ایده های کاربردی برای تغییرات کلی و مهم در زندگی

ایده های کاربردی برای تغییرات کلی و مهم در زندگی

ایده های کاربردی برای تغییرات کلی و مهم در زندگی

 

برای بهتر زندگی کردن باید باور داشته باشید در ادامه با ایده های کاربردی برای تغییرات کلی و مهم در زندگی سایت تالاب را دنبال کنید.

 

اگر زندگی بهتری می خواهید قطعا باید تغییر کنید و کارهایی را انجام دهید که تا به حال انجام نداده بودید. پس برای تغییر آماده باشید. ساعت ۱۰ صبح است، در حال نوشیدن سومین فنجان قهوه هستید، هم از نظر جسمی، هم از نظر ذهنی و هم از نظر احساسی خسته هستید و دیگر نسبت به چیزهایی که زمانی شما را به وجد می آوردند شور و اشتیاقی ندارید. خستگی نشانه موفقیت نیست بلکه روش بدن شما برای این است که بگوید کمی آرام تر.

 

شاید آن چند فنجان قهوه و کرم پودر روی پوست کمی شما را سرحال تر نشان دهد اما تغییر عمیق و اساسی کمی زمان می برد که برای این کار و برای تغییر زندگی می توانید این ۱۲ روش را به کار ببرید.

 

طوری بخوابید که گویی فردایی وجود ندارد

بدن شما مثل یک ماشین می ماند. یک ماشین زیبا و پیچیده که نیاز به مراقبت و استراحت دارد. همانطور که کامپیوتر را در پایان روز خاموش می کنید جسم و ذهن تان را هم باید هر شب دوباره شارژ کنید. تحقیقات نشان داده است که یک خواب کافی ذهن را از سمومی که در طول روز ایجاد شده است پاکسازی می کند. به همین دلیل ۷ یا ۸ ساعت خواب برای سلامت ذهن و جسم لازم است.

 

هنگام خوردن فکر کنید
غذا خوردن متفکرانه کمی تمرین می خواهد به خصوص اگر از آن دسته افرادی باشید که با یک دست غذا می خورد و با دست دیگر به ایمیل ها پاسخ می دهد. اگر متفکرانه غذا بخورید ماهیت چیزهایی که می خورید را در نظر می گیری. این که از کجا آمده اند، چه فوایدی برای بدن دارند و چگونه درست شده اند.

 

با متفکرانه غذا خوردن ارتباط سالمی با غذا برقرار می کنید و آن را فراتر از وسیله ای برای رفع گرسنگی می بینید. در اثر غذا خوردن متفکرانه روحیه بهتری دارید، استرس ندارید و در نتیجه رفتارهای غذایی کاهش وزن سالمی خواهید داشت.

 

کافئین را رد کنید
کافئین روی سیستم عصبی درونی تاثیر می گذارد. به همین دلیل مصرف قهوه سرعت ضربان قلب را بالا می برد. اگر اضطراب و استرس دارید قهوه دردی را درمان نمی کند در عوض با ورزش و مراقبه به خودتان انرژی بدهید.

 

فعال باشید
حرکت تقویت کننده روحیه و کاهش دهنده اضطراب است و از مهارت های تفکر و یادگیری حفاظت می کند. هر ورزشی که انجام می دهید از آن به عنوان روشی برای درمان استرس استفاده کنید. ورزش صبحگاهی آرامش طول روز را فراهم می کند و تمرکز را بالا می برد. معمولا انسان های موفق عادت دارند که صبح ها ورزش کنند.

 

در سکوت آرامش بگیرید
همه ما درباره قدرت درمانی مراقبه می دانیم. خیلی از مشکلات را می توان با تمرین مدیتیشن جلوگیری کرد. مدیتیشن استرس را کاهش می دهد، سیستم ایمنی را تقویت می کند، خواب را تقویت می کند و باعث شادی می شود. با تنها ۵ دقیقه مدیتیشن می توانید روز خوبی برای خودتان بسازید.

 

از پوست خود مراقبت کنید
پوست شاد نشان دهنده شادی درونی خود شماست. مراقبت از پوست هم مثل خیلی کارهای دیگر زمان بر است. شاید کرم و کانسیلر یک روش درمان سریع برای پوشاندن چشم ها و پوست خسته باشد اما تغییرات واقعی پوست از درون اتفاق می افتند. محصولات و غذاهایی استفاده کنید که تنها روی رنگ پوست تاثیر نگذارند.

 

برای احساس زیبایی و تازگی مراقبت های پوستی روزانه و شبانه داشته باشید. بعد از مدتی متوجه تغییر پوست تان می شوید و این روحیه را بهتر می کند.

 

به نفس تان گرسنگی بدهید اما روح تان را تغذیه کنید
به گزارش تالاب این مورد بسیار ساده است. کارهایی انجام دهید که شادتان کند. این باور اشتباه است که تنها چیزهایی که باعث کسب موفقیت می شوند باعث می شوند از زندگی لذت ببرید. به عنوان مثال شاید تا دیر وقت سر کار ماندن امری سازنده باشد اما مطمئنا خستگی نمی تواند به اندازه استراحت سازنده باشد.

 

خودتان را به بستنی دعوت کنید یا آخر هفته ها فیلم های مورد علاقه تان را تماشا کنید… هر کاری که می کنید به خاطر شادی تان باشد نه به خاطر این که جزء کارهای برنامه ریزی شده تان هستند.

 

به ندای درونی تان گوش دهید
وقتی می خواهید تصمیم های بزرگ بگیرید به احساس درون تان توجه کنید. بدن ما نیازهای مان را قبل از این که بدانیم به ما گوشزد می کنند. اگر خسته هستید استراحت کنید. اگر نیاز به سفر دارید سفر کنید. از خودتان بپرسید چرا اکنون احساس خوبی ندارید؟ البته این کار نیاز به تمرین دارد. برای این کار از تمام چیزهایی

 

که شما را به چالش می اندازند دور شوید. به خودتان کمی فرصت بدهید و درباره احساس تان صادق باشید. با این کارها می دانید که به چه چیزهایی نیاز دارید فقط کافی است کمی آرام پیش بروید تا بتوانید صدای درون تان را بشنوید.

 

چیزهای جدید یاد بگیرید
یادیگری باعث شادی، عمر طولانی تر و موفقیت های بیشتر در زندگی می شود. اگر می خواهید از کم شروع کنید به عنوان مثال از روی فیلم های یوتیوب بافتنی یاد بگیرید. اما اگر فکر بزرگ تری دارید به عنوان مثال در کلاس های آموزشی ۳ ماهه شرکت کنید. هر چه که یاد بگیرید چه کوچک و چه بزرگ ذهن تان را جوان و باهوش نگه می دارد.

 

دفتر خاطرات داشته باشید
نوشتن خاطرات استرس را کاهش می دهد، قوه درک را تقویت می کند، خلاقیت و اعتماد به نفس را بالا می برد و شما را تشویق به دنبال کردن اهداف تان می کند. فقط خودتان را مجبور نکنید که حتما هر روز باید بنویسید. خود فرآیند نوشتن مهم تر از تعداد دفعات آن است. زمان سنج را تنظیم کنید و با یک سوال شروع کنید. به عنوان مثال: دوست دارم امروزم چگونه باشد؟ و شروع کنید به نوشتن.

 

 

مطالب مشابه مهم !

جدیدترین مطالب سایت