مجموعه : مشخصات خودرو
بروزرسانی : 26 فروردین 1397

شکل و شمایل جدید دنا (عکس)

شکل و شمایل جدید دنا (عکس)

ظاهر دنای جدید را دیده اید؟ در این مطلب با شکل و شمایل دنای جدید آشنا می شوید.  چندی پیش تصویری از مراحل اولیه فیس‌لیفت “دنا” به بیرون از مجموعه ایران‌خودرو درز کرد که بدنه این خودرو را با درهای جدید و خطوط جانبی نشان می‌داد. حال نیز عکسی از مرحله پایانی این فیس‌لیفت (تغییر چهره) به‌صورت غیررسمی منتشر شده است.

تغییر خطوط بدنه در طرفین و تغییر فرم درهای عقب از معدود تغییرات مشهود در این تصویر است. در واقع تغییرات در قسمت‌هایی از بدنه است که برای بیننده تداعی “سمند” را می‌کند و یادآور آن است که موتور، گیربکس و اکسل این خودرو با سمند سورن یکی است و درواقع این خودرو خود فیس‌لیفت موفقی از سمند سورن است.

بیش‌ترین نقد به طراحی دنا، سپر عقب این خودرو است که تناسبی با پیکره کلی خودرو ندارد و ظاهرا بر همین اساس سپر عقب دنا نیز در طرح جدید از نو و در اندازه بزرگ‌تر طراحی شده است.

شکل و شمایل جدید دنا (عکس)

با این‌حال برخی تغییرات دیگری که پیش از این صحبت از آن بود، در این تصویر به چشم نمی‌خورد؛ تغییراتی مانند حذف لچکی درها و اضافه کردن سانروف به سقف.

مسئولان ایران‌خودرو پیش از این در مورد عرضه دنا با موتور توربوشارژ، جعبه‌دنده اتوماتیک و امکانات بیشتر مانند سانروف صحبت کرده بودند. گفته می‌شود موتور جدید دنا با 1645 سی‌سی حجم 150 اسب‌بخار قدرت و 215 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند و قرار است پیش از دنا روی خودروی سورن سوار شود. جعبه‌دنده ملی اتومات 6 سرعته از دیگر ویژگی‌های دنای جدید است.

اما به‌قول معروف “ازهرچه بگذریم سخن دوست خوش‌تر است” و برای مشتریان بازار خودرو هیچ چیز خوش‌تر از کیفیت بالا و قیمت مناسب نیست و امید است که با این تغییرات قیمت دنا این خودرو دستخوش تغییرات ناخوشایند برای مردم نشود.

شکل و شمایل جدید دنا (عکس)

دنا

شکل و شمایل جدید دنا (عکس)

خودروی جدید دنا

شکل و شمایل جدید دنا (عکس)

عکس های خودرو دنا

شکل و شمایل جدید دنا (عکس)

دنا جدید

شکل و شمایل جدید دنا (عکس)

منبع : پدال

مقایسه کامل تندر90 با سمند EF7 (+ تصاویر)

مقایسه خودروی سورن با دنا به همراه تصاویر

مقایسه تغییرات کابین دنا

تصاویری از خودروی جدید دنا

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت