جستجو در تالاب

ویژگی هتل مناسب برای اقامت سالمندان

مجموعه : نکات مهم سفر
ویژگی هتل مناسب برای اقامت سالمندان

سفر برای همه سنین و افراد در موقعیت‌های مختلف مناسب است تا حال‌وهوایی تازه پیدا کنند و برای ورود دوباره به زندگی روزمره، انرژی جدید کسب کنند. در این میان سالمندان هم نیاز دارند که به شهرهای زیبا با جاذبه‌های گردشگری متنوع بروند و به شکل بهتری بتوانند زندگی را سپری کنند. به همین دلیل سفر به شیراز و رزرو هتل های شیراز یا سفر به اصفهان و اقامت و رزرو هتل های اصفهان انتخاب خوبی برای سالمندان است تا در شهرهایی با جاذبه‌های متعدد و آرامش و سکوت مناسب، روحیه خود برا تغییر دهند. البته هتلی که برای اقامت انتخاب می‌کنند باید تمام فاکتورها و المان‌های مهم برای حفظ سلامتی و آرامش را داشته باشد. در ادامه برخی از مهمترین فاکتورهای هتل مناسب سکونت سالمندان را بررسی می‌کنیم.

 

  هتل خوب برای سالمند

سالمندان نسبت به جوانان حساسیت‌های بیشتری از نظر سلامتی دارند و مراقبت از آنها نیز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. درعین‌حال بهترین شهرها برای گردشگری سالمندان، شهرهای آرام مانند شیراز است. در این شهر نیز اقامت‌گاه‌های متعددی وجود دارد؛ اما رزرو هتل های شیراز گزینه بهتری است تا بتوانند از امکانات مناسب برخوردار شوند. همچنین شهر اصفهان نیز جاذبه‌های سنتی و تاریخی زیادی دارد که سالمندان را به سمت خود جذب می‌کند. بنابراین رزرو هتل های اصفهان هم گزینه بهتری نسبت به اقامت‌گاه‌های بومگردی یا هتل آپارتمان است تا رفاه و آسایش بیشتری را تجربه کنند. از سویی دیگر هتل باید فاکتورهای متعددی را رعایت کند که مناسب اقامت چندروزه سالمند باشد.

 

اتاق‌های همکف بهتر هستند

اولین گزینه این است که در رزرو هتل های اصفهان اتاق‌هایی را برای سلامندان انتخاب کنید که در طبقه همکف هستند. یک اتاق طبقه همکف یا اول، شرایط بهتری برای حمل‌ونقل آسان را برای سالمند و لوازم او فراهم می‌کند.

 

اتاقی تمیز و مرتب

البته همه ما دوست داریم در اتاق‌هایی مرتب و تمیز اقامت کنیم؛ اما اهمیت آن برای سالمندان با حساسیت‌های تنفسی و پوستی بیشتر است. محل خواب و استحمام سالمندان باید کاملا بهداشتی باشد. البته لباس کارکنان و فضای بیرونی تا حدودی اهمیت مدیریت هتل به نظافت را نشان می‌دهد. یکی از مواردی که در انتخاب هتل خوب برای سالمند، کمک می‌کند، پرسیدن درباره آخرین بازسازی هتل است. در این میان، بازسازی فقط شامل نمای ظاهری نمی‌شود؛ بلکه در بازسازی‌ تشک‌های تخت نیز تعویض می‌شوند. مورد مهم دیگر تهویه مطبوع اتاق است تا دمای مناسب امکان استراحت بهتر را برای سالمندان فراهم کند.

 

فضای هتل مناسب سالمندان

طراحی هتل ممکن است لوکس و مجلل، سنتی، مدرن و … باشد. اما در این میان، برخورداری از یک فضای آرام و دلنشین اهمیت زیادی دارد تا سالمندان بتوانند در فضای لابی استراحت کنند و اگر تمایل دارند در این فضا کتاب یا مجله بخوانند. هتلی با یک فضای ساکت، مبلمان راحت و صدای موسیقی ملایم، شرایطی برای آرامش بیشتر سالمندان فراهم می‌کند تا اقامتی راحت را تجربه کنند.

 

غذای مناسب سالمندان

غذای مناسب سالمندان

 سالمندان در مدت سفر و رزرو هتل های اصفهان، نیاز به غذای مناسب و سالم دارند. تنوع منوی غذایی رستوران هتل کمک می‌کند تا گزینه مناسب خود را از بین آنها انتخاب کنند. همچنین غذاهایی را برای خوردن گزینش کنند که فاکتورهای سلامتی مانند نمک کمتر را رعایت کرده باشد. البته طعم، رنگ و بوی غذا نیز  مهم است، اما مواد اولیه تازه و باکیفیت و روش بهداشتی در طبخ غذا اهمیت بیشتری دارد.

 

محل قرار گرفتن هتل

یکی دیگر از فاکتورهای مهم برای اقامت سالمندان در هتل‌ها این است که هتل در نزدیکی امکانات و خدمات شهری و جاذبه‌های گردشگری باشد. اگر هتل در نزدیکی بیمارستان و خدمات درمانی باشد، کمک می‌کند تا در صورت ضرورت از خدمات آن استفاده کنند. همچنین نزدیکی هتل به سرویس‌های رفت‌وآمد هم راحتی بیشتر در گردش را فراهم می‌کند. البته هتل‌های خوب سعی می‌کنند که خدمات ترانسفر رفت و برگشت به فرودگاه و گردش در شهر را برای مهمانان خود فراهم کنند تا با راحتی بیشتری در هتل اقامت کنند.

 

دسترسی اتاق‌ها به بالابر ویلچر

برخی از سالمندان در شرایط معلولیت یا ناتوانی در راه رفتن به سر می‌برند. به همین دلیل در رزرو هتل های شیراز نیاز به اقامت در اتاق‌ها و هتل‌هایی دارند که امکان دسترسی با استفاده از ویلچر را داشته باشد. اتاق‌ها، لابی و سایر فضاهای هتل باید به بالابرهای ویلچر مجهز باشد تا بدون استفاده از پله بتوان به آنها دسترسی پیدا کرد.

 

برخورداری از اتاق‌های بزرگ و جادار

اتاق های دلباز و بزرگ به مهمانان سالمند، امکان آزادی بیشتر می‌دهد، به‌خصوص زمانی که سالمند شرایط معلولیت هم داشته باشد و نیاز به فضای بیشتر برای جابجا شدن دارد.  اتاق‌هایی که به طور خاص برای این دسته از مسافران در هتل طراحی شدند، باید حمام بزرگ، تختخواب تک نفره و دونفره و یک سالن جادار داشته باشد تا سالمندان و معلولان به‌راحتی در آن حرکت کنند.

 

توالت فرنگی

بسیاری از سالمندان شرایط جسمی ضعیفی دارند و از ناحیه پا و کمر ناتوان هستند. برخورداری هتل از امکانات ابتدایی مانند توالت فرنگی کمک می‌کند تا به‌راحتی بتوانند از مدت اقامت در هتل لذت ببرند و با مشکلی روبرو نشوند.

آسانسور

آسانسور

اگرچه یکی از ابتدایی‌ترین امکانات هتل‌ها برای افراد ناتوان مانند معلولان و سالمندان آسانسور است، اما به‌قدری اهمیت دارد که هتل‌ها در معرفی امکانات خود، این فاکتور را هم بیان می‌کنند. البته آسانسور باید فضایی بزرگ داشته باشد تا سالمندان معلول که از ویلچر استفاده می‌کنند به‌راحتی بتوانند از آن استفاده کنند. امکانات دیگری مانند قفسه‌های نزدیک به زمین، سیستم هشدار نوری برای سالمندان با بینایی ضعیف و مواردی مانند اینها در هتل‌ها کمک می‌کند تا اقامتی خوش و راحت را در مدت سفر تجربه کنند.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
به قضاوت دیگران اعتنا نکن اگر میخواهی دریا باشی (کلیپ)
به قضاوت دیگران اعتنا نکن اگر میخواهی دریا باشی (کلیپ)