چگونه از سر خوردن خودرو برف و باران جلوگیری کنیم؟

چگونه از سر خوردن خودرو برف و باران جلوگیری کنیم؟

آموزش جلوگیری از سر خوردن خودرو در برف و باران

یکی از مشکلاتی که ممکن است هر راننده ای در فصل زمستان با آن مواجه شود سر خوردن خودرو در برف و سطوح یخ زده است.

 

به گزارش تالاب، چگونه از سر خوردن خودروها در خیابان های یخی جلوگیری نماییم؟ فصل زمستان در حال آمدن است و گاهی ممکن است در راه برف ببارد و ماشین تان در این حالت که خیابان های برفی و یخ زده است سر خواهد خورد.

 

یکی از مواردی که در روزهای زمستان در هوای برفی یا یخ‌زدگی خیابان‌ها اتفاق می‌افتد، سر خوردن خودرو است. در این مواقع چه کنیم؟

 

روزهای برفی که کف خیابان به دلیل وجود آب یا برف لغزنده است، خودروها به‌راحتی سر می‌خورند. اگر در این وضعیت گیر کردیم، چه باید بکنیم؟

چگونه از سر خوردن خودرو برف و باران جلوگیری کنیم؟

وقتی ماشین در برف و یخ سر می خورد

 

پلیس راهنمایی و رانندگی برای جلوگیری از ادامه‌ی سرخوردن و متوقف کردن خودروی خارج از کنترل، چهار توصیه دارد. اجرای این توصیه‌ها سبب می‌شود خودروی سرخورده را متوقف و از افزایش خسارات جبران‌ناپذیر جلوگیری کنید.

چگونه از سر خوردن خودرو برف و باران جلوگیری کنیم؟

جلوگیری از سر خوردن ماشین در برف و یخ

 

۱- در این شرایط راننده نباید اعتمادبه‌نفس و تسلطش را از دست بدهد.

 

۲- در ادامه باید از ترمز کردن پرهیز کرد؛ زیرا ضربه زدن به ترمز روی سطح لغزنده، چرخ‌ها را قفل می‌کند و باعث لغزش و سرخوردن بیشتر خودرو می‌شود.

 

۳- باید در جهتی حرکت کرد که قسمت عقب خودرو به آن سمت سر می‌خورد؛ یعنی فرمان را به همان سمتی که عقب خودرو منحرف شده است، چرخاند. در همین حالت، وقتی خودرو در مسیر مستقیم به حرکت ادامه داد، می‌توان به سمت دلخواه حرکت کرد.

 

۴- پس از انجام دادن این کارها، باید خیلی آهسته و آرام پدال ترمز را فشار داد تا سرعت خودرو کم شود؛ یا اینکه پا را به‌آرامی روی پدال گاز گذاشت تا خودرو به حرکت درآید.

چگونه از سر خوردن خودرو برف و باران جلوگیری کنیم؟

سر خوردن ماشین در یخ

 

شاید برای ما چنین حالتی کم پیش آید، اما اگر با چنین مشکلی روبرو شویم و ندانیم چگونه خودرو را کنترل کنیم؛ با خسارات سنگین و جبران‌ناپذیری مواجه خواهیم شد. پس در روزهای برفی و یخ‌بندان، ضمن رانندگی با دقت و با سرعت‌کم‌تر از روزهای عادی، این ۴ نکته‌ی راحت را به یاد داشته باشیم و از آن استفاده کنیم.

 

جدیدترین مطالب سایت