7 توصیه مفید جهت افزایش میل جنسی + احساسات جنسی

7 توصیه مفید جهت افزایش میل جنسی + احساسات جنسی

7 توصیه مفید جهت افزایش میل جنسی

این 7 مورد تاثیر مستقیم در افزایش میل جنسی و احساسات جنسی در رابطه زناشویی ما دارند. پس در رابطه زناشویی باید به این هفت مورد توجه ویژه کرد.

اگر از ناتوانی جنسی رنج می‌برید و مشکل در رابطه دارید یا زیاد سرد شده اید باید به این هفت مورد عمل کنید تا درمان شوید.

 

1.تغذیه در رابطه جنسی

اگر سطح فولات خون شما پایین باشد بطور حتم انرژی و تمایل شما هم به برقراری رابطه زناشویی کمتر خواهد بود. تحقیقات جهانی نشان میدهند که خانم‌ها بطور معمول به اندازه کافی ویتامین‌هاي گروه B را دریافت نمی کنند و این مساله میتواند در کاهش میل جنسی انها موثر باشد. به علاوه، کمبود آهن هم می تواند باعث بدخلق شدن خانم‌ها و پایین آمدن میل جنسی‌شان بشود.

 

بنابر این شما میتوانید با مصرف به اندازه غذا هاي حاوی آهن و فولات مانند اسفناج، عدس، انواع گوشت‌ ها و حبوبات، همیشه میل جنسی خودرا زنده نگه دارید. با این حساب، می بینید که گاهی اوقات یک مساله ساده و پیش پا افتاده میتواند در کاهش یا افزایش میل جنسی شما بسیار موثر باشد و زندگی زناشویی‌تان رابه شدت تحت تاثیر خود قرار بدهد. اگر میخواهید عوامل تاثیر گذار دیگر در رابطه با زندگی زناشویی‌تان را هم بشناسید. بشما پیشنهاد میکنیم که نگاهی به این مقاله و 7 توصیه‌اش بیندازید.

 

2.ماساژ در رابطه جنسی

بیشتر افراد شاغل پس از برگشتن از محل کار خود، آنقدر از کار و ترافیک راه و استرس ناشی از آن ها خسته هستند که ترجیح می دهند بجای داشتن یک رابطه زناشویی لذت‌بخش، بدون خوردن شام بخوابند تا این‌طوری از دست خستگی روزانه‌شان خلاص شوند. اما نظر روان‌شناسان و متخصصان سلامت جنسی چیز دیگری است. آن ها معتقدند که خانم یا آقا می توانند با ماساژ دادن شانه و گردن همسر خود، هم خستگی کار و استرس روزانه را از او دور کنند و هم با تماس پوستی که از این طریق ایجاد میکنند، وی را برای برقراری یک رابطه زناشویی خوب، آماده سازند. راستی! یادتان باشد که تنها 10 دقیقه ماساژ دادن برای آمادگی پیش از رابطه زناشویی، کافی است.

 

3.ورزش در رابطه جنسی

تحقیقات نشان داده‌اند که هرچقدر خانم‌ها اندام متناسب‌تری داشته باشند، تمایلشان به داشتن رابطه زناشویی و رضایت پس از برقراری رابطه‌شان هم بیشتر می شود. پزشک جودیس گربر، استاد روانشناسی دانشکده دکتری ورمونت تحقیقی را دراین زمینه انجام داده و می گوید: «بیشتر خانم‌هاي 45 تا 55 ساله‌اي که از رابطه زناشویی خود رضایت دارند، اندامشان متناسب است و از چاقی یا لاغری مفرط رنج نمیبرند».

 

شاید بعضی‌ها فکر کنند که ورزش کردن قبل از ساعت خواب می تواند باعث به هم خوردن نظم و زمان خواب آن ها شود. در صورتی‌که نظر پزشک ژانت هاید، روانشناس چیز دیگری است. او میگوید: «35 تا 40 دقیقه ورزش کردن با شدت متوسط، درست قبل از خوابیدن، جریان خون را در بدن شما منظم‌تر و کارکرد سیستم عصبی‌تان را هم بهتر میکند. با منظم شدن جریان خون و بهتر شدن کارکرد سیستم عصبی هم،‌ تمایل شما به داشتن یک رابطه زناشویی لذت‌بخش پیش از خوابیدن دوچندان میشود».

 

4.برانگیختگی در رابطه جنسی

خیلیها فکر میکنند که باید برای شروع رابطه زناشویی و رسیدن به اوج لذت، حتماً 2 تا 3 ساعت معاشقه پیش از رابطه داشته باشند و بهمین خاطر هر وقت که زمان زیادی ندارند، به‌‌رغم تمایل‌شان از خیر برقراری رابطه با همسر خود می‌گذرند. اما پژوهشگران دانشگاه پنسیلوانیا می گویند که تنها 7 تا 13 دقیقه معاشقه پیش از رابطه زناشویی برای برانگیختن تمایل جنسی خود فرد و همسرش کافی است و شما نباید با فکر طولانی و خسته‌کننده بودن رابطه، بطور کلی آنرا کنار بگذارید!

 

5.عصبانیت در رابطه جنسی

هرگز با عصبانیت یا ناراحتی به رخت خواب نروید! عصبانیت یا ناراحتی می تواند باعث به هم خوردن خلق‌وخوی همسر شما هم بشود و به این ترتیب ممکن است شما نتوانید رابطه زناشویی خوبی را برقرار کنید یا حداقل این که هیچ‌ کدامتان از رابطه‌اي که دارید، لذت نبرید. بنابر این بهتر است که قبل از خوابیدن در مورد موضوعی که باعث عصبانیت یا ناراحتی شما شده با همسرتان صحبت کنید تا زندگی زناشویی‌تان تحت تاثیر آن قرار نگیرد.

 

6.شناخت در رابطه جنسی

یکی از مهمترین مسائلی که ممکن است باعث کاهش تمایل جنسی شما یا همسرتان بشود،‌ نداشتن شناخت کافی در مورد تمایلات جنسی طرف مقابل است. بنابر این بد نیست که شما هر چند وقت یکبار در مورد تمایلات جنسی خود با همسرتان صحبت کنید و اگر مشکلی در رابطه زناشویی‌تان وجوددارد، حتماً همسرتان را ازآن مطلع کنید تا این مشکلات کوچک، روز به روز بزرگ تر نشوند و شما را نسبت به هم سرد و دلزده نکنند.

 

7.بوهای مختلف در رابطه جنسی

شاید برایتان جالب باشد اگر بشنوید که رایحه‌هاي مختلف هم می توانند در کاهش یا افزایش میل جنسی شما یا همسرتان تاثیر گذار باشند! مثلاً تحقیقات جدید نشان داده‌اند که بوی خیار، شیرین‌بیان و پودر بچه میتواند تا 13 درصد و بوی اسطوخدوس و پای کدو حلوایی تا 11 درصد سطح خون واژینال را در خانم‌ها بالا ببرد و باعث افزایش تمایل جنسی انها بشود. بنابر این شما می توانید مقداری پای کدو حلوایی رابه‌عنوان دسر بعد از شام میل کنید یا مقداری خیار حلقه‌‌شده را کنار تخت‌تان قرار بدهید.

 

جدیدترین مطالب سایت