7 ایرانی کاندید سفر بی بازگشت به مریخ

7 ایرانی کاندید سفر بی بازگشت به مریخ

سال گذشته بود که از پروژه «مارس وان» برای تان نوشتیم، سفری که می خواهند طی آن انسان ها را به کره مریخ ببرند اما دیگر بازگشتی در کار نیست، طبق آخرین آماری که مدیران پروژه در اختیار گذاشته اند، تاکنون 705 ماجراجو، برای حضور در کره مریخ ثبت نام کرده اند که البته باید مراحل اولیه را بگذرانند تا در سال 2022، کمیته انتخاب مارس وان، چند ماه قبل از آغاز رسمی ماموریت، تصمیم نهایی را برای انتخاب نخستین ساکنان مریخ اتخاذ کنند که تنها 4 نفر هم انتخاب می شوند، شامل 2 زن و 2 مرد… و حالا ثبت نام ها نشان می دهد که در میان 705 داوطلب که ثبت نام کرده اند، نام هفت ایرانی هم به چشم می خورد. با این حساب احتمال حضور یک ایرانی در مرحله نهایی «مارس وان» یک درصد خواهد بود.

ماهنامه نجوم در آخرین شماره خود به این 7 ایرانی ماجراجو پرداخته است، با آنها آشنا شوید، از میان این هفت نفر، 4 نفر در ایران زندگی می کنند.

 

7 ایرانی کاندید سفر بی بازگشت به مریخ

 

از راست به چپ: سعید قندهاری، علی رسول زاده، صادق مدرسی، الهه نوری، رامین سعید آذر، زهره فتوره بنابی و سحر وقوعی

 

سعید قندهاری

(ساکن نیوزلند)

 

اولین ایرانی بود که در این پروژه ثبت نام کرد، در حال حاضر 33 ساله است و در اوکلند نیوزلند زندگی می کند. او متاهل است و فرزند هم دارد و معتقد است که می تواند در میان 4 نفر نهایی باشد. آقا سعید می گوید: «هدف من این است که بتوانم گامی بردارم برای اینکه جای خالی هایی را که در کتابچه علم بشر وجود دارد پر کنم، ولو اینکه آنجا بروم و زمانی که وارد آنجا شدم، از بین بروم.»

 

علی رسول زاده

(کارشناس ارشد هوافضا و ساکن تهران)

 

در میان این هفت ایرانی تنها کسی است که تحصیلاتش به این ماجراجویی اش می آید. علی آقای 23 ساله، دانشجوی کارشناسی ارشد هوافضا است. می گوید: «اگر نتوانم یا شرایط به من اجازه ندهد که وارد این پروژه شوم، مطمئن هستم که اگر در آینده فرزندم چنین انتخابی داشته باشد، خیلی جدی حمایتش می کنم.»

 

صادق مدرسی

(ساکن تهران)

 

آقا صادق 29 ساله است، تحصیلات او کارشناسی ارشد زیست شناسی از دانشگاه خوارزمی است. شور و اشتیاق فراوانی دارد که به این سفر برود و دوست دارد جزو نفرات نهایی باشد. پیش از اینکه ثبت نام کند با مسئولین پروژه ارتباط برقرار کرد و از علاقه خود برای این سفر گفت، او انجام این پروژه را منطقی می داند و می گوید: «به خوبی در این رابطه مطالعه کرده ام.»

 

الهه نوری

(ساکن تهران)

 

الهه نوری دانشجوی کارشناسی معماری و ساکن تهران است، 20 ساله و کم سن و سال ترین فرد برگزیده در بین ایرانیان است. او از 16 سالگی دل بسته کیهان شناسی شده است. می گوید: «کسانی که از آن غار بیرون می روند، دیگر نمی توانند برگردند، گرچه می دانم شانس کمی برای این سفر دارم.»

 

رامین سعید آذر

(ساکن ایتالیا)

 

آقا رامین 31 ساله است و دانشجوی دکترای سنجش از راه دور در دانشگاه میلان ایتالیا است. او عاشق مریخ است و کنجکاو است که بداند آنجا چه خبر است و دائما در حال واکاوی تصاویر ماهواره ای مریخ است. می گوید: «ممکن است که آدم احساس تنهایی کند اما این حس، هیچ وقت به من دست نمی دهد چون از 16-15 سالگی تنها زندگی کرده ام.»

 

زهره فتوره بنابی

(آتش نشان و ساکن تهران)

 

این خانم آتش نشان ساکن تهران است، 33 ساله و تحصیلات او کارشناسی صنایع غذایی است. او در گفتگو با نجوم اشاره داشته که حتی به «ناسا» نامه زده و گفته می خواهد فضانورد شود، به من گفتند چون آمریکایی نیستی، نمی توانی، آن نامه را هنوز دارم؛ تا اینکه یک روز پیامکی خبر ثبت نام از طرف «مارس وان» برای من آمد.

 

سحر وقوعی

(ساکن آمریکا)

 

سحر خانم وقوعی، 36 ساله دانشجوی دکترای علوم رایانه در آتن آمریکاست. او می گوید: «زندگی در آنجا شرایط خاص خودش را دارد و اصلا تصور نمی کنم که شرایط، شرایط آسانی است. حتما لحظات پشیمانی دارد ولی مگر در زندگی روزمره ما این لحظات پشیمانی کم است؟!» در مورد او می گویند فرد آرامی است اما کلی انرژی دارد.

 

تهیه و تنظیم : بخش اخبار تالاب

جدیدترین مطالب سایت