مجموعه : رپورتاژ آگهی
بروزرسانی : 14 آذر 1402

بهترین روش انتخاب ست لباس مناسب برای استفاده روزمره

بهترین روش انتخاب ست لباس مناسب برای استفاده روزمره

بهترین روش انتخاب ست لباس

اگر قصد انتخاب لباس مناسب جهت کارهای روزمره را دارید بد نیست این مقاله مفید را بخوانید.

انتخاب لباس متناسب و زیبا نه تنها حال خودتان را خوب می‌کند؛ بلکه حال شهر را هم بهتر خواهد کرد. برای این که بتوانید ست روزمره زنانه‌اي برای خودتان بسازید که زیبا و آراسته باشد؛ بـه نکاتی که دراین مقاله میخوانید دقت کنید.

انتخاب مانتو؛ قدم اول

برای ست کردن لباس روزمره، اول سراغ خرید بزرگ ترین و موثرترین لباس بروید که قاعدتا مانتو است. قبل از انتخاب مانتو بـه دو نکته مهم دقت کنید؛ اول فرم بدنتان را بشناسید. یعنی بدانید فرم اندام‌تان بـه شکل ساعت شنی است، مثلث وارونه است یا بـه شکل سیب و گلابی.

«Apple shaped and pear shaped body» بعد از این که فرم بدن‌تان را پیدا کردید، سراغ شناسایی تناژ رنگ پوستتان بروید، بـه رنگ موها و چشم‌هایتان دقت کنید و ببینید کدام رنگ‌ها بیشتر می آیند. با توجه بـه قد و فرم اندام‌تان هم سراغ مانتوهایی بروید که شما را متناسب‌تر نشان می‌دهند.

اگر فکر میکنید نمیتوانید رنگ‌ها و مدل‌هاي‌‌‌ مناسب را بـه ذهن بسپارید، خیلی آسان لیستی از رنگ‌ها را روی گوشی‌تان قرار دهید و عکس تعدادی از مدل‌هاي‌‌‌ مناسب را در گالری‌تان ذخیره کنید. بعد از این که وارد فروشگاه شدید؛ چه بـه صورت مجازی و چه واقعی، بـه انتخاب مدل‌هاي‌‌‌ مورد علاقه‌تان بپردازید و بعد از بین تعداد نهایی شده، ببینید کدام مدل‌ها با ویژگی‌هایي که در گوشی‌تان یادداشت کرده اید، مطابقت دارند. بقیه مدل‌ها و رنگ‌ها را بـه فروشنده برگردانید.

قدم دوم؛ انتخاب شال

بعد از خرید مانتو، نوبت بـه خرید شال یا روسری می‌رسد. بـه خاطر داشته باشید وقتی بـه دنبال درست کردن یک ست روزمره هستید:

بـه جای انتخاب از بین مدل های شال و روسری مجلسی جدید؛ باید سراغ مدل‌هاي‌‌‌ ساده‌تر بروید. برای مثال روسری نخی را جای گزین روسری ابریشم کنید. از رنگ‌هایي مثل طلایی و نقره‌اي که رسمیت بیشتری دارند استفاده نکنید ودر عوض سراغ رنگ‌هاي‌‌‌ ملایم‌تر بروید.

اگر میخواهید برای ست تابستانه‌تان شال تهیه کنید، ببینید کدام یک از رنگ‌هاي‌‌‌ خنک و شاد تابستانی بـه رنگ پوست شما می آیند ودر مورد ست زمستانی از شال یا روسری‌هاي‌‌‌ ضخیم تر با رنگ‌هاي‌‌‌ گرم‌تر استفاده کنید.

اگر مانتوی طرح دار خریده‌اید که چندین رنگ مختلف در ان دیده میشود، شال یا روسری بخرید که ساده است و بـه یکی از این رنگ‌ها نزدیک. اگر مانتوی ساده خریده‌اید، می‌توانید سراغ شال طرح دار بروید.

شالی با پارچه مرغوب تهیه کنید که از سرتان لیز نخورد، الکتریسیته نشود و پرز ندهد.

بـه هیچ وجه سراغ روسری‌هاي‌‌‌ خیلی کوچک و شال‌هاي‌‌‌ کوتاه با پهنای کم نروید، این مدل‌ها نه زیبایی خاصی دارند و نه دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دقت داشته باشید که رنگ شال علاوه بر این که باید بـه رنگ مانتو بیاید، بهتر است بـه تناژ رنگ پوست شما هم بیاید.

بهترین روش انتخاب ست لباس مناسب برای استفاده روزمره

قدم سوم؛ انتخاب شلوار

در چند سال اخیر پوشیدن لگینگ و شلوار جین‌هاي‌‌‌ اسکینی Skinny Jeans مد شده است. جدا از مضراتی که پوشیدن شلوار تنگ برای سلامتی دارد؛ این مدل شلوارها بـه تعداد زیادی از اندام‌ها نمی آیند. برای مثال:

کسانی که پاهای خیلی لاغری دارند بـه هیچ وجه نباید لگینگ مشکی بپوشند، چون لاغرتر بـه نظر می‌رسند.

افرادی که پاهای پرانتزی دارند هم نباید سراغ شلوارهای تنگ بروند. پوشیدن این شلوارها فرم پرانتزی پاها را بیشتر مشخص می کند. در عوض این افراد می‌توانند از شلوارهای راسته یا دم‌پا گشاد استفاده کنند.

چنانچه خیلی لاغر هستید یا پاهای پرانتزی دارید، سراغ شلوارهای دیگری بروید. نکته مهم این است که شلوار شما باید بـه شال و مانتویتان بیاید. خیلیها رنگ شال و شلوار رابا هم ست میکنند. برای مثال اگر شلوار سبز ارتشی تیره پوشیده باشند، شالی بـه همین رنگ سر میکنند. اما قانونی که قطعی باشد دراین باره وجود ندارد. می‌توانید شلواری انتخاب کنید که رنگی خنثی داشته باشد و بـه مجموعه ستی که درست کرده اید، بیاید.

قدم چهارم؛ انتخاب کیف و کفش

انتخاب کفش مناسب برای ست لباس روزمره بستگی بـه این دارد که حال و هوای ست شما بیشتر بـه سمت نیمه رسمی باشد یا اسپرت. برای یک ست اسپرت می‌توان از یکی از ترندترین برندها یعنی جدیدترین مدل کتانی و کفش ورزشی زنانه اسکچرز استفاده کنید که بازارشان داغ است، کیفیت بالا و قیمت نسبتا مناسبی دارند.

استفاده از کفش‌هاي‌‌‌ آل استار یا کتانی‌هاي‌‌‌ ساده هم از دیگر گزینه‌هایي است که می‌توانید درکنار یک شلوار گرمکن ورزشی، مانتو یا تونیک ساده و روسری زیبا بپوشید.

در چنین وضعیتی بهتر است از کیف یا کوله اسپرت یا ورزشی کمک بگیرید یا در نهایت یک کیف ساده زنانه بزرگ در دست بگیرید؛ اما وقتی پای ست اسپرت وسط نباشد، دستتان برای انتخاب از بین انواع کالج، کفش عروسکی و صندل در فصل‌هاي‌‌‌ گرم و نیم بوت و بوت در فصل‌هاي‌‌‌ سرد سال باز است.

بهترین روش انتخاب ست لباس مناسب برای استفاده روزمره

قدم پنجم: انتخاب اکسسوری

یکی از نکات مهمی که می‌تواند بـه استایل روزمره شما جذابیت بیشتری دهد، انتخاب اکسسوری یا زیورآلات متناسب است. بـه خاطر داشته باشید هماهنگی حرف اول را در ظاهر شما می‌زند و نباید فکر کنید اگر یک انگشتر ساده در دست کرده اید که بـه سایر اجزای ست لباس‌هایتان نمی‌‌آید، دیده نمیشود؛ برعکس خیلی هم روی استایلتان تاثیرگذار است. بـه همین دلیل بـه انتخاب اکسسوری‌هایتان دقت کنید:

تا جاییکه امکان دارد سراغ مدل‌هاي‌‌‌ براق و نگین‌دار نروید. استفاده از این مدل‌ها برای ست شب و استایل رسمی و نیمه رسمی مناسب است؛ نه استایل روزمره.

اگر قرار است از اکسسوری سنتی استفاده کنید، باید با سایر اجزای ست لباس‌هایتان هم‌خوانی داشته باشد. برعکس این قضیه هم صدق می کند؛ یعنی بهتر است با یک ست کلاسیک زیورآلات کلاسیک در دست بگیرید.

یک اشتباه رایج در مورد انتخاب سایز زیورآلات این است که خانم‌هاي‌‌‌ توپر سراغ زیورآلات کوچک می‌روند. نه این که اینکار صد در صد غیر مجاز باشد؛ اما این افراد بهتر است از زیورآلاتی با سایزهای بزرگ تر استفاده کنند.

بـه رنگ اکسسوری‌تان دقت کنید. در تابستان سراغ رنگ‌هاي‌‌‌ روشن یا Bright Colors بروید، رنگ‌هاي‌‌‌ شاد و ترجیحا خنک. برعکس این قانون را میتوانید در زمستان عملی کنید.

هماهنگی بین اجزای ست لباس روزمره با اکسسوری ضروری است.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت