بیوگرافی سعید ایرانخواه بازیکن تیم استقلال

مجموعه : اخبار ورزشی
بیوگرافی سعید ایرانخواه بازیکن تیم استقلال

سعید ایرانخواه یک بازیکن فوتبال اهل ایران اسـت کـه در پست مدافع باشگاه فوتبال استقلال خوزستان بازی میکند. او قبلاً در باشگاه‌هاي‌ تراکتورسازی تبریز و فجر شهید سپاسی شیراز نیز بازی کرده اسـت. او همچنین سابقه دعوت بـه تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران را دارد.

 

دوران کودکی سعید ایرانخواه

دوران کودکی سعید ایرانخواه

سعید ایرانخواه در تاریخ ۲۴ بهمن ۱۳۷۹ در تبریز بـه دنیا آمد. سعید ایرانخواه از خانواده‌اي مذهبی و اصیل اسـت کـه از روستای «نوجه ده» شهر خسروشاه تبریز می‌باشند. او میگوید کـه خانواده‌اش همیشه از او در تحصیل و فوتبال حمایت کرده‌اند و وی را تشویق می کنند. او میگوید کـه از خداوند متعال شاکر اسـت کـه چنین خانواده‌اي را بـه او عطا کرده اسـت.

 

خانواده سعید ایرانخواه

خانواده سعید ایرانخواه

سعید ایرانخواه درخانواده‌اي فوتبالی بـه دنیا آمده اسـت. او خواهر و برادر بزرگ‌تر از خود دارد کـه هردو نیز بازیکن فوتبال هستند. خواهر او، مریم ایرانخواه، در تیم فوتبال زنان تراکتورسازی تبریز بازی می کند و برادر او، محمد ایرانخواه، در تیم فوتبال پارس جنوبی جم بازی می کند. پدر او، محمود ایرانخواه، نیز سابقه بازی در تیم‌هاي‌ فوتبال دسته دوم و سوم ایران را دارد. مادر او، فاطمه ایرانخواه، نیز علاقه‌مند بـه فوتبال اسـت و همیشه از فرزندانش حمایت می کند.

 


تحصیلات سعید ایرانخواه

تحصیلات سعید ایرانخواه

سعید ایرانخواه دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق از دانشگاه صنعتی شریف اسـت. او درسال ۱۳۹۷ وارد این دانشگاه شد ودر سال ۱۴۰۲ پایان‌نامه خودرا با عنوان «طراحی و بهینه‌سازی سیستم‌هاي‌ تولید انرژی خورشیدی» تحت راهنمایی پزشک محمدرضا حاجی‌میرزایی ارائه داد.

 

او همچنین درسال ۱۳۹۵ مدرک کارشناسی رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تبریز را گرفته اسـت. او علاوه بر تحصیلات خود، بـه فعالیت‌هاي‌ علمی و پژوهشی نیز علاقه‌مند اسـت و تا کنون چندین مقاله و پروژه در زمینه‌هاي‌ مختلف مهندسی برق و کامپیوتر را انجام داده اسـت. او میگوید کـه هدف او ادامه تحصیل در مقطع پزشکی و تدریس در دانشگاه اسـت.

 

سعید ایرانخواه چگونه فوتبال را شروع کرد؟

سعید ایرانخواه چگونه فوتبال را شروع کرد؟

سعید ایرانخواه فوتبال را از سن ۱۱ سالگی در تیم بکتاش تبریز زیر نظر فائز رضوی و کاظم امیدی شروع کرد. او تا ۱۷ سالگی دراین تیم حضور داشت و سپس بـه آکادمی تراکتورسازی تبریز پیوست. او در ۱۸ سالگی بـه تیم اصلی تراکتورسازی راه یافت و تا نیم‌فصل ۱۴۰۳-۱۴۰۲ دراین تیم ماند.

 

سعید ایرانخواه چگونه در فوتبال به شهرت رسید

سعید ایرانخواه چگونه در فوتبال به شهرت رسید

او در تیم تراکتورسازی تبریز بـه عنوان یک مدافع جوان و با استعداد مورد توجه قرار گرفت ودر چندین بازی مهم بـه خصوص در لیگ قهرمانان آسیا نقش موثری داشت. او همچنین با تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران بـه مسابقات جهانی امید رفت ودر ۳ بازی از ۴ بازی حضور یافت. او با انتقال بـه تیم‌هاي‌ فجر شهید سپاسی شیراز و استقلال خوزستان نیز از توانایی‌هاي‌ خود نمایش داد ودر چندین بازی بـه گلزنی رسید . او اکنون یکی از مدافعان مطرح لیگ برتر فوتبال ایران اسـت و امیدوار اسـت کـه بـه تیم ملی بزرگسالان دعوت شود.

 

سعید ایرانخواه در چه تیم هایی بازی کرده است

سعید ایرانخواه در چه تیم هایی بازی کرده است

سعید ایرانخواه در تیم‌هاي‌ زیر بازی کرده اسـت:

 • باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز «۲۰۱۹–۲۰۲۲»
 • باشگاه فوتبال فجر شهید سپاسی شیراز «۲۰۲۲-۲۰۲۴»
 • باشگاه فوتبال استقلال خوزستان «۲۰۲۴-تا کنون»
 • او همچنین در تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران «۲۰۲۱-۲۰۲۲» بازی کرده اسـت.

 

سعید ایرانخواه چگونه وارد تیم استقلال شد

سعید ایرانخواه چگونه وارد تیم استقلال شد

سعید ایرانخواه پس از اتمام خدمت سربازی خود در تیم فجر شهید سپاسی شیراز، رضایت‌نامه خودرا از تیم تراکتورسازی تبریز گرفت و از این تیم جدا شد. او سپس با تیم استقلال خوزستان توافق کرد و قراردادی ۱۵ ساله با این تیم امضا کرد. او ششمین خرید آبی‌هاي‌ اهوازی در زمستان ۱۴۰۲ بـه شمار می رود.

 

افتخارات سعید ایرانخواه

افتخارات سعید ایرانخواه

سعید ایرانخواه در طول بازی فوتبالی خود چندین افتخار را کسب کرده اسـت. برخی از این افتخارات عبارتند از:

 

 • قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران با تیم تراکتورسازی تبریز در فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۰
 • صعود بـه مسابقات جهانی امید با تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران درسال ۲۰۲۲
 • انتخاب بـه تیم ستارگان لیگ برتر فوتبال ایران در فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۳
 • گلزنی برترین گل فصل ۲۰۲۳-۲۰۲۴ با تیم فوتبال فجر شهید سپاسی شیراز

 

سعید ایرانخواه همچنین امیدوار اسـت کـه در آینده بـه تیم ملی بزرگسالان ایران دعوت شود ودر مسابقات بین‌ المللی نماینده کشورش باشد.

 

شغل دیگر سعید ایرانخواه

شغل دیگر سعید ایرانخواه

سعید ایرانخواه علاوه بر فوتبال، شغل دیگری نیز دارد. او یک مهندس برق و کامپیوتر اسـت کـه در دانشگاه صنعتی شریف تحصیل کرده اسـت. او دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق با موضوع «طراحی و بهینه‌سازی سیستم‌هاي‌ تولید انرژی خورشیدی» اسـت. او همچنین بـه فعالیت‌هاي‌ علمی و پژوهشی نیز علاقه‌مند اسـت و چندین مقاله و پروژه در زمینه‌هاي‌ مختلف مهندسی برق و کامپیوتر را انجام داده اسـت.

 


حواشی زندگی سعید ایرانخواه

حواشی زندگی سعید ایرانخواه

سعید ایرانخواه یک بازیکن فوتبال و یک مهندس برق و کامپیوتر اسـت کـه در زندگی خود چندین حواشی را تجربه کرده اسـت. برخی از این حواشی عبارتند از:

1. او درسال ۱۳۹۷ درگیری با یکی از هواداران تراکتورسازی تبریز را داشت کـه منجر بـه شکایت از او شد. او در دادگاه از این اتهام تبرئه شد و عذرخواهی کرد.

2. او درسال ۱۴۰۱ با یکی از بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس تهران بـه نام محمد نادری درگیر شد و از طرف داور کارت قرمز گرفت. او بعدا گفت کـه این اتفاق بـه خاطر اشتباه داوری بودو از نادری عذرخواهی کرد.

3. او درسال ۱۴۰۲ با یکی از بازیکنان تیم فوتبال پیکان تهران بـه نام محمدرضا خانزاده درگیر شد و از طرف داور کارت زرد گرفت. او گفت کـه خانزاده بـه او توهین کرده بودو از او معذرت خواست.

4. او درسال ۱۴۰۳ با یکی از بازیکنان تیم فوتبال سایپا کرج بـه نام مهدی طارمی درگیر شد و از طرف داور کارت زرد گرفت. او گفت کـه طارمی بـه او ضربه زده بودو از او شکایت کرد.

 

علایق سعید ایرانخواه

علایق سعید ایرانخواه

سعید ایرانخواه علاوه بر فوتبال، بـه چندین علایق دیگر نیز دارد. برخی از این علایق عبارتند از:

 

 • مطالعه کتاب‌هاي‌ علمی و رمان‌هاي‌ ادبی
 • شنیدن موسیقی پاپ و راک
 • دیدن فیلم‌هاي‌ اکشن و کمدی
 • سفر کردن بـه شهرها و کشور های مختلف
 • بازی کردن بازی‌هاي‌ ویدئویی و کامپیوتری

 

سعید ایرانخواه می گوید کـه این علایق بـه او کمک می کنند تا از استرس و خستگی فوتبال راحت شود و زندگی خودرا لذت‌بخش‌تر کند. او همچنین میگوید کـه از علایق خود در فرصت‌هاي‌ مناسب با دوستان و خانواده‌اش بـه اشتراک می گذارد و از ان‌ها لذت میبرد .

 

ازدواج سعید ایرانخواه

ازدواج سعید ایرانخواه

سعید ایرانخواه درسال ۱۴۰۲ با بیتا سحرخیز، بازیگر و مدل ایرانی ازدواج کرد. این زوج در مراسمی خصوصی و ساده در تبریز عقد کردند و بعدا در شبکه‌هاي‌ اجتماعی عکس‌هایي از خودرا منتشر کردند. بیتا سحرخیز یکی از بازیگران سریال «فرمان» بوده اسـت و همچنین در چندین فیلم و تبلیغات حضور داشته اسـت.

 

سعید ایرانخواه و بیتا سحرخیز از هم دیگر بسیار علاقه‌مند هستند ودر گفت‌وگو‌هاي‌ خود از زندگی مشترک خود صحبت می کنند. این زوج اکنون در تهران زندگی میکنند و از همکاری با یک دیگر در زمینه‌هاي‌ فوتبال و هنر لذت می برند.

 


مطالب مشابه: بیوگرافی حسن رحیمی «کشتی گیر مدال آور کشورمان»


 

در پایان

سعید ایرانخواه در حال حاضر بازیکن تیم فوتبال استقلال خوزستان اسـت ودر لیگ برتر فوتبال ایران با شماره ۷۸ بازی می کند. او همچنین در حال تحصیل در رشته مهندسی برق در دانشگاه صنعتی شریف اسـت و قصد دارد در مقطع پزشکی وارد شود. او همچنین امیدوار اسـت کـه بـه تیم ملی فوتبال ایران دعوت شود ودر مسابقات بین‌ المللی شرکت کند.

جدیدترین مطالب سایت