مجموعه : رپورتاژ آگهی
بروزرسانی : 14 اسفند 1402

8 راهکار ساده ولی مهم برای شیک پوشی با لباس جین

8 راهکار ساده ولی مهم برای شیک پوشی با لباس جین

لباس جین برای شیک پوشی و زیبایی بیشتر : اگر بگوییم با ورود جین به دنیای مد و لباس، انقلابی بپا شد که توانست میخ‌هاي‌ محکمش را برای دهه‌هاي‌ بعد هم بکوبد و جای خودش را دل میلیونها آدم باز کند، اشتباه نکرده‌ایم.

جین حوالی سال 1870 میلادی ابداع شد و ابتدا برای کارکنان معادن و کابوی‌ها طراحی شده بود؛ اما بالاخره درسال 1950 میلادی توانست بین نوجوانان طرفداران زیادی پیدا کند.

همین مسئله هم پای جین رابه دنیای مد و لباس باز کرد؛ طوری‌که اینروزها کمتر برندی پیدا میشود که از پارچه‌هاي‌ لي یا جین برای تولید محصولاتش استفاده نکند و حتی بعضی برندها هم بطور خاص فقط به تولید جین می پردازند.

با توجه به اهمیت لباس‌هاي‌ جین در دنیای امروز، دراین مقاله بشما میگوییم چطور میتوانید با این لباس‌ها، ست‌هاي‌ زیبایی برای خودتان بسازید.

1- قانون دو تکه

قانون دو تکه بشما اجازه میدهد در استایلتان تنها از دو تکه لباس جین استفاده کنید؛ نه بیشتر. برای مثال ممکن است بعنوان یک آقا شلوار و پیراهن های لی و جین مردانه نسبت به سایر لباس‌ها برایتان ارجحیت داشته باشد و دوست داشته باشید یک پیراهن جین رابا شلوار لي بپوشید.

خانم‌ها هم ممکن است به پوشیدن مانتوی جین با شلوار لي علاقه داشته باشند. در هردو صورت کاملا مجاز هستید به پوشیدن دو تکه لباس جین درکنار هم. دراین میان دو نکته مهم وجوددارد که بهتر است به ان توجه کنید:

8 راهکار ساده ولی مهم برای شیک پوشی با لباس جین

2- قانون طیف‌هاي‌ متنوع:

اگر دوست دارید کمی تنوع در استایلتان ایجاد کنید، سراغ پوشیدن دو طیف متنوع از جین بروید؛ برای مثال پیراهن آبی روشن و شلوار آبی تیره میتوانند ترکیب زیبایی برای استایل شما ایجاد کنند.

3- سراغ اکسسوری نروید:

وقتی دو تکه از لباس‌هایتان از جین تهیه شده است، بهتر است سراغ اکسسوری‌هاي‌ تهیه شده از این پارچه نروید. در عوض سراغ اکسسوری‌هاي‌ متنوع و هیجان انگیزی بروید که به استایلتان رنگ و لعاب بیشتری میدهند.

4- قانون دو جین و نصفی

شاید شنیده باشید که استفاده از لایه‌هاي‌ متعدد در استایل، ان را جذاب‌تر میکند. این قانون کاملا درست است؛ برای مثال گفته میشود در فصل بهار برای داشتن یک ظاهر جذاب می توانید روی پیراهن یا مانتویتان از یک کاردیگان و یک بارانی استفاده کنید؛ اما وقتی پای جین وسط باشد این قانون چطور اعمال می شود؟

ما اسمش را میگذاریم قانون دو جین و نصفی؛ به این معنی که میتوانید دو تکه لباس جین مثل دامن بلند و مانتو برای خانم‌ها یا پیراهن و شلوار برای آقایان رابا یک لباس سوم ترکیب کنید که نه رنگ ان به لباس جینتان شباهت دارد و نه جنس پارچه ان.

برای مثال کافی است یک تیشرت سفید یقه گرد یا حتی یقه هفت مردانه را زیر پیراهنتان بپوشید و دکمه‌هاي‌ پیراهن را باز بگذارید. با اینکار جوان‌تر و شیک‌تر بنظر می رسید.

8 راهکار ساده ولی مهم برای شیک پوشی با لباس جین

5- سراغ این شلوار نروید

فرض کنید یک پیراهن جین آبی دارید و یک شلوار مردانه پارچه‌اي مشکی؛ آیا می توانید این دو رابا هم بپوشید؟ ما بشما پیشنهاد می کنیم اینکار را انجام ندهید.

وقتی قرار است لباس جینتان رابا لباس دیگری ست کنید به دو نکته اساسی توجه داشته باشید؛ اول این که بین رنگ این دو هماهنگی وجود داشته باشد و دوم این که بهتر است بین جنس لباس‌هایتان هم این هماهنگی دیده شود.

برای مثال دو رنگ شیری و آبی به خوبی کنار هم مینشینند و ترکیب نهایی‌شان زیبا میشود در حالیکه شلوار پارچه‌اي مشکی نه از لحاظ جنس و نه از لحاظ رنگ به پیراهن جین آبی نمی آید.

یادتان باشد جین‌ها لباس‌هاي‌ رسمی نیستند بلکه بیشتر کارکرد روزمره و نهایتا نیمه رسمی دارند؛ پس ترکیب کردنشان با لباس‌هاي‌ کاملا رسمی طبق معمول نتیجه خوبی نخواهد داشت.

6- جین آبی رابا چه رنگی بپوشم؟

طبق معمول لباس‌هاي‌ جین، به‌خصوص ان‌هایي که آبی هستند، به رنگ‌هاي‌ زیادی می آیند. بهتر است این رنگ‌ها و تناژهایشان رابه دو نیم‌سال تقسیم کنید و رنگ‌هایي مثل سبز روشن، لیمویی و صورتی را برای نیم‌سال اول و روزهای گرم درکنار لباس جین آبی‌تان بنشانید، در حالی که رنگ‌هاي‌ گرمی مثل آجری، نارنجی و قرمز را برای استایل پاییزه و زمستانه‌تان کنار میگذارید.

7- کدام کفش به شلوار جین می آید؟

 خانم‌ها برای ست کردن کفش با شلوار و لباس جین «لی» زنانه بهتر است سراغ چهار گزینه اصلی بروند؛ کفش تخت، اسنیکرز، کفش پاشنه بلند و نیم‌بوت.

در صورتی‌که سراغ کفش پاشنه بلند می روید بهتر است بلوز یا شومیزتان نیمه رسمی باشد و از جنس جین تهیه نشده باشد. آقایان هم میتوانند از اسنیکرز سفید درکنار جین آبی استفاده کنند یا حتی صندل اسپرت بپوشند؛ اما به هیچ‌وجه نباید سراغ پوشیدن کفش کاملا رسمی بروند.

8- اگر سایز بزرگ هستید…

افرادی که سایز بزرگی دارند باید دقت بیشتری به خرید لباس‌هاي‌ جین داشته باشند. استفاده از جین‌هاي‌ تیره مثل مشکی، طوسی و سرمه‌اي میتواند بخشی از اضافه وزن این افراد را پنهان کند؛ در‌حالی که جین‌هاي‌ روشن اضافه وزن را بیشتر نشان میدهند. بهمین دلیل است که به افراد لاغراندام توصیه می شود رنگ‌هاي‌ روشن و شاد بپوشند.

9- کدام تناژ برای کدام فصل مناسب است؟

طبق معمول محدودیتی برای پوشیدن جین تیره یا روشن وجود ندارد؛ با این حال پیشنهاد میکنیم در فصل‌هاي‌ گرم سال سراغ جین برفی یا تناژهای روشن آبی بروید ودر فصل‌هاي‌ سرد سال از جین‌هاي‌ تیره استفاده کنید.

بطور کلی قانون این است که رنگ‌ها به سه دسته گرم، سرد و خنثی تقسیم می شوند و شما باید بدانید کدام رنگ برای کدام فصل مناسب است، رنگ‌هاي‌ گرم در فصل‌هاي‌ سرد نتیجه بهتری دارند و رنگ‌هاي‌ سرد در هوای گرم باعث حس بهتری خواهند شد. رنگ‌هاي‌ خنثی هم طبق معمول محدودیت زمانی ندارند.

10- جین و چرم، یک ترکیب ایده‌آل

اگر دوست دارید استایلی برای خودتان بسازید که متفاوت بودن شخصیت و ساختارشکن بودنتان را نشان دهد؛ سراغ ترکیب جین و چرم بروید.

با تهیه یک کت چرم مشکی و قرار دادن ان درکنار شلوار جین آبی، ترکیبی ایجاد می شود که در عین شیک بودن، متفاوت هم هست و می تواند ابعادی از شخصیتتان را نشان دهد که دوست دارید بقیه بیشتر به ان توجه کنند.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت