جستجو در تالاب

تاریخ تولید لاستیک خودرو + بهترین زمان برای تعویض لاستیک خودرو

مجموعه : مشخصات خودرو
تاریخ تولید لاستیک خودرو + بهترین زمان برای تعویض لاستیک خودرو

تاریخ تولید لاستیک خودرو

تعداد زیادی از تصادفات که آمار کمی هم نیست به دلیل تعویض نکردن به موقع لاستیک ماشین اتفاق می افتد. حتماً در موقع خرید تاریخ لاستیک اتومبیل را چک کنید که تاریخ جدید باشد. رانندگان حتماً تاریخ تولید لاستیک‌هاي‌ خودروی خودرا بازرسی کنند چرا که حداکثر عمر مفید یک لاستیک ۳ سال است.

 

به گزارش تالاب ؛ سرهنگ داوود قاسمیان با اشاره به این که تایر بعنوان آخرین عضو گرداننده سیستم انتقال اتومبیل نقش مهمی در بازرسی وسیله نقیله دارد افزود: لاستیک‌ها ضمن این که وظیفه حرکت ماشین را برعهده دارند، ضربات ناشی از دست انداز‌هاي‌ ریز را گرفته و به اتاق شاسی منتقل نمیکند.

 

وی با بیان این که لاستیک از چند لایه تشکیل شده که سطح رویی ان به آج یا گل لاستیک مشهور است افزود: این سطح از لاستیک از ورود اجسام نوک تیز به داخل ان پیش گیری می کند تا تایر پنچر نشود.

هر چه آج‌هاي‌ روی لاستیک بیشتر باشد چسبندگی ان به سطح زمین بهتر است و نظارت اتومبیل در پیچ‌هاي‌ تند و جاده‌هاي‌ لغزنده راحت‌تر میشود.

تاریخ تولید لاستیک خودرو + بهترین زمان برای تعویض لاستیک خودرو

تاریخ تولید لاستیک خودرو

 

وی با اشاره به این که عمق آج یک لاستیک نو ۵.۹ میلی‌متر است افزود: حداقل آج لاستیک باید ۱.۶ میلی ‌متر باشد و لاستیک‌هایي که کمتر از این آج دارند به هیچ وجه برای رانندگی ایمن نبوده و می تواند برای راننده حادثه ساز شوند.

 

تاریخ تولید لاستیک : کلیه لاستیک‌ها دارای تاریخ ساخت روی جداره خود هستند که با ۴ رقم نشان داده میشود.

 

دو شماره اول نشان دهنده هفته سال ساخت و دو رقم آخر سال ساخت لاستیک به میلادی است؛ بعنوان مثال اگر بر روی لاستیک شماره ۱۲۱۷ درج شده است نشان می دهد لاستیک مورد نظر در هفته دوازدهم سال ۲۰۱۷ میلادی تولید شده است.

 

وی تاکید کرد رانندگان باید بدانند حداکثر عمر مفید لاستیک ۳ سال است و با توجه به این که لاستیک کالایی مصرفی است حتی اگر از ان استفاده نشود اگر عمر مفیدش به پایان رسیده باشد می تواند در حین تردد دچار مشکل شده و برای راننده حادثه ساز شود.

تاریخ تولید لاستیک خودرو + بهترین زمان برای تعویض لاستیک خودرو

بهترین زمان برای تعویض لاستیک خودرو

شرکت مشهور تایرسازی میشیلین در اقدامی جالب که البته می تواند به ضرر خودش باشد اعلام کرده که تعویض تایرهایی با طول عاج 3.0 میلی متری هیچ توجیهی ندارند و حتی براساس قانون نیست.
 
به گزارش تالاب این شرکت بر خلاف عادت مشتریان اعلام کرده که یک تایر به ویژه ان که از نوع مرغوب ساخت این شرکت باشد میتواند حتی در زمانی که عاجی در حدود 1.6 میلی متر دارد بسیار کار آمد باشد.
 
این قطعه ساز فرانسوی افزوده: یک تایر هنگامی که مقاومت کم تری دارد در اوج بازدهی قرار دارد و این بدان معناست که زود عوض نکردن تایرها می تواند به کاهش مصرف سوخت کمک کند.
 
 
به علاوه آمارها نشان میدهد که اگر همه رانندگان اروپایی به جای تعویض تایرهای با عاج کم تر از 1.6 میلی متر تایرها را در زمانی که عاج 3.0 میلی متری دارند تعویض کنند.
 
باعث ضرری سالانه معادل 6.9 میلیارد یورو می شوند و تعداد تایرهای مصرفی در این منطقه را بیش از 128 میلیون حلقه افزایش می دهند که این مسئله خود باعث افزایش نه میلیون تن کربن دی اکسید می شود.
 
 
لاستیک خودرو نباید بیشتر از 3 سال زیر خودرو باشد حتی در صورت سالم بودن امکان ترکیدن لاستیک وجود دارد.
 
برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
کسگم زد به سیم اخر ! (کسگم ببین چطوری تهدید میکنه)
کسگم زد به سیم اخر ! (کسگم ببین چطوری تهدید میکنه)