آستیپالیا یک جزیره رویایی در یونان برای سفر

آستیپالیا یک جزیره رویایی در یونان برای سفر

توضیحات کامل درباره جزیره آستیپالیا  

آستیپالیا یک جزیره فوق العاده زیبا و رویایی اسـت کـه بسیار طرفدار دارد و بسیار جزیره کوچک و خوشگلی اسـت و یکی از دیدنی ترین جزیره هاي‌ دنیا اسـت. این جزیره باشکوه و زیبا در یونان قرار دارد. خود کشور یونان بسیار زیبا و تاریخی اسـت ودر این کشور زیبا جزایر بسیار دیدنی و تفریحی وجوددارد کـه بسیار ارزش دیدن دارد دراین مطلب بـه کمک تیم تالاب قصد داریم اطلاعات کامل درباره این جزیره دیدنی آستیپالیا برای شـما بـه اشتراک بگذاریم. 

مطلب مرتبط: برترین جزایر یونان برای سفر رویایی

آیا می دانستید آستیپالیا یک جزیره رویایی است

این جزیره زیبا بسیار قشنگ و رویایی اسـت و بسیار مکان پر آرامشی اسـت و اگر نیاز بـه استراحت روحی دارید حتماً بـه این جزیره زیبا و فوق العاده آرام سفر کنید. جزیره آستیپالیا «Astypalea» یکی از زیباترین مکان ها در گروه جزایر دودکانیز «Dodecanese» در جنوب شرقی دریای اژه محسوب می شود. این یک جزیره کوچک اما دوست داشتنی یونانی اسـت. حدود سه هزار نفر در جزیره آستیپالیا ساکن هستند کـه بیشتر از طریق کشاورزی، ماهیگیری و گردشگری زندگی خودرا سپری میکنند.

توضیحات کامل درباره جزیره آستیپالیا  

اطلاعاتی جالب درباره تاریخ جزیره آستیپالیا 

این جزیره زیبا و دیدنی کـه در یونان قرار دارد بسیار قدمت بالایی دارد و از قبل تاریخ بوده اسـت و این کـه چگونه برای یونان شده اسـت جالب اسـت کـه بدانید این جزیره کشمکش هاي‌ زیادی برای داشتنش بوده اسـت. در واقع این جزیره بـه ویژه در دوران هلنیستی بـه لطف فعالیت ماهیگیری ساکنان ان توسعه یافت.

در دوران رومیان، جزیره توسط دزدان دریایی بـه عنوان پایگاهی برای عملیات خود استفاده می شد. سپس، نژادهای بسیاری مانند ونیزی ها، ترک ها و ایتالیایی ها ان را فتح کردند تا این کـه در نهایت درسال 1948 بـه کشور یونان ملحق شد.

اطلاعاتی جالب درباره تاریخ جزیره آستیپالیا 

آیا می دانستید در جزیره آستیپالیا چهار روستا وجود دارد؟

این جزیره دیدنی کـه خود بسیار کوچک اسـت و جمعیت بسیار اندکی دراین جزیره هستند کـه همگی بومیان خود این جزیره زیبا هستند و جالب تر این کـه این جزیره آستیپالیا یونان دارای چهار روستای کوچک اما دیدنی اسـت کـه شامل کورا، آنالیپسی یا مالتزانا، واتهی و لیوادیا می‌شوند.

مشخص ترین ویژگی این جزیره کلیساهای کوچک یا بزرگتری هستند کـه در سراسر ان پراکنده شده اند. مشهور ترین کلیسا بـه نام پاناگیا پروتتیسا «Panagia Portaitissa» شناخته می شود کـه کاملا بـه رنگ سفید با یک نماد چوبی زیبا و یک برج ناقوس بزرگ اسـت.

آیا می دانستید در جزیره آستیپالیا چهار روستا وجود دارد؟

آیا جزیره آستیپالیا یکی از گران قیمت ترین مکان ها است؟

باید بـه خدمت تان عرض شود کـه این جزیره شلوغی و هم همه ی اي ندارد و شاید یکی از دلایلش این اسـت کـه کمی قیمت هاي‌ رو بـه بالایی دارد و شاید همه ی گردشگران نتوانند بـه این مکان زیبا سفر کنند و همچنین گنجایش زیادی ندارد و برای همین این جزیره با این کـه مورد استقبال بالایی از سوی گردشگران قرار دارد اما فوق العاده سکوت و آرامش دارد و شلوغی و ازدحام جمعیت بـه هیچ وجه شـما را اذیت نمی‌کند. 

بـه لطف مکان بکر و دنج خود، آستیپالیا دارای فضایی آرام اسـت و بـه یک استراحتگاه گردشگری شلوغ تبدیل نشده اسـت.اگر چه بـه گروه جزایر دودکانیز تعلق دارد، اما آستیپالیا دارای معماری سیکلادیک اسـت. خانه ها و کلیساهایی بـه رنگ سفید، کوچه هاي‌ باریک، پنجره هاي‌ آبی رنگ و بالکن هاي‌ چوبی فضایی بی نظیر را در جزیره ایجاد می‌کنند.

آیا جزیره آستیپالیا یکی از گران قیمت ترین مکان ها است؟

توضیحاتی درباره خود کشور یونان که این جزایر زیبا را دارد

یونان یک کشور کهن سالی اسـت کـه بسیار قدمت تاریخی دارد و بسیار کشوری زیبا و پر از مکان هاي‌ زیبا و تفریحی دارد و همین جزیره آستیپالیا کـه درباره اش توضیح داده ایم برای یونان اسـت در کل تمامی شهر های یونان بسیار زیبا اسـت. و بسیار مناسب گردش و سفر بـه این کشور تاریخی و دیدنی اسـت.

کشور یونان «بـه انگلیسی Greece و یه یونانی Ελλάδα یا الادا» در جنوب شرق اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان واقع شده اسـت. یونان، یکسری جزیره هم در سواحل آسیای صغیر دارد و بـه همین دلیل یک کشور اوراسیایی بـه حساب می‎‌آید «منظور از کشور اوراسیایی این اسـت کـه گستره ان‌ها در بیش از یک قاره اسـت».

کشور یونان از شمال با آلبانی، بلغارستان و مقدونیه شمالی مرز زمینی دارد و از شرق نیز با ترکیه. بـه جرات می توان گفت کشور یونان در تمامی عرصه‌هاي‌ جهانی، تاریخ روشنی دارد. تا ان‌جا کـه تاثیر قابل توجهی روی فرهنگ اروپا، افریقا و حتی خاورمیانه داشته اسـت.

توضیحاتی درباره خود کشور یونان که این جزایر زیبا را دارد

آیا می دانستید در یونان هزاران جزیره وجود دارد؟

هرچه از زیبایی و حجم توضیحات در مورد یونان و جزایر بدهم باز کم اسـت. یونان کشوری با اصالت فراوان اسـت و بسیار مردمی مهربان و اصیلی دارد و این کشور کمتر مهاجر قبول می کند بـه کشور خودش و کمی سخت گیر اسـت و دلایل مخصوص خودرا دارند ولی گردشگران زیادی همه ی ساله بـه این کشور سفر می‌کنند. 

نخستین نکته‌اي کـه در موقعیت جغرافیایی یونان توجهات را بـه خود جلب می کند، طولانی‌ترین خط ساحلی این کشور در اروپا اسـت. همچنین یونان بـه عنوان جنوبی‌ترین کشور اروپا نیز شناخته میشود. اما درباره جغرافیای یونان نکته جالب توجه دیگر، هزاران جزیره این کشور اسـت کـه گردشگران زیادی را از سراسر جهان بـه سمت خود جذب می کند.

آیا می دانستید در یونان هزاران جزیره وجود دارد؟

کشور یونان به 13 ناحیه یا استان تقسیم شده است:

آتیک «Attica»

یونان مرکزی «Central Greece»

مقدوینه مرکزی «Central Macedonia»

کرت «Crete»

مقدونیه شرقی و تراکیه «Eastern Macedonia and Thrace»

اِپیروس «Epirus»

جزایر ایونی «Ionian Islands»

اژه شمالی «North Aegean»

پلِپونِز «Peloponnese»

اژه جنوبی «South Aegean»

تسالی «Thessaly»

یونان غربی «Western Greece»

مقدونیه غربی «Western Macedonia»

مطلب مرتبط: سفر به یونان و زیبایی های فراموش نشدنی این کشور

کشور یونان به 13 ناحیه یا استان تقسیم شده است:

کمی از آب و هوای یونان بدانید؟

بـه هرجهت اگر بخواهید بـه این جزایر سفر کنید باید اول بـه یونان بروید و واقعا حیف اسـت کـه خود یونان زیبا و تاریخی و گردشگری را دیدن نکنید. اگر بخواهیم از آب و هوای یونان توضیح بیشتری بدهیم یونان آب و هوایی گرم و مدیترانه اي دارد. هرچه بـه سمت شمال یونان حرکت کنید، از هوای خنک و مطبوع‌تر بهره‌مند میشوید.

این درحالی اسـت کـه بخش‌هاي‌ کوهستانی یونان، بسیار سرد اسـت. از طرف دیگر، در آتن ممکن اسـت دمای هوای 40 درجه سانتی گراد را هم تجربه کنید.بـه‌هر حال بـه دلیل جغرافیای خاص یونان، این کشور آب و هوای متنوعی دارد. بـه همین منظور میتوان آب و هوای یونان را بـه سه بخش مدیترانه اي، آلپی «بسیار سرد» و معتدل تقسیم بندی کرد.

کمی از آب و هوای یونان بدانید؟

بخش در آمد اصلی یونان از گردشگری است یا خیر؟

خیلی ها فکر میکنند کـه اصلی ترین درآمد یونان بـه خاطر توریست هاي‌ زیادی اسـت کـه بـه این کشور سفر می‌کنند ولی باید بگویم کـه این طور نیست وبا‌این کـه جاذبه هاي‌ گردشگری یونان زیاد اسـت  اما اقتصاد این کشور در دیگر زمینه‌ها بحران هایي نیز دارد. از لحاظ تولید ناخالص ملی، یونان در رتبه 48 ام قرار دارد.

بخشی از درآمد کشور یونان از صنعت روغن زیتون اسـت. این کشور 300 هزار تن درسال روغن زیتون خالص تولید می کند. از آنجایی کـه یونان بزرگ ترین ناوگان تجاری دنیا را دارد بـه واسطه ان محصولات کشاورزی خودرا نیز بـه طور انبوه صادر می کند. طبق معمول صادرات یونان بـه کشور های ایتالیا، قبرس، کشور آلمان، اسپانیا، انگلیس، مصر و ترکیه صورت میگیرد.

بخش در آمد اصلی یونان از گردشگری است یا خیر؟

دیدن به شهرهای مهم اصلی یونان

یونان غیر از جزایر دیدنی کـه دارد شهر های بسیار مهمی هم دارد کـه طرفداران خاص خودرا دارد و اگر فرصت زیادی برای گردش دارید حتماً بـه این سه شهر کشور یونان سفر کنیدچون بسیار جذاب و دیدنی و از همه ی مهم تر مکان هاي‌ تاریخی بسیاری دارد. 

*آتن «Athens»؛ پایتخت یونان در استان آتیک واقع اسـت و یکی از مهم ترین شهر های یونان بـه حساب می آید. آتن با جمعیت بالغ بر سه میلیون نفر، پر جمعیت‌ترین شهر کشور یونان هم اسـت.آتن از قدیمی ترین شهر های جهان بـه حساب می آید و همیشه نام ان؛ یادآور فیلسوفان مشهور «هم چون سقراط، افلاطون، ارسطو» بوده اسـت. آتن سرزمین دموکراسی، فلسفه، ادبیات نمایشی و هنرهای مجسمه‌سازی و معماری اسـت.

*مهمترین شهر بعدی یونان، شهر سالونیک «Thessaloniki»؛ دومین شهر بزرگ یونان اسـت کـه در استان مقدونیه واقع شده. اگر بـه دنبال یک مکان آرام و امن هستید، سالونیک انتخاب خوبی اسـت.

*پاتراس «Patras» یکیدیگر از شهر های مهم یونان اسـت کـه در استان پلوپونز قرار دارد. با این کـه این شهر سومین شهر بزرگ یونان اسـت و از بزرگ‌ترین بنادر این کشور هم بـه حساب می آید، اما شهری فقیر اسـت!

مطلب مرتبط: آشنایی با مکان های گردشگری و تاریخی کشور یونان

دیدن به شهرهای مهم اصلی یونان

و در پایان 

یونان کـه در جنوبی ترین قسمت شرقی اروپا قرار دارد و بسیار یک کشور با اصالت بزرگی اسـت کـه در تاریخ نقش بزرگی داشته اسـت و همان‌ گونه بناهای تاریخی اش هم پابرجا اسـت یونان متآستفانه با این کـه صادرکننده روغن زیتون اسـت و گردشگران زیادی بـه این کشور سفر میکنند اما اقتصاد جالبی ندارد. و کمی مردم تحت فشار هستند ولی با این حال کشوری با امنیت و با مردمان مهربان و مهمانواز روبه‌رو می شوید. سعی کنید یونان را در الوویت سفر های خود قرار دهید و حتماً قبل رفتن تاریخ این کشور را بخوانید و بعد سفر کنید و لذت ببرید.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت