک فرانسوی طراحی و دیزاین بسیار شیک کـه تلفیقی از گذشته و حال را دارد باعث زیبایی خاص خانه هاي‌ خود می شوند. و می توانید با خواندن این نکات بـه روش فرانسوی ها منزل خودرا دیزاین کنید. 

جدیدترین مطالب سایت