طراحی گجتی هوشمند برای تست سرطان

مجموعه : اخبار علمی
طراحی گجتی هوشمند برای تست سرطان

با این دستگاه دیگر نگران آزمایشات سخت برای شناسایی بیمار نخواهید بود و خیلی سریع و آسان بیماری های بدن شناسایی میشود. این دستگاه که محصول پژوهشگران دانشگاه کمبریج انگلستان است می‌تواند تنها با آنالیز تنفس بدن فرد ابتلای او به سرطان را شناسایی کند.

 

کارشناسان یک دستگاه منحصر بفرد برای تست تنفس طراحی کرده‌‌اند که به تلفن همراه متصل می‌شود و می‌تواند ابتلای فرد به سرطان را تشخیص دهد.

 

گفتنی است، کارشناسان سازنده‌ی این دستگاه امیدوار هستند تا 2 سال آینده این دستگاه وارد بازار مصرف در دنیا گردد.

 

به گزارش تالاب بررسی‌ها نشان می‌دهند، این دستگاه منحصر بفرد که به موبایل متصل می‌شود breathalyzer  نام‌گذاری شده‌است.این دستگاه که محصول پژوهشگران دانشگاه کمبریج انگلستان است می‌تواند تنها با آنالیز تنفس بدن فرد ابتلای او به سرطان را شناسایی کند.

 

کارشناسان علت ساخت این وسیله را افزایش سطح آگاهی مردم در خصوص این بیماری خطرناک و اقدام به پیشگیری در مراحل اولیه بیماری ذکر کرده‌اند که سبب می‌شود بیمار حتی قبل از تشخیص پزشک از بیماری خود آگاه گردد.

 
اساس این فناوری آنالیز مواد شیمیایی موجود در تنفس افراد است که به خوبی توسط سلول‌های سرطانی می‌تواند تغییر کند و یک مقیاس‌سنج مطمئن برای آگاهی از وجود یا عدم وجود سرطان به شمار می‌رود.

 

 

جدیدترین مطالب سایت