بروزرسانی : 4 مرداد 1395

چه كسانی در زندگی شما دوست‌ داشتنی هستند؟

چه كسانی در زندگی شما دوست‌ داشتنی هستند؟

بهترین دوستان‌ تان را به خاطر می‌آورید؟

كدام ویژگی است كه باعث می‌شود احساس صمیمیت بیشتری با آنها داشته باشید؟ اصلا چرا راه دور برویم، همسرتان را چه لحظاتی دوست خود احساس می‌كنید و صمیمیت در رابطه‌تان پر‌رنگ‌تر می‌شود؟

به جواب این سوالات فكر كنید، چرا كه جواب این سوالات می‌تواند نسخه خوبی برای شما باشد اگر می‌خواهید دوست‌‌داشتنی و قابل اعتماد باشید.

 _ خودتان را جای همسرتان بگذارید و ببینید او می‌تواند زن یا شوهری با ویژگی‌های شما را دوست داشته باشد؟

اگر بی‌طرف باشید و عادلانه قضاوت كنید به جواب درستی خواهید رسید. امروز یك كلید طلایی رفتاری را به شما معرفی می‌كنیم كه در صورت استفاده از آن در روابط‌تان بهبود چشمگیری احساس خواهید كرد و البته مهم‌ترین رابطه زندگی‌تان كه همان ارتباط با همسرتان است هم متحول می‌شود.

 _ اگر زن هستید و دوست دارید معشوق همسرتان باشید یا اگر مرد هستید و تمایل دارید تكیه‌گاه دوست‌داشتنی او باشید، از اصرار و پافشاری بر عقیده‌تان جدا خود‌داری كنید.

برای داشتن روابطی عاشقانه باید از برخی چیزها صرف‌نظر كرد، البته منظور من این نیست كه از خواسته خود صرف‌نظر كنید، بلكه فقط یاد بگیرید تا در پی به‌ كرسی نشاندن حرفتان نباشید و بدون موضعگیری با كلامی صادقانه فقط نظر خود را بیان كنید.

شریك زندگی شما از لحن صدایتان، طرز نگاهتان و زمانی كه برای بیان نظرتان انتخاب می‌كنید، متوجه می‌شود كه شما در كنار او هستید یا در جبهه مقابل او و قصدتان تصمیم‌ گیری صحیح است یا پافشاری برای شكست‌ دادنش!

_ شما می‌توانید یك رقیب سرسخت كه می‌خواهد در هر فرصتی از شما جلو بزند و حرف خودش را عملی كند، دوست بدارید؟

مثل این است كه بخواهید در یك لحظه روز و شب را با هم داشته باشید. زندگی مشترك باید سرشار از عشق و توجه باشد و این اتفاق نمی‌افتد مگر جبهه حق و باطل را در خانه فراموش كنید. تضاد بین انسان‌ها طبیعی است، اما اگر با درایت با آن برخورد نشود تبدیل به مشكل خواهد شد.

تضادها شما را از هم دور نمی‌كند، بلكه اصرار شما بر بحق بودن‌تان و دیگری را در اشتباه‌دانستن، روشی است كه مثل سم تدریجی كل پیكره روابط‌تان را فرامی‌گیرد و دیگر جایی برای تداوم عشق نمی‌گذارد.

_ وقتی شما مدام می‌خواهید به همسرتان ثابت كنید بیشتر از او می‌دانید و به طور غیر‌مستقیم به او می‌گویید كه خطا كار است، اگر هم تائید موقت همسرتان را دریافت كنید به علت خستگی او از نگاه عاقل اندر سفیه شماست.

_ روش تصمیم‌ گرفتن با یكدیگر را بیاموزید و عقایدتان را بدون پافشاری بیان كنید.

اگر چنین فضایی در چاردیواری شما حاكم شود، به جای حق و باطل یك « ما » خواهید داشت كه طرفین می‌توانند عقیده‌شان را بیان كنند و یك طرف همیشه حرفش را به كرسی نمی‌نشاند. در این صورت، فضای خانه آماده است تا همدیگر را دوست داشته باشید.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت