'گردشگری

آموزش های اخلاقی

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

آموزش های اخلاقی

طراحی کلاهی برای درمان تاسی مو

مجموعه : اخبار علمی
طراحی کلاهی برای درمان تاسی مو

جدیدترین و اسان ترین روش درمان تاسی مو و سر توسط یک شرکنت آمریکایی انجام شده است. یک شرکت کالیفرنیایی نوعی کلاه تولید کرده که با ارسال لیزرهای سرد به جمجمه، ‌کچلی را درمان می‌کند.

 

 این لیزرها با هدف قرار دادن فولیکولهای مو، منجر به تحریک رشد مو می‌شوند.

 

به گزارش تالاب گفته می‌شود کلاه 800 دلاری Theradome تنها درمان بالینی پوشیدنی با قدرت لیزر است که افراد می‌توانند در خانه خود از آن استفاده کنند.

 

به ادعای سازندگان، این فناوری به رشد موهای سالم و جدید کمک کرده، اندازه فولیکول موی کنونی را دو برابر کرده و حتی می‌تواند از ریزش مو جلوگیری کند.

 

ثابت شده که درمان با نور لیزر به ارتقای سلامت مو کمک می‌کند، اما درمان لیزر سرد تنها در کلینیک‌های تخصصی امکان‌پذیر است.

 

کلاه Theradome به افراد کمک می‌کند تا از این فناوری در خانه‌های خود بهره ببرند و حاوی لیزرهای با راندمان بالایی است که تقریبا هیچ گرمایی تولید نکرده و بیشترین میزان نور را منتقل می‌کند.

این کلاه از 80 لیزر برخوردار است از این رو نور می‌تواند به 582 سانتیمتر مکعب از 720 سانتیمتر مربع میانگین سطح پوست سر دست یابد.

 

کاربران باید این کلاه را هفته‌ای دوبار و هر بار 20 دقیق بر روی سر خود بگذارند. در 18 تا 24 هفته اول،‌ این فناوری روند کم شدن فولیکولها را برای توقف ریزش مو معکوس می‌کند.

 

به ادعای سازندگان، پس از 28 هفته استفاده منظم،‌ کلاه مذکور شروع بع رشد مجدد مو با افزایش گردش خون در جمج و فولیکولهای مو کرده و با تحریک میکروسیرکولاسیون، سوخت و ساز سلول را بهبود می‌بخشد.

 

این کلاه حاصل فکر تمیم حامد، دانشمند اسبق ناسا است که اکنون موسس و رئیس اجرایی شرکت Theradome است. وی این ایده را برای جلوگیری از ریزش موهایش در سن 32 سالگی بدون استفاده از دارو یافت.

 

به گفته حامد از این فناوری می‌توان در کنار درمانهای دیگر بازیابی مو و پس از شیمی‌درمانی استفاده کرد.

 

 

مایونز به موهایتان بزنید

از رنگ موهای گیاهی و سنتی استفاده کنید

با مو های زیبا صبح ها از خواب بیدار شوید

 
 
 

اخبار علمی

بیشتر بخوانید
انسان فداکار ترین موجود روی زمین انسان فداکار ترین موجود روی زمین که جزئیات این بررسی در نشریه PNAS منتشر شد.   آدم‌های بدبین‌ شاید ادعا کنند تمامی انسان‌ها روی حفظ منافع خود متمرکز هستند اما بررسی جدید ...

تفریحی و سرگرمی

جدیدترین مطالب سایت

متولد شدن نوزادی با چشم بیرون از حدقه در اصفهان (عکس 18+)
مشاهده بیشتر