بروزرسانی : 9 فروردین 1394

فقط خانم ها کلیک کنند

فقط خانم ها کلیک کنند
سلامت:شناخت روحیه مردان نه تنها مشکلات زوجین را کم می‌کند بلکه باعث برقراری رابطه بهتر بین آنها می‌شود. روان‌شناسانی که نقش جنسیت را در برقراری ارتباط مطالعه می‌کنند، این ۱۷ نکته را در مورد شناخت مردان با اهمیت می‌دانند.

۱ مردان در مورد احساسشان صحبت می‌کنند اما…

مردان ترجیح می‌دهند درمورد احساساتشان غیرمستقیم صحبت کنند. پس از همسرتان بخواهید برنامه‌اش را برای تعطیلات آخر هفته بگوید یا اینکه فکر و تصور خود را در مورد شما و اولین باری که شما را ملاقات کرده ‌است، بیان کند. پاسخ او روشن می‌کند احساسش چیست و این‌گونه خود را به شما نزدیک‌تر می‌بیند.

۲ مردان با کارهایشان دوست‌داشتن را بیان می‌کنند

بیشتر مردان ترجیح می‌دهند احساسات و حس دوست‌داشتن را با انجام برخی کارها بیان کنند، مثلا وقتی وسایل خراب خانه را تعمیر یا حیاط را تمیز می‌کنند یا سطل زباله را بیرون می‌برند، دوست‌داشتن خود را نشان می‌دهند. حتی خرید کردن برای خانه و زیباسازی محیط آن هم بیانگر این است که شما را دوست دارد.

۳ مردان ازدواج را جدی‌ می‌گیرند

مردان معمولا از ابراز سریع نظر خود واهمه دارند. شواهد نشان می‌دهد آنها ازدواج را بیشتر جدی می‌گیرند ولی ممکن است مدت طولانی‌تری طول بکشد تا احساس خود را بیان کنند زیرا می‌خواهند مطمئن شوند کاری که انجام می‌دهند، درست است. نتایج یک بررسی روی مردان متاهل نشان داد وقتی مردی با اطمینان کامل تصمیم به ازدواج می‌گیرد، همه جوانب را بررسی کرده و بیشتر معیارها را مطابق میل خود می‌بیند. ۹۰ درصد مردان می‌گویند اگر قرار باشد دوباره ازدواج کنند، با همین همسرشان ازدواج خواهند کرد.

۴ او یک شنونده واقعی است

بیشتر ما خانم‌ها وقتی حرف‌های دیگران را گوش می‌کنیم معمولا با حرکات اشاره و بدن و گفتن کلماتی مثل بله یا نه یا می‌دانم به آنها نشان می‌دهیم به حرف‌هایشان گوش می‌دهیم. این اشاره‌ها، بخشی از نظر و درک ما را به فردی که در حال صحبت است، منتقل می‌کند اما این در مورد مردان صدق نمی‌کند. وقتی که با همسر خود صحبت می‌کنید و چیزی نمی‌گوید یا حرکتی از او نمی‌بینید، به معنی آن نیست که گوش نمی‌دهد بلکه ترجیح می‌دهد ساکت باشد و درمورد آنچه شما می‌گویید، فکر کند.

۵ مردان بیشتر عمل می کنند

مردان روابطشان را با عمل تقویت می‌کنند، نه احساس. بسیاری از مردان، ‌با انجام فعالیت‌هایی مانند ورزش و پیاده‌روی همراه همسرشان و رابطه‌ زناشویی سعی می‌کنند به همسرشان نزدیک‌تر شوند.

۶ مردان زمانی را برای خود می‌خواهند

اگرچه مردان سعی می‌کنند در بسیاری از فعالیت‌های خانواده مشارکت کنند اما همه آنها نیاز دارند زمانی مخصوص خود داشته باشند. زمانی که تنها در گوشه‌ای بنشینند و تفکر کنند. اگر چه مردان از انجام بازی شطرنج، باغبانی یا رفتن به باشگاه ورزشی لذت می‌برند اما مثل همه، گاهی دوست دارند کسی در کنارشان نباشد و به‌تنهایی به کارهای مورد علاقه‌شان بپردازند. وقتی هر یک از زوجین زمان و مکانی را برای تنهایی داشته باشند، بیشتر به هم علاقه‌مند خواهند شد.

۷ مردان مثل پدرانشان عمل می‌کنند

اگر می‌خواهید بدانید مردی که قصد دارید با او ازدواج کنید چگونه مردی است و چه رفتاری دارد، به رفتارهای پدرش نگاه کنید. مردان نقش خود و رابطه‌‌ با همسرشان را از پدرشان می‌آموزند. اگر می‌خواهید بدانید که چگونه با شما رفتار خواهد کرد، ببینید پدرش چه رفتاری با مادرش دارد.

۸ مردان زبان بدن را نمی‌دانند

مردان کمتر درمورد زبان اشاره و حرکات بدن می‌دانند و تغییر لحن صدا و حرکات صورت برای آنها کمتر مفهوم دارد. همچنین ممکن است دیرتر ناراحتی زنان را که در چهره‌شان نمایان است یا پیام‌های اشاره‌ای و لحن صدا را تشخیص دهند، بنابراین اگر می‌خواهید مطمئن شوید پیام را دریافت کرده‌اند مستقیما آن را بیان کنید.

۹ واکنش مردان سریع‌تر است

زنان در واکنش‌ نشان دادن به برخی امور و کارها دیرتر از مردان عمل می‌کنند و مدت‌طولانی‌تری برای بیان واکنش و تفکر نیاز دارند. حتی ممکن‌است در مقابل مردان بیشتر احساس اضطراب و استرس داشته باشند اما مردان در مقابل حوادث واکنش سریع‌تری نشان می‌دهند بنابراین وقتی هنوز می‌خواهید درمورد مباحث شب گذشته صحبت کنید، ممکن است همسرتان آن را از یاد برده باشد.

۱۰ مردان به قدردانی واکنش نشان می‌دهند

قدردانی از همسر می‌تواند تفاوت زیادی در رفتارهای آنها و روابطشان ایجاد کند. مطالعه‌ها نشان می‌دهد وقتی از زحمات مردان قدردانی و به آنها ارزش گذاشته می‌شود، بیشتر سعی می‌کنند در انجام کارهای خانه و مراقبت از کودک خود را درگیر کنند و خود را تکیه‌گاه خواهند دانست.

۱ ۱ رابطه زناشویی برای مردان بسیار مهم است

برای بسیاری از مردان، رابطه‌زناشویی بسیار مهم است در حالی که برای زنان این‌طور نیست. برای مردان صمیمیت در روابط زناشویی بسیار رضایت‌بخش‌تر از خود رابطه زناشویی است.

۱۲ مردان دوست دارند زنان اول شروع کنند

بسیاری از مردان دوست دارند همسر آنها شروع‌کننده رابطه زناشویی و مشتاق این رابطه باشد بنابراین از ابراز عشق به همسر خود خجالت نکشید و اجازه دهید که بداند شما خواهان رابطه‌زناشویی هستید. شروع رابطه‌زناشویی از سوی زن می‌تواند باعث رضایتمندی بیشتر زوجین شود.

۱۳ مردان همیشه مشتاق نیستند

مردان برخلاف تصور زنان همیشه حوصله رابطه ‌زناشویی را ندارند. مردان هم مانند زنان دچار استرس می‌شوند. استرس شغلی، خانوادگی و پرداختن صورتحساب‌ها از بزرگ‌ترین عوامل کاهش‌دهنده‌ میل جنسی در مردان هستند. وقتی یک مرد یک‌بار برای رابطه زناشویی تمایل ندارد، به معنی آن نیست که برای همیشه میل و علاقه‌اش را به شما از دست داده است. او فقط در آن لحظه تمایلی به برقراری روابط زناشویی ندارد.

۱۴ مردان زیاد به روابط زناشویی فکر می‌کنند

بیشتر مردان زیر ۶۰ سال حداقل یک بار در روز به روابط زناشویی فکر می‌کنند در حالی که فقط یک‌چهارم زنان یک بار در روز به این موضوع فکر می‌کنند. همچنین مردان ۲ برابر زنان درمورد روابط زناشویی رویاپردازی می‌کنند و جالب است که رویاهای آنها بسیار متفاوت از عملشان است. مردان درمورد روابط زناشویی نسبت به آنچه زنان فکر می‌کنند، جدی نیستند و تصورات آنها شبیه آنچه انجام می‌دهند، نیست.

۱۵ مردان، لذت بردن همسر خود را دوست دارند

خوشحالی و شادابی یک زن برای همسرش بسیار بااهمیت است. یک مرد تا زمانی که همسرش درمورد احساسش صحبت نکند از آن باخبر نمی‌شود، بنابراین بهتر است احساسات و خواسته‌هایتان را بیان کنید. خواسته خود را صریحا بگویید، زیرا مردان طفره رفتن را دوست ندارند. اگر خواسته خود را واضح بیان کنید، نه‌تنها گوش می‌کند، بلکه از خشنود شدن شما احساس خوبی خواهد داشت.

۱۶ مردان درمورد ظاهر خود دچار اضطراب می‌شوند

بسیاری از مردان در برخی موقعیت‌ها دچار اضطراب می‌شوند، مخصوصا وقتی سنشان افزایش پیدا می‌کند. یک مرد ممکن است در مورد جسم و توانایی‌های خود نگران شود. اگر می‌توانید، به او کمک کنید تا روش‌های آرام‌سازی را یاد بگیرد و مطمئنش کنید هنوز هم او را مانند قبل دوست دارید، در این صورت کمتر در روابط زناشویی دچار استرس می‌شود.

۱۷ مردان نیاز دارند دوست‌ داشته شوند

اگر یک مرد احساس کند از سوی همسر مورد بی‌محبتی قرار گرفته‌، ممکن است به فرد دیگری متمایل شود تا رضایت او را جلب کند. برای پرهیز از این موضوع زنان باید نیازهای عاطفی همسر خود را درک کنند و برای رفع نیازهای وی بکوشند.

منبع: سایت روز

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت