درگذشت “فروزان” بازیگر قبل از انقلاب + عکس

مجموعه : اخبار چهره ها
درگذشت “فروزان” بازیگر قبل از انقلاب + عکس

خبر درگذشت فروزان، بازیگر سینمای قبل از انقلاب باعث ناراحتی بسیاری از مردم شده است. این بازیگر در آثار زیادی نقش آفرینی کرده است.

 

فروزان بازیگر زن سینمای پیش از انقلاب درگذشت. این بازیگر پیش از انقلاب که در فیلم فارسی های زیادی بازی نموده بود دار فانی را وداع گفت.

درگذشت "فروزان" بازیگر قبل از انقلاب + عکس

“پروین خیربخش” مشهور به “فروزان” از سال ۱۳۴۱ با دوبله و گویندگی در سینما فعالیت خود را آغاز کرد.او از سال ۱۳۴۲ با بازی در فیلم‌های «ساحل انتظار» به کارگردانی سیامک یاسمی به عنوان بازیگر شروع به کار کرد و تا سال ۱۳۵۶ در سینما فعال بود. مشهورترین فیلمی که فروزان در آن به ایفای نقش پرداخت، گنج قارون بود.فروزان هنرپیشه قدیمی سینمای ایران روز یکشنبه ۲۴ ژانویه ۲۰۱۶ درگذشت. او در سال‌های پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران حضوری پر رنگ در سینمای ایران داشت.

درگذشت "فروزان" بازیگر قبل از انقلاب + عکس

“پروین خیربخش” (فروزان)

براساس متن منتشر شده در ویکی پدیا، پروین خیربخش مشهور به فروزان از سال ۱۳۴۱ با دوبله و گویندگی در سینما فعالیت خود را آغاز کرد. او از سال ۱۳۴۲ با بازی در فیلم‌های «ساحل انتظار» به کارگردانی سیامک یاسمی به عنوان بازیگر شروع به کار کرد و تا سال ۱۳۵۶ در سینما فعال بود. مشهورترین فیلمی که فروزان در آن به ایفای نقش پرداخت، گنج قارون بود.او بعد از انقلاب از کار هنری منع، و دیگر بر پرده سینما دیده نشد، وی تا پایان عمر به دلایل شخصی هیچگاه در جمع هنرمندان و دوستدارانش ظاهر نشد و حاضر به انجام مصاحبه با هیچ یک از رسانه های فارسی زبان نگردید.

درگذشت "فروزان" بازیگر قبل از انقلاب + عکس

فروزان در صفحه اول مجله اطلاعات هفتگی

 

حذف نام سالار عقیلی از جشنواره موسیقی فجر

حضور جنجالی سالار عقیلی در شبکه من و تو + عکس

خشم رامبد جوان پس از ازدواج سوم

 

جدیدترین مطالب سایت