بهترین گلزنان رئال و بارسلونا

مجموعه : رپورتاژ آگهی
بهترین گلزنان رئال و بارسلونا

در بازی فوتبال همواره محبوب ترین بازیکنان کسانی هستن که ضربه آخر را میزنند و در اصطلاح کار را تمام میکنند. میزان توجهی که به گلزنان یک تیم میشود متفاوت از سایر بازیکنان است و همین مطلب اهمیت توان گلزنی را نشان میدهد. بسیاری از بازیکنان بسیار بزرگ و چهار چوب شناس دنیای فوتبال در طول عمر ورزشی خود لباس رئال مادرید و بارسلونا را به تن کرده و موفق به باز کردن دروازه حریفان شده اند. در ادامه این مطلب قصد داریم مروری کوتاه به آمار گلزنان دو تیم داشته باشیم.

 

بهترین گلزنان بارسلونا

از بین پنج گلزن برتر بارسا سه نفر در قرن جدید در تیم بازی کردند (مسی، سوارز و اتوئو) که همین نشانی از قدرت تیم در سال های اخیر بوده است. بارسا از جمله تیم هایی بوده که همواره بازی هجومی ارائه داده که یکی از جذابیت های تیم بوده است و همین مطلب نکته مثبتی برای مهاجمان فرصت طلب بارسلونا بوده است.

 

لیونل مسی اسطوره تکرار نشدنی دنیای فوتبال با فاصله بهترین گلزن بارسا بوده و با 672 گل، فاصله غیر قابل باور و تسخیر ناپذیری را با نفر بعدی خود ثبت کرده. معمولا زمانی که از بهترین گلزنان صحبت میشود فوروارد ها بیشتر دیده میشن اما مسی با اینکه مهاجم هدف نبوده تونسته در 778 بازی این آمار بینظیر را بدست بیاره.

 

سزار رودریگز آلوارز در حدود 14 سال برای بارسا بازی کرد و در مجموع 226 گل به ثمر رسوند. این رکورد بیش از نیم قرن پا برجا ماند تا اینکه توسط مسی شکسته شد.

 

لوئیز سوارز نزدیک به شش فصل در بارسا حضور داشت و در این مدت 195 گل را برای تیم زد. سوارز جزئی از مثلث بسیار قدرتمند و فراموش نشدنی بارسلونا بود که با حضور مسی و نیمار بسیار خطرناک و فرصت طلب بودند. سوارز بسیار خوش شانس بود که در این دوره و زمانی که اینیستا خلاق پشت سر آنها بود به بارسا آمد که در نتیجه شرایط بسیار خوبی برای درخشش و گلزنی او فراهم شد.

بهترین گلزنان رئال مادرید

بهترین گلزنان رئال مادرید

کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی رئال در مدت حدود نه سال آماری شگفت انگیز را به نام خود ثبت کرد از مجموع 438 بازی موفق شد 450 گل بزنه و این یعنی بیش از یک گل در هر بازی که بینظیر به نظر میرسه! ثبت بیش از یک گل در هر بازی اون هم در این مدت طولانی رو میشه امری غیرممکن دونست که البته رونالدو ثابت کرد ممکن بود.

 

رتبه دوم تعلق داره به کریم بنزما که در 648 بازی موفق به ثبت 354 گل شده است. بنزما سال های زیادی را در زیر سایه رونالدو سپری کرد و نتوانست آنطور که باید بدرخشد. اما بعد از رفتن رونالدو از رئال میتونیم بگیم کریم بنزما تازه متولد شد و با درخشش فوق العادش و گل های حساسی که زد رئال رو قهرمان لیگ قهرمانان سال 2022 هم کرد.

 

نفر سوم لیست رائول هست که در 741 بازی برای رئال در مجموع 323 گل را وارد دروازه حریفان کرد. رائول رو پسر طلایی شهر مادرید هم میگفتند که در این شهر بسیار محبوب و دوست داشتنی بود و هست. کاپیتانی که راه باز کردن دروازه ها رو بخوبی بلد بود و سال های زیادی مورد اعتماد مربیان رئال قرار داشت.

برچسب‌ها: ,
جدیدترین مطالب سایت