بروزرسانی : 20 تیر 1403

سبزترین منطقه پایتخت کجاست ؟

سبزترین منطقه پایتخت کجاست ؟

سبزترین منطقه پایتخت کجاست ؟ تهران پایتخت ایران، از جمله شهرهایی خوش آب و هوای ایران بوده است . ولی به مرور زمان و به علت حجم زیاد مهاجرت به این شهر و آلودگی ،سرسبزی و هوای خوب از این شهر بسیار کم شد. ولی با این حال مناطقی در تهران وجود دارد که هنوز خوش آب و هوا است و سرسبزی بسیار زیبایی دارد. 

صنعتی ترین منطقه در تهران کجاست؟

منطقه‌ ۲۱ به‌عنوان صنعتی‌ترین منطقه‌ شهری ارزیابی شده و مناطق ۲۲ و ۴ با واقع‌ شدن پارک‌های فرا منطقه‌ای چیتگر و لویزان سبزترین مناطق شهر تهران هستند. گفتنی است نقشه‌ طبقه‌ بندی شده‌ کاربری اراضی تهران راهنمای قابل‌ توجهی برای طراحی‌ها و توسعه‌های آتی شهری به‌حساب می‌آید و می‌تواند نقش کلیدی در تصمیم‌سازی برنامه‌ریزان و مدیران برای تقسیم عادلانه‌ منابع و خدمات شهری داشته باشد.

سبزترین منطقه پایتخت

صنعتی ترین منطقه در تهران کجاست؟ و معرفی سرسبزترین منطقه در تهران؟

توضیحات روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در این خصوص چه بوده است؟

آخرین نقشه‌ کاربری اراضی شهر تهران در سال ۱۳۸۱ بر پایه‌ نقشه‌های دو هزارم تهیه شده بود و نقشه‌ طبقه‌بندی شده‌ کاربری اراضی تهران بر مبنای نقشه‌های هزارم نخستین نقشه با این ویژگی به‌حساب می‌آید.

بر اساس این نقشه، بالغ بر ۵۵ درصد از شهر تهران به قطعات ملکی با کاربری‌های مسکونی، تجاری و دولتی اختصاص یافته و ۲۳ درصد شهر مربوط به پوسته‌ معابر است. همچنین این اطلاعات از طریق سرویس‌های اطلاعات مکانی در اختیار کاربران داخلی شهرداری قرار گرفته و کاربران خارج از شهرداری می‌توانند از طریق اداره‌ انتشارات و فروش نقشه‌ها به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند.

برچسب‌ها: ,
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت