زیباترین رستوران ها روی پشت بام (15 رستوران)

زیباترین رستوران ها روی پشت بام (15 رستوران)

از نیویورک تا بوداپست تا سنگاپور، این مکان‌ها مکان‌هایي هستند کـه می توانید برای تجربه هوایی نهایی غذا بخورید. ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از زیباترین رستوران ها روی پشت بام را منتشر کرده ایم.

 

زیباترین رستوران های روی پشت بام جهان

وقتی نوبت بـه غذاخوری میرسد، فضا میتواند بـه اندازه غذا و نوشیدنی مهم باشد. و زمانی کـه این جو بیش از 1500 فوت در هوا باشد یا نمای 360 درجه اي از شهر ارائه دهد، مطمئناً در مسیر یک تجربه عالی هستید.

 

1. نوبلوز در ریتز-کارلتون نیویورک «نیویورک»

نوبلوز در ریتز-کارلتون نیویورک «نیویورک»

Nubeluz کـه درسال 2022 افتتاح شد، جدید ترین پیشنهاد از سرآشپز معروف و انسان دوست خوزه آندرس اسـت. این فضا کـه در طبقه 50 ریتز کارلتون قرار دارد، نام خودرا از کلمات اسپانیایی ابر «”nube”» و نور «”luz”» گرفته اسـت. با مناظر 270 درجه اي زیبا از منظره شهر نیویورک، این یک پورمانتو مناسب اسـت.

 

این مکان توسط معمار اروگوئه اي رافائل وینولی طراحی شده اسـت و فضای داخلی توسط استودیو طراحی مارتین برودنیزکی طراحی شده اسـت. نوار نگین دار با نور پس زمینه ان دارای صندلی برای بیش از 130 نفر اسـت و فضای بیشتری در دو تراس اضافی دارد. Nubeluz همچنین منویی از لقمه‌هاي‌ کوچک غذا هاي تند، از جمله صدف، فوی گراس، ماهی آزاد دودی و jamón ibérico از اسپانیا، بومی آندرس ارائه می دهد.

 


مطالب مشابه: معرفی بهترین رستوران های خیابانی در جهان


 

2. SkyGarden ارگانیک در Cielo، Hyatt Centric «میلان»

SkyGarden ارگانیک در Cielo، Hyatt Centric «میلان»

این تراس با الهام از جنگل در بالای Hyatt در مرکز میلان کـه حدود 130 فوت بالاتر از میلان قرار دارد، مناظری منحصر بـه فرد از شهر را ارائه می دهد. «مراقب دو برج Bosco Verticale یا جنگل عمودی Stefano Boeri باشید کـه از بالا تا پایین پوشیده از هزاران درختچه و درخت اسـت.» سالن مجلل دارای صندلی راحت، دی جی صمیمی و مجموعه هاي‌ موسیقی زنده و یکی از بهترین انتخاب هاي‌ میلان اسـت. 

 

3. بار روی پشت بام در هتل Rochechouart «پاریس»

بار روی پشت بام در هتل Rochechouart «پاریس»

بنیانگذاران گروه هتل Orso، لوئیس و انوک سولانت، هتل Rochechouart را درسال 2020 در دامنه‌هاي‌ مون‌مارتر افتتاح کردند و با دو گروه معماری Festen همکاری کردند تا جواهر هنری دهه 1920 را احیا کنند. اما هشت ماه دیگر طول کشید تا بار روی پشت بام هتل کـه مناظری پانوراما از مونمارتر، ساکر-کور، برج ایفل و غیره را ارائه می دهد، رونمایی شود.

 

تراس طبقه نهم میتواند حدود 50 مهمان را در 1000 فوت مربع خود در خود جای دهد. شاید فراموش کنید کـه 9 طبقه بالاتر هستید، با درختان انجیر، انگور و درختان بادام چینی کـه روی نیمکت‌هاي‌ فرفورژه و ظروف سفالی بزرگ از Anduze پاشیده شده‌اند، Bar sur le Toit بیشتر شبیه یک باغ پاریسی اسـت.

 

4. Cé La Vi سنگاپور «Marina Bay، سنگاپور»

Cé La Vi سنگاپور «Marina Bay، سنگاپور»

مارینا بی سندز یکی از محبوب ترین و چشم نوازترین جاذبه هاي‌ سنگاپور اسـت. اما این واحه در فضای باز کـه در طبقه 57 قرار دارد، با نشستن در هوای آزاد و چشم‌اندازی از استخر بی‌نهایت نمادین پشت بام و خط افق آینده‌نگر شهر، بـه خودی خود بـه مقصدی تبدیل شده اسـت.

 

کوکتل‌هاي‌ خاص در اسکای بار عبارتند از Summer Love – ترکیبی از جین دم کرده آویشن و پیسکوی پرو. جوی سرجنتاکیس، سرآشپز اجرایی، تاپاس‌هاي‌ متاثر از آسیایی و خوراکی‌هاي‌ شیرین مانند کیک‌هاي‌ چای پاندان، کنجد برشته شده با پرالین و مربای یوزو، و نبات پنبه‌اي کـه کنار میز سرو میشود را از گاری تهیه کرده اسـت.

 

5. شاکر شکسته در هتل فری هند لس آنجلس

شاکر شکسته در هتل فری هند لس آنجلس

این عرشه استخر در بالای هتل فری هند از نظر فنی در مرکز شهر لس آنجلس قرار دارد، اما در 14 طبقه بالاتر، احساس میکنید کیلومترها از شهر دور هستید. اما نگران نباشید – هر چند مناظر زیبا از خط افق شهر بـه زودی شـما را بـه یاد می آورد.

 

دسترسی بـه استخر برای مهمانان فری هند محدود اسـت، اما بار از ظهر تا پاسی از شب برای همه ی باز اسـت. در طول روز، حال و هوای آرامی خواهید داشت. همه ی چیز در شب گرم می شود، با جمعیت بیشتر و مجموعه هاي‌ DJ زنده.

 

6. Frolik Kitchen & Cocktails در Motif Seattle

Frolik Kitchen & Cocktails در Motif Seattle

اگر آب و هوای سیاتل شـما را سرد می کند، اینبار روی پشت‌بام در طبقه پنجم هتل موتیف یک سالن سرپوشیده دارد، اگر چه ما ترجیح میدهیم کنار شومینه رومیزی بیرون گرم شویم. همچنین راه‌هاي‌ فیزیکی بیشتری برای حفظ گرمای بدن شـما وجوددارد، مانند شافل‌برد، پینگ‌پنگ، جنگای غول‌پیکر، و فر کردن پشت بام.

 

7. جوویا «میامی»

جوویا «میامی»

جوویا کـه از درختی کـه بـه ما آجیل برزیلی میدهد نامگذاری شده اسـت، در بالای گاراژ پارکینگی طراحی‌شده توسط هرتزوگ و دی مورون در انتهای غربی مرکز خرید لینکلن رود ساوت بیچ قرار دارد. یک آسانسور خصوصی میهمانان را بـه طبقه نهم می‌برد، جایی کـه یک دیوار عمودی 22 فوتی از گیاهان طراحی شده توسط گیاه شناس پاتریک بلان لحظات عالی اینستاگرام را ایجاد می کند.

 

حال و هوای جوویا کـه توسط زوج رستوران‌دار یوناس و الکساندرا میلان درسال 2012 افتتاح شد، شیک اسـت. معمار و طراح داخلی ونزوئلایی، آلخاندرو باریوس-کاررو، جایزه جیمز ریش را برای طراحی رستوران برجسته برای کار خود در این جا دریافت کرد. با 10000 فوت مربع فضای داخلی و خارجی، و مناظری کـه تا اقیانوس اطلس امتداد دارد، احساس وسعتی وجوددارد کـه در بین پاتوق هاي‌ پشت بام نادر اسـت.

 


مطالب مشابه: معرفی مجلل ترین رستوران های هامبورگ آلمان


 

8. آقای بنفش در هتل ایندیگو «نیویورک»

آقای بنفش در هتل ایندیگو «نیویورک»

رستوران های جذاب روی پشت بام 

استخرهای روی پشت بام در نیویورک کمیاب هستند، بنابر این این نقطه مهم گروه Gerber در Lower East Side یک جواهر واقعی اسـت. «و یک مورد محبوب: رزرو توصیه می شود، بـه خصوص در شب هاي‌ آخر هفته.» آقای بنفش در طبقه پانزدهم هتل ایندیگو واقع شده اسـت، حال و هوای صنعتی مدرنی را ارائه می دهد کـه زیر ان آجرهای آشکار، چراغ هاي‌ آویزان و کفپوش بتنی اسـت.

 

استخر در واقع در تراس اصلی بزرگ‌تر قرار دارد کـه درکنار ان میزها و ضیافت هاي‌ مشترک قرار دارد، با عرشه دوم کـه حال و هوای صمیمی تری را برای مجالس خصوصی ارائه می دهد. منوی نوشیدنی‌ها شامل ترکیب‌هاي‌ مدرن کلاسیک مانند GG Manhattan و قدیمی‌ها، و همچنین کوکتل‌هاي‌ مبتکرانه‌اي مانند بلوند در توکیو اسـت.

 

9. 12 داستان در هتل اینترکنتیننتال «واشنگتن، دی سی»

12 داستان در هتل اینترکنتیننتال «واشنگتن، دی سی»

نخستین بار DC از گربر گروپ مستقر در نیویورک «نیویورک آقای بنفش، کمپبل در گراند سنترال»؛ 12 Stories نماهای تقریبا 360 درجه اي از پوتوماک، بنای یادبود واشنگتن، و خط افق دی سی را از زمین تا 13 فوت ارائه می دهد. پنجره هاي‌ سقفی و یک تراس روباز. 12 Stories کـه توسط SLDesign طراحی شده اسـت، فضایی صنعتی و شیک، با کوکتل‌هاي‌ صنایع دستی خلاقانه و منویی از لقمه‌هاي‌ بلند و بشقاب‌هاي‌ کوچک دارد.

 

این فضای 3500 فوت مربعی در بالای InterContinental واقع در منطقه شیک ورف، جمعیتی متشکل از گردشگران، سیاستمداران و مردم محلی را بـه خود جذب می کند کـه همگی توسط مناظر وسیع و محیط زیبا جذب می شوند. کد لباس گاه بـه گاه هوشمند اسـت، بنابر این بدون دمپایی، تیشرت، یا شلوار جین پاره.

 

10. سالن مرکوری در هتل چهار فصل دبی در ساحل جمیرا «دبی»

سالن مرکوری در هتل چهار فصل دبی در ساحل جمیرا «دبی»

از تراس طبقه ششم Four Seasons، جت‌ست‌ها مناظری خیره‌کننده از خط افق دبی، برج خلیفه، و خلیج‌عربی را تماشا میکنند و از قلیان‌خانه، دی‌جی‌هاي‌ روزانه و مجلسی سنتی «نشستن‌هاي‌ مشترک» لذت می برند. Mercury Lounge دارای «موضوع در حال تکامل سیسیلی» با منوی بشقاب‌هاي‌ کوچک لوکس با کارپاچیو، بلینی، و استخوان‌هاي‌ Waygu T اسـت. اما کیف پول خودرا فراموش نکنید: حداقل 120 دلار برای هر نفر وجوددارد.

 

11. اوزون در ریتز کارلتون هنگ کنگ

اوزون در ریتز کارلتون هنگ کنگ

آیا ترس از ارتفاع دارید؟ اوزون یکی از مرتفع ترین بارهای روی پشت بام در جهان اسـت کـه درحدود 1570 فوت «و 118 طبقه» بالای درب ورودی ریتز-کارلتون در ساحل غربی کولون قرار دارد. فضای داخلی با زیبایی‌شناسی آینده‌نگر یا، برای جسورتر، نشستن در فضای باز با مناظر خیره‌کننده از هنگ کنگ وجوددارد. برانچ یکشنبه بـه معنای بوفه خوشمزه خاورمیانه و ایستگاه کرپ و بستنی، بـه‌علاوه کوکتل‌هاي‌ آزاد یا Dom Pérignon اسـت.

 

12. هایبار در ساحل دریم جنوبی «میامی»

هایبار در ساحل دریم جنوبی «میامی»

فانتزی دهه 1970 خودرا دراین سالن کاملاً سفید روی پشت بام کـه بـه عنوان استودیو 54 با ساحل جنوبی ملاقات می کند، زندگی کنید. هایبار کـه در بالای هتل شیک دریم قرار دارد، برای عموم و مهمانان هتل بـه طور یکسان باز اسـت. در حین لذت بردن از کوکتل‌هاي‌ خاص «از جمله طیف وسیعی از مارگاریتا» و خوردن میان‌وعده از غذا هاي خیابانی مرتفع مکزیکی، انگشت خودرا در استخر بی‌نهایت فرو کنید.

 

بـه یک صندلی استراحت دهید یا، اگر بـه اندازه کافی خوش شانس هستید، در یکی از دو کابانای بزرگ مجهز بـه تلویزیون هاي‌ صفحه تخت، جایی بگیرید. قابل توجه اسـت کـه هایبار در طول روز بـه همان اندازه کـه در شب می‌پرد، پرتاب میشود: ستایش‌کنندگان خورشید از حال‌و‌هوش و دی‌جی‌هاي‌ زنده لذت میبرند، نه این کـه بـه مناظر خارق‌العاده میامی و اقیانوس اطلس اشاره کنیم.

 

13. High Note Sky Bar در هتل آریا «بوداپست»

High Note Sky Bar در هتل آریا «بوداپست»

از تراس تمام فصل روی پشت بام در طبقه هفتم هتل آریا بـه یکی از نمادین‌ترین مکان‌هاي‌ دیدنی بوداپست، کلیسای سنت استفان، در ردیف جلو بنشینید. یک راه پله شیشه اي کنسولی، طراحی سطح تقسیم شده High Note را بـه هم متصل می کند. ورود بـه مناطق سرپوشیده و تراس رایگان اسـت «اگر چه رزرو توصیه می شود»؛ در حالی کـه برج پانوراما منحصر بـه فردتر بـه حداقل هزینه حدود 130 دلار نیاز دارد.

 

کوکتل‌هاي‌ کلاسیک رابا طراوت امتحان کنید یا خودتان رابا نوشیدنی‌هاي‌ زمستانی مانند پای آلو تادی یا آناناس کره داغ گرم کنید. منوی غذا، کـه توسط سرآشپز اجرایی ویکتور هیرمن طراحی شده اسـت، بـه هیچ عنوان پیشبینی نشده اسـت و بـه غذا هاي لذیذ اتریش-مجارستانی مانند کلم، گوشت خوک مانگالیکا سرخ شده و پای اردک بریان شده متکی اسـت.

 

14. Terasa U Zlaté Studně در هتل گلدن چاه «پراگ»

Terasa U Zlaté Studně در هتل گلدن چاه «پراگ»

بالای هتل چهار طبقه گلدن چاه در ساحل غربی رودخانه ولتاوا، Terasa U Zlaté «تراس U Zlaté» دارای دو تراس بیرونی با منظره پانوراما از شهر صد مناره اسـت: یک بالکن برای غذاخوری عالی از سرآشپز اجرایی پاول. Sapík، و یک عرشه صمیمی تر دیگر برای نوشیدنی و گفتگو. آن ها از آوریل تا اکتبر باز هستند، اما یکبار و رستوران سرپوشیده اضافی در تمام طول سال در معرض اسـت.

 

Terasa U Zlaté کـه در منطقه زیبای Malá Strana پراگ واقع شده اسـت، بـه طور معمول بـه عنوان بهترین رستوران کشور انتخاب می شود. این ساختمان درسال 1900 افتتاح شد، اگر چه قدمت خود ساختمان بـه سال 1528 بازمی‌گردد. در تابستان، مهمانان میتوانند از پشت بام تا باغ سلطنتی قلعه پراگ در مجاورت، از طریق دروازه‌اي خصوصی کـه زمانی برای امپراتور رودولف دوم رزرو شده بود، قدم بزنند.

 

15. Peakaboo at Peak Restaurant «نیویورک»

Peakaboo at Peak Restaurant «نیویورک»

یک طبقه بالاتر از The Edge، بلندترین سکوی دید در نیمکره غربی، این کوکتل‌سالن مرتفع در ارتفاع 1150 فوتی منهتن قرار دارد و مناظر فوق‌العاده‌اي از خط افق را از پنجره‌هاي‌ کف تا سقف ارائه می دهد. Peakaboo کـه توسط دیوید راکول طراحی شده بود، در اوایل سال 2022 در رستوران Peak در هادسون یاردز عرضه شد.

 

باز از ساعت 10:30 شب پنج‌شنبه‌ها تا شنبه‌ها تا ساعت 2 صبح، این یک پاتوق آخر شب اسـت، با یک‌بار مرمری منحنی، ست‌هاي‌ دی‌جی شبانه، و بیش از 300 نوشیدنی گران‌قیمت برای لذت کوکتل شـما.

 


مطالب مشابه: معرفی رستوران های کره ای تهران + عکس


 

در پایان

امروزه بارها و رستوران‌هاي‌ روی پشت‌بام یک پدیده جهانی هستند کـه غذاخوری‌ها و کوکتل‌هاي‌ منحط، طراحی پیشرفته و البته مناظری برای ثبت در گوشی‌هاي‌ هوشمند ارائه می دهند. از نیویورک تا بوداپست تا سنگاپور، ما بهترینها را در زیر معرفی میکنیم.