15 کشوری که ویزای عشایری را برای کار در خارج از کشور ارائه می دهند

15 کشوری که ویزای عشایری را برای کار در خارج از کشور ارائه می دهند

آیا می خواهید در یک جزیره کارائیب یا یک شهر تاریخی اروپایی زندگی و کار کنید؟ ویزای آزاد بین المللی ویژه برای عشایر دیجیتال و کارگران از راه دور بالاخره رسید! در این قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شما همراهان عزیز لیستی از کشورهایی که ویزا عشایری دیجیتال میدهند را منتشر کرده ایم.

 

کشورهایی که ویزا عشایری دیجیتال می دهند

از زمان شروع همه‌گیری در سال 2020، کار از راه دور شروع به کار کرده است و بسیاری از مردم هنوز به دفتر خود بازنگشته‌اند. در برخی موارد، آنها هرگز باز نمی گردند، که گزینه های زیادی در اختیار آنها قرار می دهد. هر روز، کشورهای بیشتری این موضوع را تشخیص می دهند و شروع به ارائه ویزای دیجیتالی عشایری با الزاماتی می کنند که انجام آنها نسبتاً آسان است. اگر می خواهید دنیا را در حین کسب درآمد ببینید، در اینجا چند گزینه عالی وجود دارد.

 

1. کشور پرتغال

کشور پرتغال

مدت: یک سال

درآمد مورد نیاز: 2800 یورو (2843.86 دلار) در ماه

پرتغال یکی از مطلوب‌ترین نقاط جهان برای عشایر دیجیتالی است که آن را خانه می‌خوانند. و یک خبر خوب وجود دارد – این کشور به تازگی ویزای خود را برای کارگران از راه دور آزاد اعلام کرده است.

 

عشایر قبلاً با ویزای D7 پرتغال که عموماً برای بازنشستگان است و مقدار معینی از درآمد غیرفعال را شامل می شود، از آن عبور کرده اند. با این حال، این یکی برای عشایر با حسن نیت است که می توانند یک سال بمانند یا برای اقامت درخواست دهند و بیشتر بمانند.

 


مطالب مشابه: دریافت ویزای کانادا با کمترین زمان و هزینه | اخذ ویزای کانادا در کوتاه ترین زمان


 

2. اسپانیا

اسپانیا

مدت: یک سال

درآمد مورد نیاز: N/A

پارلمان اسپانیا برنامه ویزای دیجیتال عشایری خود را در روزهای اخیر تصویب کرد، بنابراین ما هنوز اطلاعات زیادی در مورد آن نداریم. ما می دانیم که پس از انقضای ویزا، کارگران می توانند اقامت خود را برای دو سال دیگر تمدید کنند. پس از آن، آنها می توانند با درخواست مجوز اقامت به عنوان یک کارگر از راه دور، تا پنج سال بمانند. برای جلب بیشتر آنها، برای چهار سال اول اقامتشان در اسپانیا، فقط 15 درصد مالیات خواهند داشت، نه 25 درصد معمول.

 

3. کرواسی

کرواسی

مدت: شش ماه تا یک سال

درآمد مورد نیاز: 2300 یورو (2305.99 دلار) در ماه

در کرواسی نخوابید – این کشور کمتر از کشور همسایه ایتالیا سفر می کند و به همان اندازه زیباست. این ویزا قابل تمدید است و به متقاضیان امکان زندگی طولانی مدت در کرواسی را می دهد.

 

ویزای دیجیتال عشایری این کشور در واقع بیشتر یک مجوز اقامت موقت است. پس از انقضای آن، قبل از اینکه بتوانید برای اقامت دیگری درخواست دهید، باید به مدت 90 روز کشور را ترک کنید – اما این به شما فرصت می دهد تا در حالی که منتظر هستید از بقیه کشورهای اتحادیه اروپا دیدن کنید.

 

4. یونان

یونان

مدت: یک سال

درآمد مورد نیاز: 3500 یورو (3509.12 دلار) در ماه

یونان با بیش از 6000 جزیره، معماری باستانی، و مایل ها و مایل ها خط ساحلی آبی، شکست دادن یونان در مقاصد دیجیتالی عشایری دشوار است. هزینه زندگی آن در مقایسه با بسیاری از کشورها ارزان است و ویزا در پایان سال اول شما قابل تمدید است.

 

5. ایتالیا

ایتالیا

مدت: غیر مجاز (احتمالاً یک سال)

درآمد مورد نیاز: N/A

ویزای عشایری دیجیتال ایتالیا در پایان سال 2022 یا اوایل سال 2023 راه اندازی می شود، بنابراین ما هنوز نمی دانیم چقدر طول می کشد یا چقدر درآمد لازم است. در حال حاضر، این کشور دارای ویزای خوداشتغالی است که می تواند به اتباع غیر اتحادیه اروپا کمک کند در حین ایجاد اقامت از راه دور کار کنند. حداکثر دو سال طول می کشد و متقاضیان برای واجد شرایط بودن باید 8500 یورو (8522.14 دلار) در سال درآمد داشته باشند.

 

6. نروژ

نروژ

مدت: دو سال

درآمد مورد نیاز: 35719 یورو (35812.05 دلار) در سال

در حالی که نروژ به طور رسمی ویزای «عشایری دیجیتال» نیست، ویزای پیمانکاری مستقل را برای فریلنسرهایی که خوداشتغال هستند ارائه می‌کند. برای واجد شرایط بودن، متقاضیان باید یک یا چند مشتری نروژی داشته باشند. هزینه این ویزا حدود 600 یورو یا حدود 608 دلار است. در حالی که گران است، شما تا دو سال در کشور فرصت دارید.

 

7. ایسلند

ایسلند

مدت: 180 روز

درآمد مورد نیاز: 1,000,000 ISK (6,812.45 دلار) در ماه

ویزای دیجیتالی عشایر ایسلند که به عنوان ویزای طولانی مدت برای کار از راه دور شناخته می شود، کوتاه ترین ویزای این لیست است و یکی از گران ترین شرایط درآمدی را دارد. این کشور همچنین یکی از گران‌ترین کشورهای جهان است.

 

متقاضیان می توانند برای خود یا برای یک شرکت خارجی کار کنند – اما در این مدت نمی توانند برای مشاغل ایسلندی کار کنند. اگرچه ممکن است برای اکثر کارگران دیجیتال جذاب نباشد، اما اگر درآمدی داشته باشید، ایسلند به دلیل زیبایی طبیعی بکر و جمعیت کم، ارزش کاوش حتی برای مدت کوتاهی را دارد.

 

8. مکزیک

مکزیک

مدت: شش ماه تا یک سال

درآمد مورد نیاز: 2595 دلار در ماه

مکزیک در حال حاضر دارای جوامع مهاجر قابل توجهی در سراسر کشور است که به دلیل هزینه های پایین زندگی، آب و هوای عالی و نزدیکی به ایالات متحده جذب شده اند. عشایر دیجیتال این امکان را دارند که ویزای خود را تا چهار سال تمدید کنند. پس از آن، حتی می توانند برای ویزای اقامت دائم اقدام کنند که به آنها اجازه می دهد به طور دائم در مکزیک زندگی کنند.

 


مطالب مشابه: مواردی که برای دریافت پاسپورت و ویزا کانادا باید بدانید


 

9. مالزی

مالزی

مدت: یک سال

درآمد مورد نیاز: 24000 دلار در سال

مالزی در اکتبر 2022 شروع به ارائه گذرنامه De Rantau Nomad برای عشایر برای اقامت یک ساله در این شهرستان کرد. این می تواند برای 12 ماه دیگر تمدید شود. شرایط واجد شرایط بودن ویزا نیز شامل موارد زیر است:

 

  1. قرارداد فعال از شرکت های داخلی یا خارجی برای پیمانکاران مستقل دیجیتال؛
  2. قرارداد کار فعال از شرکت های داخلی یا خارجی برای کارگران از راه دور؛ یا
  3. شغل در IT، از جمله بازاریابی دیجیتال، توسعه محتوا و محتوای خلاق.

 

10. استونی

استونی

مهاجرت با ویزای عشایری

 

مدت: یک سال

درآمد مورد نیاز: 1800 K (70 یورو یا 70.38 دلار) در ماه

برنامه ویزای دیجیتال عشایری و فریلنسر استونی برای متقاضیان رایگان است. یک سال طول می کشد و قابل تمدید است. در حالی که 70 دلار در ماه ممکن است یک نیاز درآمد بسیار ارزان به نظر برسد، شما به 5587 یورو (6527.79 دلار) در یک حساب بانکی استونی نیاز دارید تا در نظر گرفته شود.

 

11. باربادوس

باربادوس

مدت: یک سال

درآمد مورد نیاز: 50000 دلار در سال

باربادوس مهر خوش آمدگویی خود را به عشایر دیجیتال ارائه می دهد. در حالی که دقیقاً ارزان نیست، اما ارزان تر از سایر کشورهای حوزه کارائیب است و نزدیک به ایالات متحده است. ما شما را مسخره نمی کنیم – روند درخواست گران است. برای هر متقاضی 2000 دلار است (با بسته خانوادگی 3000 دلار)، اما ویزای شما پس از یک سال قابل تمدید است.

 

12. کاستاریکا

کاستاریکا

مدت: یک سال

درآمد مورد نیاز: 3000 دلار در ماه

مهاجران زیادی در کاستاریکا زندگی می کنند. با این حال، الزامات کوچ دیجیتالی آن کمی سخت‌گیرانه‌تر از سایر موارد موجود در این لیست است.

 

بسته به کاری که انجام می دهید دو ویزا وجود دارد که می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. ویزای رنتیستا به کارگران اجازه می دهد تا حداکثر دو سال در این کشور بمانند، اما زمان قابل تمدید است. این ویزای خاص برای کسانی است که کسب و کار خود را دارند یا کارآفرین هستند. هزینه این برنامه 250 دلار است و متقاضیان باید حداقل 2500 دلار در هر ماه در طول دو سال گذشته دریافت کنند یا 60000 دلار در یک بانک کاستاریکا واریز کنند. تحت این برنامه، متقاضیان نمی توانند برای شرکت دیگری کار کنند.

 

با این حال، ویزای عشایری دیجیتال کاستاریکا به شما امکان می دهد تا زمانی که درآمد ماهیانه 3000 دلار دارید، در شرکت دیگری کار کنید. این مبلغ برای یک زوج یا خانواده تا 4000 دلار می رسد.

 

13. اکوادور

اکوادور

مدت: دو سال

درآمد مورد نیاز: 1275 دلار در ماه

در تابستان 2002، اکوادور ویزای دیجیتالی عشایری خود را راه اندازی کرد که برای دو سال خوب است و هر دو سال یکبار قابل تمدید است. متقاضیان باید در مدت اقامت در کشور بیمه درمانی خصوصی داشته باشند و سابقه کیفری پاک داشته باشند.

 

علاقه مندان درخواست خود را به صورت آنلاین از طریق سایت کنسولگری مجازی کشور تکمیل و ارسال خواهند کرد. بسته به موقعیت مکانی آنها به صورت آنلاین یا حضوری مصاحبه می شود. پس از تایید، آنها هزینه ای در حدود 450 دلار پرداخت می کنند و ویزای الکترونیکی دریافت می کنند.

 

14. نامیبیا

نامیبیا

مدت: شش ماه

درآمد مورد نیاز: 2000 دلار در ماه

نامیبیا اولین کشور آفریقایی در سرزمین اصلی است که ویزای عشایری دیجیتال ارائه می کند. در صورت داشتن افراد وابسته، آستانه درآمد ماهانه 2000 دلاری آن بیشتر خواهد بود. هزینه ویزا 62 دلار است. مدارک لازم سفر و مدرک درآمد و بیمه درمانی نیز برای لذت بردن از دشت های آفریقایی مملو از حیات وحش در حین کار مورد نیاز است.

 

15. باهاما

باهاما

مدت: یک سال

درآمد مورد نیاز: هیچ شرط خاصی جز نامه ای از کارفرمای فعلی یا مدرکی مبنی بر درآمد خوداشتغالی وجود ندارد.

اگر می خواهید تا حدودی به ایالات متحده نزدیک شوید و از هزینه های زندگی در باهاما ناراحت نباشید، 16 جزیره آن ممکن است گزینه خوبی باشد. این کشور اخیراً برنامه اقامت مسافرتی باهاما با دسترسی طولانی (BEATS) را راه اندازی کرده است که به فریلنسرها اجازه می دهد سه سال در این کشور بمانند. هزینه درخواست 1000 دلار است و 25 دلار هزینه پردازش درخواست وجود دارد.

 


 مطالب مشابه: مدارک شینگن ویزای 3 کشور ایتالیا سوئیس مجارستان


 

در پایان

قوانین ویزا در اکثر کشورها برای مقابله با این طبقه جدید از عشایر مدرن که از راه دور در سراسر جهان زندگی و کار می کنند تنظیم نشده است. اما این در نهایت شروع به تغییر کرد، زیرا برخی کشورها نیاز به به اصطلاح “ویزاهای عشایری دیجیتال”، “ویزاهای کار از راه دور” یا “ویزاهای کار آزاد” را به طور خاص برای ترغیب خارجی‌ها به کار و کمک به اقتصادشان تشخیص داده‌اند.

 

جدیدترین مطالب سایت