بروزرسانی : 19 تیر 1403

شروع فعالیت دوباره ال جی و سامسونگ در ایران

شروع فعالیت دوباره ال جی و سامسونگ در ایران

این دو شرکت بسیار قدرتمند ال جی و سامسونگ دو برند خارجی و قوی که در ایران فعالیت پر رنگی داشتند به دلایل تحریم های آمریکا متآستفانه 1398 به طور کامل همکاری خود را با ایران قطع کردند و از کشور خارج شدند ،جدا از بحث ممنوعیت واردات، ال‌ جی و سامسونگ دو برند کره‌ای بودند که حتی در سال‌های محدودیت واردات لوازم خانگی در خاک ایران به مونتاژ محصولات خود می‌پرداختند و توانسته بودند رضایت مشتریان ایرانی را جلب کنند.

آیا صحت دارد که الجی و سامسونگ به ایران باز می گردند؟

به دلیل اینکه آقای پزشکیان رئیس جمهور کشورمان شده است و در صحبت هایشان بارها به رفع تحریم‌ ها و آزادسازی واردات اشاره کرده اند. با روی کار آمدن دولت چهاردهم،در صورت رفع تحریم‌ ها، بازگشت برندهایی نظیر ال‌ جی، سامسونگ، بوش و… به ایران امکان‌پذیر می‌شود. حتی احتمال راه‌اندازی خط تولید و مونتاژ این محصولات در داخل ایران وجود دارد. و این امتیاز هم برای کشور متقابل بسیار ارزشمند است و هم برای کشور خودمان ایران بسیار فایده دارد. 

یکی از امتیازهای خوب بازگشت این دو برند الجی و سامسونگ برای ایران چیست؟

آزادسازی واردات لوازم خانگی هم برای مصرف‌کننده و هم برای تولید‌کننده نفع دارد، چراکه آزادسازی واردات، منجر به افزایش حق انتخاب بیشتر برای مصرف‌کننده می‌شود. همچنین، تولید‌کننده هم امکان رقابت با محصولات خارجی را پیدا می‌کند.

با توجه به موضع رئیس دولت چهاردهم نسبت به آزادسازی واردات و رفع تحریم‌ ها، بازگشت برند‌های خارجی به کشور و رفع ممنوعیت واردات ممکن است. این اتفاق می‌تواند بر تولید داخلی هم تاثیر‌گذار باشد، و مورد رقابت یکدیگر قرار بگیرند و همین امر موجب پیشرفت می شود. امیدواریم هر چه زودتر این اتفاق خوب برداشتن تحریم ها از کشورمان برداشته شود تا بسیاری از کارهایی که منجر به بسته شدنشان شده است باز شود و دوباره پیشرفت و اتفاق های خوبی برای سرزمین مان ایران بیفتد و این دو برند مهم ال جی و سامسونگ هم به ایران بازگردند. 

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت