راه اندازی شبکه اجتماعی غذا توسط گوگل

مجموعه : اخبار علمی
راه اندازی شبکه اجتماعی غذا توسط گوگل

کمپانی گوگل از هیچ فرصتی برای پیشرفت و ارائه خدمات خودش غفلت نمی کند.

 

بر اساس تعدادي تصوير فاش شده، به نظر مي‌رسد گوگل در حال کار روي يک شبکه‌ي اجتماعي با محوريت غذا است. هم‌اکنون نيز بسياري از مردم تصوير غذاهاي خود را در اينستگرام به اشتراک مي‌گذارند؛ بنابراين چرا يک شبکه‌ي اجتماعي مخصوص براي اين منظور جذاب نباشد؟

 

پروژه‌ي جديد گوگل که در حال حاضر Tablescape نام دارد با محوريت جامعه‌اي طراحي شده که در آن به ايجاد، هم‌رساني و کشف تصاوير فوق‌العاده‌ي غذاها پرداخته مي‌شود. امروزه عکس گرفتن از هر چيز گسترش فراواني يافته که يکي از عمومي‌ترين حوزه‌هاي آن مربوط به غذا است. تصاوير منتسب به نسخه‌ي اوليه‌ي Tablescape، اطلاعات بسياري در خصوص اين شبکه‌ي اجتماعي بدست مي‌دهد.  جمله اين اطلاعات، چينش و طرح کلي، ويژگي‌ها و حتي نکاتي براي بهبود تصويربرداري از غذا را مي‌توان مثال زد. کاربران در اين شبکه‌ي اجتماعي قادر خواهند بود تصوير غذاي ديگران را لايک کرده، در خصوص آن نظر دهند و به دنبال کردن آن‌ها بپردازند.

 

زماني که در اين شبکه‌ي اجتماعي به هم‌رساني تصوير بپردازيد قادر خواهيد بود نام غذا، نظر خودتان در مورد آن، موقعيت جغرافيايي و حتي تگ‌هايي نظير #گياهخواري #سلامت و مواردي از اين دست را به آن بيافزاييد. در مجموع نکته‌ي پيچيده يا چندان خاصي در اين ميان وجود نداشته و اين شبکه‌ي اجتماعي، محلي جديد براي ارسال تصاوير و هم‌رساني علاقه به غذا به شمار خواهد آمد. هم‌اکنون مکان‌هايي نظير پينترست و اينستگرام به محفل صميمي دوستداران غذا بدل شده و اکنون به نظر مي‌رسد گوگل نيز به قسمتي از سهم اين کيک علاقمند شده است هنوز مشخص نيست که سرويسیس Tablescape چه زماني معرفي خواهد شد يا در کل اصلا قرار است به نتيجه‌ي نهايي برسد يا خير

راه اندازی شبکه اجتماعی غذا توسط گوگل

تهیه و تنظیم : مجله تالاب

جدیدترین مطالب سایت