بروزرسانی : 12 آبان 1402

42 مکان عجیب و غریب در جهان که نمی دانستید

42 مکان عجیب و غریب در جهان که نمی دانستید

دنیایی کـه ما در آن زندگی می کنیم مکان بسیار جالبی اسـت. هر مکان روی این زمین ویژگی های‌ منحصر بـه فرد خودرا دارد. ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از مکان های‌ عجیب سراسر دنیا را منتشر کرده ایم.

سفر بی نظیر به مکان های عجیب و غریب در جهان

بهترین چیز در مورد سفر بـه جهان، توانایی کشف مکان هایي اسـت کـه برای اکثر افراد کمتر شناخته شده اسـت. رسانه ها اکنون همه ی جا حاضر و قدرتمند هستند، اما چیزی کـه هنوز نمی‌توانند ارائه دهند، لذت و نشاط کامل از سفر اسـت. حتی مسافران پرکار اغلب اعتراف کرده اند کـه کاوش در تمام جواهرات این سیاره غیرممکن اسـت.


مطالب مشابه: مکان های عجیب جهان در شب «+ تصاویر»


1. دریاچه خالدار، کانادا

دریاچه خالدار، کانادا

مردم بومی اوکاناگان مدت‌هاست کـه بـه دریاچه خالدار احترام می گذراند، و فهمیدن دلیل آن ساده اسـت. در تابستان، آب دریاچه تبخیر می شود و 365 حوضچه معدنی کوچک باقی می‌ماند کـه رنگ هر کدام با دیگری متفاوت اسـت. بـه بازدیدکنندگان هشدار داده میشود کـه هنگام دیدن دریاچه منحصربه‌فرد در بزرگراه 3؛ شمال غربی شهر کوچک اوسویووس، بـه مناطق قبیله‌اي تجاوز نکنند.

2. دخمه ها، فرانسه

دخمه ها، فرانسه

دخمه های‌ پاریس شبکه اي از تونل های‌ معدن قدیمی در زیر پاریس هستند کـه بـه عنوان محل استراحت نهایی برای حدود شش میلیون پاریسی عمل می کنند. اکثر جمجمه ها و استخوان ها از گورستان های‌ شلوغ شهر در قرن هجدهم و نوزدهم گرد آوری شد. استخوان ‌ها در نمایش‌های‌ وحشتناکی کـه امروز دیده می شوند چیده نشدند تا این کـه دولت بـه پتانسیل خود بـه عنوان یک جاذبه گردشگری پی برد.

3. Giant’s Causeway، ایرلند

Giant's Causeway، ایرلند

یک فوران آتشفشانی عظیم شصت میلیون سال پیش، توده‌اي از بازالت مذاب را منفجر کرد، کـه با سرد شدن، منقبض شد و شکستگی‌هایي را ایجاد کرد کـه هنوز هم می توان آن ها را دید. این سایت میراث جهانی حدود 37000 ستون چند ضلعی را در خود جای داده اسـت کـه از نظر هندسی آن قدر عالی هستند کـه اساطیر محلی ادعا می کند کـه توسط یک غول ساخته شده اند. این یک حریف قوی برای یکی از عجیب ترین مکان های‌ جهان اسـت.

4. کوه های تیانزی، چین

کوه های تیانزی، چین

این قله های‌ سنگ آهک بلند کـه در استان هونان چین واقع شده اند توسط شاخ و برگ های‌ سرسبز احاطه شده اند و اغلب در غبار پوشیده شده اند. یک تله کابین روستای Huangshi را بـه روستای Tianzi «بـه معنی پسر بهشت» متصل می کند و از آنجا مسیرهای متعددی برای لذت بردن از مناظر دیدنی Tianzi وجوددارد. انها بدون تعجب الگوی کوه های‌ شناور در فیلم موفق آواتار هستند.

5. Salar De Uyuni، بولیوی

Salar De Uyuni، بولیوی

بزرگ ترین نمکدان جهان و همچنین یکی از عجیب ترین مکان های‌ روی کره زمین، دربخش های‌ پوتوس و اورورو قرار دارد. همچنین هنگامی کـه لایه نازکی از آب روی سطح آن تشکیل می شود، بزرگ ترین آینه طبیعی جهان اسـت. Salar de Uyuni بقایای خشک شده یک دریاچه ماقبل تاریخ اسـت کـه فضای خالی از نمک سفید روشن، سازندهای گرانیتی و جزایر کاکتوس ها را پشت سر می‌گذارد.

6. Thor’s Well، ایالات متحده آمریکا

Thor’s Well، ایالات متحده آمریکا

در هوای طوفانی، موج‌سواری با عجله بـه چاه ثور در اورگان میرود، کـه بـه نام اسپوتینگ هورن نیز شناخته می شود، و سپس با قدرتی عظیم بـه سمت بالا شلیک می کند. مسیر کاپیتان کوک را از مرکز بازدیدکنندگان منطقه دیدنی کیپ پرپتوآ انتخاب کنید تا آنرا ببینید، اما برای امنیت خود، بـه‌ویژه در هنگام جزر و مد یا طوفان‌های‌ زمستانی، ازآن عقب نمانید.

7. پاموکاله، ترکیه

پاموکاله، ترکیه

پاموکاله «کاخ پنبه اي» یک سایت میراث جهانی دیدنی یونسکو در جنوب غربی ترکیه اسـت کـه همچنین شامل خرابه های‌ باستانی هیراپولیس اسـت، شهری کـه زمانی بزرگ در اطراف آن ساخته شده بود. آب از چشمه‌های‌ طبیعی بر روی تراس‌های‌ تراورتن سفید می‌ریزد و حوضچه‌های‌ حرارتی دوست‌داشتنی را برای یک شیب کوتاه تشکیل میدهد.

8. گوئلب، موریتانی

گوئلب، موریتانی

سازه ریچات کـه بـه نام Guelb er Richât نیز شناخته می شود، یک سازند زمین شناسی دایره اي قابل توجه در فلات آدرار صحرا، نزدیک اوادان، شمال غربی آفریقا اسـت. ریچات در گویش محلی بـه معنای پر اسـت ودر زبان عربی بـه آن تاجنس نیز مشهور اسـت. این یکی از عجیب‌ترین مکان‌های‌ دنیاست و دوست دارید خودتان آنرا ببینید.

9. دریاچه رتبا، سنگال

دریاچه رتبا، سنگال

بـه دلیل وجود پلانکتون ها و موادمعدنی خاص، این دریاچه رنگ صورتی خاص دارد. 30 کیلومتری شمال شرق داکار اسـت. وجود جلبک دونالیلا سالینا در بدنه آبی باعث صورتی رنگ شدن آب می شود. بـه دلیل داشتن محتوای نمک بالا، در برخی نقاط تا 40 درصد قابل توجه اسـت.

10. موج، ایالات متحده آمریکا

موج، ایالات متحده آمریکا

موج یک صخره ماسه سنگی در نزدیکی مرز شمالی آریزونا با یوتا اسـت. این یک دنیای سورئال از الگوهای روان گردان و رنگ های‌ چرخشی اسـت. قرار اسـت دوره ژوراسیک توسط سازندهای سنگی نشان داده شود. هیچ علامتی برای کوهنوردان وجود ندارد تا از زیبایی طبیعی و یکپارچگی این مکان طبیعی محافظت شود. شـما باید نحوه ورود و خروج از این مکان را بیابید.

11. غار یخی Mendenhall، آلاسکا

غار یخی Mendenhall، آلاسکا

رنگ‌های‌ آبی فراوان در کریستال‌های‌ یخ درون این تونل‌ها یک پدیده طبیعی اسـت کـه سالها دانشمندان را گیج کرده اسـت. با افزایش گرمایش جهانی، این غارهای یخی ممکن اسـت آسیب ببینند. زمین شناسان تمام تلاش خودرا می کنند تا از انقراض این غارهای یخی جلوگیری کنند. در حالی کـه این پدیده هنوز بـه طور طبیعی رخ می دهد، بهتر اسـت از غارها دیدن کنید و آن ها رابا چشمان خود ببینید.

12. غار فینگال، اسکاتلند

غار فینگال، اسکاتلند

غارها طبق معمولً توسط صخره های‌ نامتقارن کـه بـه طور طبیعی در طی قرن ها شکل گرفته اند، محصور می شوند. بـه این غارهای مربعی در اسکاتلند کـه متقارن هستند نگاهی بیندازید. این غارها در جزایر خالی از سکنه Staffa واقع شده اند. مردم بـه استثنای محققان و دانشمندان بـه ندرت وارد این غارها می شوند. با این حال، اگر علاقه مند هستید، می‌توانید از این غارها دیدن کنید و نگاهی بـه این نابهنجاری طبیعت بیندازید.

13. Nyaung Ohak، میانمار

Nyaung Ohak، میانمار

میانمار شاید شناخته شده ترین مکان نباشد، اما بی شک یکی از کشورهایی اسـت کـه باید حداقل یکبار قبل از مرگ آنرا ببینید. بـه این دلیل. میانمار خانه Nyaung Ohak اسـت کـه بـه خودی خود دیدنی اسـت. یافتن یک جامعه جنگلی عجیب با بیش از 1000 معبد ویران شده در هر جای دیگری دشوار اسـت. این مکان سرسبز با پوشش گیاهی اسـت. کاملا دیدنی اسـت.

14. افسردگی داناکیل، اتیوپی

افسردگی داناکیل، اتیوپی

این ها استخرهای معمولی شـما نیستند. انها اساساً استخرهای اسیدی هستند. حتی انچه کـه بـه نظر می‌رسد زمین اسـت از نمک شکننده و پوسته گوگرد تشکیل شده اسـت. این یکی از عجیب ترین مکان های‌ روی کره زمین اسـت. حتی پس از میلیون ها سال، صفحات تکتونیکی زیر فرورفتگی داناکیل همان‌ گونه در حال حرکت هستند. دانشمندان پیشبینی می کنند کـه تا زمانی کـه حرکت متوقف نشود، زمین همان‌ گونه بـه زیر سطح دریا فرو می رود.

15. سنگ پنکیک، نیوزلند

سنگ پنکیک، نیوزلند

این توده‌های‌ سنگ‌های‌ کلوچه‌مانند توسط هزاران لایه ماسه‌سنگ و سنگ آهک کـه در کف اقیانوس جمع شده‌اند، تشکیل شده‌اند. مجموعه‌اي از مسیرهای پیاده‌روی کـه از میان سازندهای صخره‌اي جاری می شوند بـه صخره‌های‌ پنکیک منتهی میشوند کـه برخی از آن ها با صندلی چرخدار قابل دسترسی هستند و برخی دیگر بـه صورت پلکانی در بالا و پایین کناره‌های‌ صخره حک شده‌اند. در سفر خود بـه نیوزلند، حتما دراین مکان توقف کنید.

16. Man-Pupu-Nyor، روسیه

Man-Pupu-Nyor، روسیه

صخره‌های‌ Manpupuner گروهی از هفت ستون سنگی هستند کـه در غرب کوه‌های‌ اورال در ناحیه ترویتسکو-پچورسکی جمهوری کومی یافت می شوند. انها در کوه Man-Pupu-nyor، بین رودخانه های‌ Ilych و Pechora، در سرزمین Pechoro-Ilychski Reserve واقع شده اند.

17. دشت کوزه ها، لائوس

دشت کوزه ها، لائوس

کوزه‌های‌ سنگی مگالیتیک کـه در افسانه‌ها پوشانده شده‌اند، بـه‌صورت خوشه‌اي از یک تا صد در اطراف استان Xieng Khouang یافت میشوند. طبق یک تصور، کوزه‌های‌ استوانه‌اي عظیم ممکن اسـت در آیین‌های‌ مرگ باستانی مورد استفاده قرار گرفته باشند. شمال لائوس در دهه 1960 بـه شدت توسط ایالات متحده بمباران شد و برخی از مناطق اخیراً پاک‌سازی شده و برای مسافران امن تعیین شده اسـت.

18. دست در صحرا، شیلی

دست در صحرا، شیلی

این اثر هنری عجیب کـه از شن و ماسه در مرکز صحرای آتاکامای شیلی در 46 مایلی جنوب آنتوفاگاستا رشد می کند، ساخته مجسمه‌ساز شیلیایی ماریو ایرارازابال اسـت. ایرارازابال بـه خاطر آثاری کـه درد انسان را بـه تصویر میکشد، شناخته می شود، و این مجسمه عظیم ناراحت‌کننده، حس تنهایی را برمی‌انگیزد، کـه با محیط متروک و منزوی آن تشدید می شود.

19. Nazca Lines، پرو

Nazca Lines، پرو

این خطوط عظیم در مناظر بیابانی جنوب پرو یکی از عجیب ترین مقاصد جهان اسـت. این‌ها فقط از آسمانی کـه مردم می‌توانند اشکال غیرعادی حک شده در منظره بیابانی بـه طور معمول متروک را ببینند، همانگونه کـه در فیلم، ایندیانا جونز و پادشاهی جمجمه کریستالی نشان داده شده اسـت، معنا پیدا می کنند.

20. کوچه استخوان نهنگ، سیبری

کوچه استخوان نهنگ، سیبری

در جزیره ایتیگران تنها، در 82 کیلومتری سواحل آلاسکا، قسمتی از ساحل شمالی بـه یک جاذبه توریستی ترسناک تبدیل شده اسـت. استخوان‌های‌ فک، دنده‌ها و مهره‌های‌ عظیم نهنگ یک گذرگاه وهم‌آور را در زمین تشکیل میدهند. تصور میشود کـه این مکان متعلق بـه قرن چهاردهم یا پانزدهم باشد، اگر چه هیچ‌کس نمی داند کـه محل تجمع قبایل بومی بوده اسـت یا صرفاً محلی برای تجمع کشتار جمعی.


مطالب مشابه: سرزمینی عجیب و دیدنی در اعماق زمین «+عکس»


21. Die Rakotzbrück، آلمان

Die Rakotzbrück، آلمان

پل Die Rakotzbrück یکیدیگر از مکان های‌ منحصر بـه فرد اسـت کـه در دسته مکان های‌ عجیب‌وغریب دنیا قرار می‌گیرد. این پل کـه در قرن نوزدهم ساخته شده اسـت، و صرف نظر از هر طرفی کـه بـه آن نگاه میکنید، بـه یک دایره سنگی کامل و بی نقص تبدیل می شوند. با این حال، این پل کاربرد کمی دارد زیرا هیچ راهی برای سوار شدن افراد بر روی آن وجود ندارد.

22. تپه شکلاتی جزیره بوهول، فیلیپین

تپه شکلاتی جزیره بوهول، فیلیپین

تپه‌های‌ مخروطی 1700 نفری بوهول، فیلیپین، در مرکز جزیره پراکنده‌اند. ارتفاع انها متفاوت اسـت، اما شکل آن ها بـه قدری ثابت اسـت کـه ممکن اسـت آن ها رابا ساخت دست بشر اشتباه بگیرند. با این حال، طبق گفته یونسکو، آن ها بالاتر از ذخایر مرجانی هستند. تنها در طول فصل خشک، زمانی کـه شاخ و برگ از سبز پر رنگ بـه قهوه اي تبدیل می شود، تپه ها نام خودرا از “شکلات” بـه دست می آورند.

23. دریاچه هیلیر، استرالیا

دریاچه هیلیر، استرالیا

در بزرگ ترین جزایر در مجمع الجزایر Recherche استرالیای غربی، این دریاچه منحصر بـه فرد درسال 1802 یافت شد. بـه گفته برخی کارشناسان، رنگ صورتی عمیق این دریاچه در تمام طول سال حفظ می شود، زیرا بـه دلیل شوری زیاد همراه باوجود جلبک های‌ نمک دوست بـه نام Dunaliella اسـت. باکتری سالینا و صورتی بـه نام هالوباکتری.

24. باداب سورت، ایران

باداب سورت، ایران

این تراس های‌ سنگ تراورتن خیره کننده در شمال ایران یک شگفتی طبیعی اسـت کـه طی هزاران سال تکامل یافته اسـت. تراورتن توسط رسوبات کلسیم در آب جاری تولید می شود ودر این مورد، رسوبات کلسیم از دو چشمه آب گرم مجزا با ترکیبات معدنی متنوع اسـت. رنگ قرمز منحصر بـه فرد تراس ها بـه دلیل غلظت قابل توجه اکسید آهن در یکی از چشمه ها اسـت.

25. Dead Vlei، نامیبیا

Dead Vlei، نامیبیا

Deadvlei بـه “مرداب مرده” ترجمه می شود و این منطقه با نام “Dooie Vlei” نیز شناخته می شود. این جنگل مرده اي اسـت کـه در اثر آفتاب سیاه شده دریک گودال سفالی سفید، شبیه یک واحه خشک شده اسـت. کمبود آب باعث می شود کـه ریشه درختان بـه دنبال رطوبت بـه بیرون بیایند و آنرا بـه یکی از عجیب ترین مکان های‌ روی کره زمین تبدیل کند. این لوکیشن پیش از این برای فیلم برداری فیلم های‌ بلند مورد استفاده قرار میگرفت.

26. جزیره سقطری، یمن

جزیره سقطری، یمن

این جزیره تنها کـه بیش از شش میلیون سال پیش از سرزمین اصلی آفریقا جدا شده اسـت، بـه نظر چیزی خارج از یک فیلم علمی تخیلی اسـت. بـه دلیل تنوع زیستی خارق‌العاده و منحصربه‌فرد سوکوترا، گیاهان و درخت‌هایي مانند درخت خون اژدهای پیر و پیچ‌خورده و درخت بطری پیازی در هیچ کجای این سیاره یافت نمی شوند، کـه بسیار عجیب هستند.

27. فلای آبفشان، ایالات متحده آمریکا

فلای آبفشان، ایالات متحده آمریکا

این آبفشان غیر معمول را می توان در زمین های‌ خصوصی در حومه صحرای صخره سیاه نوادا پیدا کرد. امروز پس از این کـه یک شرکت انرژی درسال 1964 در آب هاي زمین گرمایی فرو رفت، فوران می کند ودر نتیجه تجمع موادمعدنی بـه این معنی اسـت کـه مخروط هر سال چندین اینچ افزایش مییابد.

28. کوه هواشان، چین

کوه هواشان، چین

اگر چه تنها یک چایخانه در انتهای این مسیر خطرناک مرگبار در چین وجوددارد، کوه Huashan Plank Walk in the Sky بـه خاطر اثرات پمپاژ آدرنالین خود مشهور اسـت. جاده بهشت بـه دلیل عواقب تقریبا مرگباری کـه درصورت تصادف با آن روبه‌رو می‌شوید، نامیده می شود.

29. مسیح از پرتگاه، ایتالیا

مسیح از پرتگاه، ایتالیا

مسیح آبیس «Christ Of The Abyss» یک مجسمه برنزی 2.50 متری از عیسی مسیح اسـت. نقطه مورد علاقه غواصان در اعماق دریا و بی شک یکی از عجیب ترین مکان های‌ زیر آب دراین سیاره اسـت. مجسمه برنزی زیر آب عیسی مسیح گویدو گالتی یکی از برترین جاذبه های‌ گردشگری ایتالیا برای عاشقان هیجان اسـت.

30. ساحل قرمز، چین

ساحل قرمز، چین

این ساحل پوشیده از گونه اي از جلبک دریایی بـه نام سودا اسـت کـه در پاییز رنگ قرمز روشنی بـه خود میگیرد. این تالاب های‌ جزر و مدی کـه در 30 کیلومتری جنوب غربی پانجین واقع شده اند، ذخیره گاه حیات وحش مهمی برای پرندگان مهاجر هستند. تنها یک منطقه کوچک از ساحل در دسترس دید عموم قرار دارد، اما یک مسیر چوبی کـه بـه سمت دریا می رود قابل کاوش اسـت.

31. Montaña de Siete Colores، پرو

Montaña de Siete Colores، پرو

خطوط پهن آبی پاستلی، قرمز پر جنب و جوش، سبز، صورتی و زرد سطح این کوه را پوشانده اسـت. در حال حاضر هیچ توضیح علمی برای این رفتار وجود ندارد. کوه رنگین کمان، همچنین بـه عنوان Vinicunca یا Montaña de Siete Colores شناخته می شود، یک قله چند رنگ در پرو اسـت. مناظر قله کوه شـما را شگفت زده می کند و بـه شـما نشان می دهد کـه چرا در فهرست عجیب ترین مکان های‌ این سیاره قرار دارد.

32. تونل عشق، اوکراین

تونل عشق، اوکراین

این تونل برگ سبز، بخشی از یک راه آهن صنعتی در اوکراین، شبیه چیزی خارج از افسانه اسـت. این مکان بـه دلیل این کـه یک مکان محبوب برای گردش زوج ها در صبح یا عصر اسـت، مشهور اسـت. اگر می‌خواهید در روز ولنتاین طرف مقابلتان را غافلگیر کنید، بـه جای رفتن بـه دیزنی لند، تعطیلات خودرا در تونل عشق برنامه ریزی کنید.

33. Glass Beach، ایالات متحده آمریکا

Glass Beach، ایالات متحده آمریکا

این ساحل شیشه‌اي دریایی درخشان در کالیفرنیا نتیجه شگفت‌انگیز سالها زباله‌های‌ انباشته شده در ساحل اسـت. اینکار تا دهه 1960 متوقف نشد، در آن زمان دریا با همه ی چیز از وسایل برقی گرفته تا بطری ها و قوطی ها مسدود شده بود. امواج در نهایت همه ی چیز را بـه سنگریزه های‌ رنگارنگ شکستند و ساحل بـه یک مقصد گردشگری محبوب تبدیل شد.

34. دریاچه چتر دریایی، پالائو

دریاچه چتر دریایی، پالائو

دراین منطقه از پالائو 70 دریاچه دریایی وجوددارد. این دریاچه از بقیه متمایز اسـت زیرا دارای چتر دریایی اسـت. دریاچه چتر دریایی درسال 2012 بـه دلیل کاهش تعداد چتر دریایی دراین دریاچه بـه روی عموم بسته شد. با این حال، جمعیت چتر دریایی اکنون بازگشته اسـت. دریاچه چتر دریایی یکی از عجیب ترین مکان های‌ روی کره زمین اسـت.

35. Caño Cristales، کلمبیا

Caño Cristales، کلمبیا

این رودخانه کلمبیایی در طول ماه های‌ گرم قرمز می درخشد. بستر رودخانه توسط انواع عجیبی از گیاهان پوشیده شده اسـت کـه قرمز می شود و آنرا بـه یکی از عجیب ترین مکان های‌ روی کره زمین تبدیل می کند. “رودخانه پنج رنگ” یا “رنگین کمان مایع” دو نام برای این رودخانه هستند. لقب زیباترین آب روی سیاره را بـه خود اختصاص داده اسـت.

36. Slope Point ، جزیره جنوبی، نیوزلند

Slope Point ، جزیره جنوبی، نیوزلند

Slope Point، جنوبی ترین نقطه جزیره جنوبی، یکیدیگر از مکان های‌ عجیب‌وغریب جهان اسـت. بـه دلیل بادهای قوی قطب جنوب، درختان این جنگل بـه طور دائم خمیده و باد می روند. این یکی از بادخیزترین و عجیب ترین مکان های‌ جهان اسـت. صخره های‌ شیب دار کـه توسط بادهای قوی و زمان فرسایش یافته اند، بـه زیبایی صحنه می افزایند.

37. تپه های نقاشی شده، ایالات متحده آمریکا

Slope Point ، جزیره جنوبی، نیوزلند

تپه های‌ نقاشی شده یکی از عجیب ترین مکان های‌ روی کره زمین اسـت. برنامه ریزی کنید تا در اسرع وقت از اورگان دیدن کنید تا این مکان جذاب را کشف کنید. موادمعدنی دامنه‌های‌ تپه‌های‌ نقاشی شده تخت‌های‌ فسیلی جان دی را در رنگ‌های‌ مختلف رنگ‌آمیزی میکنند. رنگ های‌ زرد، قرمز، طلایی و سیاه تحت تاثیر تغییر سطح نور و رطوبت قرار می‌گیرند.

38. پارک ملی Lencois Maranhenses، برزیل

پارک ملی Lencois Maranhenses، برزیل

پارک ملی Lencois Maranhenses یک منطقه حفاظت شده در برزیل و یکی از مرموزترین مکان های‌ روی زمین اسـت. دلیلی وجوددارد کـه این مکان در کشور منحصر بـه فرد درنظر گرفته می شود. اگر چه بـه نظر می‌رسد کـه یک بیابان اسـت، اما این پارک ملی برزیل دارای دریاچه های‌ کوچک متعددی اسـت کـه با ساختارهای تپه شنی از هم جدا شده اند. رنگ های‌ متضاد این ناحیه، آنرا برای عکس های‌ اینستاگرام شـما مناسب می کند.

39. غار کریستال غول پیکر، مکزیک

غار کریستال غول پیکر، مکزیک

غار کریستال غول پیکر معدن نایکا نیز یکی از عجیب ترین مکان های‌ روی کره زمین اسـت. این ستون های‌ معدنی عظیم و درخشان در اعماق باطن زمین برای ایجاد احساس تنگناهراسی کافی اسـت. برای بیش از 500000 سال، این سازه عظیم در زیر مکزیک ساخته شده اسـت. این یک مطالعه موردی جذاب از چگونگی کنار آمدن موجودات با گرما و رطوبت بالا اسـت.

40. جزیره گربه، ژاپن

جزیره گربه، ژاپن

دراین جزیره تنها 100 انسان وجوددارد، اما هزاران گربه وجوددارد. از سوی دیگر، ساکنان از وضعیت زندگی خود بـه وجد آمده اند. جزیره گربه در استان Ehime ژاپن، کـه بخش دورافتاده اي از کشور اسـت، واقع شده اسـت. گربه ها ده برابر از انسانها پیشی می‌گیرند. گربه ها برای کشتن موش ها با قایق های‌ ماهیگیری آشنا شدند، اما انها در جزیره ماندند.

41. موآی، شیلی

موآی، شیلی

مجسمه های‌ حکاکی شده بیشماری از سرهای بزرگ در سراسر ساحل وجوددارد کـه توسط تمدن راپا نویی در هزاره اول پس از میلاد ساخته شده اسـت، زمانی کـه این مکان حتی جزیره ایستر نامیده نمی شد. آن‌ها درست از صخره‌های‌ سنگی سیاه جزیره، توسط مردم پارا نویی و با استفاده از ابزارهای ابتدایی ساخته شدند.

42. جزیره عروسک ها، مکزیک

جزیره عروسک ها، مکزیک

اسباب‌بازی‌های‌ وهم‌آور و کتک خورده از درختان جزیره متروک Xochimilco در مکزیک آویزان هستند. این صحنه شبیه چیزی از یک فیلم ترسناک بـه نظر می‌رسد، با عروسک هایي کـه در وسط ناکجاآباد آویزان هستند. افسانه ها حاکی ازآن اسـت کـه این عکروسکها پس از غرق شدن دختری در یکی از کانال های‌ مجاور شروع بـه شستن روی شن ها کردند. پس ازآن یکی از ساکنان مجرد شهر بـه دلایل نامعلومی انها را از درختان آویزان کرد.


مطالب مشابه: شگفت انگیزترین جاذبه های طبیعی گردشگری دنیا


در پایان

اماکن مختلفی در دنیا هستند کـه نه تنها ظاهری رمزآلود و معماگونه دارند، بلکه رازهایی نهفته در خود دارند کـه موجب شگفتی بینندگان می شوند. مرموزترین مکان ها در جهان حتی بـه سختی توسط انسان‌ها لمس میشوند

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت