فروشنده اصغر فرهادی بهترین فیلم خارجی در اسکار شد

مجموعه : اخبار چهره ها
فروشنده اصغر فرهادی بهترین فیلم خارجی در اسکار شد

فروشنده اصغر فرهادی بهترین فیلم خارجی در اسکار شد 

اصغر فرهادی کارگردان خوب کشورمون یک رویداد و تاریخ بزرگی در کشورمان رخ داد در ادامه با فروشنده اصغر فرهادی بهترین فیلم خارجی در اسکار شد و سایت تالاب را دنبال کنید.

 

کارگردان نامی و شهیر کشورمان که پیش از این نیز با فیلم جدایی نادر از سیمین توانسته بود جایزه اسکار را کسب کند ، توانست باز هم افتخار آفرینی کرده و جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی را از آن خود کند .فیلم فروشنده اصغر فرهادی برنده جایزه اسکار 2017 بهترین فیلم خارجی زبان شد.در جریان مراسم اسکار 2017  فیلم فروشنده اصغر فرهادی توانست جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان را دریافت کند.

 

اصغر فرهادی پس از اینکه دونالد ترامپ قانون منع مهاجرت مردم ۷ کشور از جمله ایران را تصویب کرد، از حضور درمراسم اسکار 2017 انصراف داد. به دلیل صدور قانون منع ورود ایرانیان به آمریکا توسط دونالد ترامپ، اصغر فرهادی نتوانست در این مراسم حضور یابد به همین خاطر انوشه انصاری اولین زن فضانورد ایرانی و فیروز نادریاز مدیران پیشین سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا، ناسا که در سال ۲۰۰۰ مدیریت پروژه کاوشگر مریخ را برعهده داشت به عنوان نماینده‌های خود در جایزه اسکار معرفی کرد.

 

فروشنده اصغر فرهادی بهترین فیلم خارجی در اسکار شد

دریافت جایزه اسکار توسط پروفسور فیروز نادری و انوشه انصاری

 

پس از انتخاب شدن فیلم فروشنده، انصاری این جایزه را دریافت و در سخنرانی خود اعلام کرد که هنر هیچ مرزی ندارد:

 

فیلمسازان می‌توانند با دوربین‌هایشان کیفیت انسانیت را به تصویر بکشند و کلیشه ملیت و مذهب را در هم شکنند.

 

انصاری همچنین متنی را که توسط اصغر فرهادی نوشته شده بود خواند که به شرح زیر است:

فروشنده اصغر فرهادی بهترین فیلم خارجی در اسکار شد

به گزارش تالاب افتخار بزرگی‌ست که برای دومین بار این جایزه با ارزش را دریافت می‌کنم. از اعضای آکادمی، گروهم در ایران، تهیه‌کننده‌ام الکساندر ماله‌-گی و پخش‌کنندگانم کوهن مدیا و آمازون تشکر می‌کنم.

 

همچنین سپاسگزارم از همبستگی دیگر کاندیداهای بهترین فیلم خارجی. متاسفم که امشب در کنار شما نیستم، من به احترام مردم کشورم و شش کشور دیگر که با قانون غیرانسانی منع ورود مهاجران مورد بی‌احترامی واقع شدند به آمریکا نیامدم.

 

تقسیم‌بندی جهان به ما و دشمنان ما توسط سیاستمداران افراطی، باعث ترس می‌شود، ترسی که توجیهی‌ست دروغین برای خشونت‌ها و جنگ‌ها. جنگ‌هایی که مانع بزرگی بوده‌اند برای رسیدن به دموکراسی و رعایت حقوق بشر در کشورهایی که مورد تهاجم واقع شده‌اند.

 

سینماگران می‌توانند با چرخش دوربین‌هایشان به مشترکات انسانی، کلیشه‌هایی را که از ملیت‌ها و ادیان مختلف ساخته شده است بشکنند و زمینه‌ همدردی و به دنبال آن همبستگی مردمان جهان را فراهم کنند. همدردی چیزی‌ست که ما امروز بیشتر از هر زمان به آن نیازمندیم.

 

جدیدترین مطالب سایت