عکس های عجیب و غریب از کره مریخ

مجموعه : عکس های عجیب
عکس های عجیب و غریب از کره مریخ
تصاویری واقعی و عجیب از کره مریخ که به تازگی منتشر شده است.
 
 
به گزارش مجله تالاب این روزها بحث دیده شدن یک قاشق معلق در عکس‌های گرفته شده از مریخ حسابی داغ است. اما برای اولین بار نیست که عکس‌هایی این چنینی جنجالی می‌شوند و همه را به گمان موجودات فضایی می‌اندازند.
 
 

عکس های عجیب و غریب از کره مریخ

 

 

قاشق معلق
دیده شدن این قاشق معلق تازه‌ترین مورد از عکس‌های جنجالی مریخ‌نورد کنجکاوی است

عکس های عجیب و غریب از کره مریخ

 

سفینه جنگ ستارگان
شباهت این سفینه از جنگ ستارگان پیدا شده بود.

عکس های عجیب و غریب از کره مریخ

 

زنی پریشان
بعضی‌ها هم فکر می‌کنند این تصویر زنی در وسط صخره‌های مریخ است.

عکس های عجیب و غریب از کره مریخ

 

موجود عجیب الخلقه
گروهی هم این چهره فیلم بیگانه را در میان عکس‌های مریخ پیدا کرده‌اند.

عکس های عجیب و غریب از کره مریخ

 

ایگوانای مریخی
مجسمه‌ای شبیه ایگوانا هم مدتها در میان عکس‌های مریخ جنجالی بوده است

عکس های عجیب و غریب از کره مریخ

 

اهرام مصر در مریخ
بعضی‌ها فکر می‌کنند مریخی‌ها هم مثل مصری‌ها هرم دارند

عکس های عجیب و غریب از کره مریخ

 

چیزی شبیه خرچنگ
بعضی‌ها با این عکس خیال می‌کردند یک خرچنگ پیدا کرده‌اند

عکس های عجیب و غریب از کره مریخ

 

 

صورت مریخ
این عکس تا مدتها جنجالی بود تا بالاخره عکس‌های جدید مریخ نشان داد همه چیز یک توهم است

 

گروه‌هايي كه به دنبال پيدا كردن حيات در مريخ و موجودات ناشناخته هستند اين روزها همه عكس‌هاي مريخ‌نورد كنجكاوي را زير و رو مي‌كنند. ديده ‌شدن يك قاشق معلق و شناور حالا در عكس‌هاي كنجكاوي جنجالي شده اما مقام‌هاي ناسا مي گويند اين قاشق چيزي جز يك سنگ كه بر اثر بادهاي مريخ در طول زمان تراشيده شده چيز ديگري نيست.

 

 

این قاشق حتی یک سایه ی قاشق-مانند هم روی سطح زیرش انداخته اما براي ناسايي‌ها این “قاشق” چیزی نیست كه اثباتي از وجود حيات باشد. برای ناسا این قاشق معلق هم مانند چیزهای دیگری که روی مريخ دیده شده، تنها یک تکه سنگ با شکلی جالب است.به غير از اين اما کسانی که به شدت دنبال پیدا کردن علائمی از موجودات فضایی و فعالیت‌های آن‌ها هستند در میان عکس‌های مریخ کلی کشفیات دیگر داشته‌اند.

 

مدتی عکسی که گفته می‌شد پناهگاه یا انبار نظامی است جنجالی بود. بعد چیزی مانند سفینه جنگ ستارگان مورد توجه قرار گرفت. بعضی‌ها هم عکس یک زن را در عکس‌های مریخ‌نورد کنجکاوی پیدا کرده بودند و برخی هم چیزی شبیه مجسمه یک ایگوانا! حتی یک سنگ هرم مانند هم باعث شده بود از وجود مشابه اهرام مصر در مریخ حرف زده شود.

 

 

گروهی هم فکر می‌کردند موجودی شبیه آنچه در فیلم Alien(بیگانه) تولید سال ۱۹۷۹ نمایش داده شده بود پیدا کرده‌اند و بعضی‌ها خرچنگ در تصاویر مریخ دیده بودند. مدتها پیش هم گروهی فکر می‌کردند تصویر یک صورت را روی سطح مریخ دیده‌اند که تصویرش به صورت مریخ مشهور شد. اما تصاویر بعدی از مریخ این مسئله را رد کرد. ناسا اما در پاسخی به همه این حرف و حدیث‌ها گفته است که این تصاویر چیزی جز خیال‌پردازی کسانی که دنبال موجودات ناشناخته می‌گردند نیست.

 

 

ناسا این حرفها را نمونه‌ای از پاریدولیا توصیف کرده است. پاریدولیا یک پدیده روان‌شناسی است که در آن فرد علایم و یا صداهایی که ادراک می‌کند را به صورت معنادار می‌شناسد. مثال‌های معمولی که در این باره زده می‌شود دیدن چهره در ابرهاست. با این حال هنوز هم گروهی که تصاویر مریخ را زیر و رو می‌کنند می‌گویند ناسا کاسه‌ای زیر نیم‌کاسه‌اش است و می‌خواهد کشفیات در مریخ را مخفی نگه درد.