با شهر زیبا و دیدنی لندن آشنا شوید (+ مکان های دیدنی)

با شهر زیبا و دیدنی لندن آشنا شوید (+ مکان های دیدنی)

مکان های دیدنی لندن را بشناسید

لندن، پایتخت انگلستان و یکی از قطب های گردشگری دنیا محسوب می شود. سالانه میلیون ها گردشگر از سراسر دنیا از مکان های دیدنی لندن بازدید می کنند. این شهر از چهار جهت جغرافیایی دارای جاذبه های گردشگری تاریخی و جذابی است.

از کاخ باکینگهام گرفته تا کیو گاردن، از ویرانه های رومی تا قلعه ها و کلیسا همگی لندن را به متمرکزترین جاذبه های فرهنگی جهان تبدیل کرده است. این شهر مرکز سرگرمی و هنر است. با گذشت 50 سال از تاسیس گروه بیتلز باز هم سبک موسیقی کانتری در این شهر رونق دارد و تئاترهای شهر همیشه شلوغ هستند.شما هر چند روز که در لندن بمانید مکان های دیدنی آن تمام نخواهد شد. در زیر لیستی از بهترین مکان های دیدنی لندن را گردآوری کرده ایم.

با شهر زیبا و دیدنی لندن آشنا شوید

کاخ باکینگهام لندن

محال است به لندن سفر کنید و بازدید از برجسته ترین ساختمان بریتانیا را فراموش کنید. کاخ باکینگهام (Buckingham Palace) یکی از دیدنی ترین و باشکوه ترین ساختمان های لندن است که در آن رژه گارد سلطنتی برگزار می شود.

در هر فصل ساعت 11:30 صبح این رژه انجام می شود و مردم زیادی به تماشای آن می آیند. بازدید این نمایش زیبا به صورت رایگان است. نظم زیادی در اجرای رژه حاکم است و همراه با موسیقی خاصی اجرا می شود. رژه از کاخ سنت جیمز (St James’s Palace) عبور می کند.

مکان های دیدنی لندن را بشناسید

ساخت این کاخ به سال 1837 باز می گردد و بعد از آن وقتی ملکه به سلطنت رسید محلی برای اقامت خاندان سلطنتی شد. در بالای کاخ پرچم نصب شده است که اگر ملکه ساکن کاخ باشد پرچم اصلی روز و شب برافراشته می شود. در موقعیت های ویژه خانواده سلطنتی و ملکه در بالکن مرکزی کاخ حضور پیدا میکنند.

در تابستان ملکه به کاخ خود در اسکاتلند می رود و مردم می توانند در این تایم از برخی از قسمت های کاخ از قبیل گالری ملکه، اصطبل سلطنتی و اتاق‌های مخصوص انجام امور دولتی بازدید کنند. معمولا بهتر است همراه با راهنما از این کاخ بازدید کنید تا با تاریخ و وقایع اتفاق افتاده شده در آن مطلع شوید و بازدیدی لذت بخش را برای خودتان ورق بزنید.

کاخ باکینگهام لندن

ساعت بیگ بن و ساختمان پارلمان بریتانیا

ساعت بیگ بن نماد شهر لندن است. در واقع هیچ چیز اندازه این ساعت غول پیکر معرف خوبی برای شهر لندن نیست. ساعت بیگ بین به اندازه ی تاور بریج در لندن شهرت دارد. سالهاست که محل کابینه دولت بریتانیا در زیر ساعت بیگ بن و در امتداد رود تایمز است. صدای زنگ این برج 97 متری در تمام دنیا به عنوان زمان پخش رادیو بی بی سی (BBC) شناخته شده است. با بازدید از این مکان دیدنی می توان مناظرات و بحث های سیاسی را به صورت زنده مشاهده کرد.

ساعت بیگ بن و ساختمان پارلمان بریتانیا

موزه بریتانیا

موزه بریتانیا مجموعه از بهترین کلکسیون های اثار باستانی است. در این موزه 13 میلیون مصنوعات به جا مانده از دنیای باستان به نمایش گذاشته شده است. در این موزه آثاری از آشور، چین، بابل، اروپا و مناطق دیگر وجود دارد.در این موزه آثار معروفی همچون مجسمه غول پیکر رامسس دوم، مرمر نماهای الگین (Elgin Marbles) بحث‌برانگیز از معبد پارتنون، رزتا استون (Rosetta Stone)، مومیایی‌های مصری و مجموعه‌ای دیدنی از نقره رومی قرن چهارم معروف به گنجینه میندوننال (Mildenhall) و … وجود دارند.

موزه بریتانیا

کلیسا وست مینستر

کلیسا وست مینستر (Westminster) توسط کشیش ادوارد در سال 1065 ساخته شده است. این کلیسا از قرن هفدهم میلادی با مسیحیت پیوند داشته است. این کلیسا بعد از مرگ ادوارد تقریبا به مدت 700 سال محل تاجگذاری پادشاهان بوده و حتی در این کلیسا هم دفن شده اند.

کلیسا وست مینستر

برج لندن و تاور بریج

برج لندن مکانی است که وقایع و نقش های مختلفی را به خود دیده است. این مکان دیدنی مدتی به عنوان زندان، قصر، قلعه گنج، باغ وحش خصوصی و … استفاده شده است. این ساختمان به عنوان یکی از مکان های دیدنی لندن و یک میراث جهانی باشکوه است. در این برج زیبا تاریخ غنی کشور انگلیس به نمایش درآمده است.

برج لندن و تاور بریج

برج لندن توسط ویلیام فاتح (William the Conqueror) در سال ۱۰۷۸ ساخته شده است. در این برج سلطنتی سفید و زیبا مجسمه‌های قرن هفدهم از سلسله‌های پادشاهان به‌همراه سلاح‌ها و زره‌پوش‌های سلطنتی آن‌ها قرار داده شده است. از دیگر آثار موجود در این برج می توان به ضرابخانه سلطنتی، نمایشگاه جواهرات تاج پادشاهی (Crown Jewels)، نگهبانان برج (Beefeaters) و نمایشگاه‌ اعدام‌های انجام شده اشاره کرد.

در نزدیکی برج لندن می توانید به بازدید از تاور بریج (Tower Bridge) بپردازید. تاور بریج دو برج به ارتفاع 61 متر بوده که واقع شدن آن بر روی رودخانه تایمز (Thames) زیبایی آن را دو چندان کرده است. اگر میخواهید با پل های دیگر تاریخی لندن آشنا شوید به مقاله پل های مشهور لندن سری بزنید.

پارک هاید

پارک هاید

یکی از مکان های تفریحی و دیدنی لندن پارک هاید می باشد. این پارک با مساحت 350 هکتار یکی از بزرگترین فضاهای روباز لندن است. این پارک از سال 1635 تابحال به عنوان یک مکان گردشگری به شمار می رود. در قرن 18 در این پارک دریاچه ی سرپنتین‌ (Serpentine) ساخته شد که مکانی فوق العاده برای قایقرانی و شنا به شما می رود.

پارک هاید جذاب و دیدنی

از دیگر بخش های پارک هاید می توان به اسپیکر کرنرز Speakers’ Corner اشاره کرد که به گوشه سخنرانان معروف است و در آن افراد سخنرانی می کنند.خانه اپسلی (Apsley) یکی دیگر از قسمت های دیدنی و جالب پارک هاید است که خانه سابق نخستین دوک ولینگتون (Wellington) می باشد.

پارک هاید بزرگ و پر از طبیعت

ولینگتون این خانه را بعد از پیروزی در واترلو خریداری کرد. در حال حاضر این خانه به عنوان یک موزه محلی برای نمایش کلکسیون باشکوه ولینگتون و نقاشی های مختلف است.نقاشی ساقی سویل اثر ولاسکو (Velazquez’s Waterseller of Seville) یکی از آثار دیدنی این خانه است. در این موزه تمام هدایایی که پادشاهان و امپراتوری های مختلف به ولینگتون داده اند وجود دارد. در مقاله های قبل توضیحاتی کاملی درباره این پارک زیبا به نام پارک سلطنتی لندن داده ایم.

چشم لندن

چشم لندن

در سال 2000 برای برپایی جشن های هزار ساله لندن، چشم لندن (London Eye) ساخته شد. در این مجموعه بزرگترین چرخ و فلک اروپا ساخته شده است. وقتی در کابین چرخ و فلک از ارتفاع 135 متری شهر لندن را ببینید جلوه بسیار زیبا پیش رویتان قرار دارد. بازدید از مجموعه تنها نیم ساعت از زمان شما را می گیرد.

اتاق جنگ چرچیل

اتاق جنگ چرچیل

اگر به بازدید از مکان های تاریخی علاقمند هستید حتما از اتاق جنگ وینستون چرچیل نخست وزیر سابق بریتانیا بازدید کنید.در زمان جنگ جهانی دوم تمام دستورات جنگی از این اتاق صادر می شد. این اتاق کوچک محل استراحت چرچیل بود. حتی این اتاق یک استودیوی رادیویی بود که چرچیل سخنرانی های معروف جنگ را در ان پخش می کرد. در این موزه تمامی این لوازم را مشاهده می کنید.

کاخ همپتون کورت

کاخ همپتون کورت

در کنار رودخانه تایمز یک جاذبه گردشگری با قدمت بیش از نیم قرن وجود دارد. کاخ همپتون کورت (Hampton Court Palace) از مشهورترین کاخ‌های اروپا به شمار می رود که جاذبه های بیشماری را در خود جای داده است. سالن بزرگ این کاخ مربوط به زمان هنری هشتم است.

بر اساس داستان های تاریخی به نظر می رسد که روح دو زن از 6 زن هنری هشتم در این کاخ سرگردان هستند.سالن بزرگ کاخ محل یادگیری درس هایی است که الیزابت اول از شکست ناوگان دریایی اسپانیا یاد گرفت.

پیکادلی سرکس و میدان ترافالگار

پیکادلی سرکس و میدان ترافالگار

دو میدان پیکادلی سرکس و ترافالگار به عنوان دو مکان دیدنی لندن محسوب می شوند که از لحاظ موقعیت مکانی به هم نزدیک هستند. این دو میدان به عنوان دروازه ورود به سوهو Soho یا همان منطقه تئاتر و سرگرمی لندن به حساب می آیند.

میدان ترافالگار (Trafalgar Square) در سال 1805 زمانی که فرمانده هریتو نلسون (Horatio Nelson) در جنگ با فرانسه و اسپانیا پیروز شد این میدان برای یادبود پیروزی ساخته شد. ستون نلسون این میدان در واقع یک مجسمه از جنس گرانیت به طول 56 متر بوده که رو به فواره های میدان و برجسته کاری های برنزی جلوه زیبایی دارد.

میدان ترافالگار

میدان پیکادلی سرکس (Piccadilly Circus) هم در تقاطع چندین خیابان شلوغ از قبیل پیکادیلی (Piccadilly)، ریجنت (Regent)، هی مارکت (Haymarket)، شافتسبری (Shaftesbury) واقع شده است. مجسمه بالدار یکی از معروف ترین و زیباترین مجسمه های لندن در این میدان واقع شده است که یک مجسمه بسیار حساس و لطیف است که به حالت تعظیم و روی یک پا قرار دارد. این مجسمه نمادی از توصیف یک صحنه شلوغ و درهم است.

میدان ترافالگار زیبا و دیدنی

کلاک کورت (Clock Court) و ساعت های جذاب نجومی از ویژگی های جذاب این کاخ هستند که در سال 1540 ساخته شده اند. در این کاخ زیبا آپارتمان های دولتی، کلیسای کوچک، گالری های خالی از سکنه، زمین تنیس خاندان سلطنتی تودور، آپارتمان های پادشاهی و … وجود دارند.

اگر در بهار از این کاخ دیدن کنید باغ های زیبا و پر از گل را خواهید دهید. فضای این باغ مجموعه ای از باغ خصوصی، باغ اجداد ملکه الیزابت، حوضچه کوچک، محل پیاده روی، محوطه معروف به بیابان و مارپیچ مشهور کاخ می باشد که همه ی این ها ارزش دیدن دارند.

موزه ویکتوریا و آلبرت

موزه ویکتوریا و آلبرت

موزه ویکتوریا و آلبرت Victoria and Albert Museum یک موزه تاریخی و علمی است که به اختصار آن را موزه V&A وی ای شناخته می شود. این موزه در سال 1852 در زمینی به مساحت 13 هکتار احداث شد. موزه ویکتوریا و آلبرت بخشی از کینگستون جنوبی South Kensington می باشد.

موزه تاریخی

در این موزه تقریبا 145 گالری وجود دارد که در برگیرنده ی تاریخ ۵۰۰۰ ساله هنر و مصنوعات مربوط به آن می باشد. نمایشگاه های موجود در این موزه شامل شیشه و سرامیک، نقره و جواهرات، پارچه ها و لباس های محلی، مجسمه های سنگ تراشی شده، آهن آلات، نقاشی و عکاسی هستند.

کلیسا جامع سنت پاول

کلیسا جامع سنت پاول

بازدید از ساختمان و مکان های دیدنی لندن برای هر گردشگری جذابیت خاص خود را دارد. قطعا در سفر به لندن بازدید از بزرگترین و مشهورترین کلیسای لندن باید در لیست بازدیدهای شما باشد.کلیسای جامع سنت پاول یکی از تماشایی ترین کلیساهای جهان به شمار می رود. در سال 1666 در پی یک آتش سوزی بزرگ ساختمان قبلی کلیسا خراب شد.

اما سر کریستوفر (Sir Christopher Wren) طراحی و بازسازی این کلیسا را انجام داد. برج های دوقلو این کلیسا به سبک معماری باروکو ساخته شده اند و گنبد 111 متری کلیسا به عنوان شاهکارهای معماری لندن به حساب می آیند.

کاونت گاردن

کاونت گاردن

بازار کاونت گاردن (Covent Garden) محله ای پر زرق و برق و فضایی برای گردشگران عاشق صنایع دستی و سوغات های قدیمی است. در این محله مغازه ها و رستوران‌های لانگ آکر (Long Acre)، بازار و پیاده‌روهای کاونت گاردن با مغازه‌ها و کیوسک‌های فروش گل واقع شده است. هر چیزی که فکرش را بکنید از صنایع دستی گرفته تا گل فروشی در این محله به فروش می رود.

سوغاتی های قدیمی لندن در بازار کاونت گاردن وجود دارند. اما همه چیز به اینجا ختم نمی شود چون جدای از مغازه و گل فروشی ها، موزه حمل و نقل لندن هم در این محله واقع شده است که می توانید بعد از گشت و گذار در بازار از آن دیدن کنید.در این موزه اتوبوس ها و واگن های قدیمی و تراموا وجود دارد. اما از طرفی دیگر در محله کاونت گاردن سالن اپرا سلطنتی وجود دارد تا یک روز پر جاذبه را برای شما رقم بزند.

گالری ملی لندن

گالری ملی لندن

گالری ملی لندن یا London’s National Gallery یکی از مشهورترین موزه های هنری جهان به شمار می رود که در سال 1824 میلادی در شهر لندن تاسیس شده است. مکان این موزه در میدان ترافالگار واقع شده است.در این موزه تمام آثار نقاشی از سال 1260 تا 1920 میلادی به نمایش درآمده است.

هم اکنون این موزه دارای گنجینه ای با بیش از 2300 تابلوی نقاشی بی نظیر است. مجموعه ای گردآوری شده در این موزه از اساتید هلندی و مکاتب ایتالیایی قرن 15 و 16 میلادی است که نقطه قوت این موزه محسوب می شود.

موزه های تیت بریتانیا و تیت مدرن

موزه های تیت بریتانیا و تیت مدرن

موزه های تیت بریتانیا و تیت مدرن دو موزه مهم لندن هستند که در گذشته مجموعا به اسم تیت گالری شهرت داشتند. این دو موزه مجموعه ای از کلکسیون های هنری لندن به شمار می روند. تیت گالری در سال 1897 به عنوانی مهم ترین کلکسیون های ملی انگلیس ساخته شد. اما در ادامه برای به نمایش گذاشتن کلکسیون های بیشتر فضای بیشتری ساخته شد.

کیو گاردنز، باغ گیاه شناسی پادشاهی

کیو گاردنز، باغ گیاه شناسی پادشاهی

باغ گیاه شناسی سلطنتی کیو که بیشتر با نام کیوگاردنز Kew Gardens شناخته می شود در جنوب غربی لندن واقع شده است. در این مکان فوق العاده گونه های زیادی از گیاهان رشد کرده اند. اگر علاقه مند به خواندن دانستنی های خواندنی در مورد انگلستان هستید مقاله 21 حقیقت در مورد انگلستان را از دست ندهید.

باغ گیاه شناسی پادشاهی

این باغ با مساحت 300 هکتار در سال 1759 ساخته شده و در سال 1841 جزء دارایی های دولت به حساب می آمد.تورهای رایگان زیادی برای این مکان وجود دارد و بیشتر اجراهای فرهنگی و موسیقی سالانه در این مکان برگزار می شود. باغ کیو در لیست میراث جهانی ثبت شده است.

برای مشاهده تصاویر بیشتر از لندن میتوانید به مقاله عکس های زیبای لندن مراجعه نمایید.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت