مجموعه : مشخصات خودرو
بروزرسانی : 26 فروردین 1397

وارث رنو 5 جایگزین پراید می شود؟ (عکس)

وارث رنو 5 جایگزین پراید می شود؟ (عکس)

آیا وارث رنو 5 جایگزین پراید می شود؟ این سوالی است که اخیرا پیش آمده است. یک سال قبل از انقلاب اسلامی ایران شرکت فرانسوی رنو در پی همکاری خود با شرکت سایپا خودروی ارزان قیمت رنو 5 را وارد بازار ایران کرده بود. خاطرات خوب این تجربه بارها شرکت رنو را بر آن داشت تا محصولات جدیدتر خود را دوباره وارد بازار خودروی ایران کند که این روند همیشه موفقیت آمیز نبوده، بعنوان مثال میتوان به میزان فروش خودروی تندر 90 که برخی از آن با عنوان جایگزینی برای پیکان در بازار ایران یاد میکردند اشاره کرد. به تازگی باز هم زمزمه های حضور محصول جدیدی از رنو در بازار ایران به گوش میرسد و این بار نیز خبر هایی از جایگزین شدن آن با یکی از محصولات پرفروش خودرو سازان داخلی شنیده می شود!

وارث رنو 5 جایگزین پراید می شود؟ (عکس)

با رفع تحریم های اقتصادی شاهد علاقمندی شرکت های زیادی برای حضور در بازار اقتصادی ایران هستیم. در زمینه های مختلف شرکت ها و موسسات گوناگون فرصت را غنیمت شمرده و به سرعت در حال پشت سر گذاشتن مراحل اولیه و ایجاد آمادگی برای حضور در ایران هستند. در این بین آنچه بیشتر از همه توجه ها را به خود جلب کرده بازار داغ رقابت شرکت های خودرو سازی برای وارد شدن به ایران است. نام های غریب و آشنای زیادی از دور و نزدیک به گوش می خورند که بعضی باعث خرسندی و بعضی باعث تعجب شده اند. اما در تازه ترین این اخبار و حتی شاید قابل توجه ترین آنها معاون گروه خودرو سازی نیسان–رنو طی اظهاراتی مدعی شد رنو در حال برنامه ریزی برای تولید خودروی رنو کویید در داخل ایران و با هدف جایگزین شدن آن برای خودروی پراید است!

وارث رنو 5 جایگزین پراید می شود؟ (عکس)

آنچه مسلم است این ادعای رنو با واقعیت فاصله زیادی دارد ولی از طرفی با در نظر گرفتن برخی موارد از جمله طراحی و کیفیت و ایمنی و حتی خدمات پس از فروش محقق شدن این رخداد آنچنان دور از انتظار به نظر نمیرسد. خودروی رنو کویید در هند تولید شده است. این خودرو در هند با قیمت تقریبی 5 هزار دلار به فروش می رسد و هدف از طراحی آن در قالب خودروی کراس اوور راحتی عبور و مرور در جاده های نا هموار هند عنوان شده است که جاده های وطنی هم چندان تفاوتی با آنها ندارند. پیشرانه این خودرو سه سیلندر و حجم آن تقریبا نیم لیتر کمتر از خودروی پراید میباشد اما مصرف سوخت پایین تری نسبت به رقیب داخلی دارد. از لحاظ آلایندگی و ایمنی نیز رنو کویید گوی سبقت را از اکثر رقبای ساخت داخل ربوده است.

وارث رنو 5 جایگزین پراید می شود؟ (عکس)

رنو تمامی این شرایط را برای ورود به رقابتی حساس ارزیابی کرده است و مطمئنا از وجود رقبای آسیایی مانند جک و ام وی ام و غیره غافل نخواهد بود و به همین دلیل برگ برنده دیگری نیز برای محصول خود در نظر گرفته است که قیمت آن می باشد. قیمت فروش رنو کویید در داخل ایران 25 میلیون تومان عنوان شده است و اگر تمامی برنامه های رنو آنگونه که بیان شده اجرا شود و مراحل به همین منوال پیش برود باید از هم اکنون خیابان های سرزمینمان را میزبان این مهمان فرانسوی بدانیم.

منبع : عصر ایران

رونمایی از شاسی بلند جدید شرکت رنو

خودروی رنو تالیسمان پرچم دار جدید شرکت رنو + تصاویر

عکس هایی از ماشین رنو کادجار

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت