جاذبه های گردشگری مالدیو را از دست ندهید + سفر به مالدیو در نوروز

جاذبه های گردشگری مالدیو را از دست ندهید + سفر به مالدیو در نوروز

تعطیلات نوروزی فرصتی مناسب برای ایرانیان اسـت ؛ انها میتوانند بعد از یکسال کار سخت و زندگی پرمشغله یک سفر هیجان انگیر بـه مالدیو داشته باشند و خستگی در کنند. سفر با تور مالدیو یکی از مقاصد توریستی فوق العاده در دنیا می تواند جذابیت‌هاي‌ فراوانی را دراین تعطیلات برایتان بـه ارمغان بیاورد. مالدیو با ریف‌هاي‌ مرجانی فراوان، یکی از غنی‌ترین اکوسیستم‌هاي‌ زنده در اقیانوس اسـت. مالدیو، نماد زیبایی طبیعت در اقیانوس هند نامیده میشود ودر ایام نوروز آب‌ و هوای معتدل دارد شـما می توانید لحظات خوشی را در عید نوروز در مالدیو سپری کنید.

 

مالدیو کجاست؟

مالدیو، با نام رسمی جمهوری مالدیو کشوری جزیره‌اي اسـت در اقیانوس هند واقع در در جنوب غربی هند. پایتخت ان ماله اسـت. جمعیت این کشور حدود ۵۳۹٬۰۰۰ نفر و واحد پول ان روفیه مالدیو اسـت. زبان رسمی این کشور دیوِهی نام دارد کـه زبانی هندواروپایی اسـت.

 

مردم ان از قوم مالِدیوی هستند کـه تبار اصلی شان هندوآریایی اسـت و بـه مردم سری‌لانکا «قوم آریایی سینهالی» و هند «آمیخته آریایی و دراویدی» میرسد و رگه‌هایي از اعراب نیز در بین ان‌ها وجوددارد.

 

دین رسمی این کشور اسلام اسـت و پیروی از دیگر ادیان در ملأ عام ممنوع و قابل پیگرد قانونی اسـت.جزایر مالدیو از مکان‌هاي‌ جذاب برای غواصان اسـت و ایستگاه‌هاي‌ غواصی زیادی دراین جزایر وجوددارد.

 

مالدیو کجاست؟

 


مطلب مرتبط: گلچینی از جاذبه های دیدنی کره جنوبی «+ 17 مکان»


 

مالدیو بهترین مقصد سفر در نوروز

صنعت گردشگری بـه عنوان مهمترین منبع درآمد مالدیو شناخته شده اسـت و برخی از جزایر مالدیو صرفا برای گردشگری اسـت. دراین جزایر هتل‌هایي برای اقامت گردشگران ساخته شده کـه بیشتر کارمندان ان از مهاجران کشور های همسایه هستند.

 

گردشگران مستقیماًّ از فرودگاه بین‌ المللی ماله بـه این جزایر می آیند. مردم عادی مالدیو، ارتباط چندانی با گردشگران خارجی ندارند.برای بازدید از مالدیو تنها گذرنامه معتبر کافی اسـت و نیازی بـه ویزا ندارد.مالدیو با جاذبه‌هاي‌ خیره‌کننده خود گردشگران زیادی را از سراسر جهان بـه خود جذب میکند. بهترین جاذبه‌هاي‌ گردشگری مالدیو کـه می توانید در نوروز تجربه کنید عبارت‌اند از:

 

 مالدیو بهترین مقصد سفر در نوروز

 

جزیره کوروهینا تاراگاندو «Kuruhinna Tharaagandu»

«کوروهینا تاراگاندو» یکی از جزایر زیبای مالدیو در اقیانوس هند اسـت کـه یک مقصد آرامش‌بخش برای گردشگران اسـت.این جزیره با ساحل‌هاي‌ زیبا، آب‌هاي‌ درخشان و آبی‌رنگ و ریف‌هاي‌ مرجانی زنده‌اي کـه زیر آب گسترده شده‌اند،هتل‌هاي‌ لوکس دراین جزیره امکانات با کیفیت و خدمات بی‌نظیری را ارائه می دهند.

جزیره کوروهینا تاراگاندو «Kuruhinna Tharaagandu»

 

کاخ مولی آگه «Mulee Aage» از جاذبه های گردشگری مالدیو

«کاخ مولی آگه» یکی از برجسته ترین معماری تاریخی در مرکز ماله پایتخت مالدیو قرار داردکاخ مولی آگه درسال ۱۹۰۶ ساخته شد و بـه عنوان خانه و اقامتگاه سلطنتی استفاده میشد. این کاخ با ساختار زیبا و طراحی بااصالت در حال حاضر دفتر ریاست‌جمهوری این کشور اسـت ودر ساعاتی خاص گردشگران امکان بازدید از این کاخ را دارند.

کاخ مولی آگه «Mulee Aage» از جاذبه های گردشگری مالدیو

جزیره گاروفالو «garofalo island»

این جزیره زیبا در آب‌هاي‌ آبی روشن در ناحیهٔ جنوبی اقیانوس هند قرار دارد.غواصی در جزیره گاروفالو از هیجان‌انگیزترین تفریحات بـه‌حساب می آید کـه همه ی ساله گردشگران را برای تجربه مجدد ان بـه این جزیره می‌کشاند.در اختیار گذاشتن تجهیزات غواصی و کمک‌هاي‌ راهنمایان دراین جزیره وجه تمایز ان از دیگر جزایر اسـت.

«جزیره گاروفالو» بـه دلیل وجود انواع فعالیت‌هاي‌ آبی از جمله شنا و غواصی یک مقصد پرطرف‌دار برای علاقه‌مندان بـه تجربه‌هاي‌ دریایی و طبیعت زیبا بـه حساب می آید.فضاهای اقامتی ان با طراحی مدرن و امکانات لوکس، خدمات با کیفیت و تجربه بی‌نظیر استراحت را بـه مهمانان ارائه می دهند.

 

جزیره گاروفالو «garofalo island»

 


مطلب مرتبط: چرا سفر به کشور روسیه را باید امتحان کنیم؟


 

 ساحل باروس از دیدنی های مالدیو

ماسه‌هاي‌ سفید درکنار آب‌هاي‌ کریستالی منظره خارق العاده و چشم نوازی را در ساحل باروس بوجود آورده اسـت. این ساحل زیبا توریست‌هاي‌ زیادی را از سراسر دنیا جذب می کند. بـه علت نوع قرارگیری مرجان‌ها یک استخر بزرگ طبیعی ساخته شده اسـت کـه باعث شده اسـت شنا یکی از تفریحات جدایی‌ناپذیر و همیشگی این ساحل حتی در روزهای طوفانی باشد.

 

ساحل باروس از دیدنی های مالدیو

 

ساحل گالی «Gulhi»

«ساحل گالی» یکی از جزایر خیره‌کننده مالدیو در اقیانوس هند و یک مقصد ایدئال برای استراحت و تفریح گردشگران بـه حساب می آید. این جزیره مجهز بـه اقامتگاه‌هاي‌ لوکس و امکانات مدرن اسـت. کـه همین امر سبب می شود تا تجربه لحظات خاص و خاطره‌ساز برای بازدیدکنندگان بـه وجود آید. همچنین، گالی بـه‌عنوان یک مقصد برای انجام فعالیت‌هاي‌ آبی و سفر های دریایی شهرت دارد.

 

ساحل گالی «Gulhi»

 

جزیره ولاسارو «Velassaru»

جزیره ولاسارو یک جزیره مرجانی خصوصی در ساحل جنوبی اسـت کـه با سواحل زیبا و نخلستان هاي‌ نارگیلی احاطه شده اسـت ؛ رنگ سبز زمردی ان در پس زمینه آب هاي آکوامارینی فوق العاده شفاف تالاب چشمگیر بـه نظر می رسد. این فرودگاه درحدود 12 کیلومتری فرودگاه ماله واقع شده اسـت ؛ «جزیره ولاسارو» یکی از جواهرهای زیبای مجموعه جزایر مالدیو در اقیانوس هند اسـت.

 

هتل‌ها و ریزورت‌هاي‌ اقامتی در ولاسارو با طراحی مدرن و لوکس، همراه با امکانات بی‌نظیر و خدمات با کیفیت لحظاتی لذت‌بخش را برای گردشگران نوروزی فراهم میکنند. این جزیره مکانی برای فعالیت‌هاي‌ آبی متنوع از جمله شنا، غواصی و برنامه‌هاي‌ تفریحی ساحلی شناخته میشود تا مسافران بتوانند لحظاتی شاداب و پرانرژی را دراین پارادایس تجربه کنند.

 

جزیره ولاسارو «Velassaru»

 

 باآتول از جزایر گردشگری مالدیو

زیباترین و شگفت‌انگیزترین جزایر کشور مالدیو میتوان بـه جزیره باآتول اشاره کرد. وجود مرجان‌ها و آب آیینه مانند بـه زیبایی این جزیره افزوده اسـت. بـه گفته گردشگران این جزیره قطعه‌اي از بهشت در روی زمین اسـت.

 

مسافران در طول روز بـه تماشای دلفین‌ها در آب دریا می پردازند. از دیگر سرگرمی‌هاي‌ این جزیره حضور نهنگ‌ها در طول مدت ماه‌هاي‌ ژوئن تا نوامبر اسـت کـه علاقه‌مندان بـه حیوانات را بـه این جزیره دعوت میکند. ورزش‌هاي‌ ساحلی دسته‌جمعی مانند یوگا، والیبال، بدمینتون و تنیس دراین جزیره شور و نشاط خاصی را برای مسافران ایجاد کرده اسـت.

 

 باآتول از جزایر گردشگری مالدیو

 

ماله و موزه ملی اش «Male National Museum»

ماله پایتخت کشور مالدیو کـه با کشور سریلانکا دارای مرز آبی مشترک اسـت. ماله بزرگ‌ترین مرکز تجاری مالدیو قرار دارد و دارای فرودگاهی مجهز برای مسافران این کشور اسـت. مسجد جامع، موزه ملی، مقر مولی آگ و بازار ماهی از دیدنی‌هاي‌ این جزیره زیبا اسـت.«موزه ملی ماله» در پایتخت مالدیو، ماله واقع شده اسـت؛ این موزه دارای مجموعه‌هایي از هنر، تاریخ و فرهنگ مالدیو اسـت. با نمایش اشیای تاریخی، هنری و میراث‌فرهنگی، موزه ملی ماله بـه بازدیدکنندگان فرصت می دهد تا با تاریخ و فرهنگ کهن این کشور آشنا شوند.

 

ماله و موزه ملی اش «Male National Museum»

 

 

از دیگر جاذبه‌هاي‌ شگفت انگیز و دیدنی مالدیو کـه می توانید در برنامه سفر های نوروزی جای دهید عبارت‌اند از:

مسجد السلطان «The Grand Mosque»
بازار محلی ماله «Male Local Market»
بنای یادبود سونامی «Tsunami Monument»
بنای یادبود پیروزی «Victory Monument»
مسجد هوکورو میسکی «Hukuru Miskiy»
جزیره گن «Gan»
ساحل وادهو «Vadhoo» Top of FormTop of Form

 

تور مالدیو نوروز

تورهای مالدیو نوروز، فرصتی برای تفریح و استراحت دریک محیط آرام با طبیعتی بکر و زیبا در تعطیلات عید محسوب میشوند. آب‌وهوای معتدل و گرم مالدیو بـه‌ویژه در اوایل سال این کشور را بـه یک مقصد جذاب برای علاقه‌مندان بـه فعالیت‌هاي‌ آبی، غواصی و شنا تبدیل کرده اسـت. این تورها اغلب امکانات لوکس اقامتی در هتل‌ها و اقامتگاه‌هاي‌ مالدیو را فراهم میکنند.

 

همچنین، بلیط رفت‌وبرگشت، اقامت در هتل‌ها یا ویلاهای ساحلی و دسترسی بـه رستوران‌ها و غذا هاي متنوع از جمله خدمات تورهای نوروزی مالدیو و از جاذبه‌هاي‌ اصلی ان‌ها اسـت. گردشگران در سفر با این تورها فرصت دارند تا از زیبایی‌هاي‌ جزایر و فعالیت‌هاي‌ آبی گوناگون بهره‌مند شوند و همچنین از آشپزخانه محلی با غذا هاي دریایی تازه و متنوع لذت ببرند.

 

تورهای مالدیو نوروز بسته بـه سلیقه و بودجه شـما در انواع مختلفی ارائه میشوند؛ ولی ازآنجایی‌کـه این مقصد استوایی در ایام نوروز بسیار شلوغ و مملو از مسافر اسـت، توصیه میکنیم از دو ماه قبل برای رزرو و یا خرید تور مالدیو نوروز اقدام کنید. یادتان باشد قبل از رزرو تور، شرایط و جزئیات کامل تور را با دقت بررسی کنید و از اعتبار و شرایط قرارداد با آژانس یا شرکت مسافرتی موردنظر خود خاطرجمعی حاصل کنید.

بهترین تفریحات مالدیو در سفر نوروزی بـه این کشور

 

 

مالدیو کجاست؟

 

تور مالدیو در عید نوروز

تورهای مالدیو نوروز، فرصتی برای تفریح و استراحت دریک محیط آرام با طبیعتی بکر و زیبا در تعطیلات عید محسوب می شوند. این تورها اغلب امکانات لوکس اقامتی در هتل‌ها و اقامتگاه‌هاي‌ مالدیو را فراهم می کنند.

همچنین، بلیط رفت‌وبرگشت، اقامت در هتل‌ها یا ویلاهای ساحلی و دسترسی بـه رستوران‌ها و غذا هاي متنوع از جمله خدمات تورهای نوروزی مالدیو و از جاذبه‌هاي‌ اصلی ان‌ها اسـت.

تورهای مالدیو نوروز بسته بـه سلیقه و بودجه شـما در انواع مختلفی ارائه میشوند؛ یادتان باشد قبل از رزرو تور، شرایط و جزئیات کامل تور را با دقت بررسی کنید و از اعتبار و شرایط قرارداد با آژانس یا شرکت مسافرتی موردنظر خود خاطرجمعی حاصل کنید.

 

تور مالدیو در عید نوروز

 

در پایان

بـه‌طورکلی جزایر مالدیو با چشم‌اندازهای شگفت‌انگیز و با زیبایی‌هاي‌ طبیعی فراوان یک مقصد بسیار ارزشمند برای تفریح و استراحت در تعطیلات نوروز هستند و همان‌ طور کـه گفتیم در نوروز جاذبه‌هاي‌ گردشگری و تفریحات فراوانی مناسب با این فصل در مالدیو وجوددارد.امیدواریم سفر لذت بخش و بـه یادماندنی را در نوروز امسال برای خود و خانواده تان رقم بزیند.

جدیدترین مطالب سایت